Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yeşil-piyano hayırlı olsun, yeni bir evrak talep email i beklemenize gerek yok, evraklarınızı hazırlayıp gönderin lütfen

• @Muhtaradana teşekkürler

• Merhabalar sevgili forum üyeleri ben evliliğimi yaptim kccdv adresine mail atdim fakat galiba ds-260 in kilidini açtırmak için oraya mail atmiyormuyduk nereye mail atimaliyim bilenler help?

• @crazycells üstat birde evlilik tarihi ile ilgili atdiğim mailde evlilik tarihini yazarken yapışkan tuşlar mağduru olmuşum 2019 yazacagima evlilik yılı 2010 yazmışım bi sorun yaratirmi bu?

• @Muhtaradana teşekkürler bende oyle biliyorum mailde ufak bir sayi hatasi yaptim aile cüzdaninin taranmis hallerini yolladim düzeltme mailide yolladim heralde sorun olmaz.

• @dogodogo bence de bir sıkıntı olmaz

• Sürecimin benden sonra gelenler için belki ihtiyacı olan birine yardımı dokunabilir diye düşünerek yazıyorum arkadaşlar ds-260 formumu doldurup kilitledim daha sonra ekim ayında kcc evrak talep maili aldım ve bekledim kasim ayinda evlendim 2 gün sonra [email protected] adresine case no soy isim isim ve dogum tarihim ile baslayan ve evlilik belgemin taranmiş halini içeren ve ds-260 formumun evlilik sebebi ile eşimide dahil etmek ve kendi formumda gerekli güncellemeleri yapmak amaci ile yeniden acilmasini istediğimi ingilizce olarak bildirdigim bir mail atdim sonraki günün abd iş saatleri sınırları içerisinde hemen ds-260 formunun re-opened olduguna dair bir mail aldim baktim evet gerçekten yeniden açılmış eşime evlilikten sonra almayi bekledigimiz pasaportu alınca tekrar formu doldurup yenileyip kilitleyip hemen akabinde eşim ve benim evraklarimizi yollayip evrak onay mailini bekleyecegiz bunlarida yaptigimda yine buraya yazarim sizde benim gibi lotoyu kazandiktan sonra abd yoluna partneriniz ile girmeyi düşünür iseniz bu yolu izlemeniz en mantıklı alternatiflerden birisi imiş ve şu ana kadar bir dez avantajımız olmadı.keyifli forumlar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogodogo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Muhtaradana teşekkürler bende oyle biliyorum mailde ufak bir sayi hatasi yaptim aile cüzdaninin taranmis hallerini yolladim düzeltme mailide yolladim heralde sorun olmaz.

duzeltme emaili yolladiysaniz sorun olmaz, zaten DS-260 formunda o kisimlari degistirebiliyor olmaniz lazim.

• @crazycells merhaba, kcc evraklari talep ettiginde bekar olarak kendi adima evraklari gonderdim
    Ardindan 3 Kasim’da evlendim. 6 hafta gecmesine ragmen Kcc den onay maili alamadigim icin bugun bir hatirlatma maili attim ve bana asagidaki sekilde baslayan bir mail gonderdiler tekrardan evraklari istiyorlar sanirim.
    Su an evliyim ve esimle birlikte gitmek istiyoruz bu durumda ilk gonderdigim evraklari mi iletmeliyim yoksa guncel evraklarimi ve esimin evraklarini da mi gonderelim. Biz formu tekrardan actirip esimi de eklemek icin mulakat tarihini bekliyorduk ancak su an eski evraklari gonderirsem yaniltici olabilir diye tereddutteyim. Yardimlarinizi rica ederim.

“Thank you for your inquiry.

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. If you cannot obtain a particular document, send a scanned or photographed explanation in of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.
    ........”

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lntcko, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells merhaba, kcc evraklari talep ettiginde bekar olarak kendi adima evraklari gonderdim
    Ardindan 3 Kasim’da evlendim. 6 hafta gecmesine ragmen Kcc den onay maili alamadigim icin bugun bir hatirlatma maili attim ve bana asagidaki sekilde baslayan bir mail gonderdiler tekrardan evraklari istiyorlar sanirim.
    Su an evliyim ve esimle birlikte gitmek istiyoruz bu durumda ilk gonderdigim evraklari mi iletmeliyim yoksa guncel evraklarimi ve esimin evraklarini da mi gonderelim. Biz formu tekrardan actirip esimi de eklemek icin mulakat tarihini bekliyorduk ancak su an eski evraklari gonderirsem yaniltici olabilir diye tereddutteyim. Yardimlarinizi rica ederim.

“Thank you for your inquiry.

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. If you cannot obtain a particular document, send a scanned or photographed explanation in of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.
    ........”

Email'e ne yazdiginizi bilmiyorum ama su an icin once esinize DS-260 formu actirip sonra guncel formlari KCC'ye gonderebilirsiniz.

• @crazycells emaile evraklari gonderdikten sonra 6 hafta gectigini ancak onay maili almadigimi yazmistim evlilik ile ilgili bir bildirimde bulunmadim o halde simdi evlilik ile ilgili bildirimde bulunarak formu tekrar actiracagiz sonrasinda ikimiz icin de guncel evraklari iletecegiz peki bu mulakat tarihimizde gecikmeye neden olur mu

• Merhabalar,
    Evlilik ile I-130, I-765, I-485 ve biyometrik ile Green card ucretini bilen var midir?
    Bir de belgelere kendi orjinal sac rengimizi mi yazmamiz gerekir yoksa su anda oldugu rengi mi?
    yani bu sorulari sorarken bana da sacma geliyor ama insana hata yapma korkusu gelince her soruyu danismak emin olmak istiyor kusura bakmayin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lntcko, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells emaile evraklari gonderdikten sonra 6 hafta gectigini ancak onay maili almadigimi yazmistim evlilik ile ilgili bir bildirimde bulunmadim o halde simdi evlilik ile ilgili bildirimde bulunarak formu tekrar actiracagiz sonrasinda ikimiz icin de guncel evraklari iletecegiz peki bu mulakat tarihimizde gecikmeye neden olur mu

olabilir, ama hizlica yaparsaniz sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar,
    Evlilik ile I-130, I-765, I-485 ve biyometrik ile Green card ucretini bilen var midir?
    Bir de belgelere kendi orjinal sac rengimizi mi yazmamiz gerekir yoksa su anda oldugu rengi mi?
    yani bu sorulari sorarken bana da sacma geliyor ama insana hata yapma korkusu gelince her soruyu danismak emin olmak istiyor kusura bakmayin

AOS konusunu inceleyin isterseniz, orada ayrintili cevaplar ve bilgiler mevcut.

Orijinal rengi yazabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba,

Amerika'ya WAT ile gelip evlenmeyi düşünüyorum fakat kafamı karıştıran birkaç soru var, eğer cevaplarsanız çok memnun olurum.

-Wat ile Amerika'ya geldiğimde evlilik yapmak için hangi eyaletlerde hangi belgeleri istediklerini nereden bulabilirim ( wat ile verilen ssn'nin süresi nedir ) ?
    -Evleneceğim kişinin kaydı hangi eyalette ise oradamı evlilik yapmamız gerekiyor ?
    -Amerikaya geldikten 90 gün sonramı evlenebilirim ?
    -Evlilik gerçekleştiğinde green cardı alana kadar Amerika'da beklemem gerekiyormu ? Eğer öyle ise oturma izini ve çalışma izni veriliyormu ? (Çünkü wat ile geldiğim için büyük ihtimalle vizem o sırada bitmiş olacak)
    -Evleneceğim kişinin statüsü,yıllık geliri gibi maddi durumları support olmasında sıkıntı olurmu ? Yada böyle bir kanun varmı ?

Önceden cevaplanmış sorularım varsa kusura bakmayın gerçekten bulamadığım için sizlere sormak istedim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@skylon35, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

Amerika'ya WAT ile gelip evlenmeyi düşünüyorum fakat kafamı karıştıran birkaç soru var, eğer cevaplarsanız çok memnun olurum.

-Wat ile Amerika'ya geldiğimde evlilik yapmak için hangi eyaletlerde hangi belgeleri istediklerini nereden bulabilirim ( wat ile verilen ssn'nin süresi nedir ) ?
    -Evleneceğim kişinin kaydı hangi eyalette ise oradamı evlilik yapmamız gerekiyor ?
    -Amerikaya geldikten 90 gün sonramı evlenebilirim ?
    -Evlilik gerçekleştiğinde green cardı alana kadar Amerika'da beklemem gerekiyormu ? Eğer öyle ise oturma izini ve çalışma izni veriliyormu ? (Çünkü wat ile geldiğim için büyük ihtimalle vizem o sırada bitmiş olacak)
    -Evleneceğim kişinin statüsü,yıllık geliri gibi maddi durumları support olmasında sıkıntı olurmu ? Yada böyle bir kanun varmı ?

Önceden cevaplanmış sorularım varsa kusura bakmayın gerçekten bulamadığım için sizlere sormak istedim. Teşekkürler.

J1 vizesini bu amacla kullanmamalisiniz.

Sadece ve sadece J1 vizesiyle ABD'de iken evlenme karari aldiysaniz, durumunuza gore bu sorulara cevap verebilirim. Evleneceginiz kisinin statusunu de belirtmelisiniz, ancak sorulara bu sekilde dogru ve tam cevap verilebilir.

SSN'niz, I-94 sureniz kadar gecerli olacaktir. ABD'de evlilik islemleri icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1683/amerika-da-evlilik-yapmak-evlilik-islemleri/

Sponsorlukla ilgili olarak da su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864/

• Merhaba

DS260 formunu bekar olarak doldurdum ve yine bekar olarak evraklarımı gönderdim. Evlenmeme 20 gün kala felan evrak isteme maili geldi ve bekar olarak evraklarımı gönderdim.
    17 Kasım tarihinde evlendim.

1- Şimdi nasıl bir yol izlemeliyiz? 🙂
    2- Form açtıracaksak eğer forumdan okuduğuma göre [email protected] adresine bi mail göndererek formunuz açıldı geri dönüşünü bekliyoruz. Doğru mudur?
    3- DS260 formundaki bilgileri güncelleyip, eşim içinde form doldurduktan sonra evrak isteme maili beklemeden evraklarımızı güncel halleriyle gönderiyoruz. Doğru mudur?

Teşekkürler
    @crazycells

• ⭐⭐⭐

@coachella, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba

DS260 formunu bekar olarak doldurdum ve yine bekar olarak evraklarımı gönderdim.
    17 Kasım tarihinde evlendim

1- Şimdi nasıl bir yol izlemeliyiz? 🙂
    2- Form açtıracaksak eğer forumdan okuduğuma göre [email protected] adresine bi mail göndererek formunuz açıldı geri dönüşünü bekliyoruz. Doğru mudur?
    3- DS260 formundaki bilgileri güncelleyip, eşim içinde form doldurduktan sonra evrak isteme maili beklemeden evraklarımızı güncel halleriyle gönderiyoruz. Doğru mudur?

Teşekkürler

Öncelikle hayırlı olsun, tebrik ederim 🙂

1- Belirttiğiniz gibi formunuzu kcc ile iletişeme geçerek açtırın. Bu aşamada kendi medeni hal bilgilerinizide güncellemeyi unutmayarak, eşiniz içinde formu doldurup submit edin.

2- Formunuzu şu şekilde açtırabilirsiniz;

[email protected] adresine "unlocking ds-260" başlıklı bir mail atıp mail içeriğinde
    isim soyisim
    case no
    ve amerikan formatında yani ay/gün/yıl şeklinde doğum tarihinizi yazmayı unutmayın.
    Formu açtırmak için özel bir neden belirtmenize gerek yok şöyle bir mail iş görür. 3-5 iş günü içinde dönüş olur.

Dear Sir/Madam,

Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions.

Thank you.

3- Eğer evrak talep maili sizlere daha gelmediyse gelmesini bekleyin. Eğer gelmişse gönderebilirsiniz. Bu aşamada evrak maili gelmeden göndermenin herhangi bir avantajı yok.

Bol şans 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |