Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Elazığ ve çevresindeki depremde hayatını kaybeden vatandaslarimiza Allahtan rahmet diliyorum, yaralilarada Allah acil şifalar versin. Allah'ım bir daha yasatmasin. Depremi hisseden arkadaslarada geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

• ⭐⭐

Hem elazığ lı olan hem de elazığ da olan arkadaşlar basta olmak üzere tüm türkiye ye başsağlığı diliyorum. Yaralılara Allah'tan şifa diliyorum. Bu soğuk kış gününde de dışarıdakilerin Allah yardımcısı olsun. Bir dahada yaşanmasın inşallah.

• Tum Turkiye'ye bassagligi ve gecmis olsun diliyorum!

• ⭐⭐⭐

Amin hocam Cenab-ı hak yardımcıları olsun. Hayatını kaybedenlere başsağlığı
    Yaralılara da acil şifalar diliyorum

• ⭐⭐⭐

inşallah can kaybı artmaz hele ki soğukların kılıç gibi keskin olduğu şu günlerde inşallah tez zamanda yaralarını sarar toparlanırlar... hayatını kaybedenlere Yüce ALLAH tan rahmet diliyor Yaralılara acil şifalar diliyorum...

• Oyle bir cografyadayiz ki hem cok guzel ve degerli, hem derdi cok.
    Ulkemize gecmis olsun.
    Allah beterinden korusun.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Tum Turkiye'nin basi sagolun, depremi hissedenlere de gecmis olsun. Maalesef cok uzucu bir olay, bu siralar ayrica Istanbul'da ve California'da da yuksek olcekte depremler bekleniyor... depremin kimi, nerede, ne zaman yakalayacagini kestiremiyoruz, o nedenle hepimiz bu gibi durumlara hazirlikli olmaliyiz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1486/abd-deki-dogal-afet-bolgeleri-ve-dogal-afetlere-hazirlik

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: Elazığ Deprem

@Oktay-İbiş 373C619B-B691-4854-A1E9-FBB8E189033C.jpeg

acının tarifi yok kardeşim maalesef acı aynı acı ve ne gariptirki bu acıya talip olan ve canını acıtan yine insanoğlu. deprem öldürmez bina öldürür kalitesiz baştan savma yapılar öldürür. ne zamanki ilk işimiz ve değerimiz insan odaklı olur belki o zaman bir şeylerin önüne geçeriz.

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş söylenecek cümle, konuşacak yürek kalmamıştır. Eywallah abi sağolasın

• ⭐⭐⭐

belkide sözleri cümlelerin bittiği anlatamadığı ifade edemediği o yer belkide tam burası ALLAH razı olsun Şanlı Türk Ordusundan

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş insanın tüyleri diken diken oluyor be abim yürek dayanmıyor

• ⭐⭐⭐

@fetihy aynen kardeşim acının dini dili ırkı yok. acı sanada banada diğerinede herkesede aynı...

• ⭐⭐⭐

bazı platformlarda iyi olmuş Kürtlere diye paylaşım yapan mahlukatlara da yazıklar olsun denizlide olunca üzülüp vanda olynca üzülmüyorlar mı acaba ne zaman insan olmayı öğrenecek bunlar yaa😤

• @bidünya aynı durum 2011 Van Erciş depreminde de yaşanmıştı. Hatırlıyorum deprem bölgesine gönderilen yardım paketlerinin birine bazı kişiler tamamen insanları iğnelemek amacıyla Türk bayrakları koyup göndermişler. Bayrağımızda bir problem yok, belki bayrak göndermekte de problem yok veya o bölgeye gönderirsen yanlış anlaşılır gibi bir alt anlam da aramıyorum ama daha elzem ihtiyaçlar olduğu kesindi ve bayrak burada suistimal edilmişti. Bunu bir Facebook paylaşımıyla görmüştüm ve aynı paylaşımın altında gördüğüm, yanlışa yanlışla cevap verilen ikinci bir yanlış da şuydu, bize kullanmamız için bez göndermişler gibi iğneleyici yorumlar yapılmıştı. Birkaç kişinin yaptığını tüm insanlara yüklemek doğru olmaz tabii, her iki durum da yeterince sinir bozucu ama böyle anlarda herhangi bir duygusal tepkiye kapılmamak gerektiğini düşünüyorum.

Birileri farklılıklarımızı yüceltip benzerliklerimize de odaklanmadığı sürece başka birileri ülkede yaşamak istemeyecek, hep gitmek için yollar arayacak. Bana göre "gurbetlik zordur". Keşke kimse kendini buna mecbur hissetmese.

Bu arada depremden sonra Google'da en çok yapılan aramalarda "Elazığ Kürt mü?" gibi bir aramanın yapıldığına dair paylaşımlar görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum. Van depreminin üzerinden 8 yıl geçti. Sadece bu 8 yılda insanların birbirini sevmesi için bir şey yapılamaz mıydı? Bence yapılırdı. Kimse yapmasa bile biz kendimiz yapalım.

Depremi yaşamış herkese tekrar geçmiş olsun

• ⭐⭐⭐

Birileri farklılıklarımızı yüceltip benzerliklerimize de odaklanmadığı sürece başka birileri ülkede yaşamak istemeyecek, hep gitmek için yollar arayacak. Bana göre "gurbetlik zordur". Keşke kimse kendini buna mecbur hissetmese.

işte bunun üstüne söylenecek çokta bir şey yok aslında. Elbette ki her insanın aynı duygu ve düşüncelere sahip olmasını beklemek gerçekçi değil. Ama bazı şeyler aklımın süzgecinden geçmiyor. Biraz ya sadece biraz insanlık.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |