Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

“ABD Yüksek Mahkemesi, Donald Trump yönetimi tarafından alınan "ABD yardımlarına bağımlı olacağına kanaat getirilen kişilerin Green Card başvurusunun reddedilmesi" kararını onayladı.”

Daha fazla para veya mal varlığı gösterilmesi mi istenecek acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet, diger bir haber de ingilizce olarak surada:

Dusuk gelir grubunda oldugundan dolayi ABD devlet yardimlarindan yararlanmis olan kisilerin Green Card basvurulari degerlendirilirken, bu yardimlar negatif yonde etki edecek.

• Karar daha bugun verilmis. Yankilari birkac gun sonra ortaya cikar. Uygulama nasil hayata gececek onu onumuzdeki gunlerde goruruz. Anladigim kadariyla, bu uygulama hem yeni gelecekleri veya gocmen vizesi alacaklari hemde halen ABD icinde yasayip, evlilik/lottery vb yollarla greencarda uzanan sureci icine alacak gibi.

• @crazycells anlamadim arkadawlar,bu ne ya? Yaninparan yoksa gelme demek mi?

• ⭐⭐

bu çekiliş ile başvuranları da etkileyecek anladığım

• Karar tamamen hayata geçerse Aralık 2020 etkisi gözükmeye baslayacak. Özellikle citizenship için başvuru yapacaklara İngilizce bilme şartı konusunda

• ⭐⭐

@redsat2000 bir kazanıp gelseydik ondan sonra bakardık 🙂

• @crazycells bu kararın dv mülakatlarında etkisi olabilirmi?
    Kararda bir varlık testinden bahsediliyor

age, health, education, English proficiency, family size, wealth, and credit score

Yani bunlarla varlık testimi yapacaklar?

• Önümüzdeki ilk mülakatlarda belli olur herşey.

• Herkese Merhaba,
    Bence bu konuya birazda ABD gözünden bakılmalı. karar niye onaylanır ? Siz olsanız düşük gelirli (yani kendi ülkesinde EĞİTİMİ, MAAŞI, EVİ ,ARABASI ,EVLİLİK,ÇOCUK SAYISI,MADDİ BİRİKİMİ ,BELKİDE ÜLKESİNDE SAHİP OLDUĞU KREDİ PUANIN DÜŞÜK VEYA YÜKSEK OLMASI gibi vs. uzayıp gider) olan birisini yaş ve meslek gibi kriterlerini ele alınarak kendi ülkesinde pekte yüksek kazancı olmayan ve bu kazancıda bu zamana kadar hep düşük gelirli olmuş birini ülkenize almak ister misiniz ? Bu kişi örnek olarak 40 50 yaşlarına gelmiş birikimi yok yukarıda parantez içinde saydığım kriterleri vs. yok ve bunu kendi ülkesinde sağlayamamış ve bundan sonrada sağlayamaz anlayışı hissettirdiğinde bu ülkeninde yardımlarına bağımlı olması anlamı çıkıyor ortaya. Benim görüşüm ABD bu kişileri Green card lotosu tutturan veya başka yollarla green card alan kişileri bu gibi nedenlerden dolayı, bu süreçten sonra daha dikkatli süzgecinden geçireceğini düşünüyorum. Siz ülkenizde asgari ücrete geçinemeyip sizin vergilerinizle devletten yardım alan ve bunu bağımlılık haline getiren ve bunu bile bile ülkenizde bir yabancı ister misiniz ?

• @yaman90 tabi istemezsiniz, ama bunun için lottery gibi bir seçeneği kaldırarak insanlara umut vermeyebilirler, eğer gerçekten bu iş çeşitlilikten çıkıp kalifiye göçmenliğe yönelecekse bu işi kanada, avustralya gibi çok iyi yapan ülkelerin yöntemine geçiş yapmaları daha doğru olur

Dv lottery için bu gelir testi uygulanacaksa bunu çeşitlilik çekilişi yönergelerinde açıkça ifade etmeliler

Ben ayrıca dv programıyla vize alan insanların devlete yük olacağını düşünmüyorum, eğer bu gelir testi bu şekilde uygulanacaksa bence sorunlu olur, bunun yerine daha kısa süreli (geçici) bir vize verilip ilk 1 veya 2 yıldaki performansa göre kalıcı greencard verilebilir 5 yıl sonunda da eğer yardım programlarını aşırı kullanan istismar eden insanlar için vatandaşlık konusunda farklı uygulamalar getirilebilir

• ABD sosyal bir devlet olsa, sağlık hizmetleri bedava olsa bu endişeyi samimi bulurdum.
    Şuan bunun bu sene gerçekleşecek seçim öncesi trumpın tekrar seçilmek için kendi seçmen kitlesinin cahil kısmına yaranma çabaları olduğunu düşünüyorum.

• @Muhtaradana Aynen dediğiniz gibi size katılıyorum. Performansa statüsüne göre kalıcı greencard veya bunun dereceleri vs. olması gerekir. adım adım kişiye göre greencard verilmesi veya süre kısıtlamalı olması herkes için en doğru adım olur. dediğiniz gibi bunuda açıkça ifade etmeliler. Böylece Çeşitliliği ve kalifiye göçmenliğide sağlamış olurlar. Umarım bu karar Greencard bekleyen herkes için hayırlı olur.

• @yaman90 evet hem bu sayede Green card alıp bunu turist vizesi gibi kullananların önüne set geçilmiş olur ya yaşa burda yada re-enrty permit al veya git turist vizesi al

Yukarıdaki gelir testi maalesef asıl sorun olan greencardı turist vizesi gibi kullanıp ülke için bir değer oluşturmayan, iş gücü oluşturmayan insanları engellemiyor, keşke bu açığı kapatmak için daha fazla çaba harcasalar

• Ama son raddede ülke Amerikalıların bugüne kadar emek verip, çabalayıp,bilime değer verip , demokrasiye, insan haklarına saygı gösterip ülkelerini bir cazibe merkezi haline getirmişler
    Her ne kadar bu düzenleme dv lottery süreci için " oyun içerisinde kural değişikliği" gibi olsada, kimi hangi düzende ve şartta alacakları yine Amerikalıkarın kararı

Ve ben buna saygı duyuyorum

• @Muhtaradana “greencardı turist vizesi gibi kullanıp ülke için bir değer oluşturmayan, iş gücü oluşturmayan insanları engellemiyor, keşke bu açığı kapatmak için daha fazla çaba harcasalar” asıl doğru eleştiri bu cümlede yatıyor bence.

• Şunu da söylemeden geçemeyeceğim ne Dv200 arkadaş başından bugüne kadar ve görüldüğü üzere ve böyle devam edecek inanılmaz bir stres ve değişiklik merkezi. 2020 yılı da inanılmaz bir başlangıç yaptı. Her ne kadar stres yapsakta üzülsekte yorulsakta hepimiz için en hayırlısı olsun. (Süreçi gerçekten yaşayan ve önemseyen bütün insanlar umarım başarılı olur)

• @salih2825 inşallah gerçekten bu kadar değişiklik aksiyon bünyelere fazla,herkese bol sabırlar
    Umudumuzu yitirmeden süreci mutlu sonla bitirmek için çalışmaya, çabalamaya, takip etmeye devam

• @crazycells merhaba,

çoğu kişinin aşağıdaki sorulara cevap aradığını düşünüyorum,

*Ekimde yürürlüğe giren ve daha sonra mahkeme kararı ile geçici olarak durdurulan yasadan mı bahsediyoruz? yoksa farklı bir yasa mıdır?

*Amerika' da yaşayıp green card başvurusu yapanları mı kapsayacak yoksa dv süreci de buna dahil midir?

*Yüksek mahkeme tarafından onaylanan bu yasanın yine mahkeme kararıyla durdurulma ihtimali var mıdır?

teşekkürler.

• ⭐⭐

@Aristoi ekimde olan benim bildiğim sigorta yapılması ile ilgiliydi bu genel olarak söylenen bişey kendine yetmeyecek insanlar gc alamasın diye

ikinci soruya benimde cevabım yok gc verilmesinin altı nasıl dolar ki
    yüksek mahkemenin üstünde mahkeme yok kararı bağlayıcı değil ama zaten alt mahkeme kararını kaldırmış sadece anladığım trump ne derse ok diyecekler sanırım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |