Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Son hadiselerden sonra mülakatı oldu mu diye bakayım dedim ama göremedim.Nasılsınız forum ailesi 🙂
    Bu arada mülakatı atlatan tüm arkadaşlara yeni hayatlarında başarılar umarım her şey gönlünüzce olur.
    Tek tek isim belirtirdim genelde ama maşşallah sayı fazla 🙂 o yüzden isim belirtmeden yazayım dedim.
    Bu sefer böyle olsun 😉

• Mayıs ayı case number lar açıklandı 30000
    Ekran Alıntısı.PNG

• @Mihok yani aslında sizin için karar vermek bir bakıma gerçekten çok zor
    Türkiye Covid-19 un yayılımını engellemek için komple giriş-çıkışı kapatabilir,Allah korusun ama Türkiye için de gitmeye çekindiğimiz ülkedeki gibi bir yayılım tehdidi var
    Bu risklere göre bir karar verip hareket etmek lazım, herkes elindeki vizenin ne süre geçerli olduğunu biliyor, ama bence uzak bir ihtimal olan vize geçerliliği uzatılır beklentisi içine girmemek gerekir
    Evet sizin gibi bir kaç memur arkadaşımız daha var
    Herkesin kendi imkanlarını bilmiyorum, ama istifa seçeneğini düşünün bence, önünüzde çok vakit olmayabilir

• @Muhtaradana +1 Şu ana kadar alınan tedbirler iyi olmakla beraber, Diyanetin de hiç çekinmeden ibadetlerin evlerde yapılması gerektiğini açıklaması gerekiyor. Asıl risk gruplarının büyük çoğunluğu ibadethanelerde. Süreç o tarafa son hız gidiyor. Ücretsiz izinlerde acaba yurt dışı izni gerektiriyor mu? (Güncelleme. Sordum. Evet izin almak gerekli imiş?)

• Merhaba, Mayıs ayı case number 30 bin olarak açıklandı. Süreç devam ediyor, bilginiz olsun

• @Muhtaradana Vizeyi almış bir insan neyi bekler anlamıyorum!En erken zamanda gitmek gerekir ! İnsanlar son güne kadar neyi neden bekler ?

• @Mihok Merhaba, benim görüşüm 13 martta giden bir arkadaşın yazısını okudum gezinirken.O gittiyse bence sizde en azından 1 hafta kalacak düzeyde ayarlayın.Virüs korkusu varsa gir çık yapmış olup tarihi ötelersiniz ve yeşilkart adresinize postalanmış olur diğer girişinizde. Kamu da ücretsiz izin de var yani bu kötü durumda bence gir çık yapmak en mantıklısı gibi.

• @Semihmete Semih bey merhaba, her insanın kendince haklı bir sebebi vardır diye düşünüyorum. Son corona mesela bence bir etken, sizce değil mi ? Örnek kazanmışsınız da bindiniz uçağa JF kenedy indiniz ve sizi ayırdılar ateşiniz var diye ? Bu durumda olmak çok kötü iken hiç bilmediğiniz bir ülkede olmak daha kötü olurdu ki o ülke sağlık açısından güvenilmez bir ülke ise. Bence kişilerin beyanlarını yargılamadan önce empati yapmak gerekli.

• @Nothing-Man memurların yurtdışına çıkışı yasaklandı

• @Semihmete vizesini alanlar neyi bekliyor diye sormussunuz;neyi bekliyoruz kendi adımıza yazayım; hastalik süreçte yok iken planlarımızi yaptık biletimizi şubatta aldik .Mayis ayinda yolcugumuz olacakti.Simdi süreç değişti ,salgın hastalık yüzünden tüm programı degistirip erken gitmek gerekiyor gibi görünüyor, ancak suan ki koşullarda hemen karar vermek çok zor ,kronik hastalığı olan bir cocugumuz var ,burda hastalansa hemen hastaneye gitme şansımız var.Bu bize özel, diger bekleyen arakadaslarinda kendice önemli durumları olduguna inanıyorum.

• @Cemal-Kalın bizde bu umuttayız hala. İnşaallah herşey yoluna girer. Araf durumu bizi daha kötü yapıyor

• @Nothing-Man, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Mihok Merhaba, benim görüşüm 13 martta giden bir arkadaşın yazısını okudum gezinirken.O gittiyse bence sizde en azından 1 hafta kalacak düzeyde ayarlayın.Virüs korkusu varsa gir çık yapmış olup tarihi ötelersiniz ve yeşilkart adresinize postalanmış olur diğer girişinizde. Kamu da ücretsiz izin de var yani bu kötü durumda bence gir çık yapmak en mantıklısı gibi.

Gir çık yapabilsem hemen yapayım ama kamu personeli olduğumdan istifa etmek gerekecek. @Muhtaradana bu hafta içerisinde duruma göre karar vereceğim.

• ⭐⭐

@Mihok 1 yıl ücretsiz izin hakkınız var. Onu kullanın. Hatta hepsini değil 6 ayını kullanın. Gidin rahat rahat işlerinizi halledin. Orada re entry permit başvurun 2 yıl gelin burada işlerinizi toparlayın rahat rahat gidin yerlesin. Bu dediklerim sizin yasal haklariniz.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Mihok 1 yıl ücretsiz izin hakkınız var. Onu kullanın. Hatta hepsini değil 6 ayını kullanın. Gidin rahat rahat işlerinizi halledin. Orada re entry permit başvurun 2 yıl gelin burada işlerinizi toparlayın rahat rahat gidin yerlesin. Bu dediklerim sizin yasal haklariniz.

657 ye bağlı çalışmıyorum. Kapsam dışı statü diye geçiyor çalışma şeklim, sigorta da 4a dan yatıyor. Ücretsiz izinler sadece özel sebepler ile üst makam tarafından veriliyor. Ayrıca ücretsiz izin -alınması zor ama alınsa bile- yurtdışına çıkış için hala kamu personeli olunduğu için yetersiz olmaz mı ?

• @Muhtaradana Mülakat tarihi herzaman ay sonlarımı belli oluyor ?

• @Semihmete bu senin sorumlulukların ve vizyonun ilgili bir konu. Ben greencard'ı bir seçenek olarak görüyorum. Evet başvurdum. Ve şartlar benim için uygun ise gitmek seçeceğini değerlendireceğim. Ünv. den yeni mezun olmuş olduğum dönemde başvurup kazanmış olsa idim. Belki bende senin gibi düşünebilirdim. Giderim ne iş olsa yaparım vs vs ve bir şekilde hayatıma yön vermeye çalışırım derdim. Fakat şu an ki durum çok çok farklı.

• @Mihok Vizeyi almışsınız , göçmen olmayanda karar verdiyseniz hemen gidin abi🤷♂️ İstifa edip hemen gidin 🤷♂

• @Mihok Neyin hesabını yaptığınızı anlayamadım. Gerçekten dalga geçmek vaaabında sormuyorum. GC çıktı ise buradaki işi kaybetmemek çabası falan gibi bir durum var. Anlayamıyorum.

• ⭐⭐

@Mihok 657 degilseniz istifa edip gidin derim. Ben 657 sanmistim.

• @Cemal-Kalın Ben üniversiteden yeni mezun falan değilimki 😊 Yaşımda büyük ihtimal senden büyük 😊 İnsanları tanımadan yargılama lütfen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |