Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 merhaba.
    Yeşil pasaportun önemli olduğuna vurgu yapmışsınız.
    Bir yazınızda.
    Ben de memurum 4 yıllık.
    Ama yeşil pasaportum yok.
    Bir kere red aldım.
    Sizce ikinciyi ablam ile ortak yapmak fark eder mi?
    Yoksa hiç boşa o da masrafa girmesin mi?

• @bskbksl hayırlı olsun. Size ve ailenize iyi seyahatler.

• ⭐⭐⭐⭐

@lfcali maalesef bir fikrim yok bu konuda.

• Ds160 formunu dolduracam da, ilk sayfadaki pdf dosyalarını okudum, kardeşimle birlikte gitmeyi düşünüyorum, onunda 5-6 sene önceden vizesi var, 1 kere gidip geldi, onu yazmalımıyım? Yoksa hiç karıştırmasam mı?

• @denizci10 teşekkür ederim.

• @herebromos, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar tekrardan herkese, ben ds 160 formumu temmuz ayında doldurduğumda işsizdim sadece yüksek lisansıma devam ediyordum fakat 2 ay önce bir işe girdım. Eski ds 160 formunda işsiz olduğum için masrafları babamın karşılayacağını belirtmiştim. Şu anda çalışıyorum ancak aldığım maaş çok yüksek bir maaş değil, eski işimden biriktirdiğim parayı kullanacağımı göstermem sizce olumsuz olur mu dolduracağım yeni formda? Yoksa yine çalışıyor olmama rağmen babamın karşılayacağını mı göstermeliyim?

Selamlar tekrardan, bu konuyla ilgili bilgisi/yorumu olan var mıdır?

• @denizci10 Araştırmıyorlar...olanı da okumuyorlar... özellikle Z kuşağı denilen nesil ! Herşey onların sorduğu "an"da cevaplansın yada hazır önlerine gelsin istiyorlar. Asla sorumluluk bilinçleri yok ama herşey onların hakkı... mutlaka yurtdışına gitmeyi doğal hak görüyorlar mesela... otobüste babasına verilen koltuğa oturup kalkmayan ve utanan babasını da başında bekleten ama para yoktan anlamayıp son model Iphone aldıran biliyorum.

• Merhabalar, Bu konuda bilgili kişiler yardımcı olsa çok sevinirim.

1. Ds-160 formunda arkadaşımın evinde kalacağımı belirttiysem turist vizesi mülakat görüşmesinde bu durumla alakalı bir evrak götürmeme gerek var mı?

2. 2 haftalık bir tatif planım olduğu düşüncesiyle hesapta ne kadar para göstermem gerekli?

3. Ds-160 o kadar uzun zaman önce doldurdum ki gezi planımda nereler olduğunu bile unuttum. Ona erişme şansım var mı?

• @smartcells yardimci olsaniz çok sevinirim

• arkadaslar vize mulakati icin pcr testi gerekiyormu

• Merhabalar, benim arkadaşımın hali hazırda turist vizesi var ve biz beraber gezmeye gideceğiz. Otel rezervasyonunu iki kişilik yaptım ve evraklarıma ekledim. Arkadaşımın da uçak bileti rezervasyonunu ve pasaport fotokopisini evraklarım arasına eklemem gerekiyor mu?

• Arkadaşlar merhabalar. Turist vizesine başvurmak istiyorum fakat şirketimin Headquarterları amerikada olduğu için benim adıma vize alabilme opsiyonum var, yani bunu bana teklif ediyorlar. Size sormak istediğim şey Ticari ve Turist vizesi arasında sonraki girişlerimi etkileyecek bir durum olur mu? Yani Ticari vize aldım diyelim ve ilk girdim ülkeye ve toplantım var şirketimin olduğu şehre giriş yapacağım zaten. Fakat daha sonraki ABDye gidişlerimde her seferinde Ticari ile giriş yaptığım için şirketle ilgili bir toplantı vs mi göstermek zorundayım yoksa sonraki turistik gezilerimde Ticari vizeyi kullanarak girsem sorun yaratır mı? Bilgisi olan aydınlatabilir mi rica etsem benzer bir durum yaşamış vs varsa.

• ⭐⭐⭐⭐

@yolcu360 hayır. Hes kodu, pcr, aşı gibi şeyler sorulmuyor

• ⭐⭐⭐⭐

@sim evrak olarak aklınıza takılan her şeyi ekleyin. Pişman olmazsınız.

• ⭐⭐⭐

@gunka_n, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@smartcells yardimci olsaniz çok sevinirim

Turist vizeleri hakkında bir bilgi ve tecrübem yok. Bilen arkadaşlar yardımcı olur.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba eşim ve benim turist vizemiz var kızlarımız için vize evraklarını kurye aracılığıyla istanbul konsolosluğuna gönderdik. Randevu/mülakat tarihini tahmini ne zamana verirler yakın zamanda randevuya giden olduysa yardımcı olabilir mi

• @denizci10 çok teşekkürler, eklemeleri yaptım

• Çeşitli platformlarda vize ücretinin 240 dolar olacağı konuşuluyor. Resmi bir kaynak var mı acaba? Yoksa söylentiden mi ibaret?

• @kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Çeşitli platformlarda vize ücretinin 240 dolar olacağı konuşuluyor. Resmi bir kaynak var mı acaba. Yoksa söyleyiden mi ibaret.

Woow 50% guncelleme! Ucuyoruz ABD 🙂

• @ege-yildirim, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

cevabınız için teşekkürler hocam . Ayrıntılı bir tatil programı yapmaya başlıyayım ben o zaman . Her şeyimi hazırladıktan sonra mı başvurayım? zaten geç randevu verdikleri için sorun yok mu? yoksa her şeyim hazır olunca mı başvurayım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.4k

| | | |