Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mexido, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

ABD'de tuhaf bir şeyler oluyor... Los Angeles'ın bazı bölgelerinde ve New York'un kimi yerlerinde ordu birlikleri görülmeye başlandı. Bugün NY'dan bir arkadaşım şehri 70'lerden bu yana bu kadar tedirgin görmediğini anlattı. Bir endişe var ve anlaşılan tedbir alınıyor. Ürkütücü!

U.S. Army ile National Guard farklı kuvvetler. Gördükleriniz National Guard personelleri. Görevleri boyle zor durumda ortaya çikmak. Asayişi, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak. Kolluk kuvveti diyebiliriz. Türkiye'de karşılığı yok belki ama Jandarma ile Kara Kuvvetleri komutanlığını farkı anlamak acısından örnek verebiliriz. Daha once de pek cok kasırga, sel felaketi gibi olaylarda halkın yardımına kosmuslardir.
    alt metni
    alt metni
    alt metni
    Fotoğraflar örnek vermek amaclı koyulmuştur.

• @Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@HockeyUmpire2 Evet 👍🏾 Borçlu hastaneler bu dönemi fırsata çevirmeye çalışıyor ! Açık açık adam bizi devlet alsın dedi ! Kar eden hangi işletme sahibi malına el konulsun ister ? Keriz mi ? Kaldıki hastane hasta doluysa zaten alacak parasını bedavamı bakacak🤷♂️Zarar eden birsürü özel hastane var çok iyi biliyoruz.

Yanlis anlamissiniz! Adam bizim personeliminizin maaslarini bu virus bitinceye kadar odesinler ve bize malzeme takviyesi yapsinlar dedi. Biz ayni devlet hastaneleri gibi tum hastalara parasiz bakacagiz o zaman dedi. Sadece bu kriz bitinceye kadar dedi. Saglik bakanina da ayni seyleri soyledigini belirtti.

Bana gore, zaten hastalardan cok fazla para aliyorlardi, bence bu yuku kendileri cekmeli. Ama buradaki vurgu bence, Turkiye'deki saglik sisteminin cok kotu oldugu.

• @Eren98 Evet aynen oyle. National guard statusu cok farkli bir askeri birlik. Hem federal hukumete hemde valilere baglilar. Dogal afet, pandemik hastalik gibi durumlarda, activate olurlar ve valilerin emrinde gorev yaparlar.

• Saglik bakani, bu donemde gorevinden istifa eden saglik calisanlari icin ilerki donemde kamuyu birak ozel sektor de dahi ise almayacaklarina dair birsey uygulayacagiz diye ifade etmisti gecenki konusmasinda.

• @MySea Türkiye de sağlık sistemi çok kötü mü ? Eminmisiniz ? Bu konuda tarafsız ve objektif olmalısınız.Dünyanın en iyi ülkelerinden biri Türkiye sağlık sistemi olarak. Bu konuda Eski Başkan Obama nın sözleri var.Yurt dışından tedavi için binlerce hasta geliyor.Bence siz bu konuda bileğilerinizi gözden geçirin.

• @Semihmete Bunun cevabini ben veremem, yillardir yurtdisindayim. Oradan buradan duyduklarimla bir sonuca da varamam. Yalniz, yurtdisindan saglik icin gelmeleri cok iyi oldugundan daha cok, TL'nin deger kaybindan dolayi ucuz olmasindan dolayi olabilir. Benim de tanidigim birkac kisi gecen yaz Turkiye'de dis implant yaptirdilar. Tek neden ucuz olmasi.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

abd mi yoksa Türkiye de ki sağlık sistemi döver muhabbetini bırakalım bir kişi için bülten sitesine girmiştim. İnanılmaz detaylı hale getirmişler.

(bildiğimiz site)
    https://www.uscis.gov/tools/settling-us/welcome-united-states
    https://travel.state.gov/content/travel/en/traveladvisories/ea/travel-advisory-alert-global-level-4-health-advisory-issue.html
    https://travel.state.gov/content/travel/en/traveladvisories/ea/covid-19-information.html

• @MySea Döviz kuru son 2 yıldır böyle yüksek . 2011 li yıllardaki döviz kurları yerlerde sürünüyordu o zamanda gelen binlerce hasta vardı. Sizce sağlık sistemi kötü olan biryere sırf ucuz diye giden olurmu ? Böyle mantık mı olur ? Neden ucuz diye Pakistan’a Irak Vb.yada başka Doların maksimum gücünün olduğu yerlere gitmiyorlar ? Kişisel düşüncem Türkiye demokrasi insan hakları hukuk eğitim vb. birçok yönden ağır eleştirilebilir ama Sağlık sistemine hiçbir söz söylenemez.

• @ayvalik10 Haklısın 😊👍🏾

• Evet troller hemen zipladi 🙂

Hicbir zaman ABD'deki saglik sistemi iyi demedim. Turkiye'deki cok kotu de demedim. Ozel hastaneler birligi baskaninin aciklamalari ve bakanligin yardim etmek istememesinin, bence Turkiye'deki saglik sisteminin kotu olmasina bir vurgudur dedim. Adamlar tepisiyor orada, bende o tepisimden sonuc cikariyorum. Bu kadar!

• @MySea Kimsenin tepiştiği yok burda! Herşey bakanlığın kontrolü altında.Siz Türkiye’den fazla uzak kalmışsınız . Ayrıca sizinle aynı düşüncede olmayan herkes trol mü ? Böyle saçma mantık mı olur ?

• @MySea kapatalım artık bu konuyu. Yeterli bence

• @newman, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@HockeyUmpire2 Evet 👍🏾 Borçlu hastaneler bu dönemi fırsata çevirmeye çalışıyor ! Açık açık adam bizi devlet alsın dedi ! Kar eden hangi işletme sahibi malına el konulsun ister ? Keriz mi ? Kaldıki hastane hasta doluysa zaten alacak parasını bedavamı bakacak🤷♂️Zarar eden birsürü özel hastane var çok iyi biliyoruz.

Yanlis anlamissiniz! Adam bizim personeliminizin maaslarini bu virus bitinceye kadar odesinler ve bize malzeme takviyesi yapsinlar dedi. Biz ayni devlet hastaneleri gibi tum hastalara parasiz bakacagiz o zaman dedi. Sadece bu kriz bitinceye kadar dedi. Saglik bakanina da ayni seyleri soyledigini belirtti.

Bana gore, zaten hastalardan cok fazla para aliyorlardi, bence bu yuku kendileri cekmeli. Ama buradaki vurgu bence, Turkiye'deki saglik sisteminin cok kotu oldugu.

Bir kisinin ABD gibi saglik sisteminin sorunlu ve sikayetlerle dolu oldugu bir ulkede yasayip Turkiye'de ki saglik sisteminin "cok kotu" oldugunu soyleyebilmesi icin ya art niyetli ya da beyinsiz olmasi lazim.

Siz benim asla muhattabim olamazsiniz! Bunlari yazan birisinden hicbir sekilde iyi niyet beklenemez zaten...

• @Semihmete Sizi kastetmedim. O kendisini biliyor!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman insanlara beyinsiz diyerek hakaret edemezsiniz. Yazdiklariniza dikkat etmelisiniz.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@newman insanlara beyinsiz diyerek hakaret edemezsiniz. Yazdiklariniza dikkat etmelisiniz.

Size katilmiyorum sn @crazycells . Bu kisinin yaptigi densizlikler ayyuka cikti siz hala onu koruma telasindasiniz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman insanlar istedigi konularda fikirlerini forumda dile getirebilirler sayin @newman . Sizinle ayni dusunmek zorunda degiller.

Forumdaki pek cok kisi de sizin ABD hakkindaki dusuncelerinizden memnun degil, fakat bunu size hakaret ederek degil bana sikayet ederek belirtiyorlar. Siz de insanlarin farkli fikirlerini kabul etmeyi ogrenmelisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |