Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok güzel hayırlı olsun

• @znerus evraklarınızı ne zaman göndermiştiniz?

• @Muhtaradana 22 Ekim'de göndermişiz. Mülakat için Nisan'a tarih alabilmeyi umuyoruz.

• @znerus şimdi tekrar baktım, bir kaç güne Nisan ayı için mülakat tarihinin habercisi olan e-maili alırsınız diye umuyorum

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Son 2 ayın mulakat deneyimlerine baktığımızda 2-3 arkadasımız yurt dışı seyahatinin çok olmasından dolayı AP sürecine girdi. Bazıları çok seyahat etmekle alakası olmadığını söylese de bu 3 arkadaşımızın tek ortak noktası bu konuydu. Sormak istediğim şu; bende birçok ülkeye ziyarette bulundum,bu yüzden o arkadaşlara gönderilen formu mülakata girmeden doldursam ve mülakat esnasında diğer evraklarla birlikte versem o sürece girme ihtimalini ortadan kaldırmış olur muyum?

Hayir, maalesef o sekilde olmuyor. Zaten idari islem surecine girdiginiz icin istiyorlar bu formu, daha dogrusu sistem sizi aklayamadigi icin diyelim... Dolayisiyla konsolos istiyorsa bu formu doldurup gondermeniz gerekli ama aksi durumda gerekli degil. Yani bu surece herkes zaten giriyor, on tarama olmadan kimseye vize verdiklerini sanmiyorum; ama pek cok kisinin idari islem sureci mulakat gunune kadar tamamlanmis oluyor ya da kisa...
    Ayrica, ben de seyahat ettiginiz idari islem surecine bir etkisi oldugunu . Bence bu, nerdeyse tamamen sizin isminizle ilgili bir durum... Isminiz sistemde gorunen bir isme denk gelince, ister istemez surec daha uzun suruyor...

öyle diyorsunuz da ap ye kalan bir arkadasa bu konuyu sordum ve ismini bi siteden kontrol etmis ve baskasıyla isim benzerligi yokmus ve tek ihtimalin seyahat edilen ülkelerden kaynaklandıgını söyledi. Bu yuzden size göre olmasa da diger arkadaslara ve bana göre tek sebebi yurtdısı seyahatleri. Bakalm.. bana da oyle birsey yaparlarsa kesinlik kazanmıs olacak bu durum. Umarm sizin tahminiz cıkar

• @Muhtaradana teşekkür ederim 🙂 alır almaz müjdeyi veririm

• Arkadaşlar şu anki gidişata göre 25 binli rakamların mülakatı sizce ne zaman olur? Nisan mı mayıs mı sizce?

• Bu ileti silindi!

• @marvin mayıs yada haziran da olmalı 🙂

• @marvin Bugünler için Tahmini zor soru ama inşallah mayıs olur

• Herkese merhaba,
    İki konuda desteğinize ihtiyacım var. Birincisi Kccden evrak onay mailini aldım numaram da current oldu ancak mülakat ile ilgili henüz bir mail almadım bu durumda ne yapmalıyım. İkincisi hesap dökümünde göstereceğimiz para annemin hesabından benim hesabıma transfer edilmiş olsa bu durum sıkıntı yaratır mı? Parayı bankadan hesaba direkt mi yatırmalıyız?

• @marvin mülakat için ilk önce KCC gönderdiğiniz evraklarınız onaylanmalı
    Nisan bültenin ne olacağı şu anda tamamen belirsiz, hiç bir türlü tahmin yapamıyoruz
    Martın 17-18 inde bülten yayınlanırsa bir tahminde bulunabiliriz

• @lntcko

1. Büyük ihtimalle bir kaç güne Nisan ayı için mülakat tarihinin habercisi olan durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair e-maili alırsınız
    2. Transferde olur, direk eldende yaptırabilirsiniz, bir sıkıntı olmaz

• @dras Ben hesabıma tüm parayı mülakat haftasında yatırdım.

• Evrak onay mail ı alan var mı?

• @Muhtaradana diğer Avrupa ülkelerinde evrak onayı alan en yüksek numaranın ksç olduğuna dair bilgisi olan var mı?

• @cato Bu ara en çok merak edilen konu mu ama sanırım arkadaşlar bilgileri güncellemekte pek acele etmiyorlar. Tabloya baktığım zaman geriden geliyor gibi görünüyor.

• 24 subat etkisi mi? Bilemedim.

• @salih2825 tabloda evrak onay maili sütunu var mı?

• Herkese Merhaba,

Benim için gerçekten çok uzun ve yorucu bi süreç oldu, anlattıklarımda biraz uzun olacağı için şimdiden kusura bakmayın 🙂

2020 Green Card talihlisi ve numaramın 3XXX olması nedeniyle gerçekten çok sevinmiştik çünkü biran önce işlerimizi halledip gidebilecektik ama süreç pek böyle gerçekleşmedi. Çekiliş sonucunu Mayıs ayında öğrenir öğrenmez formu doldurmaya karar verdim ve 1 hafta içerisinde o heycanla doldurup bekar olarak gönderdim. Fakat biz Mayıs ayında çekilişten önce evli değildik ve ilk bu süreci araştırmayı başladık yesilkartforum.com'dan ve bikaç kaynaktan edindiğimiz bilgilere göre mülakata kadar evlenip mülakata evli olarak girmeye karar verdik. Hızlıcı bir isteme, nişan, nikah ardından KCC'ye mail gönderip DS-260 formunda düzeltme yapacağımızı yazdık ve kilidi açmalarını rica ettik. Kilidi yaklaşık 2-3 gün içinde açtılar bizde formu bu sefer tekrar doldurduk evli olarak. Evli olarak giriş yaptığım için eşim içinde bir form açıldı ve oda doldurdu, kitleyip gönderdik tekrar.

İlk Ankara'ya gidişimizde mülakkattan 1 hafta önceydi ve sürecin en kolay kısmıydı bizim için Ungan Polikiliniği'nde herkes ilgili ve sıradan davranıyordu ben daha gergin bir ortam ve doktorun çok fazla soru sormasını bekleyerek bi problemim olmamamasına rağmen çekiniyordum açıkcası ama beklediğim gibi geçmedi. Sadece aşı işi biraz garipti 🙂 1 hafta sonrasın da bu sefer sabah 8:15 mülakat görüşmemiz vardı ve yanımızda götürmediğimiz hiç bi evrağımız yoktu her şeyimizi toparlamıştık bu süreye kadar. Yaklaşık 30-35 dakika bekledik ve heyecandan eller terleye terleye bir anda geçti zaman. Mülakatı yapan Konsolos görevlisi ve arkasında başka bir kadın Konsolos görevlisi daha vardı. Ben hep evlilik konusunun sorun olacağını düşünüyordum tabii yanımıza ilişkimze dair belgelerimizi götürmüştük şu ana kadar yaptığımız seyahatlerimizin biletleri, çekildiğimiz fotoğraflar, mesajlaşmalarımızın ekran görüntülerinin olduğu bir albüm yaptık. Evlilikle alakası hiç bir soru sormamaları benide şaşırttı ama yinede siz hazır gidin derim. Bize nerde yaşamak istediğimizi sordu bizde California eyaletinde hatta Los Angeles'da yaşamak istediğimizi söyledik. İşimi sordu Art Director'ım dedim orada ne kadar kazanmayı planlıyorsunuz dedi bende glassdoor uygulamasından daha önce araştırmıştım ve olabilicek yıllık kazanç aralığını söyledim. Daha sonrasında bizim yanımızda götürdüğümüz miktara baktı, bu seneye kadar olan bütün yazılarda 2 kişi için 20.000 doların herkes yeterli olacağını yazmıştı bizde hesabımıza bu kadar ekledik nolur nolmaz arabamızı vs satmayalım dedik ve yeterli olacağını düşündük. Mülakatımızı yapan arkadaş evrakları devamlı elinde tutuyordu ve bi sorun olduğunu anladım heran geri verecek gibi gözüküyordu 🙂 Bize evraklarımızı uzattı ve Los Angeles için bu miktarın az olduğunu söyledi o anda eşimle birbirimize baktık gerçekten beynimden aşağı kaynar su döküldü. Ben red zannettim o anda AP durumdan haberim yoktu o ana kadar bize pasaportun yanında bir kağıt verdi. Kağıtta işaretli 3 seçenekten birini yapmam gerektiğini söyledi. "Sponsor bul, Bankada Para miktarını arttır ve ya Amerika'da iş bul" yazıyordu. Biz en kolayını para arttırmak olduğunu düşündük. Mülakattan çıktık 1 hafta geçti rakamı arttırır göndeririz diye herhangi bir aceleye girmedik açıkcası uygun zamanımızda yaparız dedik birde ne öğrenelim evraklarımızı geri göndermemiz için kısıtlı zamanımız varmış 🙂 Bir telaş daha... 2 hafta içinde hesabımızdaki parayı 60 bin dolara çıkarttık gönderdik.

Heyecanlı bekleyişin sonunda bize bir türlü tebrikler maili gelmedi ama PTT gönderim maili geldi, gittik pasaportlarımızı aldık bir ne görelim bu seferde kabul etmemişler! "Ya sponsor bul, yada Amerika'da iş bul" yazıyor bu seferde I-134 formunda. Nerden bulucaz vs derken Florida'dan eşimin bir aile dostunu bulduk. Kendisinden rica ettik formu doldurdu gönderdi derken 1 ayımızda yaklaşık böyle geçti. 2 hafta önce evraklarımızı tekrar gönderdik, ve kısa süre içersinde tam umudumu kaybetmişken trafikte bir mail geldi ve başlığı "Congratulations"dı 🙂

Şimdi taşınmak için sadece 2 ayımız kaldı ve bir telaş daha:) Umarım isteyen herkes benden daha kolay bir şekilde bu duygu yaşar...
    Bu süreçte tanımadığım çok insana danıştım sorular sordum ve tanıştığım herkes fazlasıyla yardımcı oldu bana. Öncelikle yesilkarforum'a sonrasında Youtube videosu çekip bilgilerini paylaş herkese sonsuz teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |