Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yigitunca hic 2014 return konusunda endiselenmeyin hayir demeniz yeterli. Ben hayir dedim ve hic bir sorun ile karsilasmadim bilginiz olsun.

• @Malkoç-Ömer Ben basvurdugumda bekleme suresini 13 ay ile baslatti 1 hafta sonra 12 ay dedi ama ben interview tarihini 3,5 ay icinde aldim. Bugunde interview vardi. Yani 5 ay dolmasina 2 hafta kala sinava girdim. Bu arada esim hala bekliyor. ( ayni gun basvuru yaptik) yani belli olmuyor tarih her an gelebilir 😊 bol sans

• @Ege
    Ege ben de hayir demeyi dusunuyorum.Tesekkurler.Hayirli olsun vatandasliginiz.

• @Ege bizde başvurduğumuzda 14 ay yazıyordu 3,5 ayda interview yaptik 4,5 ayada certificate elimdeydi. Interview den tam 1 ay sonra ceremony vardi. Biz esimle beraber Başvurduk. 5 dk arayla interview yaptik

• @sedef super ama biz sizin kadar sansli degiliz ☹️Esim hala bekliyor 😬 bakalim kismet.

• @yigitunca cok tesekkur ederim

• ⭐⭐

@Ege tebrikler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ege, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Herkese merhabalar. Bu ogleden sonra vatandaslik interview icin USCIS binasindaydim. Acayip bi sekilde heyecanliydim.Ama ciktiktan sonra hic olmadigim kadar mutlu ve rahatlamis hissettigimi soylemeden gecemeyecegim. Sinavi gectim ve su anda yemin torenini bekliyorum. Ayrintilari ilk firsatta yazacagim. Greencard ciktigi ilk gunden vatandaslik sinavina girdigim gune kadar bu forumda basta @crazycells ve nezdinde yardim eden herkese tesekkur ederim. Cok mutluyum 😊

hayirli ugurlu olsun, tebrikler... 🙂

• @Ege Tebrikler! 🎉

• ⭐⭐⭐

@Ege, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Herkese merhabalar. Bu ogleden sonra vatandaslik interview icin USCIS binasindaydim. Acayip bi sekilde heyecanliydim.Ama ciktiktan sonra hic olmadigim kadar mutlu ve rahatlamis hissettigimi soylemeden gecemeyecegim. Sinavi gectim ve su anda yemin torenini bekliyorum. Ayrintilari ilk firsatta yazacagim. Greencard ciktigi ilk gunden vatandaslik sinavina girdigim gune kadar bu forumda basta @crazycells ve nezdinde yardim eden herkese tesekkur ederim. Cok mutluyum 😊

Tebrik ederim hayırlı olsun

• ⭐⭐ Yasaklı

5 sene sonra ben

• Herkese Cok tesekkur ederim.Bu heyecani yasayan arkadaslara yol gostermesi acisindan deneyimi sizlere aktarmak isterim.
    Biometric/Fingerprint
    Eylul sonu basvurumu yaptiktan 2 gun sonra USCIS ten biometric randevumun tarihinin belirlendigine dair e-mail aldim. 16 ekim de biometric icin USCIS binasina bana gonderilen mektup ile gittim. Orada bana bir kagit verdiler ve ad-soyad dogum tarihi gibi bilgileri yazip verdikten sonra parmak izimi ve fotografimi cekip gonderdiler. Bu islemler sira beklemek dahil 30dakikanizi almiyor. Bu islemden sonra USCIS ten bir e-mail geldi. Dosyamin aktif olarak incelenmeye baslangina dair....(bekleme suresi 13 ay ile basladi ama ben 8 ocakta schedule tarihinin belirlendigine dair e-mail aldim. Bekledigimden erken oldu acikcasi)
    Interview (buyuk gun)
    Benim randevum 12:45 teydi Ben 12:15 gibi oradaydim. Bana gelen mektubu oradaki gorevliye verdim o da beni fingerprint ve fotoya yonlendirdi. (Evet tekrar ama sadece sag-sol isaret parmaginiz)sonra sandalyeye gecip beklemeye basladim. Bu arada saat hala 12:20 😬 beni iceri cagirdiklarinda 12:40’ti. Gorevli Ilk olarak green card ve driver license aldi copylerini aldiktan sonra geri verdi. Oturmadan once yemin ettirip interview e basladik. Ilk olarak N400 ten kimlik bilgilerimi, is bilgilerimi, seyahatlerimi (bu arada Ben 5 yil boyunca hic ABD disina cikmadim)sorduktan sonra sorulara gececegiz dedi ve basladi. Bana sorulan sorular;
    1)Who vetoes bills?
    -the President
    2)What are the two major political parties in the U.S.?
    -Democratic and Republican
    3)There are four amendments to the Constitution about who can vote. Describe one of them.
    -Any citizen can vote(man and woman)
    4) What do we show loyalty to when we say the pledge of Allegiance?
    -The United States
    5) Who is the Father of Our Country?
    -George Washington
    6)Name one state that borders Mexico?
    -California
    Ilk 6 soruyu bilince devam etmedik.☺
    Reading olarak;
    Who was Abraham Lincoln?
    Writing;
    Lincoln was president during the Civil War.
    (Not: Ben reading ve writing e hic calismadim. Sadece 100 soruyu ezberledim ve N400 formuna baktim.)
    Daha sonra N400 part 12 deki sorulari cok hizli bi sekilde sordu. Bu islemler bittiginde saat 12:50 idi. Daha sonra officer paper work islerini halledip bana testi gectigime dair bir kagit verdi ve tebrik ederim dedi. Ceremony icin sirada oldugumu schedule belirlenince e-mail alacagimi soyledi. Ve yuzumde kocaman bir gulumsemeyle binadan ayrildim. Saat 1:00pm tam 20dk icinde hersey bitmisti ✌🏻
    Basvurusunu yapan,yapacak olan, sinav gununu bekleyen ya da bugunun hayalini kuran tum arkadaslarima bol sans diliyorum. Umarim hersey istediginiz gibi olur. Sormak istedikleriniz olursa her zaman yardim etmeye hazirim.☺☺☺

• @Ege Tebrik ederim Hayirli olsun 🙂

• @Ryback cok tesekkur ederim

• ⭐⭐

@Ege tebrikler hayallerimiz sizin gerçekleriniz olmuş bir gün umarım hepsini yaşarım

• @haymatlos_ cok tesekkur ederim. Umarim bizim gibi hayallerinizi gerceklestirirsiniz.

• @Ege tebrikler ✌

• ⭐⭐

@Ege

Cok tebrikler 😀 Bizi de aldi bir heyecan 😀 Bizim ilk bir yilimizda işe gir çık her şey karman corman sekildeydi. n400 formunun iş bilgileri kısmında verdiginiz bilgileri teyit ettirici sekilde mi sordu yoksa sorgular sekilde miydi?

• ⭐⭐⭐

@Ege tebrik ederim hayırlı olsun

• ⭐⭐

N-400 vatandaslik basvuru formunu gonderdim ben de 😀 bakalim tum islemler ne kadar surecek

Benzer Başlıklar

• 26
  • 13
  • 2
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |