Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Formu bekar olarak yollamıştım, ekimde evlendim ve ocak 6da mülakat tarihi aldım. Elçiliğe eşimin bilgilerini girebilmek amacıyla, soru formu yoluyla ulaştım ve 4 aralıkta şu cevabı aldım.
    ( Lutfen bu bilgileri [email protected] adresine gonderiniz. Dosyaniz henuz Ankara’ya ulasmamistir.

Saygılarımızla,
    Göçmen Vize Bölümü
    Konsolosluk
    ABD Büyükelçiliği Ankara)

Maili aldıktan 2gün sonra tekrar soru formunu gönderdim ve bu gün gelen cevap yine aynı
    (Dosyaniz henuz ofisimize ulasmamistir.
    Talebiniz icin KCC ile irtibata gecmeniz ya da dosyaniz Ankara’ya gonderildiginde talebinizi tekrar iletmeniz gerekmektedir.
    Saygilar,
    Gocmen Vize Bolumu)

Bu durumda ne yapmalıyım? Mülakat tarihi belirlendikten sonraki aşamalarda iletişim kurulması gereken yerin Ankara elçiliği olduğunu okumuştum. Bir süre daha bekleyip tekrar mı yazmam gerekir? ( Dosya numarası 7xxx ) Mülakata 26 gün kaldı süreçte sorun yaşar mıyım yardımlarınızı bekliyorum

• @ulas9393 KCC ile iletişime geçip, evlendiğinizi ds260 formunuzun açılmasını ve eşiniz adına bir ds-260 formu doldurmak istediğinizi belirten bir e-mail atın
    Hem kendi ds260 formunuzdaki bilgileri değiştirir hem add applicant kısmından eşiniz için ds260 formunu doldurursunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulas9393 evet, mulakat tarihi aciklandiktan sonra 15 gun bekleyin, sonra konsolosluga bir daha yazin.

• @Muhtaradana @crazycells teşekkür ederim.

• @crazycells @Muhtaradana Bu aşamada mülakata girerken işin nevi farketmeksizin bir iş teklifini karı koca götürsek mülakata bunun olumlu veya olumsuz yanlarını yorumlayabilir misiniz? Bazı yorumlara göre firmaları araştırırlar boşuna süreç uzar diyor. Mesleğimden farklı geçiçi bir iş için iş teklifi nasıl olur sizce?

• @ulas9393 Amerika dan alacağınız herhangi bir iş teklifinin mülakatta çok faydasını göreceğiniz inanıyorum, eğer böyle bir fırsatınız varsa mutlaka değerlendirin

• Merhabalar.. daha oncede danismistim tekrar danismak istedigim cok önemli bir sorum var. 🙂 arkadasim 2 senedir amerikan vatandasi esi ile amerikada evli. Fakat greencard sureclerini bazi sebeplerden dolayi gec baslatmak zorunda kaldilar. Sorum su esi sureci baslatirken sadece form 130 ila form 131 i doldurup gonderdi. Formlari almislar hosgeldiniz bilmem ne 90 gun icinde uscis sitesinden account acmalarini istemisler bilgilerini takip edebilmeleri icin. Case eylulun 6 sinda acilmis. Yaklasik 3 aydir bekliyor. Esi israrla ilk bunlari gonderdi. Yani form 485 i gondermedi kiza diyor ki once bu case onaylanacak arkasindan digerlerini gonderecegim bekle diyor. Kiz da cover yapip hepsini tek sefer de gondermek istedi ama esi sponsor olunca hal boyle oldu. O da acaba cok daha fazla bekler miyim ya da surec iptal olur mu aksar mi diye dusunur oldu.? Bir sorun olur mu. Sanirim onlar IR kategorisindeler. Tesekkur ederim.

• Tek bir paket yapip cover seklinde mi gondermelilerdi? Yoksa boyle de olabiliyor mu? 130-131 ile baslatip onaylandiktan sonra arkasindan digerlerini gondermek? Bu kart gelme surecini cok etkiliyor mu acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulas9393, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells @Muhtaradana Bu aşamada mülakata girerken işin nevi farketmeksizin bir iş teklifini karı koca götürsek mülakata bunun olumlu veya olumsuz yanlarını yorumlayabilir misiniz? Bazı yorumlara göre firmaları araştırırlar boşuna süreç uzar diyor. Mesleğimden farklı geçiçi bir iş için iş teklifi nasıl olur sizce?

olumlu olacaktir tabii ki. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izem, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Tek bir paket yapip cover seklinde mi gondermelilerdi? Yoksa boyle de olabiliyor mu? 130-131 ile baslatip onaylandiktan sonra arkasindan digerlerini gondermek? Bu kart gelme surecini cok etkiliyor mu acaba.

I-130'un onaylanmasi cok uzun zaman alabilir. I-485 icin bunu beklemeye gerek yok. En yakin zamanda doldurup gondersinler bence. Ayrintili bilgi icin sunu inceleyebilirler:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• @crazycells @Muhtaradana Eş bilgilerini doldurmak için ds 260ın açılmasını bekliyorum. 6 Ocakta mülakat var. Ais kaydıyla akalı 2. Mail geldi güncelleme yapmadan yapabilir miyim ais kaydını?

Gelen mail

Sayın ABD Göçmen Vize Başvuru Sahibi,

Ankara da yer alan Göçmen Vize Konsolosluk Bölümü tüm göçmen vize başvuru sahiplerinin belirlenmiş mülakatlarına katılmadan önce randevu kayıtlarını yapmalarını önerir.

Kayıt sürecini tamamlamadığınız için bu elektronik postayı almış bulunmaktasınız. Kayıt işleminizi tamamlamak için lütfen bu linke tıklayınız https://ais.usvisa-info.com/tr-TR/iv/account.

Dosya numaranız: 2020xxxxxxxxx. Kayıt işlemi sırasında, dosya numaranızı tamamiyle gösterildiği şekilde giriniz.

Randevu kayıt işleminizi yaparken aynı dosya numarasını kullanarak lütfen birden fazla kayıt oluşturmayınız. Vizeye dahil olacak kisiler asıl başvuru sahibi hesabına eklenmelidir.

Bu işlemi randevu tarihinizden önce tamamlamazsanız, başvuru işlem sürecinizde gecikmeler yaşanabilir.

Saygılarımızla,
    CSRA Vize Bilgi Servisi

• @ulas9393 ds260 formundaki değişiklikleri yaptıktan sonra ais kaydını yapabilirsiniz problem olmaz

• @ulas9393 ne kadar da benzer süreçlerdeyiz:D Ben de Ekim'de evlendim ve 6 Ocak'ta randevum var ama hala dosyanın açılması için mail bekliyorum.

• @Muhammed-Eyüp-Yavuz baya bir zorlu geçiyor 🙂 3.kez attım soru forumu olarak. 5iş günü içinde cevap veriyorlar Yarın son iş günü mülakat tarihine de çok az kaldı yarında formun açılmaması durumuna karşı hangi yolu izlemeliyiz? Sanırım mülakat tarihi ertelemekten başka yolu kalmıyor. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulas9393, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Muhammed-Eyüp-Yavuz baya bir zorlu geçiyor 🙂 3.kez attım soru forumu olarak. 5iş günü içinde cevap veriyorlar Yarın son iş günü mülakat tarihine de çok az kaldı yarında formun açılmaması durumuna karşı hangi yolu izlemeliyiz? Sanırım mülakat tarihi ertelemekten başka yolu kalmıyor. @crazycells

sorun degil, zorunda kalirsaniz formu mulakat gunu konsoloslukta bile doldurabilirsiniz. Ama tabii, bu islemi mulakat gununden once yapmaniz daha iyi olur.

• @crazycells abd vatandadi ile evləndikdən sonrami green kard direkt veriliyormu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells abd vatandadi ile evləndikdən sonrami green kard direkt veriliyormu ?

hayir, mulakati gectikten sonra adresinize gonderilecek. Hicbir kategoride Green Card direkt verilmiyor, adresinize gelmesini beklemeniz gerekiyor. Resmi bekleme suresi cogunlukla 120 gun.

• Merhabalar
    Benim sorum soyle
    Ben Amerikada green card ile yaşıyorum tr de nişanlandım ve haziran ayında nisan yapacağız ancak nisanlimin hem öğrenci hemde turist vizesi var o da amerikada yüksek lisans yaptı.
    1- Tr de evlenirsek(resim nikah) ülkeye giriş yapmasında sikinti olur mu?
    2-Evlendikten sonra onunda gc alması ne kadar surer?
    3-Bizim tr de mi yoksa Amerika da mi evlenmemiz daha doğru olur?
    Yani kısaca nasıl bir yol izlemeliyiz?

Tesekkurler

• Arkadaslar Esim abd vatandasi suan turkiyedeyiz, 6 ay sonra cocuk bekliyoruz ABDye giidip ordan dogum islemlerini gerceklestirecez, ben ABD de F1 vizesiyle yasadim 5 yil vizem vardi bitti 2 yil kadar okullar araciligiyla f1 alarak uzattim. sonra TRye donus yaptik esimle, turkiyede evlendik evlilik cuzdanimizi herseyimizi aldik, Turkiyede evlenmek istiyoruz, bunun icin yapacagimiz islemler icin lutfen yardimci olacak varsa cok memnun olurum, hangi belgeler doldurulacak neler yapmam gerekiyor lutfen yardimci olursaniz sevinirim. Ayrica bu islemlerim uzarsa vize alma ihtimalim olur mu cocuk icin gitmek zorundayim. simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinar, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar
    Benim sorum soyle
    Ben Amerikada green card ile yaşıyorum tr de nişanlandım ve haziran ayında nisan yapacağız ancak nisanlimin hem öğrenci hemde turist vizesi var o da amerikada yüksek lisans yaptı.
    1- Tr de evlenirsek(resim nikah) ülkeye giriş yapmasında sikinti olur mu?
    2-Evlendikten sonra onunda gc alması ne kadar surer?
    3-Bizim tr de mi yoksa Amerika da mi evlenmemiz daha doğru olur?
    Yani kısaca nasıl bir yol izlemeliyiz?

Tesekkurler

1. Dogru vizeyi dogru amacla kullandigi surece sorun olmamasi lazim.

2. AOS veya CP yapip yapmayacaginiza gore degisir. Forumdaki F2A surecini okumalisiniz.

3. Duruma gore ikisi de mumkundur, sizin planlariniza hangisi daha cok uyuyorsa o sekilde yapabilirsiniz. Ama gocmenlik islemlerine basladiktan sonra, gocmen olmayan vizelere dair islemlerinizde sorun yasayabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |