Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mihok inşallah sizin için en hayırlısına karar verirsiniz

• @Semihmete bugünd kadar böyleydi

• Mayıs ayına göre kendimi ayarladım. Bir çok şeyi ona göre planladım. Ona göre istifa edip gidecektim. Hemen gitmek pek mümkün değil maalesef.

• Arkadaşlar evrak onayları gelmeye devam ediyor
    Rusya
    25200 evrak onay e-maili aldı
    26700
    24500
    26800
    28000

Türkiye
    26000
    26800
    27300
    24000 (forumdan)
    24600
    27000 (forumdan)
    27400
    28100
    28000
    Liste yeni bilgiler gelince güncellenecek

• diyelim ki avrupa da diğer ülkelerde sokağa çıkma yasağı devam etti. Birtek Türkiye ve Rusya da hayat normal olarak devam etse. Biz EU bölgesine dahil olduğumuzdan ve diğer Avrupa ülkelerine mülakat tarihi 30.000 üstüne verilemeyeceğinden, 30K üstü mülakat bekleyen bizler için cut off un yükselmesi imkansız olacak değil mi?
    Yani Türkiye de şartlar normal olsa bile diğer avrupa ülkelerinin durumu yüzünden Eu ülkeleri için bir sonraki bültende 30K nın üstünden bir rakam açıklanması mumkun olacak mı?

• @cato hayır, eu yükselebilir sorun olan ülkelere expect gelir

• @Muhtaradana sizin de sonucu bekliyoruz sayın muhdaradana . onay maili bildiriminizi bekliyoruz 🙂

• Merhaba arkadaşlar . Son olağanüstü durumu anlatıp ne yapmamız gerektiğini soran bir mail attım Ankara büyükelçiliğine. Cevap bu:
    Dear Sir,

We cannot extend your visa but we can process new visa as long as you provide us new medical report and pay new immigrant visa fee.
    Some of your documents may need to be renewed too.
    Please contact our office again if you cannot travel to the US within the validity of your current visa.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    Consular Section
    U.S. Embassy Ankara

• @ilhanucarus Dikkat et ! Turist vizesi değil bu🤷♂️ Göçmen Vize kalırsa verebilirler yoksa veremezler! Riskli..

• ⭐⭐

@ilhanucarus Bence konsolosluk olumlu bir yaklaşım sergilemiş. Ama @Semihmete beyin dedigi gibi bir durum da soz konusu.

• @Semihmete maalesef haklısınız

• ⭐⭐

@Drywall Belki de bu olaganustu durum nedeniyle fazladan vize verebilirler? Konsolosluk ücretini ödeyip, Sağlık raporunu yenilersen vize verebiliriz diyorsa bunu dayanaksız söylemez.

• @Drywall bununla yaşayacağımız stresi gidip dönüp virüsten korunmayla yaşamaya değer

• ⭐⭐

@ilhanucarus Size katılıyorum. Ben olsam hiç durmam gider GC active yapar, sonra re entry yapar dönerdim.

• @Drywall bunda 2. Girişini uzun süre yapmayacak olanlar için değil mi? Yani bir kaç ay sonraya 2. Girişini yapmak isteyenler için gerekli değil değil mi?

• Kazanmissin vizeyi almissin halen nispet yapar gibi gitsemmi gitmesemmi diyorsun dalga gecer gibi

• @Semihmete Belki kendimi yanlış ifade ettim galiba ama belirtmiş olduğum gibi BEN üniversite mezun olduğum dönemde olsam senin şu an düşündüğün gibi düşünürdüm. Yoksa senin için geç yaşlı şöyle böyle şeklinde yorum yapmadım ve bu özelliklerininde benim için çok önemi yok... Kaldı ki birini yargılayacak olsam da inan bana yaşı ile yargılamam 🙂 🙂

• @ilhanucarus hayır gerekli değil, ilgili konu başlığı ⬇
    Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

• @stras, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana +1 Şu ana kadar alınan tedbirler iyi olmakla beraber, Diyanetin de hiç çekinmeden ibadetlerin evlerde yapılması gerektiğini açıklaması gerekiyor. Asıl risk gruplarının büyük çoğunluğu ibadethanelerde. Süreç o tarafa son hız gidiyor. Ücretsiz izinlerde acaba yurt dışı izni gerektiriyor mu?

• @Mihok, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Drywall, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Mihok 1 yıl ücretsiz izin hakkınız var. Onu kullanın. Hatta hepsini değil 6 ayını kullanın. Gidin rahat rahat işlerinizi halledin. Orada re entry permit başvurun 2 yıl gelin burada işlerinizi toparlayın rahat rahat gidin yerlesin. Bu dediklerim sizin yasal haklariniz.

657 ye bağlı çalışmıyorum. Kapsam dışı statü diye geçiyor çalışma şeklim, sigorta da 4a dan yatıyor. Ücretsiz izinler sadece özel sebepler ile üst makam tarafından veriliyor. Ayrıca ücretsiz izin -alınması zor ama alınsa bile- yurtdışına çıkış için hala kamu personeli olunduğu için yetersiz olmaz mı ?

Dostum şimdi personel servisimize sordum durumunu; Cumhurbaşkanlığı genelgesinde tüm kamu çalışanları ibaresi var dedi. Yani her halükarda yurt dışına çıkış izine bağlanmış. Mevcut şartlarda alternatifler; "istifa" yada "bekleyelim görelim" şeklinde.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200313-8.pdf

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |