Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @con1 son durağın San Diego olması daha iyi olur bence bu durumda. Hem aktarmalı uçup, hem Los Angeles’tan San diego’ya nasıl gideceğinizi düşünmemiş olursunuz. Sky scanner’da 4 nisan da bir uçuş buldum mesela; Istanbul-Newyork-San Diego mantıklı geldi. New York’ta havalimanı değiştiriceksiniz ama 7.5 saat arası var uçuşların. İlk girişinizi ordan yapar, öbür uçağada yetişirsiniz. 4 nisan için dediğim aramayı yapın sky scanner’da, 1 aktarma seçeneğini seçin(2 aktarma yapmayın bence). Dediğim uçuş mantıklı gelirse bu uçuşa benzer bir uçuş bulabilirsiniz belki gideceğiniz tarihe.

• @fetihy Açıkçası türkiye de başarılı olamadım sürekli sevmediğim işlerde çalıştım

• üstelik aşağılık kompleksi olan insanlara katlanmak zorunda kaldım 27 yaşımdayım herhangi bi konuda uzmanım diyemiyorum,
      -TR de son bi şansım var o da Kpss sınavı ki bu da kesin değil,
    • şuanda işsizim ve ABD de yeni bir başlangıç yapmak benim için çok ama çok önemli gerçekten bir dönüm noktası olacak,
    • TR de çok kıskançlık var inanın GC kazandığımı bi tek ailem biliyor onların dışında çevremdeki kimsenin bi kaç kişi hariç benim adıma gerçekten sevineceğini sanmıyorum özellikle akrabalarımın
    • Korku yine olabilir ama daha çok o uçağa mutluluk duygusuyla bineceğimi biliyorum bu da beni rahatlıyor 👍🙂
  • ⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@fetihy Açıkçası türkiye de başarılı olamadım sürekli sevmediğim işlerde çalıştım

• üstelik aşağılık kompleksi olan insanlara katlanmak zorunda kaldım 27 yaşımdayım herhangi bi konuda uzmanım diyemiyorum,
      -TR de son bi şansım var o da Kpss sınavı ki bu da kesin değil,
    • şuanda işsizim ve ABD de yeni bir başlangıç yapmak benim için çok ama çok önemli gerçekten bir dönüm noktası olacak,
    • TR de çok kıskançlık var inanın GC kazandığımı bi tek ailem biliyor onların dışında çevremdeki kimsenin bi kaç kişi hariç benim adıma gerçekten sevineceğini sanmıyorum özellikle akrabalarımın
    • Korku yine olabilir ama daha çok o uçağa mutluluk duygusuyla bineceğimi biliyorum bu da beni rahatlıyor 👍🙂

Neden insanlar birilerinin mutlu olmasını istemezki gerçekten çok üzücü bir durum.
    İnşallah yeni hayatınız ile beraber herşey istediğiniz gibi olur 😉

• Herkese merhabalar.Bizde uzun araştırmalar sonucu biletimiz aldık.24 Mart Lufthansa ile İzmir - Münih, Münih - Newark aktarmalı.Aktarma süresi bizi biraz düşündürdü 2 saat 20 dakika aralığı var ama Lufthansa müşteri hizmetleri ile görüştüğümde aktarma süresi yetersiz ise bilet arama bölümünde zaten çıkmazdı dedi.Daha önce Münihten aktarma yapan var mı 2 saat 20 dakika yeterlimi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhn35 Şimdiden iyi yolculuklar . Transit yolcu olduğunuz için Uçak gecikmediği sürece bu süre yeterli bir süre. Bagaj aktarması ve Münihteki check in hızlı bir şekilde hallediyorsunuz. NY uçağına binişteki işlemler Türkiye'deki güvenlik kontrolündeki gibi seramonisi uzun bir şekilde geçmiyor hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

• @redsat2000 Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler ve iyi dilekleriniz için.Baya kararsız kalmıştık almak konusunda ama tecrübeli birinden öğrenmek iyi geldi.Umarım rötar olmaz sıkıntısız geçer yolculuk.

• ⭐⭐⭐

@gkhn35, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Herkese merhabalar.Bizde uzun araştırmalar sonucu biletimiz aldık.24 Mart Lufthansa ile İzmir - Münih, Münih - Newark aktarmalı.Aktarma süresi bizi biraz düşündürdü 2 saat 20 dakika aralığı var ama Lufthansa müşteri hizmetleri ile görüştüğümde aktarma süresi yetersiz ise bilet arama bölümünde zaten çıkmazdı dedi.Daha önce Münihten aktarma yapan var mı 2 saat 20 dakika yeterlimi ?

Hayırlı uçuşlar diliyorum
    her daim şanş sizlerde beraber olsun

• @gkhn35 hayırlı olsun,geçmiş deneyimlerden bu aktarma süresinin size yeteceği anlaşılıyor,iyi uçuşlar

• @fetihy Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Size de mayıs ayında ki sonuçlar için bol şans dilerim.

• @Muhtaradana Çok teşekkürler darısı sizin başınıza.Aynen bir aksilik olmaz ise yeterliymiş.Yolculuk sonrası da ilk fırsatta buraya aktarırım süreci.

• ⭐⭐⭐

@fetihy Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Size de mayıs ayında ki sonuçlar için bol şans dilerim.

Çok saolun teşekkür ederim 🙏 inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkese merhabalar.Bizde uzun araştırmalar sonucu biletimiz aldık.24 Mart Lufthansa ile İzmir - Münih, Münih - Newark aktarmalı.Aktarma süresi bizi biraz düşündürdü 2 saat 20 dakika aralığı var ama Lufthansa müşteri hizmetleri ile görüştüğümde aktarma süresi yetersiz ise bilet arama bölümünde zaten çıkmazdı dedi.Daha önce Münihten aktarma yapan var mı 2 saat 20 dakika yeterlimi ?

Ben de Münih aktarmalı Houston'a gitmiştim, Frankfurt kadar büyük olmadığı için aktarma süresi fazlasıyla yetiyor.

• @knnrn Çok teşekkürler bilgilendirdiginiz için.Aktarmada süreç nasıl ilerliyor anlatabilir misiniz ? Pasaport kuyruğuna girmicez sanırım transit geçiş yeri ayrı mi oluyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn Çok teşekkürler bilgilendirdiginiz için.Aktarmada süreç nasıl ilerliyor anlatabilir misiniz ? Pasaport kuyruğuna girmicez sanırım transit geçiş yeri ayrı mi oluyor ?

Sizin tek yapacağınız şey uçuş için ilgili kapıya gitmek. O kapıya ulaşmak için güvenlik kontrolü vb olabilir, ama sizin hedefiniz biletinizde yazan kapıyı bulmak ve ona ulaşmak. Frankfurt'ta bazen ilgili kapıya ulaşmak için trene binip terminal değiştirmek falan gerekebiliyor, ama Münih'te böyle bir şey yok.
    Bazı durumlarda başlangıçta bilete yazılan kapı numarası aktarma havalimanına varınca değişebiliyor, o nedenle uçuş numarasını ekranlardan 15-20 dakikada bir kontrol edip doğru kapıya gittiğinizden emin olmakta fayda var.

• Merhaba,
    Uçak biletlerimizde bir sorun olduğu için son dakikaya kaldık. Cumartesi gününe bir kez daha bilet alacağız. Lufthansa’nın İzmir-Münih münih-Houston aktarmasında transit vizeye ihtiyacımız olacak mı? Green Cardlarımız daha yok, ilk kez giriş yapacağız. Daha önce bu konuda sorun yaşayan oldu mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilayda-yaren-özyaman havalimanında çıkmadığın sürece HİÇBİR HAVALİMANI TRANSİT VİZE İSTEMEZ. Pasaportunda basılı olan vize zaten green kart alcak kişi olduğunu gösteriyor sadece pasifsin.

• @knnrn Tekrar teşekkür ederim gayet açıklayıcı oldu.

• @ayvalik10 tesekkur ederiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@ilayda-yaren-özyaman havalimanında çıkmadığın sürece HİÇBİR HAVALİMANI TRANSİT VİZE İSTEMEZ. Pasaportunda basılı olan vize zaten green kart alcak kişi olduğunu gösteriyor sadece pasifsin.

Buraya "Kanada hariç" diye not düşelim. Kanada üzerinden aktarma yapmak için transit vize gerekiyor. Avrupa ülkeleri için yazdığınız doğru diyebiliriz.

• @knnrn, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@knnrn Çok teşekkürler bilgilendirdiginiz için.Aktarmada süreç nasıl ilerliyor anlatabilir misiniz ? Pasaport kuyruğuna girmicez sanırım transit geçiş yeri ayrı mi oluyor ?

Sizin tek yapacağınız şey uçuş için ilgili kapıya gitmek. O kapıya ulaşmak için güvenlik kontrolü vb olabilir, ama sizin hedefiniz biletinizde yazan kapıyı bulmak ve ona ulaşmak. Frankfurt'ta bazen ilgili kapıya ulaşmak için trene binip terminal değiştirmek falan gerekebiliyor, ama Münih'te böyle bir şey yok.
    Bazı durumlarda başlangıçta bilete yazılan kapı numarası aktarma havalimanına varınca değişebiliyor, o nedenle uçuş numarasını ekranlardan 15-20 dakikada bir kontrol edip doğru kapıya gittiğinizden emin olmakta fayda var.

Merhabalar.Biz de 1 Nisanda Münih üzerinden Newark a giriş yapacağız.Münihte bavulları alıp tekrar teslim mi edeceğiz?

Benzer Başlıklar

• 36
  • 9
  • 38
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |