Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Gezgin-Paksoy
    2)şu anda 21200 lerin numarası aktif olmuş durumda ,bu talihlilerden eğer ds 260 formunu göndermiş,kcc ye evraklarını gonderip ,zamanında onayda almış olanlar nisan ayına mülakat tarihi aldılar,yani siz mülakatınızı bir ay geciktirmiş oldunuz

• @stilll bu yöntem dv 2020 için vize verilme son günü olan 30 eylül 2020 tarihine ne kadar yaklaştığınızda bağlı risk taşıyor haziran 2020 den sonra her türlü vizenizi tehlikeye atmış olabilirsiniz

• Merhabalar ben şuanda üniversite 3.sınıf öğrencisiyim yani Allah izin verirse bu yaz değilde bir sonraki yaz mezun olacağım.Peki bu aradaki 1 seneyi nasıl geçirebilirim yani Amerikaya girmemem sıkıntı yaratır mı ? Çok klasik bi soeu sanırım ama çok farklı cevaplar duyuyorum çevremden sizlere bir sorayım dedim teşekkürler.

• Değerli forumdaşlar, 24900 üstü evrak onayı alan var mı?

• @erdemdmrl ilk girişi yaparsınız, genellikle ikinci giriş için bir yıllık bir süreye müsamaha gösteriyor havlimanondaki cbp görevlileri, bu konu için ⬇️aşağıdaki konu başlığına bakın lütfen

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

Eğer size bir yıllık sürenin yetmeyeceğini yada bu bir yılın sonunda sıkıntı olmadan giriş yapayım diyorsanız re-entry permit seçeneğini değerlendirebilirsiniz⬇

Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) https://yesilkartforum.com/forum/post/218

• @Dursun, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşalar.
    Mülâkat için gelen e_mail de; Lütfen röportaja hazırlanmak için http://www.dvselectee.state.gov adresindeki tüm talimatları uygulayın.
    Ama ben bu adrese e_ mail geldiğinden beri göremiyorum.
    Site şöyle bi hata veriyor; Bu siteye ulaşılamıyorwww.dvselectee.state.gov ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.
    Benim gibi sıkıntı yaşayan arkadaşalar var mı acaba?

@Dursun adres şu şekilde olmalı http://dvselectee.state.gov/ (www yok). Bu adrese girince şuraya yönlendirmekte: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected.html

• Mulakatta adres degisikligi yapmak icin yazılan adresin önüne zarfı alacak kisinin adı soyadı da yazılmalı mı? Adres degisikligi yapan arkadaslar bilgilendirebilir mi

• @Erkangeziyor Adresin başına c/o (ya da in care of) yazıp, sonra adreste oturan kişinin adını soyadını yazıp, ardından adresi yazacaksınız.

C/o Erkan Geziyor,
    89 Peach St
    Houston, TX 30808

Gibi..

• @Ryback, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Erkangeziyor Adresin başına c/o (ya da in care of) yazıp, sonra adreste oturan kişinin adını soyadını yazıp, ardından adresi yazacaksınız

C/o Erkan Geziyor,
    89 Peach St
    Houston, TX 30808

Gibi..

Tesekkurler 👍🏻

• @softwareengineer çok teşekkürler daha önce çözdük o sorunu burdaki ilgili arkadaşlar sayesinde👏👍🤲

• Arkadaşlar, 2020 Green Card talihlisi kapsamında, UNGANLAR sağlık randevusunu almak için doldurduğumuz formda türe, Diversity, case number da, 2020EU00014... olan numara mı girilmelidir?

• Merhaba arkadaşlar,

ds260 doldururken beyan ettiğim bilgilerimle şu andaki bazı bilgilerim arasında bazı farklar oluştu. Daha henüz evrak onay emaili de almadım. Bu bilgileri değiştirmek/düzeltmek için ds260 formunu açırmama gerek var mı, yoksa KCC'ye mail atarak onların değiştirmesini mi rica etmem daha doğru olur? Değiştirmek istediğim bilgiler ve mevcuttaki cevaplar şu şekilde:

1. BÖLÜM: PERSONAL, ADDRESS AND PHONE INFORMATION
    • Work Phone Number: (Şirkette kullanmak için benim üzerime kayıtlı olan diğer numarayı yazmıştım. Şimdi ise yeni işyerimin numarasını yazmak istiyorum)
    • Email Address: Evet, bu da değişti.
    • Permanent Address:
      Name of person currently living at address: Değişti
      U.S. Address: Başta New York'taki arkadaşımın adresini yazmıştım, fakat şimdi Virginia'ya gitmeye karar verdim, yani değişti. Tabi buna bağlı olarak:
    • Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed: Değişti
    1. BÖLÜM: WORK/EDUCATION/TRANINING INFORMATION
    • Primary Occupation: BUSINESS (Şu anda maaşlı çalıştığım işteki pozisyonumu yazmak istiyorum)
    • Present Employer or School Name: (Kendi şirketimin adını yazmıştım, şirketim halen aktif fakat artık hiç iş yapmadığı için 2 ay önce maaşlı bir işe girdim)
    • Address, vs : (Şirketimin adresi, şehir, posta kodu vs.)
    • Do you have any other occupations: NO (Bunu YES ile değiştirip şu anda maaşlı çalıştığım işteki pozisyonumu yazmak istiyorum)
    • In which occupation do you intend to work in the U.S.? : BUSINESS (Buna da şu anda maaşlı çalıştığım işteki pozisyonumu yazmak istiyorum)

Sanırım bu değişikliğin mülakat tarinine bir etkisi yok. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turcouz senin hayatın değişmiş ki hemen açtır çünkü iletişim bilgileri değişmiş mail atsalar bile kullanmıyorsan oraya gider

• @ayvalik10 Çok teşekkürler, aynen bayağı bir değişiklik oldu. Mülakat tarihi etkilenmez değil mi bundan?

• @bolatmali bizim biraz kafamız karıştı. Evrak onayı durdu, martta açıklanacak bültenin son açıklanma gününe kadar evrsk onay maili alanların martta açıklanacak bültene dahil olma şansları var mı sizce? Daha önce nasıldı araştırdım ama bir düzene rastlamadım. Bu konuda görüşünüzü paylaşmanız mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turcouz hayır etkilemez

• ⭐⭐⭐

@cato, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali bizim biraz kafamız karıştı. Evrak onayı durdu, martta açıklanacak bültenin son açıklanma gününe kadar evrsk onay maili alanların martta açıklanacak bültene dahil olma şansları var mı sizce? Daha önce nasıldı araştırdım ama bir düzene rastlamadım. Bu konuda görüşünüzü paylaşmanız mümkün mü?

Daha önce ki düzene göre şubat ayının son gününe kadar evrak onay maili alanların mart bülteninde mülakata girmesi gerekliydi.
    Önceden mülakatlar ayın ilk haftası olurken artık ayın ortasıda olabiliyor. Mülakat maili de mülakattan 30 gün öncesinden atılıyor. Bu durumuda baz alırsak artık alışıldığı gibi mülakat mailleri mart ayının son haftasında değilde nisan ayının ortasında da gelebilir gözüküyor.
    Biraz karmaşık bir durum ama herkese sıra gelecek. Kcc ve konsolosluğun bütün dosyaları yetiştirmek için elinden geleni yaptığı kanısındayım. Beklemesi biraz sancılı fakat geç olsun güç olmasın diyelim 🙂
    Bol Şans 🙂

• @bolatmali teşekkürler yorum için aynı durum evrak onayı için de düşünülebilir sanırm.

• excelde durumumu güncelleyecektim fakat tüm bilgilerim silinmiş. birileri bilincli olarak mı yapıyor acaba? cünkü 12k da daha fazla kişi oldugunu hatırlıyorum 8 kişi kalmıs.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |