Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Trump Said "İnsanlar, bir taraftan iş yerleri kapanırken bir taraftan da bir odada kapalı kalmak yerine, iş yerlerini kurtarmayı isterler. Biliyorsunuz depresyon, intihara sürükler. Şuna güçlü bir şekilde inanıyorum ki insanları evlere kapatmaya devam edersek, daha fazla insanı kaybedeceğiz. 2 yıl ülkenin kapalı kalmasını isteyecek doktorlar olacaktır. Ama biz bu ülkeyi eski haline getirmek istiyoruz. Bizim ülkemiz insanları eve kapatmak için kurulmadı."

• Amerika'da yaşayanlar için
    Covid-19 la mücadele ederken Clorox, Lysol gibi dezenfektan bulunamama durumunda,
    Amerikan Kimya konseyinin 20 Mart 2020 de güncellediği Covid-19 virüsüne etki edebilen dezenfektan listesindeki ürünlere bir göz gezdirebilirsiniz
    Novel-Coronavirus-Fighting-Products-List.pdf

Kaynak:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 virusun yayilmasi en erken Mayis ortasina kadar devam eder bence, henuz bu konuda umit verici gelisme yok pek cok ulkede... Guney Kore en dogru taktigi uygulayan ulke oldu simdiye kadar, ama ikinci bir Guney Kore cikmadi 🙂

Ama Trump'in dedigi gibi olacak gibi geliyor bana... Toplumun sadece %2'si %3'u risk grubunda... Trump, uzun sure ekonominin bu sekilde kalmasina izin vermeyip, bir yerden sonra hayata kaldigi yerden devam etmeye calisacak bence... ozellikle de ise yarar (%100 olmasa da) bir tedavi yontemi gelistirilirse, bunu bahane edip her seye devam etmeye calisacak.

• peki vucunuzun direncini artirmak icin aldiginiz takviye ilac vitamin vs var mi olasi bir durumda evde bulundurmamiz gereken? Ben de "0" hazirlik ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

peki vucunuzun direncini artirmak icin aldiginiz takviye ilac vitamin vs var mi olasi bir durumda evde bulundurmamiz gereken? Ben de "0" hazirlik ...

Yogun is doneminde kullandigim Bayer'in One-a-Day multivitaminleri var... Tum eczanelerde bulmak mumkun... Uzun sure de gidiyor...

alt metni

Normal donemlerde kullanmiyordum, ama bu aralar kafam rahat olsun diye her gun agzima atiyorum bir tane, ne olur ne olmaz diyerekten 🙂 ama belirtmis olalim... normalde dengeli beslenen birinin ayrica vitaminlere ihtiyaci yok, cunku cogu emilmeyecek vucut tarafindan...

• Can beyin son videosu can sıkıcı ! Bu virüs tüm Dünyayı kötü etkiledi 🤷♂

• ⭐⭐⭐

• Yurt dışında 32 vatandaşımız koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

• Dünya Sağlık Örgütü (WHO): Koronavirüs salgınının yeni merkezi ABD olabilir.

• ABD'de tuhaf bir şeyler oluyor... Los Angeles'ın bazı bölgelerinde ve New York'un kimi yerlerinde ordu birlikleri görülmeye başlandı. Bugün NY'dan bir arkadaşım şehri 70'lerden bu yana bu kadar tedirgin görmediğini anlattı. Bir endişe var ve anlaşılan tedbir alınıyor. Ürkütücü!

• @mexido Normaldir, NY, CA ve WA eyaletlerinde national guard yani milli muhafiz birlikleri gectigimiz hafta sonu activate edildi. Coronavirus ile ilgili bu eyaletlerde valilik ve belediyelerle koordineli olarak calismak ve yardimci olmak icin.

• @crazycells, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@aliarmgn, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

peki vucunuzun direncini artirmak icin aldiginiz takviye ilac vitamin vs var mi olasi bir durumda evde bulundurmamiz gereken? Ben de "0" hazirlik ...

Yogun is doneminde kullandigim Bayer'in One-a-Day multivitaminleri var... Tum eczanelerde bulmak mumkun... Uzun sure de gidiyor...

alt metni

Normal donemlerde kullanmiyordum, ama bu aralar kafam rahat olsun diye her gun agzima atiyorum bir tane, ne olur ne olmaz diyerekten 🙂 ama belirtmis olalim... normalde dengeli beslenen birinin ayrica vitaminlere ihtiyaci yok, cunku cogu emilmeyecek vucut tarafindan...

Ben 2012 den bu yana Amazondan aldigim multivitamin haplari kullaniyordum, cok fazla fayda gormedim diyebilirim. Gecen yil kan testlerimde vitamin D ve calsium eksikligi cikinca, doktor sadece bunun ikisi icin vitamin yazdi. Gerisini dogal yolla beslenme ile al dedi. 1 yildir hem calsium hemde vitamin D iceren bir vitamin hapi recete ile kullaniyorum ve iki ay onceki son testlerde hepsi normal cikti.

• Şu an Amerika'da 55 bin vaka var ve 784 kişi hayatını kaybetmiş. Hemen hemen her eyalette vaka var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Türkiye de bu virüs biter mi buyrun habere bakar msın. Bir doktor günde kaç hastaya yada kişiye dokunur. Bu sayıyı 24 ile çarpın. Sonra o değdiği yada tedavi ettiği kişiler de bilmeden gidip başka kişilerle irtibata geçecek. Tren katarı gibi uzayıp gider.

• Az once Haberturk kanalinda, Turkiye'deki ozel hastaneler birligi baskani konustu. Tum ozel hastane acilleri ve yogun bakim uniteleri coronaviruslu hastalarla dolu, normal diger hastalara artik bakamiyoruz cunku ne malzeme ne kapasite nede personel yetmiyor dedi. Malzeme alacak ve personele maas odeyecek para da yok dedi. Bakanlik onlara yardim etmiyormus.

• @MySea Bende izledim yayını halende izliyorum. Ne yazıkki söyledikleri gerçek dışı 🤷♂️ Tüm özel hastaneler de böyle bir durum yok! Özel hastaneler bu dönemde kendilerinin devlet tarafından satın alınmasının peşinde , üçkağıtçılar!! Niyetleri başka.

• @Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@MySea Bende izledim yayını halende izliyorum. Ne yazıkki söyledikleri gerçek dışı 🤷♂️ Tüm özel hastaneler de böyle bir durum yok! Özel hastaneler bu dönemde kendilerinin devlet tarafından satın alınmasının peşinde , üçkağıtçılar!! Niyetleri başka.

Adam çıkmış yalan mı söylüyor yani ulu orta. Özel hastanede felan mı çalışıyorsunuz?

• ⭐⭐

@Semihmete tüm Türkiye 'ye yayıldı dediler 1900 vaka olsa 81 e bolunce 23 kısı yapıyor! Bu kadar kapasitesi yoksa ülkemizin vay halimize. Özel hastahane sahipleri hep siyasi iktidara yakın olan insanlar oldugu için, elini tasın altına koymuyor olabilirler, acındırıyorlar ki devlet yardım etsin... Hepsi fırsatcı bence

• @HockeyUmpire2 Evet 👍🏾 Borçlu hastaneler bu dönemi fırsata çevirmeye çalışıyor ! Açık açık adam bizi devlet alsın dedi ! Kar eden hangi işletme sahibi malına el konulsun ister ? Keriz mi ? Kaldıki hastane hasta doluysa zaten alacak parasını bedavamı bakacak🤷♂️Zarar eden birsürü özel hastane var çok iyi biliyoruz.

• Hastaneler zarar edebilir mi evet. Ama birisi çıkıp yayında doluyor taşıyor diyorsa bilmeden yalan söylüyor demek şakşakçılıktan öde değil.
    Türkiye'de hastaneler de zarar etmeye başladıysa durum sıkıntılı devlet hastanelerinin kapısından girilemiyor zaten. Girmeye çalışanda sağlıklı ise bile hasta çıkıyor.
    Vah halimize.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |