Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kenan-Doganay yenisini talep edebilirler, buna göre şimdiden belgenin yenisini almak için girişimde bulunun

• Öncelikle herkese selamlar
    Pasaportu alana kadar bekledim benim sürecimi sizlere su sekilde aktarabilirim:
    2 Mart gününe randevu tarihi verilmisti.Sağlık muayenemi 27Şubat gününe aldım Unganlar'daki işlemlerim şu şekilde oldu.
    -4.kata çıkıp kaydımızı yaptılar(pasaport ve interview maili ile)sonra fotografinizi cekip sisteme isleyip size bir kagit veriyolar sonra 3.kata inip 117.5dollar veya tl karsiligi ödeyip (kan tahlili,idrar tahlili,akciger grafisi,galiba bir parca daha vardi unuttum) 4.kata tekrardan cikiyorsunuz.Doktorla görüsmeden önce kilonuzu ve boyunuzu ölcüyorlar sonra doktor gelip tansiyonunuzu ölcüyor sorular soruyor sigara,alkol kullaniyormusun sıklıgı ne daha önce alkollu araba kullandın mı,ehliyetini alkol yüzünden kaptirdin mi,uyusturucu kullandın mı,ameliyat oldun mu,dogum leken varmi,birisini öldürmek istedin mi ,cinayet isledin mi,ilac kullaniyormusun,herhangi bagimliligin varmi gibi 50tane arka arkaya soru soruyor.Sonucunda gerekli asilari yapip 280dollar ücreti ödeyip cikiyorsunuz.Birgün sonra saat 4.00 gibi bu belgeleri alabiliyorsunuz,telas etmenize gerek yok bir problem oldugunda zaten size ve konsolosluga ulasiyolarmis.
    Airbnb'den oda tuttum günlük 75tl ve konsoloslugun bir arkasokaginda cok temiz bir yerde kaldım ev sahibi odtü mimarlik mezunu cok beyefendi birisiydi linki burada:

Interview görüsmem:
    "8'de idi 7:30 gibi kapiya gittim.Girişte pasaportunuza bakip görüsmenizi teyit edip içeriye giriyorsunuz üst araması ve xrayden sonra içeri girip yetkili size bir sıra numarası veriyor.Para yatırma ve belge teslim processlerini es geciyorum yeteri kadar bilgi oldugunu düsünüyorum o konu hakkında
    tek kişi için 21.000 dolar +600$abd kredi kartımı ve evimin webtapudan detaylarını sundum.Sağlıkla ilgili hiçbirşey sorulmadı fakat nolur nolmaz iki tane bana uygun police bulup dosyamda tuttum.Afro amerikali beyefendiyle yaptim mülakati cok sıcak kanlıydı.Mezun oldugum en yüksek dereceyi sordu,daha önce hiç çalıştın mı?, ve şuan çalışıyormusun diye sordu.Turizmci olduğum için 15yaşından beri aralıksız çalışıyorum fakat şuan herhangi biryerde çalışmıyorum dedim.Abd’de J1la 1 sene boston’da hotelde calistigimi belirttim nereye gidecegimi sordu florida diyince herhangi bir tanidigin var mi ne iş yapacaksın dedi.Cevaplar sonucu vizeniz onaylandı belirttiginiz ptt subesinr pasaportunuz gelecek dedi.Ne kadar kolay olduğunu anlatsamda insan heyecan yapabiliyor vize görüsmesinde.Umarım herkes sorunsuz birşekilde vizesini alabilir..."

• @Burak-Erdoğan Tebrikler ve bol sanslar! Florida hangi sehir?

• @MySea, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Burak-Erdoğan Tebrikler ve bol sanslar! Florida hangi sehir?

teşekkür ederim abi yardımların içinde tekrardan sunny isles'a gitmeyi düsünüyorum eskiden calistigim birkac hotelin zinciri var oralarda"mandarin oriental miami,the miami beach edition" vs hayat bize ne gösterecek bilmiyorum,yasayacagiz😁

• @Burak-Erdoğan Aralik sonunda o bolgedeydik, guzel yere gidiyorsunuz. Umarim hersey istediginiz gibi olur 🙂

• @Burak-Erdoğan Tebrikler yeni yaşantınızda başarılar dilerim

• @MySea Teşekkürler,umarım abi 🙂
    @murat34 teşekkür ederim hocam darısı başınıza.

• @Burak-Erdoğan tebrik ederim Burak bey vizeniz hayırlı olsun, Florida da güzel bir yaşantınız olsun

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Burak-Erdoğan tebrik ederim Burak bey vizeniz hayırlı olsun, Florida da güzel bir yaşantınız olsun

Teşekkürler Muhammet Bey sizinde çok yardımınız oldu bana.Sıra sizde👆

• @Burak-Erdoğan Gözünüz aydın, yeni yaşantınızda mutluluklar dilerim. Bol şanslar 🤞🏻

• @Burak-Erdoğan Tebrikler. Deneyiminizi paylastiginiz için de teşekkürler. Bundan sonraki yasantinizda bol şanslar.

• ⭐⭐

@Burak-Erdoğan Tebrik ederim. Size Amerikadaki yaşantınizda başarılar dilerim. Aktardiginiz bilgiler için teşekkür ederim.

• @Burak-Erdoğan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Öncelikle herkese selamlar
    Pasaportu alana kadar bekledim benim sürecimi sizlere su sekilde aktarabilirim:
    2 Mart gününe randevu tarihi verilmisti.Sağlık muayenemi 27Şubat gününe aldım Unganlar'daki işlemlerim şu şekilde oldu.
    -4.kata çıkıp kaydımızı yaptılar(pasaport ve interview maili ile)sonra fotografinizi cekip sisteme isleyip size bir kagit veriyolar sonra 3.kata inip 117.5dollar veya tl karsiligi ödeyip (kan tahlili,idrar tahlili,akciger grafisi,galiba bir parca daha vardi unuttum) 4.kata tekrardan cikiyorsunuz.Doktorla görüsmeden önce kilonuzu ve boyunuzu ölcüyorlar sonra doktor gelip tansiyonunuzu ölcüyor sorular soruyor sigara,alkol kullaniyormusun sıklıgı ne daha önce alkollu araba kullandın mı,ehliyetini alkol yüzünden kaptirdin mi,uyusturucu kullandın mı,ameliyat oldun mu,dogum leken varmi,birisini öldürmek istedin mi ,cinayet isledin mi,ilac kullaniyormusun,herhangi bagimliligin varmi gibi 50tane arka arkaya soru soruyor.Sonucunda gerekli asilari yapip 280dollar ücreti ödeyip cikiyorsunuz.Birgün sonra saat 4.00 gibi bu belgeleri alabiliyorsunuz,telas etmenize gerek yok bir problem oldugunda zaten size ve konsolosluga ulasiyolarmis.
    Airbnb'den oda tuttum günlük 75tl ve konsoloslugun bir arkasokaginda cok temiz bir yerde kaldım ev sahibi odtü mimarlik mezunu cok beyefendi birisiydi linki burada:

Interview görüsmem:
    "8'de idi 7:30 gibi kapiya gittim.Girişte pasaportunuza bakip görüsmenizi teyit edip içeriye giriyorsunuz üst araması ve xrayden sonra içeri girip yetkili size bir sıra numarası veriyor.Para yatırma ve belge teslim processlerini es geciyorum yeteri kadar bilgi oldugunu düsünüyorum o konu hakkında
    tek kişi için 21.000 dolar +600$abd kredi kartımı ve evimin webtapudan detaylarını sundum.Sağlıkla ilgili hiçbirşey sorulmadı fakat nolur nolmaz iki tane bana uygun police bulup dosyamda tuttum.Afro amerikali beyefendiyle yaptim mülakati cok sıcak kanlıydı.Mezun oldugum en yüksek dereceyi sordu,daha önce hiç çalıştın mı?, ve şuan çalışıyormusun diye sordu.Turizmci olduğum için 15yaşından beri aralıksız çalışıyorum fakat şuan herhangi biryerde çalışmıyorum dedim.Abd’de J1la 1 sene boston’da hotelde calistigimi belirttim nereye gidecegimi sordu florida diyince herhangi bir tanidigin var mi ne iş yapacaksın dedi.Cevaplar sonucu vizeniz onaylandı belirttiginiz ptt subesinr pasaportunuz gelecek dedi.Ne kadar kolay olduğunu anlatsamda insan heyecan yapabiliyor vize görüsmesinde.Umarım herkes sorunsuz birşekilde vizesini alabilir..."

Tebrikler, umarım her şey dilediğiniz gibi olur. Mülakat İngilizce miydi Türkçe mi?

• ⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan tebrikler yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim yolunuz açık olsun

• @Manwe6265 Ne demek bende teşekkür ederim, inşallah🙏)

• @Burak-Erdoğan Hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar)

• @Cemal-Kalın Foreign State Chargeability ve Post'a ne yazacağız acaba?

• Herkese selam 🖐🏼 Öncellikle forumdaki herkese teşekkür etmek istiyorum. Çok aktif olmasamda çoğu yorumları okudum.

02/03/2020 Pazartesi mülakatımı gerçekleştirdim. Kısaca randevu tarihimin belli olmasından başlayarak bilgi vermek istiyorum.
    Visa bulletinde numaramın geldiğini görünce direk GreenCard kazandığımız sayfaya baktım ve randevu bilgilerim alt kısımda yazıyordu. Vakit kaybetmeden 5 Şubatta sağlık raporu için randevu aldım. Taa 20 şubata kadar neredeyse bütün tarihler doluydu. Bu yüzden mülakat tarihiniz belli olduktan sonra hemen randevu almaya çalışın.

Sağlık Raporu:
    Doktor randevum 20 Şubat 12:15 de olmasına rağmen 9:30 gibi aldılar beni. Çalışanlar çok iyi ve yardım sever. Hiç çekinmeden istediğinizi sorun. Üstünüzdeki her şeyi iç çamaşırlarınıza kadar çıkarmanızı istiyorlar, bu yüzden rahat bir şeyler giyip gidin. Siz hazırlanana kadar doktor bey içeri geliyor. Bana ufak bir muayene yaptı. Şeker hastalığınız var mı gibi bir kaç basit sorular sordu. Orada ne yapmak istiyorsun gibisinden kısa bir sohbet ettik. Çıkmadan önce 2 tane aşı yaptı. Aşı kartınız varsa kesin götürün. Mesela 1.sınıfta olduğum bir aşıyı tekrar yapma gereği duymadı. Doktorun yanından çıktıktan sonra 280 dolar ödeme yaptım ve beni bir alt kattaki laboratuvara yönlendirdiler. Alt katta 711 lira ödeme yaptıktan sonra sırası ile kan testi, idrar testi ve röntgen çekimi yaptılar. Üst kata tekrar döndükten sonra, ertesi gün gelip dosyamı almamı söylediler. Dosyamı istersem ileri ki bir tarihte alabileceğimi söylediler ama ne olur ne olmaz bir sorun bu konuyu. Salı günü 15:30 gibi dosyamı alırken @Manwe6265 ile tanıştım. Onun mülakat tarihide aynıymış.

Mülakat
    2 Mart Pazartesi sabah 8.20 gibi sıraya girdim. Yaklaşık 20 dakika sonra ben içeriye girerken sıranın arkalarına @Manwe6265 geldi. İlk polis kontrolünden geçerek konsolosluğa girdim. İkinci polis kontrolü daha detaylı oluyor. Üzerinizdeki metal her şeyi(kemer, saat, küpe, yüzük) çıkarmanızı istiyorlar. Hatta montumun cebinde ruj şeklinde dudak nemlendiricim kalmış. Açtırıp kullanmamı istedi. O yüzden uğraşmamak için mümkün olduğunca üzerinizde bir şey olmadan girin içeriye. İlk masadaki çalışan arkadaşlar sadece pasaportumu isteyerek bana 24 olan sıra numaramı verdi. Başladık beklemeye. Ben daha ilk gişeye gitmeden 9:15 de @Manwe6265 girdi içeri. 09:30 gibi 10 numaralı gişeye gittim. Burada istediği belgeleri verdim. Lise diplomamın orjinalini istedi, olmadığını söylediğimde daha sonra iletmen gerekiyor dedi. Bu konuşmanın üzerine üniversite öğrenci belgemi verebilirim dedikten sonra sorun çözüldü. Başka sorunlu veya eksik belgem çıkmadı. 10:05 gibi 330 dolar ödemek için 7 numaralı gişeye gittim ve mülakat için 2 buçuk saatlik bekleyişe başladım. Numaralar 17-18-19 giderken birden 27 yandı, daha sonra tekrar 20-21-22-23 giderken 28 yandı. Dedim bende bir sorun var, stres yapmaya falan başladım. 28 den sonra 29 numara( @Manwe6265 ) yanınca ben iyice saldım kendimi. 29 dan yaklaşık 1 dakika sonra benim numaram yandı. 5 numaralı gişedeki 25-30 lu yaşlardaki siyahi erkek görevliye denk geldim. İlk başta İngilizce konuşmaya başlayınca Türkçe devam edebilir miyiz diye sordum, Türkçe devam ettik. Sırası ile
    -Sağ elimi kaldırarak yemin ettim.
    -Orada nerede kalacağımı sordu. (Bu kısımda baya konuştuk)
    -İngilizce biliyor musun dedi. (Buradan sonra İngilizce devam ettik.)
    -Okulumun ne zaman biteceğini ve hangi bölümde okuduğumu sordu.
    -Orada ne iş yapmayı düşündüğümü sordu.
    -Öğrenci kartımı istedi. (Buraları direk cevapları vererek geçtim)
    ve pasaportumu göstererek büyülü cümleyi söyledi "Vizeniz onaylanmıştır".

Çıktıktan sonra @Manwe6265 beni dışarıda bekliyorduk. Ufak bir kutlama ardından dönüş yollarımıza koyulduk.

• İyi dilekleriniz için teşekkür ederim hepinize umarım sıkıntısız bir süreç atlatırsınız sizlerde.

• @Manwe6265 Detaylı anlatımınız için çok teşekkürler. Böyle yazılınca sanki olayları yaşayanın yanında onunla yaşamış gibi oluyor insan. Inşallah biz de bu yıl kazanırız ve sizin gibi burada mülakat deneyimimizi paylaşırız.
    Dilerim abd 'ye gittiğinizde de herşey gönlünüze göre ve hayırlısıyla gerçekleşir. Yeni hayatınızda mutluluklar 🙋♀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |