Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafawashington, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells cevabiniz icin tesekkur ederim , k1 vizesi ile AOS basvurusu icin lise diplomasi istenmiyor degil mi? gonderdiginiz linkte yaziyor ama baska vize turleri icin sanirim

dedigim konuya bakin isterseniz, ilk iletinin en altinda nisanlilik vizesi ile ilgili bilgiler de yer aliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sobe2018 bol sanslar 🙂

• @tuchi doktora be kadar ödeme yaptınız randevu ücreti de dahil toplam ? Tebrikler

• Arkadaşlar iyi akşamlar. Bir soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İstenen belgeler arasında şöyle bir madde var: "Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin aslı ve her aile bireyi için birer fotokopisi gerekmektedir." Yazıyor. Ancak benim anlamadigim her aile bireyi için Vukuatlı kayıt örneği niye isteniyor ? Bir de e_devlet üzerinden kardeşlerim alsa olur mu ? Yani nüfus müdürlugu damgası şart mı ?
    Son olarakta ABD konsolosluga yakın Otel isimlerini yazabilir misiniz? Yani tecrübe edenler yardimci olursa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mokkoko, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bir soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İstenen belgeler arasında şöyle bir madde var: "Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin aslı ve her aile bireyi için birer fotokopisi gerekmektedir." Yazıyor. Ancak benim anlamadigim her aile bireyi için Vukuatlı kayıt örneği niye isteniyor ? Bir de e_devlet üzerinden kardeşlerim alsa olur mu ? Yani nüfus müdürlugu damgası şart mı ?
    Son olarakta ABD konsolosluga yakın Otel isimlerini yazabilir misiniz? Yani tecrübe edenler yardimci olursa sevinirim.

her aile bireyi icin ayri ayri getirin demiyor. Eger cocugunuz varsa kendi kaydinizin fotokopisini cekeceksiniz onlar icin...

Zaten anne/baba ve kardesler icin K1 basvurusu yapamazsiniz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Çocuğum yok. O zaman sorunda yok. 🙂 Birkaç gündür aklım karışmışti bundan dolayı sormak zorunda kaldım. Peki bana Otel Hakkında bilgi verme şansınız var mı ? Konsolosluga hangi oteller daha yakındır? Teşekkür ederim tekrardan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mokkoko, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells Çok teşekkür ederim. Çocuğum yok. O zaman sorunda yok. 🙂 Birkaç gündür aklım karışmışti bundan dolayı sormak zorunda kaldım. Peki bana Otel Hakkında bilgi verme şansınız var mı ? Konsolosluga hangi oteller daha yakındır? Teşekkür ederim tekrardan.

Mulakat deneyimleri konularina bakin isterseniz, orada cok fazla otel adi geciyordu. Benim kisisel olarak verebilecegim bir tavsiye yok maalesef 🙂

su konuda DV mulakatlarinin derlenmis halini bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2888/çeşitlilik-vizesi-mülakat-deneyimleri/188

• @crazycells aslında ben sizin deneyimlerinizi daha önceden okumuştum. Ama o kadar çok soru var ki dönüp tekrar bakamadım. Tekrardan çok ama çok teşekkür ederim. 🙂

• @mokkoko süreciniz kaç ay sürdü acaba toplamda?

• merhaba,
    ben k1 vizesi ile giris yaptim, evlendikten sonra aos formunu dolduracagim, sonra green card almak icin ne kadar beklemem gerekecek, iki yil surer deniyor. o sirada advance parol kabul edilmezse turkiyeye donemeyecekmiyim. bilgilendirirseniz sevinirim.tesekkur ederim

• @mustafawashington size süre ile ilgili yanlış bilgi vermişler duyumlara itibar etmeyin.Bu iletinin önce ki sayfalarını okursanız sürelerin ne kadar sürdüğü ile ilgili gerekli paylaşımları görebilirsiniz. Seyahat izniniz gelmeden ülkeden çıkarsanız geri giremez ve sürecinizi yeniden başlatmanız gerekir.
    Hatta size tavsiyem green kartınızı almadan çıkış yapmamanız çünkü seyahat izni çok acil durumlar ve geçerli sebepler için veriliyor.

• merhaba,
    turkiyede evlendikten sonra green card başvurusu için ayrıntılı bilgisi olan var mi acaba? surec nasil başlar, formlar vs

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafawashington, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

merhaba,
    turkiyede evlendikten sonra green card başvurusu için ayrıntılı bilgisi olan var mi acaba? surec nasil başlar, formlar vs

Evlilik konularina suradan bakabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/78/aile-dayanaklı-göçmen-vizeler

Esin GC sahibi mi, ABD vatandasi mi olduguna gore surec degisiyor.

• @crazycells abd vatandaşıdır eşim..ben aslinda şu an k1 vizesi ile giriş yaptım. dugunumuz yakinda olacak idi ancak daha sonra green card gelesiye kadar ki zamanı goze alamadim.cok uzun benim icin. dolayisiyle simdi turkiyeye donup orada evlenip green card alasiya kadar orada beklemek istiyorum.

• merhaba arkadaslar bende k1 vizesi için bekliyorum k1 vizesi ile abdye girince çalışma izini ne zaman gelir acaba birde bu işlemi hızlandırmak için ne yapabilirim

• @xdjsez bu iletiyi en başından itibaren okursanız süreleri görebilirsiniz.İkinci olarak da süreci hızlandırabilmeniz mümkün değil başvurunuzu yapıp beklemek zorundasınız.

• gercekten karasizim..k1 ile giris yaptim amerikadayim..ama bekleme sureci beni şu an cok korkuttu..calismam lazim boyle oturup beklemek beni öldürüyor. cok stres yaptim.acaba turkiyeye donup yeni bir surec baslatip ( k2) orada evlenip green cardi orada mi beklesem yoksa giris yapmisken burada evlenip beklemek mi? sitede verilen procesing times a baktigimda 14 ila 47 ay arasi bekleme suresi gorunuyor. nisanlim da gorunce şok oldu. boyle çakilip kaldim, bir adim atamiyorum, yolum tikandi..belki sizin tavsiyeleriniz bir çıkış yolu olur. bu arada turkiyede işim iyi..

• Merhaba, ben 1 ay önce k1 vizesi ile abd ye giriş yaptım, ancak bazı sorunlar oldu ve nikah yapamadan tr ye geri döndüm, şimdi tekrar dönmeye karar versem ve konsolosluğa ailemle ilgili bir durumdan dolayı acil olarak dönmem gerekti tekrar giriş yapmak istiyorum desem dönüş imkanı var mıdır? Böyle bir durum yaşayan oldu mu acaba yardımcı olursanız sevinirim

• @madamcoco benim bildiğim böyle bir imkan yok maalesef bundan sonraki süreç türkiyede evlenip cr1 vizesine başvurmanızdir. Yine de konsoloslukla görüşün bence

• @mustafawashington süreç orda fazla görünüyor ama o kadar uzun sürmüyor bildiğim kadarı ile ayrıca cr1 süreci de uzun bir süreç k1 den uzun sürüyordu en son bir an önce aos başlatirsaniz zaman geçer. Bir daha bu zorlu süreçten gecmenize değmez ve ayrıca işin bu kısmi da yine maddiyat bence iyice araştırın birşey yapmadan önce. Ayrıca süreci bir çok arkadaş bitirdi 12 ay süren duymadım henüz.burdan tekrar dönüp geri buraya tekrar gelmeye çalışmak ki tekrar mülakata gireceksiniz onay alıp almayacaginiza yine memur karar verecek.

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 57
  • 858
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |