Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• Arkadaşlar Merhaba CR1 sürecini de kapsıyor mu acaba bu karar? Benim belgelerim şuanda NVC yüklendi ve onay bekliyor. Onaylandıktan sonra sadece konsolosluk aşaması kalıyordu. Bu durumda ben de bu yasağa takılmış olacak mıyım acaba? Bilen birisi var mı?

• Yasaklı

@Final-Approach, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Burada orjinali var. Permanent residency dediği green card. Yürütme emri geçici süreli vizeler (sanırım turist vizelerini falan kastediyor) için geçerli değil.

Iki genel vize kategorisi var: Immigrant visas & Non-immigrant visas
    Immigrant visas kategorisi, nihai amacin permanent residency olan vizeler, H1B gibi.
    Non-Immigrant vizeler ise nihai amaci |ABD'de kalici olmayan gecici vizeler, bunlar turist, ogrenci veya E3 yada TN benzeri temporary worker vizeler.

Yukarida ki twit immigrant yani nihai amaci ABD'de kalici olmak olan vize basvurularina atifta bulunuyor. Non-immigrant basvurulari kapsamiyor.

• @Rhonster, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Erkangeziyor, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

2 ay sonra gocmenler kesin girecek mi acaba? Onun icinde ‘bakariz’ demis bi nevi. Uzatir gibi geliyor malesef

hocam imkanınız varsa kararnameyi imzalamadan giriş yapın vizeniz elinizde sonuçta.

oyle diyorsun da suan ucus mu varda?

• @stoneage, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Iki genel vize kategorisi var: Immigrant visas & Non-immigrant visas
    Immigrant visas kategorisi, nihai amacin permanent residency olan vizeler, H1B gibi.
    Non-Immigrant vizeler ise nihai amaci |ABD'de kalici olmayan gecici vizeler, bunlar turist, ogrenci veya E3 yada TN benzeri temporary worker vizeler.

Yukarida ki twit immigrant yani nihai amaci ABD'de kalici olmak olan vize basvurularina atifta bulunuyor. Non-immigrant basvurulari kapsamiyor.

Ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim. 🙂

Trump'ın süreci yönetmedeki başarısızlığını farklı yönlere çekerek bu tür kararlarla cumhuriyet partili vatandaşlarına oynadığını düşünüyorum.

Twitter'dan takip ettiğim kadarıyla vatandaşları da ikiye bölünmüş durumda.

Demokrat vatandaşlar bu karara ateş püskürürken cumhuriyetçiler yürü Trump arkandayız, göçmenler ülke bu haldeyken gelmeseler de olur gibi bir tavır takınıyor. 😂

• Merhaba arkadaşlar bu durum CR1 vizesini de etkileyecek mi acaba? Benim sürecim şuanda NVC'de belgelerimi yükledim onaylanmasını bekliyorum. Ardından konsolosluk görüşmesini bekleyecektim. Bu durumda ben de mi bu yasaklamaya takılacağım?

• kararnamede tam ne yazdigini gormek gerekecek. Aciklamasinda "ulkede kalici oturum amacinda olanlari kapsadigi" seklinde bir ibare var. Yorumlardan bir kismi bunun aile bagi ile GC basvurusunda olup Amerikada olanlara yonelik oldugu dogrultusunda. Yani kan bagi sebebi ile GC almaya calisanlara yonelik oldugunu savunan bir kesim var. Kararname ciktiktan sonra gorecegiz anlasilan.

• @cnpist Haklısın kararname görmek lazım. Adam süreci Temmuza kadar dondurdu 🤷♂

• Bu ileti silindi!

• mülakatlar olmayacak mi peki konsolosluklar açıldığında? mülakatlar devam edipte vizeyi temmuzdan sonraya vermezler mi

• Benim tahminim Trump kararname cikartir, mahkeme durdurur.
    Ancak oldu da durdurma DV2021 cekilis olur, DV2020'ye de ek sure verilir yonunde.
    Zaten yillardir bu bir cekilis, bilgisayar ustunden random yapiliyor die bahsettiler, eger yapilmazsa random olmadiginin kanitidir die dusunuyorum

• Dv2021 pek etkilenecek gibi durmuyor bence, zaten mülakatları ekimde başlayacak onu uzatsalar bile bir şey değişmez en fazla aralık, ocağa uzatırlar ama dv2020 için olaylar karışık

• @mkonca 60 gün sonrasında evet

• @EmBus tam metin yok, kapsam ve detaylar yarın ortaya çıkacaktır

• @mkonca zannetmiyorum, normalde de konsolosluğun haziran başı rutin vize işlemlerine başlaması bekleniyor, bu şekilde kalsa bile çok çol bir kaybımız olmayacaktır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anesthetic, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

trump bu karari tek basina 1 tweetle alabiliyor mu?

hayir, tabii ki tweet'le alamiyor. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DORUKAN-ATAY, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@AgeGuns size katılmıyorum. Dediğiniz uygulama bence tam tersi olur. Hiç açıklanmayan 2021 talihlilerini açıklayıp da 2020 için açıkladıkları hatta randevu verecekleri insanları mağdur edeceklerini sanmıyorum. Benim aklıma gelen senaryo da 2021'de talihli açıklanmayacayak.2020 kazananlarını zamana yayarak kabul edecekler. Şimdi diyeceksiniz ki Eylül son. bunu diyenlere de şunu hatırlatmak istiyorum. Bir tweetiyle süreci askıya alanlar bir cümleleri ile Eylül ayını da uzatırlar. olağanüstü zamanlardan geçiyoruz ve unutulmamalıdır ki olağanüstü zamanlarda olağanüstü kararlar alınır. 2020 talihlileri moralinizi bozmayın. herkes için güzel sonuçların alınması dileğiyle...

maalesef gecmiste yasananlar, dediklerinizin aksine bir durumu isaret ediyor... DV2020 sureci sadece 2020 mali yili boyunca gecerli. 30 Eylul'de mali yil sona erince DV2020'de bitiyor, bu yasalarda tanimli bir tarih, degismesi cok kolay degil...

Dolayisiyla bence DV2020 talihlisi herkes mumkun oldugu kadar beklentilerini minimumda tutmali. Hic vize almayacakmisiz gibi yasayip, eger vize alirsak sevinmek cok daha makul, cunku daha sonra vize alamazsaniz ya da dosyada bir seyler ters giderse yasadiginiz hayal kirikligi cok daha yuksek oluyor.

• @crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@AgeGuns size katılmıyorum. Dediğiniz uygulama bence tam tersi olur. Hiç açıklanmayan 2021 talihlilerini açıklayıp da 2020 için açıkladıkları hatta randevu verecekleri insanları mağdur edeceklerini sanmıyorum. Benim aklıma gelen senaryo da 2021'de talihli açıklanmayacayak.2020 kazananlarını zamana yayarak kabul edecekler. Şimdi diyeceksiniz ki Eylül son. bunu diyenlere de şunu hatırlatmak istiyorum. Bir tweetiyle süreci askıya alanlar bir cümleleri ile Eylül ayını da uzatırlar. olağanüstü zamanlardan geçiyoruz ve unutulmamalıdır ki olağanüstü zamanlarda olağanüstü kararlar alınır. 2020 talihlileri moralinizi bozmayın. herkes için güzel sonuçların alınması dileğiyle...

cunku daha sonra vize alamazsaniz ya da dosyada bir seyler ters giderse yasadiginiz hayal kirikligi cok daha yuksek oluyor.

hem de nasıl:/ R.I.P dv18

• @crazycells O zaman DV2020 talihlilerini oldukca sanssiz bir surec bekliyor 😞 , herkes icin hayirli olmasini dilerim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DustyBlue, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

cunku daha sonra vize alamazsaniz ya da dosyada bir seyler ters giderse yasadiginiz hayal kirikligi cok daha yuksek oluyor.

hem de nasıl:/ R.I.P dv18

Evet, maalesef DV2018 bunun iyi bir ornegi. Gercekten de tum islemler sonuclanana kadar beklentileri minimumda tutmak gerekiyor...

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |