Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Muhtaradana maşallah hocam yüreğinize sağlık

• @cato 24900 de takılı kaldı

• @znerus hayır maalesef yok, keşke eklenebilse

• @Caghan tebrik ederim,vizeniz hayırlı olsun, Dilerim Amerika'daki yaşantınız çok güzel ve kolay olur, bu kadar uğraşının, beklemeye değecek bir yaşantınız olsun, size bol bol mutluluklar

• @pawlover bugün, yada yarın mülakat e-maili alacağınızı düşünüyorum

• @Semihmete arkadaşlar neden böyle konuşuyorsunuz, anlamıyorum, mülakat tarihi ayın son günü bile gelebilir ve gelecekte

@Muhtaradana, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

Mülakat Veriliş Tarihi / Mülakat günleri

30 Ağustos. 3 ekim

27 Eylül. 5-8-8-1-7 Kasım
    28 Eylül. 4-4. Kasım
    29 Eylül. 1 kasım

29 Ekim 6-2-2-6-2-?-5-3-2-5-?-3 aralık

26 Kasım. 6-3-6 ocak
    27 Kasım. 6-13 ocak

28 Aralık. 6-4-11-3-10-4-3-4-7-6 şubat

29 Ocak 2-2-6-6-2-2-2-2-2-2-2 mart
    30 Ocak. 2-2 mart

• @esbay79 daha önce başka bir vize türü için kullanmışssanız e-mail adresimi bunun için alınmış diyor olabilir, diğer konular için aşağıdaki kaynaklar yardımcı olacaktır⬇

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/116358

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82700

Evet mülakat tarihinin yanında mülakat saatinde var

• @İrem-Güzel 14-21arası 3 şubat 2020 tarihine kadar evrak onayı alanların, Nisan yına mülakat tarihi alacağını düşünüyoruz, şu an sadece mülakat tarihlerinin dağıtılmasını beklemeliyiz, belki bugün olabilir

• İleti hakkında daha fazla kişi yorum yapabilsin diye öne çakiyorum

Merhaba

Not:Bir komplo teorisi içerir,

Evrakların bu kadar geç onay alması hakkında düşünürken

Belki komplo teorisi olacak ama şöyle bir düşüncem var

Evrak onaylarının birikmeye başladığı tarih Kasım ayıydı, asıl sorunu anlamak için bu aydan sonraki gelişmelere odaklanmalıyız

Maalesef forumun Excel tablosunda süreci yorumlamak için çok önemli olan evrak onay tarihleri ile ilgili bir sütun yok, bunun için forumda bireysel olarak yazan veya chat gruplarında yazılan bilgilerle hareket etmek zorundayız

Dv 2020 de evrak onaylarının ve muhtemel bülten sayılarında dolayısıyla mülakat tarihlerinin belirlenmesinde etkisi olduğunu düşündüğümüz kırılma noktaları şu şekildedir

1)18 temmuz 2019 civarı ilk evrak talep e-maillerinin gelmesi

2)Eylül ayında case 5000 lere evrak talep e-maili gelirken, daha yüksek case lerin herhangi bir sebeple ds 260 formunu re-submit (formu açtıran) talihlilere hemen evrak talep e-maili gelmesi ve evraklarını gönderdikleri anda bir kaç gün içerisinde evrak onay almaları
    Örnek 1
    https://yesilkartforum.com/forum/post/82810
    Örnek 2
    https://yesilkartforum.com/forum/post/84903
    Örnek 01-1.jpg
    Örnek01-2.jpg

Etki 2-1.jpg

Etki2-2.jpg
    Bunu farkeden bazı ülke talihlilerinin sırf evrak talep e-maili almak için bilinçli şekilde ds 260 formlarını re-submit yapmaları
    Bu caseler 20-30-45-55 bine kadar uzanıyor
    Bu caselerin hepsi re-submit yaptıkları anda evrak talep e-maili aldılar

3)Muhtemelen Eylül ayındaki re-submit vakalarının çoğalmasından sonra, 7 ekim 2019 dan itibaren düzensiz sıralı tüm caselere evrak talep e-maili gönderilmesi

Burada bir ayrıntı ve sorun var aslında, ilk sorun 7 ekim deki bu hareketten sonra başlıyor çünkü bundan sonraki süreçte normalde case 10500 ila 13000 arası talihliler, çok yüksek caseler evrak talebi alırken uzun süre kendilerine evrak talep e-maili gelmesini bekledi, hatta bazısına hiç gelmedi, bu sebepten ileriki dönemde mülakatlarda sarkmalar oluşacak

Etki5.jpg

4)Aslında kaos teorimiz istenen evrak içeriğinin değişmesi ile birlikte başlıyor, muhtemelen fake e-maillere önlem olmak için bu süreçte gelen evrak talep e-maillerinde içerik değişerek evlilik cüzdanı gibi bazı extra belgeler isteniyor, bu şekilde davranarak evrak onaylarında ve muhtemelen spam, fake e-maillerden gerçek e-mailleri ayırmak için dosyaların nasıl isimlendirileceğine, e-mail konu kısmına ne yazılacağını kadar ayrıntılı şekilde açıklanıyor

https://yesilkartforum.com/forum/post/88241

5)7 Ekim 2019 dan sonra Ds 260 formunu submit etmiyenlere evrak talep emaili gönderilmesi sayesinde kazandıklarını bilmeyen bazı talihlilerin sürece dahil olması

1. Türkiye'den 8 kasım 2019 itibariyle en son case 12300 evrak onayı alması bu case numarasından sonraki talihlilerin uzun süre evrak onayı alamaması
      Buda şubat bülteni 14 bin açıklanmasına rağmen bir çok case numarasının diğer aylara sarkmasına sebep oldu

Örnek 7-1.jpg

Örnek 7-2.jpg
    7)Asıl sıkışıklağa neden olan mart bülteni ile 14000-21000 arası caseler aktif olurken, 14 bin üstü 2.şıkta anlattığımız re-submit yapıp evrak talep emaili ve sonrasında onay almayanlar dışında tüm caselerin mart ayına mülakat tarihi alamaması

https://yesilkartforum.com/forum/post/116882

8)Ocak ayında tüm ceac verilerinin yayınlanması ile birlikte tüm dolu caselerin herkes tarafından biliniyor olması, evet bizim sıramızın gelmesini gözlemlemek, bülten tahmininde bulunmamız için iyi oldu

Ama bence caselerin güvenliği açısından riskleri var, aşağıda bu olası rislkerden ve sonuçlarından bahsedeceğim

Evet, bizim gözlemlediğimiz bu yukarıda bahsettiğimiz kırılmalar sonucu evrak onay aşamasındaki sorunlarla birlikte, sürece sonradan dahil olan tüm dünyadan gelen yeni caselerle tıkanmalar başladı

Şu anda Nisan bülteninin 21200 açıklanması ile evrak onayının bir düzene girmesini beklerken, maalesef buda olmadı, muhtemelen mayıs bülteninde yüksek sayılar görsek bile mayıs ayında bu caselerin bir çoğu mülakat tarihi alamıyacak aynı mart ayında 14000-21000 arası caselerin alamadığı gibi

8.maddede bahsettiğim tüm ceac verilerinin dünyadaki herkese açılması ile birlikte
    Dünyada herhangi birinin bu case bilgileriyle KCC yi manipüle etme fırsatı doğdu

Şöyle ki, zaten dünya genelinde dv lottery çekilişlerini bilinçli olarak bazı ülkelerden, kazanma oranlarını yükseltmek veya başka niyetlerle sahte başvurular yapıldığını biliyoruz

Bizim komple teorisi olarak bahsettiğim konu işte burada başlıyor

Sadece 2.maddede gördüğümüz bir açıktan dolayı ds 260 formunu bilinçli re-submit yapan talihlilerin veya hiç talihli olmasa bile sadece KCC yi dv lottery çekilişine sahte başvurularla manipüle ettiği gibi, dv 2020 sürecini baltalamak, KCC yi manüpüle edip sürecin aksamasına sebep olmak isteyen kişiler,yüzlerce fake, spam e-mail gönderebilir

Örnek vermek gerekirse case numarası EU22345 olan bir talihli adına 100 lerce farklı e-mail hesabından konu kısmına sadece

2020EU00022345 yazarak 100 lerce belki binlerce fake spam e-mail gönderilmiş olabilir

2020EU00022345
    2020EU00022345
    2020EU00022345
    2020EU00022345
    2020EU00022345..........
    Bunun gibi yüzlerce e-mail den dolayı evrak onaylarında sıkıntı olabilir, belkide sizin gönderdiğiniz e-maili bu sebepten silmiş bile olabilirler, bildiğiniz gibi KCC evraklarını gönderdiği ve Automatic reply e-maili aldığı halde, sonradan evrakları tekrardan istenen veya KCC talihli aradığında evraklarınız bizde yok denildiği oldu

Örnek

Hatta dünya genelindeki bazı talihliler bu durumun farkına varmış olacak ki, 2-3-4 belki daha fazla kendi evrakları onaylanan kadar evraklarını üst üste gönderdiler

Örnek

Peki nasıl bu nasıl mümkün olur, KCC ds260 formunda veya dv lottery çekilişine başvurduğunuz e-maille sadece bizimle iletişim kurmuyormu? derseniz evet kendileri bu e-maillere evrak talep e-mailini atıyor, fakat herhangi bir e-mail ile atılmış bilgileri kabul ediyor

Peki gerçekten böyle bir durum varsa ne yapmamız gerekiyor, benim burada aslında size sormak istediğim konu bu

Benim bir fikrim var aslında
    KCC ile evrakların durumunu sormak istediğimizde bize geri dönüşlerindeki e-mailde şu ifade var, daha önce @berkyurdum forumda bunu açıklamıştı, ben o zaman bu gelen e-mail otomatik bir e-mail bu kadar önemli olmaması lazım diye düşünmüştüm, ama bu konuda bence çözüm olabilir ⬇

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

Yani bu metne göre nasıl ds 260 formunu unlock açtırdığınızda bu bilgileri yazıyorsak aynısını hem e-mailin konu kısmına, hem e-mailin içeriğine yazıp evrakları tekrar gönderelim, bu sayede diğer spam ve fake evrak e-mailleri ile bizim e-mailimiz arasındaki fark oluşur

Principal Applicant Name:
    Case Number:
    Date of Birth: AY/GUN/YIL
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability:TURKEY

https://yesilkartforum.com/forum/post/82470

Çünkü burada vereceğimiz bilgilere sadece bizim erişimimiz var

Bu komplo teorisi ile özellikle forumda bu konuyla ilgili IT alanında bilgi sahibi olan kişiler fikirlerini belirtirse çok sevinirim, bu sizce mümkün olmuş olabilir mi?

Sizin bu konuda çözüm önerilerimiz nelerdir?

Malum Amerika'da devletin istifa haberlerini çok duyuyoruz, KCC nin belki bununla uğraşacak maddi kaynağı olmayabilir, bizim bu konuda KCC nin işlerini kolaylaştıracak bir adım atmamız, hem şu an kısmen tıkalı olan dv 2020 sürecimizi olumlu yönde etkileyebilir

Not; Örnekler daha sonra eklenecek, tarihsel hatalar tespit ederseniz, lütfen yazın, metinde düzeltme yapalım
    Şu an çalıştığım için bazı hatalar olabilir, metni hazırlamak için fazla vakit bulamadım, ama ana meseleye odaklanırsak birlikte bir çözüm yolu bulabiliriz diye düşünüyorum

• Arkadaşlar birkaç gündür evrak onayı ve mülakat tarihini belirten bilgilendirme maili gelmedi diye bazı arkadaşlar karamsarlığı kapılmış ve bir çoğu da yangına körükle gidiyor. Daha şubat ayındayız ve önümüzde bir sürü bülten var. Stres yapıp da sağlığınızı bozmanın bir anlamı yok. Sürecinizi takip edin ama karamsarlığı kapılmayın. Herkesin sırası gelince sürecini tamamlayacak ve vizesini alıp gidecek. Evet bu iş biraz sabır işi ve bizde sabırla bekleyeceğiz. Herkese bol şans.

• @YılmazY Nasıl böyle umutsuzluğa kapılıyorsunuz hemen anlam veremiyorum. Daha önümüzde kaç bülten var; Ocakta açıklanan bültenle nasıl her şeyin toz pempe olmayacağını söyleyen forumdaki değerli tecrübe sahiplerinin bu tutumunu örnek alıp aynı şekilde Şubat bülteni için de düşünmek, hemen yelkenleri indirmemek lazım. Ben şahsen bütün numaraların current olacağına halen inanıyorum, bu tabi ki kuru bir inanç değil, verilerin ışığında. Geçen yıldan, hatta diğer yıllardan daha ileride olduğumuzu nasıl es geçiyorsunuz? KCC bitti demeden bitmez, morallari yüksek tutmaya devam 😉

• An itibariyle konu ve içerik kısmına
    Principal Applicant Name:
    Case Number:
    Date of Birth: AY/GUN/YIL
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability:TURKEY
    yazarak evrakları tekrar gönderdim, tekrardan Automatic reply e-maili geldi

• @Muhtaradana bence bu kadar komplike hale getirmenize gerek yok bu durumu. Yada farkli teoriler bulmaya. Birakalim KCC isini yapsin. Herkese birdaha mail gonderme onerisinde bulunmaniz iyi birsey degil

• @ayvalik10 sizin herkese böyle şiddetle konuşmanızın nedenini ben anlamadığım için size cevap vermemenin daha uygun olacağını düşünüyor size iyi geceler diliyorum.

• @Caghan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese Merhaba,

Benim için gerçekten çok uzun ve yorucu bi süreç oldu, anlattıklarımda biraz uzun olacağı için şimdiden kusura bakmayın 🙂

2020 Green Card talihlisi ve numaramın 3XXX olması nedeniyle gerçekten çok sevinmiştik çünkü biran önce işlerimizi halledip gidebilecektik ama süreç pek böyle gerçekleşmedi. Çekiliş sonucunu Mayıs ayında öğrenir öğrenmez formu doldurmaya karar verdim ve 1 hafta içerisinde o heycanla doldurup bekar olarak gönderdim. Fakat biz Mayıs ayında çekilişten önce evli değildik ve ilk bu süreci araştırmayı başladık yesilkartforum.com'dan ve bikaç kaynaktan edindiğimiz bilgilere göre mülakata kadar evlenip mülakata evli olarak girmeye karar verdik. Hızlıcı bir isteme, nişan, nikah ardından KCC'ye mail gönderip DS-260 formunda düzeltme yapacağımızı yazdık ve kilidi açmalarını rica ettik. Kilidi yaklaşık 2-3 gün içinde açtılar bizde formu bu sefer tekrar doldurduk evli olarak. Evli olarak giriş yaptığım için eşim içinde bir form açıldı ve oda doldurdu, kitleyip gönderdik tekrar.

İlk Ankara'ya gidişimizde mülakkattan 1 hafta önceydi ve sürecin en kolay kısmıydı bizim için Ungan Polikiliniği'nde herkes ilgili ve sıradan davranıyordu ben daha gergin bir ortam ve doktorun çok fazla soru sormasını bekleyerek bi problemim olmamamasına rağmen çekiniyordum açıkcası ama beklediğim gibi geçmedi. Sadece aşı işi biraz garipti 🙂 1 hafta sonrasın da bu sefer sabah 8:15 mülakat görüşmemiz vardı ve yanımızda götürmediğimiz hiç bi evrağımız yoktu her şeyimizi toparlamıştık bu süreye kadar. Yaklaşık 30-35 dakika bekledik ve heyecandan eller terleye terleye bir anda geçti zaman. Mülakatı yapan Konsolos görevlisi ve arkasında başka bir kadın Konsolos görevlisi daha vardı. Ben hep evlilik konusunun sorun olacağını düşünüyordum tabii yanımıza ilişkimze dair belgelerimizi götürmüştük şu ana kadar yaptığımız seyahatlerimizin biletleri, çekildiğimiz fotoğraflar, mesajlaşmalarımızın ekran görüntülerinin olduğu bir albüm yaptık. Evlilikle alakası hiç bir soru sormamaları benide şaşırttı ama yinede siz hazır gidin derim. Bize nerde yaşamak istediğimizi sordu bizde California eyaletinde hatta Los Angeles'da yaşamak istediğimizi söyledik. İşimi sordu Art Director'ım dedim orada ne kadar kazanmayı planlıyorsunuz dedi bende glassdoor uygulamasından daha önce araştırmıştım ve olabilicek yıllık kazanç aralığını söyledim. Daha sonrasında bizim yanımızda götürdüğümüz miktara baktı, bu seneye kadar olan bütün yazılarda 2 kişi için 20.000 doların herkes yeterli olacağını yazmıştı bizde hesabımıza bu kadar ekledik nolur nolmaz arabamızı vs satmayalım dedik ve yeterli olacağını düşündük. Mülakatımızı yapan arkadaş evrakları devamlı elinde tutuyordu ve bi sorun olduğunu anladım heran geri verecek gibi gözüküyordu 🙂 Bize evraklarımızı uzattı ve Los Angeles için bu miktarın az olduğunu söyledi o anda eşimle birbirimize baktık gerçekten beynimden aşağı kaynar su döküldü. Ben red zannettim o anda AP durumdan haberim yoktu o ana kadar bize pasaportun yanında bir kağıt verdi. Kağıtta işaretli 3 seçenekten birini yapmam gerektiğini söyledi. "Sponsor bul, Bankada Para miktarını arttır ve ya Amerika'da iş bul" yazıyordu. Biz en kolayını para arttırmak olduğunu düşündük. Mülakattan çıktık 1 hafta geçti rakamı arttırır göndeririz diye herhangi bir aceleye girmedik açıkcası uygun zamanımızda yaparız dedik birde ne öğrenelim evraklarımızı geri göndermemiz için kısıtlı zamanımız varmış 🙂 Bir telaş daha... 2 hafta içinde hesabımızdaki parayı 60 bin dolara çıkarttık gönderdik.

Heyecanlı bekleyişin sonunda bize bir türlü tebrikler maili gelmedi ama PTT gönderim maili geldi, gittik pasaportlarımızı aldık bir ne görelim bu seferde kabul etmemişler! "Ya sponsor bul, yada Amerika'da iş bul" yazıyor bu seferde I-134 formunda. Nerden bulucaz vs derken Florida'dan eşimin bir aile dostunu bulduk. Kendisinden rica ettik formu doldurdu gönderdi derken 1 ayımızda yaklaşık böyle geçti. 2 hafta önce evraklarımızı tekrar gönderdik, ve kısa süre içersinde tam umudumu kaybetmişken trafikte bir mail geldi ve başlığı "Congratulations"dı 🙂

Şimdi taşınmak için sadece 2 ayımız kaldı ve bir telaş daha:) Umarım isteyen herkes benden daha kolay bir şekilde bu duygu yaşar...
    Bu süreçte tanımadığım çok insana danıştım sorular sordum ve tanıştığım herkes fazlasıyla yardımcı oldu bana. Öncelikle yesilkarforum'a sonrasında Youtube videosu çekip bilgilerini paylaş herkese sonsuz teşekkür ederim.

20 binden 60 bine cikartip hala sponsor yada is teklifi aramalari biraz garip olmus. Paranin miktarini abartili ve kisa surede bu kadar arttirilmasini yuksek bulmus diyebiliriz seklinde yorumlayabiliriz mi hic bilmiyorum acikcasi. Enteresan ! 🙂

• @yusuf112233 sizcen rica etsek, forum kuralları gereği imzanızı güncelleyebilir misiniz?

• @mexido Buna benze bir durumu başka bir arkadaşımız yaşamıştı forumda. O zamanda söylemiştim şimdi de belirteyim. Ben görevlilerin yerinde olsaydım sponsor ya da iş teklifi mektubu isterdim. Çünkü o kadar mal varlığın varsa neden ilk görüşmeye geldiğinde göstermiyorsun ? İstenildikten sonra gösterilen meblağ ya ödünç alınan bir para yada kredi vs ile elde edilmiş bir para olarak düşünmeleri oldukça normal. İşte bu yüzden hep diyoruz ya görüşmeye ilk gittiğimiz anda elimizden gelenin en iyisini yapalım diye.

• @salih2825 Konsolosluğu saf zannediyor herkes🤷♂

• @salih2825, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mexido Buna benze bir durumu başka bir arkadaşımız yaşamıştı forumda. O zamanda söylemiştim şimdi de belirteyim. Ben görevlilerin yerinde olsaydım sponsor ya da iş teklifi mektubu isterdim. Çünkü o kadar mal varlığın varsa neden ilk görüşmeye geldiğinde göstermiyorsun ? İstenildikten sonra gösterilen meblağ ya ödünç alınan bir para yada kredi vs ile elde edilmiş bir para olarak düşünmeleri oldukça normal. İşte bu yüzden hep diyoruz ya görüşmeye ilk gittiğimiz anda elimizden gelenin en iyisini yapalım diye.

Haklisiniz. Mantikli olan da budur bence de. 😉

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 1468
  • 3
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |