Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitunca, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba arkadaslar,
    Ben 17 aralik 2014 yilinda Amerikaya giris yaptim ve o sureden itibaren burada yasamaktayim.Green kart elime 1 subat 2015 te ulasti.
    1-2014 tarihinde 13 gun icin tax formu doldurmam gerekiyor muydu? Bu 13 gunluk surede bir yerde calismadim.Bu seneyle beraber diger 5 sene tax formu doldurdum.
    2-“Have you ever not filed a federal, state, or local tax return since you became a permanent resident? Sorusuna evet mi hayirli demeli?
    3-Eger evet dersem bir sorun cikar mi?
    Tesekkurler.

2014 yılı için standard deduction tutarı olan 6200 dolardan az kazanmışsanız vergi beyanında bulunmak zorunlu değil. Hiç geliriniz olmadığını yazdığınıza göre herhangi bir sorun olmayacaktır.

İkinci soruya "Evet" deyip durumu açıklamak yeterli olacaktır. "Permanent resident as of 12/17/2014. No income for the 2014 tax year" gibi bir açıklama uygun olabilir.

Belli bir gelirin altında vergi beyanı yapmamak yasalara aykırı değil. Yasalara uygun bir şey yaptığınız için sorun çıkacağını sanmam.

• Tesekkurler knnrn.

• @yigitunca Surecten bizide haberdar etmenizi rica ederim.

• @Ryback
    Sizleri bilgilendirecem.
    Tesekkurler

• Evvvettt sevgili forumdaşlarım 🙂 başvuruyu yaptım sonunda aslında 4 şubat'ta başvuru hakkı kazanmıştım ancak tam 90 gün kala başvurmuş olmamayım diye ayın 7 sine kadar bekledim. ilk gün kendi formumu doldurmam yaklaşık 3-4 saat aldı, bu kadar süreceğini beklemiyordum. hanımın kini doldurmamsa en fazla 45 dakika sürmüştür. mevzuyu bilince doldurması basit bir form. Buradaki arkadaşlar sağolsunlar yardımcı oldukları için ben başvurudan 15 gün önce tüm evrakları tercümeye gönderdim. Bu yüzden başvuruyu ilk gün tamamlayabildim. başvuru yaptıktan sonra submit ekranına gelmeden sizden review yapmanızı istiyor, ben iki kere kontrol ettim, ne olur ne olmaz diye zira ilk kontrolde ssn numarası kısmını boş bıraktığımı fark ettim. Aslında boş bırakmazdım ama bizden sonra başvuracaklara bir rehber olsun diye sürekli ekran görüntüsü ala ala ilerlediğim için unutmuşum. bu arada ekran görüntülerini alırken, farklı cevaplar verdiğinizde ne olur onu da görmeniz için tüm cevaplar için varsiyonlarını tek tek denedim, sonuçta ne oldu, evrak yüklemesi kısmında dulum seçeneğini seçip ileri butonuna bastım diye evrak isteme ekranı oluşmuş, ben geçmişe dönüp gerçek cevapları yazsam bile formun sonunda benden eski eşimin evraklarını istedi. o evrakı yüklemeden next dersem, bu sefer uyarı veriyor, eksik evrak olursa mülakatınız gecikir falan. Ben de boş bir word dosyası açıp içine yazdım, "Ben 1 kere evlendim, hala da evliyim" diye 🙂 ekran görüntüsünü alıp evrak diye yükledim. Yani formu fazla kurcalamaya gelmiyor 🙂 Formda 1 kere evlendiğim gözüküyor ama inat etti illa benden eski karımın evraklarını istiyor.
    neyse ertesi gün 8 şubatta baktım size parmak izi için gün verdik, gidip dokümanlardan bakabilirsiniz diyordu. dokümanlar kısmına tıkladım, parmak izi randevusu ile ilgili bir evrak göremedim. Gerçi uyarı yazısı koymayı ihmal etmemişler."Randevu kağıdını dokümanlarda göremezseniz bir kaç gün bekleyin, sonra bakın" bu hafta içi parmak izi için randevu belli olur kanaatimce. bizden sonra gelecek arkadaşların istifade etmesi için bol bol ekran görüntüsü aldım, Üstad @crazycells ile görüşüp nasıl yapabileceğimizi kararlaştırıp sizlerle paylaşmayı planlıyorum. hepinize kolay gelsin arkadaşlar.

• @Malkoç-Ömer şimdiden hayırlı olsun, gelişmeleri merakla bekliyoruz

• @Malkoç-Ömer hayırlı olsun

• @Malkoç-Ömer hayırlı olsun. İnşallah kısa sürede işlemleriniz biter.

• @Malkoç-Ömer tebrik ederim Ömer bey, sürecin sonuna gelmişsiniz, vatandaşlığı alıp bize bu güzel haberi vermenize bir adım kalmış

Ekran görüntülerini merakla bekliyoruz, bol şans

• ⭐⭐⭐

@Malkoç-Ömer hocam şimdiden hayırlı olsun tebrik ederim

• @yigitunca merhaba bizde 14 aralikta giris yaptik ve o sene tax return yapmadik. Ben vatandasliga basvururken bu soruya no dedim. Cunku SSN ve green card elime ulasmadigi ve calismadigim icin yes demek istemedim. Bu hafta interview var gelismeleri bildiririm. Iyi sanslar 😊

• @Ege bol şanslar

• @Ege
    Bekliyorum cevabinizi bol sans Ege.

• @sedef cok tesekkur ederim 😊 sonrasindaki cocuklar icin olan islemler hakkinda yardiminizi isteyecegim. ☺

• @yigitunca tesekkur ederim 😊

• @Ege elimde geldigince herzaman ☺

• @VolkanU teşekkür ederim

• @sedef iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, ben de bir an önce bitmesini istiyorum, bir yıl uzun gerçekten 🙂 yaklaşık 10 yıl önce vatandaşlık alan bir arkadaş, biz işlemleri 1 ay içinde tamamlamıştık diyor, o zamanlar öyleymiş.

• Herkese merhabalar. Bu ogleden sonra vatandaslik interview icin USCIS binasindaydim. Acayip bi sekilde heyecanliydim.Ama ciktiktan sonra hic olmadigim kadar mutlu ve rahatlamis hissettigimi soylemeden gecemeyecegim. Sinavi gectim ve su anda yemin torenini bekliyorum. Ayrintilari ilk firsatta yazacagim. Greencard ciktigi ilk gunden vatandaslik sinavina girdigim gune kadar bu forumda basta @crazycells ve nezdinde yardim eden herkese tesekkur ederim. Cok mutluyum 😊

• @Ege tebrikler

Benzer Başlıklar

• 19
  • 40
  • 9
  • 81
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |