Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@egesahinkaya evet buna 5 göz sistemi deniyor ABD vizesinde Avustralya'ya öğrenci vizesi başvurusu yaptın mı deyip red vermiş genelde biri red verince öbür ülkede red veriyor bakıp

• Merhaba , kafamı kurcalayan bir soru var arkadaşlar. ABD vize başvurusunda bulunacağım formu henüz doldurmadım.Muhtemelen 2023 e görüşme veriyorlarmış. Ben vize görüşmesine gittiğimde kız arkaadaşımın sponsorluğu ve inv mektubu ile görüşmeye gidip , kız arkadaşımı ziyarete gidiyorum dediğimde ne gibi sorular ve zorluklar çıkarabilirler, vize vermeme ihtimalleri nedir? Bildiğim kadari ile 6 aylık vize veriyorlar, oraya hem ziyaret hemde ingilizcemi daha ilerletmek amacı ile bir kaç aylığına gitmeyi istiyorum. Aynı zamanda master için de üniversiteleri ziyaret etmeyi istiyorum.

• @Burak-0 baska ulkeden vizeniz var mi ? Duzgun giris cikis yapilmis ?

• @LordBolton dogrudur. Bir sey daha ogrenmis olduk 🙂 benim arkadasim abd den red aldiktan sonra , iki kez, bir kac avrupa giris cikisi yapti, sonra avustralya ya basvuru yapip vize almisti.

• @OrlandoGücü Çok teşekkürler

• Merhaba,
    Sadece B1 vizesi ile (B1/B2 değil) ABD ye turistik ziyaret yapmayı planlıyorum, ülkeye girişte sorun yaşar mıyım? Kapıdaki görevli iş veya konferans ile ilgili bir belge sunmamı ister mi? Neden buradasın diye sorduğunda turistik amaçlı dersem, ama senin vizen sadece b1 yani turistik amaçlı giriş yapamazsın resti çeker mi? Yorum ve deneyimlerinizi bekliyorum Teşekkürler

• @betttrn, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba,
    Sadece B1 vizesi ile (B1/B2 değil) ABD ye turistik ziyaret yapmayı planlıyorum, ülkeye girişte sorun yaşar mıyım? Kapıdaki görevli iş veya konferans ile ilgili bir belge sunmamı ister mi? Neden buradasın diye sorduğunda turistik amaçlı dersem, ama senin vizen sadece b1 yani turistik amaçlı giriş yapamazsın resti çeker mi? Yorum ve deneyimlerinizi bekliyorum Teşekkürler

.soyliyecegimiz yalanlar bir yerde karsimiza cikabilir,her zaman dogruyu anlatmak iyidir.pasaport gorevlilerinin kapidan geri gonderme yetkileri vardir,amerikaya ne maksatla gidiyorsaniz onu belirtmeniz lazimdir....
    ..kendim yasliyim bir kac defa esimle amerikaya gittik, yine usulen bize bir kac soru sordular.

• ⭐⭐

@egesahinkaya hangi ülkelere gitti Avrupa'da? Ve evet konsolların taktir yetkisinde olduğu için kesin red veyada onaydan bahsetmek çoğu zaman mümkün değil çalışmayan okumayan hiç ülkeye gitmemiş veyada 6. Reddiden sonra onay alan insanlarda mevcut ama azlar tabi ki

• @mustafacankah evet en güncelini vermeniz gerekiyor

• @OrlandoGücü evrak istediler mi sizden, banka dökümanı falan..

• @Emtee, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@OrlandoGücü evrak istediler mi sizden, banka dökümanı falan..

Hayır 😂 banka dökümanı , tapu, araç ruhsatı hariç herşeyi götürdüm. İşyerimde masanın üstünde bırakmışım. Bankada param yoktu 😂🤠 evrak istese ap ye kalırdım muhtemelen. Araç aldım gitmeden 2 gün önce ondan oldu. Nasıl oldu anlamadım. Ne kadar uğraşırsan uğraş İnsan unutuyor bişekilde. Allahtan hiç belge istemedi.

• ⭐⭐

@OrlandoGücü AP farklı bir süreç diye biliyorum daha çok güvenlik soruşturması gibi hem evrak götürme zorunluluğu yoktu bakılmadığını duydum bende getirmedim denilebilir

• Yakın zamanda turist vizesinden red yedim .ABD vatandaşı erkek arkadaşım Eylül ayında Türkiye’ye gelecek ve nikah kıyacağız.Sorum şu olacak .Turist vizesinden red yemek evlilik yoluyla alacağım greencardı zorlaştırır mi ?

• @canaykarahan32 Evliliğinizin gerçekliğini kanıtladığınız sürece sorun çıkaracağını sanmıyorum.

• Merhaba, aile olarak turist vizesine başvurmak istiyoruz, ancak bazı çevrelerden edindiğim bilgiye göre çoluk çocuk başvurunca göçmen potansiyeli taşıma riskinden dolayı ret yeme daha olasıymış. Turist vizesine başvururken çocuk için form doldurmasak, vize onaylandığında çocuğumuzu yanımızda götürebilir miyiz? 18 yaşından küçük olduğu için kendi vizemize ekleyebilir miyiz? Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar B2 vizesine ben ve hayat arkadaşım (resmi evli değiliz) başvurmak istiyoruz. Kız arkadaşımla aynı anda mülakata girebiliyor muyum?

• Merhaba. Bir sorum olacaktı. Hali hazırda ABD turist vizem var. 2 yaşında kızım için de vize almak istiyorum. Mülakatsız alabileceğimizi duydum ancak detay bir bilgi edinemiyorum. Yakın zamanda bu durumu tecrübe etmiş kimse var mı acaba, nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.

• @Mken, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba. Bir sorum olacaktı. Hali hazırda ABD turist vizem var. 2 yaşında kızım için de vize almak istiyorum. Mülakatsız alabileceğimizi duydum ancak detay bir bilgi edinemiyorum. Yakın zamanda bu durumu tecrübe etmiş kimse var mı acaba, nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.

Çok aciliyetin yoksa bu ay sonuna doğru ben alacağım. Yapınca anlatırım. Şuan bilmiyorum

• @OrlandoGücü Tamamdır çok teşekkürler 😉

• Merhabalar herkese, Şubat ayında Amsterdam ziyaretim oldu 5 günlük, rotterdamdan girdim Amsterdam’dan çıktım, özel bir okulda öğretmenim, kardeşim 4 senedir Amerika’da, bu sene evlilik yaptı Eylül gibi oturum izni gelmiş olacak, randevum 2023 Ocak ayında, ds 160 formunda kardeşimin orada olduğundan bahsettim. Daha çok var ama sonucu ne olacak merak etmiyor değilim, ne düşünüyorsunuz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |