Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @tolgasatir Öneriniz için teşekkürler.🙏🏻 Atlanta'yı mutlaka araştıracağım.🙂

• ⭐⭐⭐

@SeyfettinB şuan hatta göçmen olmayanlar kısmında yazdı oraya yeni yerleşen arkadaşım

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5268/abd-ye-yeni-taşınmış-göçmen-olmayan-kişilerin-tecrübeleri/1692

• Merhabalar Arkadaşlar,
    DV2024 kazananıyım vizemi alabilirsem inşallah, 3 şehir düşünüyorum.
    1-Houston
    2-Atlanta
    3-San Diego

Houston ekonomik olarak en uygun şehir olarak duruyor. Ama çok korkularım o şehirle alakalı. Bu başlığı başından sonuna kadar okudum. Fırtına ve böcek sorunu baya var görünüyor. İlk geldiğimizde büyük olasılık apartment community'lerde kalıcaz ev bulmak iş bulmak ilk girişte zor olacak. Kredi skoruda yok. Bu sebeble apartment community en mantıklısı.

Ama benım korkum öldürücü yada çok can yakan ateş karıncası gibi hayvanlarla ne kadar sıklıkla karşılaşılıyor?
    Yılan, Akrep, ateş karıncası gibi. 40 yaşındayım hayatımda hiç yılan görmedim.(hayvanat bahçesi hariç).
    Zira çocuklarım küçük daha parkda, bahçede, orada burada ne sıklıkla karşlışılıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Merhabalar Arkadaşlar,
    1-Houston
    2-Atlanta
    3-San Diego

Houston ekonomik olarak en uygun şehir olarak duruyor. Ama çok korkularım o şehirle alakalı. Bu başlığı başından sonuna kadar okudum. Fırtına ve böcek sorunu baya var görünüyor. İlk geldiğimizde büyük olasılık apartment community'lerde kalıcaz ev bulmak iş bulmak ilk girişte zor olacak. Kredi skoruda yok. Bu sebeble apartment community en mantıklısı.

Ama benım korkum öldürücü yada çok can yakan ateş karıncası gibi hayvanlarla ne kadar sıklıkla karşılaşılıyor?
    Yılan, Akrep, ateş karıncası gibi. 40 yaşındayım hayatımda hiç yılan görmedim.(hayvanat bahçesi hariç).
    Zira çocuklarım küçük daha parkda, bahçede, orada burada ne sıklıkla karşlışılıyor?

Böcek çok ama çaresi var. Apartman kompleksleri düzenli ilaçlama yapıyor. Bazen ölmüş veya can çekişen birkaç böcek görebilirsiniz sadece. İlaçlama zamanı gecikirse de canlı böcekler çıkmaya başlıyor evin içinde. Ben evi kendim ilaçlıyorum. Ortho marka sprey ile evin etrafını ve kapı kenarlarını falan yapıyorum. Birkaç ay boyunca bir tane bile böcek görmüyoruz. Bir iki görmeye başlayınca ilaçlama zamanı geldiğini anlıyorum. Karınca vb için de borakslı jel bir ilaç koyuyorum, bir tane bile kalmıyor. Yılan vb sadece bir defa bahçede gördüm ama çok küçüktü. Parkta falan hiç görmedim.
    Beş yıl Houston merkezde apartman kompleksinde yaşadık, son üç yıl kadardır da Sugar Land'de müstakil evdeyiz. Bunlar büyütülecek şeyler değil bence.

• @knnrn, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@yusufalak, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Merhabalar Arkadaşlar,
    1-Houston
    2-Atlanta
    3-San Diego

Böcek çok ama çaresi var. Apartman kompleksleri düzenli ilaçlama yapıyor. Bazen ölmüş veya can çekişen birkaç böcek görebilirsiniz sadece. İlaçlama zamanı gecikirse de canlı böcekler çıkmaya başlıyor evin içinde. Ben evi kendim ilaçlıyorum. Ortho marka sprey ile evin etrafını ve kapı kenarlarını falan yapıyorum. Birkaç ay boyunca bir tane bile böcek görmüyoruz. Bir iki görmeye başlayınca ilaçlama zamanı geldiğini anlıyorum. Karınca vb için de borakslı jel bir ilaç koyuyorum, bir tane bile kalmıyor. Yılan vb sadece bir defa bahçede gördüm ama çok küçüktü. Parkta falan hiç görmedim.
    Beş yıl Houston merkezde apartman kompleksinde yaşadık, son üç yıl kadardır da Sugar Land'de müstakil evdeyiz. Bunlar büyütülecek şeyler değil bence.

Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için. İlk girişte ekknomik olarak düşününce houston çok uygun olarak görünüyor. Değerlendirmelere devam ediyoruz.
    Tabi daha mülakat almış ve geçmiş değiliz ama bunlarda başka heyecanlar işte 🙂

• @knnrn 5 Ekim'de Houston'a giriş yapacağız. Öncelikle tavsileriniz nelerdir? Apartman ve müstakil ev karşılaştırması yapabilirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SeyfettinB, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@knnrn 5 Ekim'de Houston'a giriş yapacağız. Öncelikle tavsileriniz nelerdir? Apartman ve müstakil ev karşılaştırması yapabilirseniz sevinirim

Başlangıçta apartman daha iyi olur bence. Biz de beş yıla yakın öyle yaptık ama 2-3 yıldan sonra müstakil eve çıksak daha iyi olurmuş. Eğer çok çocuk, evcil hayvan vb varsa müstakil ev de mantıklı bir seçenek olabilir.

• @knnrn, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@SeyfettinB, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@knnrn 5 Ekim'de Houston'a giriş yapacağız. Öncelikle tavsileriniz nelerdir? Apartman ve müstakil ev karşılaştırması yapabilirseniz sevinirim

Başlangıçta apartman daha iyi olur bence. Biz de beş yıla yakın öyle yaptık ama 2-3 yıldan sonra müstakil eve çıksak daha iyi olurmuş. Eğer çok çocuk, evcil hayvan vb varsa müstakil ev de mantıklı bir seçenek olabilir.

Peki hocam suç oranı düşük nehiz temiz mahalle önerileriniz var mı? nich gibi sitelerden bakıyoruz tabiki ama en önemlisi yaşayan bilir diyorum. Örneğin benim 40 yıldır yaşadığım mahallede suç oranı orta ölçekli diyor nich ama ben olay çıktığını ve polis gelidğini nerdeyse hiç görmedim denebilir. Tabi buranın polis departmanı ile oranınkileri karşılaştırmak doğru değil ama demek istediğim yaşayan ve tecrube edenin bilgilerini almak daha mantıklı gibi.

• @SeyfettinB Merhaba,

Direkt mustakil eve ciktik bahceli ev istemistik cunku. Ama apartmana da ciksak olurmus.

Houston'da yazlari cok sicak oluyor ve bahce kullanimi sicaktan dolayi olmuyor pek. Diger aylarda kullanilabilir ancak bazen siddetli yagmur oluyor.

Mustakilde iki depozito verdik. Apartmanlar da boyle birsey yok bildigim kadariyla.

Houston'i gecici olarak mi dusunuyorsunuz yoksa kalici mi? Bence Houston'a bir bakalim duruma gore hareket ederiz dusuncesi varsa apartman kesinlikle daha mantikli.

Mustakil'de elektrik, su, gaz gibi giderler apartman'a gore daha fazla. Hatta bahcivan ucreti vs kendiniz yapmiyorsaniz. Apartman bu konuda daha iyidir bence.

Apartmanlarda evcil hayvan, cocuk gurultusu vs. olabiliyor arkadaslarimdan duydugum kadariyla.

Apartmanlarin havuz ve gym gibi ekstralari var. Komsuluk yapabilir arkadas edinebilirsin. Bu da ingilizce icin avantaj olur.

Apartmanda hic yasamadim, oturan arkadaslarim var ve cok gittim geldim. Yeni tasinanlar icin apartman oneririm mustakilde yasayan biri olarak. Biz de apartman tercih etseymisiz olurmus diyorum en basta.

Hayirli yolculuklar dilerim.

• @Houstonwehaveproblem Houston'u ilk basmak olarak düşünüyoruz. İş olnaklarına bağlı oltak kalaçıvı da olabilir farklı eyaletlere de gidebiliriz 3 bekar arkadaşız. Bizi kalıcı kılacak herhangi bir engelimiz yok aslında. Çocuk, okul vs gibi. Bölge olarak nereleri önerebilirsiniz? Bir de arkadaşlarınız kaldığı apartmanların adlarını yazar misiniz?

• @SeyfettinB Geldiginizde credit history'niz olmayacagi icin mustakil ev tutmaniz zaten zor. Isiniz olursa oradan alacaginiz mektup ile olabilir belki.
    Ya da tanidiginiz kisi kiralayacak size.

Apartmanlar icin bence Facebook'daki Houston grubundan bu konuda destek alabilirsiniz. Benim de cok fazla bilgim yok acikcasi.

• 15 gun once Virginia ya tasindik. Daha once de bir kez eyalet ve yasanacak yerler hakkinda bilgi edinmek icin gelmistim. Ozellikle okullar cok iyi. Eyalet degistirmek isteyen kisiler varsa mutlaka Virginia yi arastirsin.

• @knnrn

Bizde 3 kişilik aile olarak, 1 yıl içerisinde Houston taşınmayı düşünüyoruz. Kimyacı olarak iş imkanları fena değil ve kira/ ev sahibi olmak çok daha kolay görünüyor. Meslek açısından alternatif yerler NJ, Chicago, SF oluyor ve buralarda kiralar çok daha yüksek.

Houston' da uzun süredir yaşıyorsunuz sanırım, buradaki sıcaklık durumu günlük yaşantıyı nasıl etkiliyor? Özellikle yaz aylarında 40°C gibi bir ortalama sıcaklık var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemistontheroad, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@knnrn

Bizde 3 kişilik aile olarak, 1 yıl içerisinde Houston taşınmayı düşünüyoruz. Kimyacı olarak iş imkanları fena değil ve kira/ ev sahibi olmak çok daha kolay görünüyor. Meslek açısından alternatif yerler NJ, Chicago, SF oluyor ve buralarda kiralar çok daha yüksek.

Houston' da uzun süredir yaşıyorsunuz sanırım, buradaki sıcaklık durumu günlük yaşantıyı nasıl etkiliyor? Özellikle yaz aylarında 40°C gibi bir ortalama sıcaklık var.

Evet, yazın sıcaklıklar ve nem yüksek olur. Ama bu yıl anladık ki bizi asıl rahatsız eden sivrisineklermiş. Bu yıl bizim belediye bu sorunu kökünden çözdüğü için hava sıcak da olsa dışarıda çok güzel vakit geçiriyoruz. Son 3 aydır bir tane bile sivrisinek görmedik. Dışardaki aktiviteleri sabah erken ve akşam geç olacak şekilde yapıyoruz. Gün içinde kapalı mekanlarda klima olduğu için sıkıntı olmuyor. Eylül-Mayıs arasında da zaten hava çok güzel oluyor.

• Teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğiniz için. Bu tür bilgiler karar verirken faydalı oluyor oldukça.

• @bsk Kreşler genel olarak ilk bakışta pis gorunuyor biz Türklere ama buranın tarzi boyle. Bu konuda bilgiler verdigim bir video hazırladım kanalımda.

• Houstan konut kiraları bu yıl pig yapmış bayağı

• İyi okul bölgelerinde ev kiraları 2000 civarlarında. Los angeles ile yarışıyor Houston

• Gerçekten bu kira ve yaşam maliyetleri göçmenliğin zorluklarını artırıyor, dünyadaki küresel ekonomi umarım biraz daha iyiye gider

• ⭐⭐⭐⭐

@erenist LA'de 1+1 baktığım zaman 3000 dolar civarında görmüştüm. Ben 1724 dolara oturuyorum hem 2+2 hem de evin içi sıfır. Bence aynı şey değil. Okul puanları aynı olabilir ama evin durumu aynı değildir bence. Houston'da oturuyorum diye övecek halim yok ama ABD'nin birçok şehrinden çok ucuz bir yer. Hem kira hem de yiyecek ürünleri açısından.

Benzer Başlıklar

• 76
  • 1
  • 97
  • 94
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |