Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• 27 ocakta San Diego ya yerleşen değerli forum üyelerimizden Dv 2020 talihlilerinden @egeli35 bey YouTube kanalından yaşadıklarını anlatmaya başladı, Bizde destek verelim
    Bu vesileyle tekrardan hayatında bol bol mutluluklar diliyorum, yeni yaşamında mutluluklar,yolun açık olsun Mert

Not:Mesajı ilgili konu başlığında paylaşacağım, ama bu günlerde moral olması için burada paylaştım, normalde bu başlık altında bu tür paylaşımların yapılmasının uygun olmayacağını biliyorum ve affınıza sığınıyorum

• MERHABA unganlardan randevu alıyorum case numarasını ANK2020EU11XXX şeklinde mi girmeliyim en az 13 karakter olmalı yazıyor

• Sayın @Manwe6265 2020EUxxxxxxx şeklinde olan case numaranı sıfırlarla birlikte yazacaksın "en az 13 haneli" deniyor.

• @desarjj kaç sıfır 3 mü 2020EU00011XXX

• @Manwe6265 Evet siz 3 sıfır yazacaksınız case no toplam 14 hane oluyor.

• @Manwe6265 evet 000 olacak şekilde

• @Muhtaradana merhaba, buradan şunu çıkarabilir miyiz; Ocak ayında ben ve benim gibi Mart mülakatı için current olan ancak bahsettiğiniz 65 kişi dışında mülakat tarihi verilmeyenler mülakatlarını kesin olarak Nisan ayında mi yapacak?

• @dirilo kesin diyemeyiz belki, ama çok büyük ihtimal

• Merhabalar konsolosluğa mülakata giderken arabamı nasıl gösterebilirim. Alırken ki sözleşme ve ruhsatın fotokopileri yeterli olur mu? Daha önce ki yazılarda oto galeri vb yerlerden bu araba şu fiyattadır diye kaşe+imzalı belge almak gerekiyor diye okumuştum. Buna gerek var mı? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

• @Muhtaradana teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın devletin resmi sitesi olduğu için imza kaşe gerekmiyor. Bu siteden çıktı alman yeterli sözleşmeyi götürmeyin çünkü oradaki bilgi sağlıklı değildir.

https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

Sen herkese yardımcı olsun biz de sana yardımcı olalım

• @ayvalik10 🙂 🙏 Çok teşekkürler.. Şansa benim araba yok orada (2017 model Renault clio SW)

• @ayvalik10 Buldum sekmelerde Renault oyak da varmış orada geçiyor tekrardan sağol 🙂

• benim de arabaya dair sorum şu ; araçla birlikte nakit mi 15.000 doları bulmak kafi yoksa atıyorum nakit 10.000 dolar artı araç göstersek de dolu olur mu gelir kısmımız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains tapu yada ruhsat ile birlikte para gösteriyorlardı fakat daha sonra amerikaya gitmeden bu tapu yada ruhsatı satmadan gittikleri için orada ücretsiz sağlık olan medicare hep başvuru yaptıkları için en önemli husus olan GÜVEN zedelendi ondan nakit götürmen çok daha iyi olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın sana yazmayı unuttum kusura bakmayın renault ve renault(OYAK) diye iki isim vardır. Bursa da üretenler olursa oyak olanı eğer yurtdışı fransa olursa renault oluyor.

• @heroinchains Çözüm şu; bulabidiğin en yüksek miktarı hesabınızda göstereceksiniz ekstra olarak arabanızı.

• @heroinchains araç değeri ne ise o kadar nakit miktarını artırmak mantıklı
    Aracı maalesef mali kaynak olarak görmedikleri oluyor
    Eğer bankadaki miktarın yeterli gelmiyeceğini düşünüyorsanız, aracı satmanızı tavsiye ederim

Mali kaynak olarak hesaplama yaparken

10bin dolar nakit+5bin dolarlık araç =10bin dolar

15 bin dolar nakit+ 5bin dolarlık araç = 15 bin dolar

Dv 2020 mülakat deneyimlerindeki gözlemim bu şekilde

Ben bankada 15 bin dolar gösteremem 10 bin dolar tek kişi için yeter derseniz, bu sizin kararınız riski sonuçta siz alıyorsunuz

Yukarıdaki araç değerinin karşılığının 0 olması benim mülakat deneyimlerinden anladığım şahsi düşüncem, kesin doğru değildir
    Sizin kendi profiliniz
    Mülakatı yaptığınız konsolosluk görevlisi bile bu durumu değiştirebilir

Ama yüksek mahkemenin public charge uygulamasının önündeki engeli 28 ocakta kaldırdığınıda unutmamak lazım, bunun önümüzdeki mülakatlarda etkisini görebiliriz ⬇
    Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı https://yesilkartforum.com/forum/post/115903

Eğer illa "ben mülakatta maddi kaynak olarak ne kadar gösterirsem sıkıntı yaşamam" diyorsanız,(vizenizi bu miktarlar garanti etmese bile) bu iletiye bakabilirsiniz ⬇
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/105540

• @salih2825 👏👏👏👏aynen katılıyorum aracı kabul ederse ne ala etmezsede böylece riske girilmemiş olur

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 985
  • 2
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |