Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @takvimcas giriş yapmada hangi opsiyon iyi peki iki seçenek yazmıştım

• @takvimcas bence kart hakkınızı yakmayın Bir an önce tüm maddi manevi planınızı oraya yapın zira usa vatandaşlık hakkı tanırken sizin tax payer olarak Birleşik devletlere katkı sağlayacağınıza inanarak size bu hakkı verir tekrar nacizane fikrim bence tek yol maddi manevi oraya kanalize olmak olacaktır.Herşeyin hakkınızda hayırlı olması dileklerimle selam saygılarımla

• @Gezgin-Paksoy Göç etmek sadece bir bedensel faaliyet değil aynı zamanda bir beyinsel fonksiyon dur 🤷♂️Siz kararsız kalmışsınız en kötü durum🤷♂️ Bu düşüncelerle maddi ve manevi kaybedersiniz !!

• @Semihmete ben kararımı verdim. sadece en sonda yazdığım hangi 2 seçenek giriş yapmak için daha olumlu diyorum ?

• Forumdaşlardan ricam, burası kişisel değişkenlere göre nasıl gidip gitmemenin tartışılacağı bir platform olmamalı. Herkesin gidip gitmeme yönünde kararı ve doğruluğu saklı kalmalı. Biz burada mülakat aşamaları, yaşanan sorunlar ve mülakata kadar geçecek sürede yapılması gerekenleri paylaşıyoruz lütfen sayfalar tutan metinlere zamanımızı almayalım. Forum üyelerinden ricamdır.

• ⭐⭐

@Gezgin-Paksoy Bence de bu tarz konular "bekleme odası" başlığı altında konuşulursa daha yerinde olur.

• @cato yanlış başlıkta sorduysam yönlendirmenize göre orada sorarım. ama greencardla alakalı bir konuda fikir almak istedim. kesin doğru olmadığını tavsiye olduğunu ben de biliyorum. herkes sonuçta forumda kendi durumunu yazıyor ve fikir istiyor ve cevap alıyor. bunu onlarca kez forum içerisinde gördüm. sonuçta fikir de olsa bunun en doğru yazılacak yerin bu forum olduğunu düşünüyorum. bu başlık doğru değilse lütfen doğru başlığa yönlendirin.

• @Gezgin-Paksoy sonuçta herkes fikir soruyor ve cevap alıyor. forumun da amacı bu greencardla ilgili fikir sormak ve başkalarının da kendine göre cevap vermesi (ucu açık konular için) ben zaten prosedürü vs biliyorum sadece yorumunuzu istedim. gereğinde uzun bi metin de olabilir. daha once fikir isteyenlere de cevap verilmiş uzun metin yazanlara da. niye benim yazdığım sorun oldu anlamadım. yanlış başlıksa da şevk kırıcı olmadan doğrudan oraya yönlendirmeniz gerekir. iyi günler

• @Gezgin-Paksoy
    @crazycells, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaslar,

Green Card ABD'de calismak ve yasamak isteyenlere veriliyor (Eger ABD'de yasama ya da calisma gibi bir isteginiz yoksa, Green Card surecine devam etmemenizi tavsiye ederim), bu nedenle yazili kural olarak ABD disinda 1 yildan fazla kalamazsiniz. Eger kalirsaniz Green Card'iniza el konulma ihtimali var (mantikli ve belgelerle destekleyebileceginiz bir nedeniniz yoksa). Eger surekli ABD'ye uzun sureli giris cikislar yaparsaniz ve Green Card'i aldiktan 2-3 yil sonra hala ABD'ye yerlesmemis iseniz yine Green Card'iniza el konulmasi muhtemel. Green Card turist vizesi olarak kullanabileceginiz bir kart degil. Eger uzun sureli ABD disinda kaldiysaniz, giriste sorgulanmaya hazir olun. Bu durumlarda, karari verecek kisi giristeki memurdur.

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

Merhaba öncelikle yukarıdaki iletide sayın @crazycells in belirttiği gibi (Eger ABD'de yasama ya da calisma gibi bir isteginiz yoksa, Green Card surecine devam etmemenizi tavsiye ederim) tavsiye ederim

İkincisi iletinizdeki serzenişinize gelecek olursak " son birkaç sorum cevapsız kaldı nedense"

Maalesef burası ücretli danışmanlık verilen bir kurum yada forum değil, tüm forumdaşlar birbirlerine karşılıksız destek veriyor, bu şekilde tenkit yada imalarda bulunmamalısınız, cevap verilmediğini söylediğiniz sorunuzu dün sabah yazmışsınız ne zaman size cevap verilmesini bekliyordunuz o gün içerisinde hemen mi? Sorunuz bu⬇

Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) https://yesilkartforum.com/forum/post/122160

Ve bu sorunun cevabını ilgili başlıktaki tüm iletileri okuyarak zaten bulabilirsiniz, diyelim ki bulamadınız ve sordunuz, o zaman beklemelisiniz, 7 saat sonra aşağıdaki mesajı yazarsanız muhtemelen sorunuza cevap alamazsınız

Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) https://yesilkartforum.com/forum/post/122233

Forumdaki üyeler sizin özel sorunuza hemen cevap vermek zorunda değil, hem Re-entry permit konusunda sınırlı bilgi sahibi olan kişiler var, hem muhtemelen cevap verecek kişiler Amerika'da ve saat farkından dolayı o mesajınızı görememiş olabilirler, eğer sorunuza cevap gelmesini bekliyorsanız uyarıcı mesajlar yazmayı bırakmalı ve ilgisiz alakasız konu başlıklarında sorularınızı sormamalısınız

Forum kuralları için⬇

Forum Kuralları https://yesilkartforum.com/forum/post/19

Bu sorunuzuda daha önce uyarmamıza rağmen
    DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/122007
    ve
    🇺🇸 Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari https://yesilkartforum.com/forum/post/120055
    yine yanlış konu başlığı altında soruyorsunuz, forum kuralları tüm üyelerimiz için geçerlidir, ilgisiz konu başlığında sorularınızı sormamalı aynı soruları farklı konu başlıklarında devamlı tekrarlamamalısınız

Sorunuza gelirsek 1.sorunuza zaten sayın @knnrn farklı konu başlığında cevap verdi⬇

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/122264

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/122326

2 sorunuza birden sayın @crazycells ilgili konu başlığının ilk iletisindede cevap vermiş ⬇

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

Maalesef daha öncede birkaç üstte sorduğunuz soru hakkında çok güzel bir deneyim yazılmışken,

Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları https://yesilkartforum.com/forum/post/120970
    size özel bir cevap istemeniz çok yanlış, eğer forumda sürekli bu tür ilgili konu başlığında ki iletileri okumadan sorular sorarsanız muhtemelen tepki alacaksınız, sorular sürekli ilgilikonu başlığında farklı zaman diliminde tekrarlanabilir, ama birkaç mesaj öncesinde verilen cevabın tüm sorularınıza cevap verildiği halde, bu deneyimi okumadan soru sormak doğru değil

Şuna inanmalısınız tüm forumdaşlar sorularınıza ellerinden geldiği kadarıyla ve bilgileri dahilinde cevap vermeye çalışıyorlar, bazı konular vardır ki, çok az kişi bilgi sahibi olabilir, onun için sadece doğru konu başlığında sorunuzu sorup cevap gelmesini beklemelisiniz

Son olarak, değerli bir forum üyesinin yazdığı gibi sizin durumunuz belki şu sözlerle ifade edilebilir, bunu belki kendinizede sormalısınız

ABD'de yasamayı ya da çalışmayı düşünüyor musunuz? Yazdıklarınızdan bu niyetiniz anlaşılmıyor...

Eğer aynı kanaati sınırda cbp görevlileride kanaat getirirse çok zorluk çekebilirsiniz

Sizin buradaki bu iletinize belki tepki gelebilir, forum kuralları bunun için var zaten, bu konuda anlayışlı olmalısınız

Bu kadar kendisine onay e-maili gelmesini bekleyen, mülakat tarihi verilmesini bekleyen, hatta diğer vize türleri ile Amerika'daki yaşama arzusu şiddetli olan bir topluluğa hatta dv 2021 çekilişinde talihli olmak için gün sayan, bugün vize verilse yarın kalıcı göçmenliğe başlamayı düşünen bir topluluğun takip ettiği bir konu başlığına henüz vizesi bile garanti olmadığı halde, sanki vizesi garantiymiş gibi ama göçmenlik için niyetinin tam belli olmadığını belli ederek bir soru sorarsanız gelecek tepki mesajlarınıda anlayışla karşılamalısınız

Umarım herşey sizin için güzel gider ve kendiniz için en doğrusunu seçersiniz, bol şanslar

• ⭐⭐

@Muhtaradana Bu aydınlatıcı cevabiniz icin size çok teşekkür ediyorum. Siz bu forum için büyük bir şanssınız.

• @Muhtaradana
    1- serzenişi birkez dedim ve benim bundan sonra o konuda şikayetim olmadı. sürekli cevap verilmedi demedim de. zaten bu diyaloğun açılma sebebi serzenişim değil ucu acık sorularla ilgiliydi. her yazdığımı da bu kadar seçemem. bir kez "cevapsız kaldı" dedim diye bu kadar yüklenilmesini de doğru bulmuyorum.

2- uyarıcı mesajlar falan yazmadım. bir kez çok da ciddi olmayan bir serzenişte bulundum. bir daha da bu konuda şikayetim olmadı.

3-birkaç kez evet yanlış başlıkta sordum. permitle ilgili bir konuyu süreç sayfasında sordum. önemli olan benim en son sorduğum soru doğru başlıkta açıldı. geçmişte yanlış başlıkta açıldı diye tekrar bunu one çıkarmaya ve konuyu dağıtmaya gerek yok. ben en son sorduğum "3-4 sene sonra mı giriş yapayım yoksa aralıklarla mı" konusunu 2020 süreci olan başlıkta açtım. bu başlık da yanlışsa güzellikle yönlendirirsiniz şevk kırarark değil. bana orada verilen cevap rahatsız edici olduğu için kendimi savundum. konu buradan çıkıyor yani. eskiden yanlış sormamdan değil. zaten birkaç seferden sonra doğru yerde konu açmaya başladım.

4- sayfaları emin olun tarıyorum. özellikle konumla alakalı olan ABD dışında kalış sürelerini komple bitirdim. verilen cevapları not aldım hatta. artı eksilerini hesaplayarak kendimce plan yapmak için. ben son soruyu spesifik sordum ve cevap bekledim. fikiri olan yazar istemeyen de yazmazdı. o konuda da bir serzenişim olmadı. iletileri okumadığımı nereden biliyorsunuz. bu ithamınız ve bu konuda da yüklenmeniz doğru değil

5- vizeyi istemediğimi nereden biliyorsunuz. gitmek istemesem düşünmesem bu kadar soru niye sorayım. ayrıca başkalarının ne kadar istemesiyle benim ne kadar istediğimin ne bağlantısı var.

sonuç olarak ben çok spesifik bir soru sordum en sonda. cevap bekledim. isteyen yazar istemeyen yazmazdı. ve bunda bir serzenişim olmadı. serzenişim yoksa bunda bir sorun yok. başka bir arkadaş şevk kırıcı biçimde bu ucu acık bir konu ya da başlığı yanlış vs dedi. ben de kendimi savundum çünkü yanlış birşey yapmadım. başlık yanlışsa güzellikle doğruı başlığa yönlendirilir. ucu açık soruysa da bu sonuçta forum. fikir soracağım elbette. ama bunları tartışmak yerine eskiden yaptığım serzeniş ya da yanlış yere başlık açmak gibi şeylerle gereksiz uzatıldı ve konu bulandırıldı. bu sonuçta sondaki spesifik soruma karşılık verilen cevabın üslup yanlışlığını yada konunun bulandırılıp sanki şu an hala aynı hataları yapıyormuşum algısının yaratıldığını değiştirmiyor.

• @Gezgin-Paksoy Burda çocuk yapıp burda büyütmek istiyorsunuz 🤷♂️ 4 yıl sonrada göç ederiz belki diyorsunuz 🤷♂️ Bence siz zamanınıza ve paranıza yazık etmeyin.

• @Muhtaradana Güzel yazmışın abi👍🏾

• @cato nasıl

• @turturine evrsk onayınız, ds260 formunu doldurma tarihininz gibi bilgileri imzanıza taşırsasanız, yazışmalarda diğer forum üyeleri cevap verirken daha isabetli yorum yapabilirler. Örnrk olarak benim imzamdaki şsblonu kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐

@Gezgin-Paksoy Üzgün olduğunuzu ifade edip konuyu kapatacaginiza hala forumdaki yardımsever insanları suçlama çabası içerisindesiniz. Siz farkında değilsiniz belki ama yazılı ortamlarda kullanılan yazı dili aynen yüz mimikleri gibi insanlarin hissiyatlarını belli eder. Ben de geçen gün turist vizesi ile ilgili bir konuya gc ile ilgili bir yorum yazdim yani baslikla ilgili olmayan bir yorum yazdım. Sonra bir arkadaşın uyarısı ile farkedip özürdiledim. Olay kapandı. Bu kadar basit. Ozurdilemek ayip degil ki. Hatta bir erdemdir. Ama siz hala uzatıyor ve birilerini suçlamaya devam ediyorsunuz. Size yardımcı olmak isteyenleri de kırıyorsunuz.

• @Muhtaradana Maaşallah kütüphane gibisin kardeşim olay budur 👍

• @Drywall bakın suçlamaktan bahsediyorsunuz ama başından beri suçlanan benim. sürec kısmına bir soru yazdım fikir sordum. çok konu dışı bir soru da değildi. sonra bana ucu açık sorular sormamam gerektiği bu sorunun uygun olmadığını söylediler. ben de ucu açık olsa bile fikir öğrenmek istediğimi eğer yanlış başlık altındaysa da değiştirebileceğimi güzel bir dille dedim ama bir kere de şevkim de kırılmış oldu. bunu açıkladıktan sonra tek tek yazdıklarım bulunmuş ve bana önceden yanlış başlığa sorduğum sorular ya da cevap gelmedi demem falan bunları çıkarmışlar. üstüne vizeyi istememekle, alakalı alakasız başlıklara yazmakla, cevap beklemekle, kurallara uymamakla , yeteri kadar yorumları okumamakla vs itham edildim.
    kim kimi suçluyor acaba? bana en başta şevk kırıcı olmadan lütfen şu başlıka sorunuz dese ben de teşekkür edeceğim. ama böyle demek yerine ucu açık soruların yeri burası değil, uzun paragraflar yazmaya gerek yok böyle yazıldı. bi kere zaten geçmişte yanlış yere yazmamın şimdiki konunun çıkış noktasıyla alakası yok. asıl kırılan varsa da benim. bu forumdan çok faydalandım yorum yazan herkese teşekkür ederim ama konu dahilinde birşey soruyorsam konu da ucu açıksa en fazla yorum yazmasınız. başlık yanlışsa da iğneleyici olmadan uyarırsınız ben de teşekkür ederim ama haksızlık varsa da kendimi savunurum. ucu açık herkes soru soruyor. uzun yazmaksa da kasıt herkes de yazıyor yeri gelince.

• Ben hala evrak onay maili almadım. 23xxx den alamayan başka varmı?

• @grankart alamayan çok var, umarım alan vardır.

Benzer Başlıklar

• 11426
  • 8
  • 56
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |