Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@essente, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells evet onu istiyorlar ama elimizde yok şu an nereden çıkarabiliriz.

maalesef bilmiyorum, elinizde olmasi gerekirdi diye dusunuyorum bir kopyasinin ya da receipt ciktilarinin, yaptiginiz resmi islemlerin bilgilerini saklamalisiniz. Baskalari istemeyecek olsa bile kendiniz icin saklamanizi tavsiye ederim.

• @crazycells abi calisma izni de mi icin doldurmam gerekiyor I -765 i ? Doldurmasam nolur acaba ?
    Ikinci sorum i -864 u demi doldurmam lazim sponsorluk icin ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells abi calisma izni de mi icin doldurmam gerekiyor I -765 i ? Doldurmasam nolur acaba ?
    Ikinci sorum i -864 u demi doldurmam lazim sponsorluk icin ?

Siz ne basvurusu yapiyorsunuz? Ben sizi DV talihlisi saniyordum, isterseniz bilgilerinizi imzaniza tasiyin, o sekilde sorulariniza daha net cevaplar alirsiniz.

• @crazycells benim kardesim f 1 statusu ile amerikaya gitdi simdi orda amerikaliyla evlenicek bildiyim kadariyla . Kardesime ne lazim eyer orada evlense hangi dosyalar lazim .tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells benim kardesim f 1 statusu ile amerikaya gitdi simdi orda amerikaliyla evlenicek bildiyim kadariyla . Kardesime ne lazim eyer orada evlense hangi dosyalar lazim .tesekkurler

ok, o durumda ilk iletideki tum belgeleri eksiksiz doldursun ve gondersin. I-765 olmadan calisma izni alamaz, bu onemli bir belge.

• Merhabalar,
    i-693 formu icin doktora basvurqacak arkadaslarin dikkatine,
    I-693 Formu icin bugun doktora gittik,bulundugumuz sehirde 9-10 tane anlasmali klinik veya doktor mevcttu.hepsini teker teker arayip fiyat aldik.
    karar verdigimiz doktora bugun gittik.
    oncelikle Turkiye'den Amerikaya gelmeden once butun asilarinizi ucretsiz olarak aile hekimliklerinde ucretsiz olarak yaptrmanizi tavsiye ederim.
    Butun asilarimi tamamlayip gelmis olmama ragmen, ektradan Grip asisi icin 50 dolar odedik ve tabii muayene icin 210 dolar+toplamda 260 dolar odeme yaptik.
    Bizi yarin icin laboratuvara yonlendirdi.
    T spot testi,dedikleri (verem tuberkiloz )testi:179 dolar
    Gonerrhea Urine Screen (bel soguklugu) testi:83,50 dolar
    Syphilis test(frengi) icin: 70 dolar toplamda 332,50 dolar daha odeme yapacagiz.
    istenilen asilar asagidaki gibidir.Bunlari Turkiyede tamamlamistim.Eger tamamlamadiysaniz istenilen guncel fiyatlari yanlarina yaziyorum.
    -Tdap asilari +89 dolar (Turkiyede Td eriskin tipi asilar dedikleri TETANOZ-DIFTERI-BOGMACA)
    -MMR asilari +114 dolar (Turkiye'de KKK denilen (Kizamik-Kabakulak-Kizamikcik)
    -VARICELLA+184,50 dolar (Turkiye'de su cicegi)
    -influenza+50 dolar (Grip asisi)

Umarim bir fikir vermistir size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec elinize saglik.

• merhabalar..
    17 ekim 2018 tarihinde New York City Hall'de amerikan vatandaşı eşim ile evlendik.Daha önce ki evliliğimden 12 yaşında kızım ile birlikte Türkiye'de yaşadığım için işlemleri Amerika'da anlaştığım avukat ile kasım ayında başvurarak Türkiye'den yürütme kararı aldık.Bu süre zarfında sık sık giriş çıkışlarım oldu.Sponsor kayın validem oldu kendisi amerikan vatandaşı son dakika tax return verdiğimiz halde irs transcriptler istendi hem eşimden hem annesinden alındı hızlıca sisteme girildi son aşamada dikkatimizden kaçmış olan adli sicil kaydım yoktur altında adli sicil arşiv kaydı yazdığından, ne olur ne olmaz bunu dosyaya koyalım dedi avukatım, mahkemeden orijinal evrağı alarak çevirisini yaptırdım ilgili ceza kanunu maddelerini de avukata çevirisini yaptırdım.2010 yılında annem kardeşim ve benim hakkımda kdv iadesi için açılmış suçlu bulunduğumuz( belgede sahtecilikten) 1 yıldan 10 aya düşürülmüş ve iyi halden para cezasına çevrilmiş bir kayıt söz konusu idi avukatıma bunun sorun olup olmayacağını sorduğumda hiçbir sorun olmayacağını iletti ve 17 ocak 2019 tarihinde Ankara'da kızım ile birlikte görüşmeye katıldık. Her şey çok olumluyken konsolos yardımcısı mahkeme kaydına takıldı sorular sormaya başladı ve sonunda üzülerek işlemlere kızımın dosyası ile devam edebileceğini ileterek kızıma green card vererek bana ise pasaportum ile birlikte section 212(a)(2)(A) yazılı formu verdi ve eşimin hızlıca Amerika'dan başvurmasını söyledi af dosyası açmamız gerektiğini söyledi.(wawer)Benim Amerika turist vizemin 2 şubat 2020'de bittiğini kızıma nasıl giriş çıkış yaptıracağımı sorduğumda ise tekrardan vizeye başvurabileceğimi ya da eşimin gelip alması gerekeceğini (kızımın öz babası Türkiye'de ve eşimin ailesi dışında kimsem yok Amerika'da ve daha önce kızım hiçbiriyle tanışmadı henüz 12 yaşında)ya da isterseniz kızınızın hakkını da 1 sene erteleyebileceğini söyledi fakat o anda tekrar işlem yapmam gerekirse düşüncesiyle kızımın işlemlerine devam edebilirsiniz dedim.Eşim şu an iş yerinde geçirdiği kaza sebebiyle fizik tedavi görüyor ve devlet yardımı alıyor Türkiye'ye gelmesi imkansız ..Avukatım turist vizesi vermeyeceklerini hatta mevcut vizeyi de aslında iptal etmeleri gerekirdi belki de sistemde iptal etmiş olabilirler dedi.
    Şimdi sorularım şunlar;Avukatım burada forumda bile yazan bu adli arşiv kaydı ile alakalı ben kendisine sorduğumda sorun olabileceğini bana söylemesi gerekmez miydi?Mahkemede sorduğumda Ankara'ya mektup yollamam gerektiğini ama zor olduğunu söylemişlerdi. bu tür kapanmış dava dosyalarının silinmesi için nedir zaman aşımı?Sildirdikten sonra temiz adli sicil kaydını verseydik her şeyimiz tamamdı,alırdım sanırım?zaten öyle olmasa kızıma da vermezlerdi.Avukatımı değiştirmeyi düşünüyorum tekrar risk alamayacağım çünkü son şansım zaten her şeyi bana yaptırtarak asla ilgilenmeyerek yeterince beni yordu.
    Bu af ile alakalı işlemlerde eşimin bensiz olamadığını ispatlaması gerekiyormuş, ne gibi evraklar hazırlamalıyız?
    Ayrıca işlemler yaklaşık 1 sene sürer diyorlar ben bu süre zarfında Amerika'ya gidemiyor muyum?Görüşme esnasında hukuki terimler kısmıyla alakalı tercüman geldi çünkü görüşmeyi yapan kişinin türkçesi sıfır denecek kadar azdı.Tercüman bana aftan yararlanır alırsınız ama çok uzun sürer dedi olabilitesi nedir?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

• @seznec abi 4 sorum olucak🤗
    1)yani kendi ülkemizde aşilari yaptirmaliyiz ?
    2)hangi aşilari yaptirmak lazim ?
    3)aşilari yaptirirken kendi ülkemizde noteri ingiliscemi olmali ?
    4)eger aşilari yaptirsak ,amerikada yeniden aşi yaptirmak zorundamiyiz yoksa amerikan doktor sorurmu burada da aşi yapmak lazim ? Paramiz boşuna gitmesin o yüzden sordum .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @sami-nur, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

endi ülkemizde noteri ingiliscemi olmali ?
    4)eger aşilari yaptirsak ,amerikada yeniden aşi yaptirmak zorundamiyiz yoksa amerikan doktor sorurmu burada da aşi yapmak lazim ? Paramiz boşuna gitmesin o yüzden sordum .
    @sami-nur Abla olucak o 🙂

1. evet Turkiyede yaptirmak cok iyi olur
      2)** hepatit B
      **KPA (konjuge pnomokok asisi
      **OPA (Oral polio(cocuk felci))
      **KKK (kizamik'kizamikcik'kabakulak)
      **Su cicegi
      **Hepatit A
      **Td (eriskin tipi Difteri-Tetanoz)
      **grip asisi
      bu asilarin hepsini ucretsiz olarak yapiyo aile hekimliklikleri
      3)Yok notere gitmenize gerek yok.Asi vurulmaya'Amerikaya gelmeden 3 ay once baslamanizi tavsiye ederim,cunku asi dozlari bir ay arayla 2 yada 3 doz olabiliyor.ve Aile hekimlerine Amerikaya gocmen olarak gidiyorum ve
      Sinirda giriste asi karti istiyorlar diye basvurun.size bir asi takvimi ve asi karti veriyorlar'onu takip ederek asilarinizi tamamlayiniz'ayrica bu asi kartini aile hekiminize mutlaka kase imza yaptiriniz.Bu vurulan asilari hemsireniz ayni anda e-nabiz sitesinde adiniza olan sayfada asilar bolumune isliyor.E-nabiz uygulamasinda da gorebilirsiniz.Asi kartinizi amerikaya gelirken yaninizda getirmeyi unutmayin.Burada gocmenlik icin sectiginiz klinige giderken asi kartinizi yaninizda goturun.
      4)Turkiyede yaptirdiginizi kanitlayan asi kartinizi goturdugunuzde ispatlamis oluyorsunuz asi vurmuyorlar.

• @mywish peki amerikaya öyrenci olarak gelen birisi direkt amerikan vatandaşi ile evlense ,o zaman aşi için doktora gidince hemen aşiyi amerikada vurdurmali yoksa önceden kendi ülkesinde vurdurmali?
    Çünki bekar olan birisi öyrenci olarak amerikaya gidiyorsa ve amerikada kalib evlense o zaman aşi nerde vurulmali ?

• @crazycells abi i 30 formunu adobe readerla yazib onu printerden çikartib uscis ofisine götürmeliyiz?
    Bakdim i 30 formuna ben doldurdum sonrasin bilemedim ne yapacagimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mywish peki amerikaya öyrenci olarak gelen birisi direkt amerikan vatandaşi ile evlense ,o zaman aşi için doktora gidince hemen aşiyi amerikada vurdurmali yoksa önceden kendi ülkesinde vurdurmali?
    Çünki bekar olan birisi öyrenci olarak amerikaya gidiyorsa ve amerikada kalib evlense o zaman aşi nerde vurulmali ?

gocmenlik islemleri icin asi yaptirmamalisiniz, asilari sadece kendi sagliginiz icin yaptirmalisiniz.

Eger gocmenlik islemleri sirasinda eksik asilariniz varsa, bunu zaten doktor yapacak. Siz kendi inisiyatifinizle boyle bir ise girismemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells abi i 30 formunu adobe readerla yazib onu printerden çikartib uscis ofisine götürmeliyiz?
    Bakdim i 30 formuna ben doldurdum sonrasin bilemedim ne yapacagimi

Evet, ciktisini alip eksik cevaplar varsa doldurup diger belgelerle USCIS'e gondermelisiniz. Ilk konuda bilgiler yaziyor, hem doldurulacak formlar, hem de adresler... eger sureci anlamadiysaniz tekrar yazilanlari okumanizi tavsiye ederim, bu konular tek bir sefer okunup anlasilabilecek konular degil, dolayisiyla bir sefer okuduysaniz tam olarak anlamamaniz cok normal. Anlamak icin tekrar tekrar okumaniz lazim, ancak bu sekilde surecleri ogrenebilirsiniz.

• Evlilik işlemleri nasıl oluyor? Konsolosluktan hangi belgeleri almaliyiz Amerika'da evlenmek için yada sadece pasaport yeterli mi? Ayrıca diyelim ki evlendik işlemleri başlatik her şeyi tamamladık green card falan geldi ama 1 sene sonra ayrıldık 10 yıllık turist vizemiz hala geçerli oluyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egeus, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Evlilik işlemleri nasıl oluyor? Konsolosluktan hangi belgeleri almaliyiz Amerika'da evlenmek için yada sadece pasaport yeterli mi? Ayrıca diyelim ki evlendik işlemleri başlatik her şeyi tamamladık green card falan geldi ama 1 sene sonra ayrıldık 10 yıllık turist vizemiz hala geçerli oluyor mu ?

ABD'de evlilik islemleri icin su konuyu okuyabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1683/amerika-da-evlilik-yapmak-evlilik-islemleri

Gocmen olduktan sonra genelde gocmen olmayan vizeleriniz iptal ediliyor.

• Case Statusden sorguladigimda boyle bir update gordum. Sikintili bir durum mu?

On January 22, 2020, we sent a request for initial evidence for your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, Receipt Number MSCxxxxxx. The request for evidence explains what we need from you. We will not take action on your case until we receive the evidence or the deadline to submit it expires. Please follow the instructions in the request for evidence. If you do not receive your request for evidence by February 6, 2020, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Case Statusden sorguladigimda boyle bir update gordum. Sikintili bir durum mu?

On January 22, 2020, we sent a request for initial evidence for your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, Receipt Number MSCxxxxxx. The request for evidence explains what we need from you. We will not take action on your case until we receive the evidence or the deadline to submit it expires. Please follow the instructions in the request for evidence. If you do not receive your request for evidence by February 6, 2020, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

En az bir belgeyi eksik veya yanlis gondermissiniz, onu sizden tekrar istiyorlar. Eger 6 Subat'a kadar posta ulasmazsa, yeni bir mektubu yukaridaki linkten isteyebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar,
    Ben j1 vizesi ile Amerika’ya 1 yıllığına staj programı için geldim. Ve bu süreçte erkek arkadaşımla tanıştım. Vizem Nisa’nda bitecek yani staj programım bitecek ve biz o hafta evlenmeyi düşünüyoruz. Ancak benim vizem 2 yıl kuralına tabi. Tabi ki öncelikle waiver vs başvuruları yapmam gerekiyor. Ancak bu süreci Amerika’da geçirebilir miyim? Yani evlendikten sonra bu işlemleri burda bekleyebilir miyim? Yoksa ülkeyi terketmem gerekiyor mu? Bu şekilde j1 vizesi ile gelip, 2 yıl kuralı olup evlenen arkadaşlar varsa veya bu konuda bilgisi olanlar var ve bu konuda bilgi verebilir mi? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |