Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Silinmis Mesaj.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells gezgin görüntüsü vermek neden tek başına yeterli olmaz? Sonuçta istenilen şeyi yapmışsın gitmişsin dönmüşsün onun üstüne neye bakıyorlar ne yeterli düzeye getirir gezgin görüntüsünün üstüne

su anki durum da onemli, gecmisteki sartlar ve durumunuz degismis olabilir. Vize karari verilirken dosyanin tamami degerlendiriliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, sakin olalim. Bence yanlis anlasilma olmus, herkes cevresinden aldigi bilgilere guvenmiyor olabilir, teyit etmek istiyor olabilir... Dogru baslik altinda sorular soruldukca tepki gostermemeliyiz diye dusunuyorum, zaten sorunun cevabi uzunsa veya baska yerde aciklanmissa, ilgili yonlendirmeleri yapiyoruz...

sayin @DustyBlue zaten soru sormayin dememis sayin @gülcan , yanlis anladiniz orayi. Aklinizdaki sorulari bu baslik altinda sormaya devam edebilirsiniz...
    sayin @fatmucu lutfen kiskirtici ifadelerden kacinin; amacimiz dogru bilginin insanlara ulasmasi ve yayilmasi, o nedenle insanlari soru sormaktan caydirmamamiz lazim (tabii, ayni kisi surekli ayni sorulari soruyorsa durum farkli, ama bu durum oyle bir durum degil)

• ⭐⭐

@crazycells çok eski zamanlı geziler olmasa son bir iki yıl içinde yapılmış olsa geziler peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells çok eski zamanlı geziler olmasa son bir iki yıl içinde yapılmış olsa geziler peki?

bu tur ayrintilar tek basina size vize verdirmez, ama vize verilmesini de engellemez sayin @LordBolton , dosyanin tamamini dusunmelisiniz. Eger genel izlenime ve sizin amaclariniza uygunsa o durumda olumlu yansiyacaktir diye dusunuyorum, ama dedigim gibi dosyanin tamami degerlendirilip karar verilecek.

• ⭐⭐

@crazycells haklısınız ama açıkçası genelde 30 saniye sürüyor diyorlar hatta daha az evraklarada hiç bakmıyorlar çokta dosyayı bütün olarak değerlendirip inceleyip karar alıyor gibi değiller sanki ama 30 saniyeden az sürede bu da ne kadar mümkün olabilir bilmiyorum o halde önceden karar veriliyor mülakat formalite oluyordur belkide

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells haklısınız ama açıkçası genelde 30 saniye sürüyor diyorlar hatta daha az evraklarada hiç bakmıyorlar çokta dosyayı bütün olarak değerlendirip inceleyip karar alıyor gibi değiller sanki ama 30 saniyeden az sürede bu da ne kadar mümkün olabilir bilmiyorum o halde önceden karar veriliyor mülakat formalite oluyordur belkide

bence yurtdışı gezisinden çok gidilfiğinde kalınmak istenilecek ülkelere yapılan geziler ilgilerini çekiyor. mesela japonya, kore, avrupa birliği, britanya, yeni zelanda, avustralya ve kanada. bunların dışındaki ülkeleri sürekli ziyaret edip gezgin şeklinde hareket ediyorsanız evet adam orta afrika cumhuriyetinede gitmiş gelmiş sırbistanada vize yok ama zaten bu adam gezgin amacıda gezmek diyebilirler diye düşünüyorum. bana tek tek gezdiğim ülkeleri sormuşlardı. sayarken yarıda kesip vizeyi onaylamıştı. ve vizeleri kontrol etmek için pasaportu kurcalamıştı giriş çöıkışları vs.

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@MuRtY zaten ds160 formunu doldurduğunuz esnada bilgilerin gerçek olması önemli. Sonrasında da eğer ziyaret ettiğiniz ülke olursa onların pasaporttaki giriş çıkış sayfalarının fotokoposini alıp beyan edebilirsiniz. Sorun olmaz sizin için.

Sayın @denizci10 ve @crazycells cevaplarınız için teşekkür ederim. Umarım tez zamanda vize verilmeye başlanır.

• ⭐⭐

@DustyBlue mülakat kismini anlatır mısın belli ki kısa sürmüş 30 saniyeden azdır eminim yani başka ne sordular siz hangi ülkelere gitmiştiz DS 160 formunuzdan ziyade pasaportunuzla ilgilenmiş gibi görünüyor? Birde şu da önemli bence tam hangi ülkeyi duyunca yarıda kesip onayladı

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@DustyBlue mülakat kismini anlatır mısın belli ki kısa sürmüş 30 saniyeden azdır eminim yani başka ne sordular siz hangi ülkelere gitmiştiz DS 160 formunuzdan ziyade pasaportunuzla ilgilenmiş gibi görünüyor? Birde şu da önemli bence tam hangi ülkeyi duyunca yarıda kesip onayladı

daha ayrıntılı şekilde bu başlığa yazmıştım bakıp okuyabilirsiniz uzun versiyonunu. ama önce şu bilgiyi vereyim hemde bizzat abd ankara konsolosluğu vize departmanında vize veren bir görevliden bire bir konuşurken duydum bunu. biz ds160 ı doldurduğumuzda ve elçilikte sıra geldiğinde onlar sıra numarasına basmadan evvel ds160 ı açıp inceliyor ve vizeyi verip vermeyeceklerine karar veriyor son olarak seni görüp ekstrem bir durum yoksa kararlarını açıklıyorlarmış.

benim mülakatımda gayet muhabbet ettik 30 saniye sürmedim. belki 3 4 dk olabilir. ds160 da gezeceğimi öylediğim yerleri incelemiş restoranalrdan muhabbet ettik hatta bir kaçına kendiside gitmiş iyi tercihler vs dedi, aslında ben vizeyi orada alacağımı düşündüm, sonra yurtdışına çıktın mı hiç dedi evet dedim nereye dedi avrupadan ülkeleri saymaya başladım almanya, fransa, belçika, hollanda, lüksemburg dedim eliyle dur işareti yaptı tamam dedi isterseniz vize pasaportumda dedim açtı baktı(o dönem iki almanya schengenim vardı bir çok kez avrupaya gidip gelmiştim, hatta sonra 3.vizemi aldım almnya konsolosluğundaki vize görevlisine abd vizemin olumlu olup olmayacağını sorduğumda hiç kullandınız mı dedi hayır dedim o zaman bir anlamı yok ama kullanır ve dönerseniz çok anlamı olur bizim için dedi) ok dedi, yüksek lisansın ne zaman bitecek dedi 8 ay sonra dedim, ne zaman gideceksin dedi 1 ay sonrayı söyledim ama 7 ay sonra gittim hava çok soğuktu o dönem. bunun gibi şeyler ne evraklara baktı ne bişeye. okuldan aldığım kapalı zarfta tranksrıptim vardı onu açmadı eline aldı baktı sadece.

gayet rahat bir mülakattı, işin ilginci şu aynı adamla benim iki arkadaşım daha vize için görüşmeye girdi. rusyada okuyan arkadaşımla rusya hakkında muhabbet edip rus erkekleri hakkında gırgır yapmış sonr abir anda türkçe mülakatı rusçaya çevirip sohbete tmiş gülkerek vizeyi onaylamış. onunla giden erkek arkadaşı bilg müh. olmasıan rağmen suratına bile bakmadan direk ret vermiş(5 dk arayla girmişler görüşmeye)

ben o gün oradayken ingilizce anlamayan wat öğrencilerine bile zorla vize veriyordu elçilik 🙂 adam çok basit cümleleri anlamıyordu, daha evvel wat ile abd ye gitmiş biri vardı elçiliğin önünde bağıra çağıra bir daha vizeyi alayım(turistti bu sefer) dönersem şuyum buyum diye bağırıyordu girdi görüşmeye önümde vizeyi aldı çıktı. yanıma oturdu bana sende alacaksın şimdi bak izle dedi aldım, ben sana demedim mi dedi 🙂

• ⭐⭐

@DustyBlue o alamayan arkadaş belkide DS160 formunda bir hata yaptı.. açıkçası rakamlara göre 2019 da 60 binden fazla turist vizesi verilmiş genel olarak red oranın çok az olduğunu düşünüyorum Avrupa ve İngiltere Kanada gibi yerlere göre çok daha kolay veriliyor bence ayrıca DS160 formunda gezmeyi planladığımız yerleri yazacağımızı bilmiyordum spesifik olmakta fayda var sanırım o konudada klasik yerlerden ziyade

@DustyBlue o alamayan arkadaş belkide DS160 formunda bir hata yaptı.. açıkçası rakamlara göre 2019 da 60 binden fazla turist vizesi verilmiş genel olarak red oranın çok az olduğunu düşünüyorum Avrupa ve İngiltere Kanada gibi yerlere göre çok daha kolay veriliyor bence ayrıca DS160 formunda gezmeyi planladığımız yerleri yazacağımızı bilmiyordum spesifik olmakta fayda var sanırım o konudada klasik yerlerden ziyade

ds160 kişiye özel değişiyor bu arada herkese aynı sorular gelmiyor. maalesef türkiye 2019 daki türkiye değil ekonomik ve siyasi olarak, üstelik ret oranı %18, son 3 yıldır ortalama. gerçi çok çok kötü değil. ortlama 95 bin vize veriyorlar senelik.

• ⭐⭐

@DustyBlue sadece turist vizesi reddine odaklanmak en iyisi olur ama ben red kısmını göremedim kaç kişiye Türkiye'den vize basılmış onu gorebildim ama tam linkini verebilirsiniz çok güzel olur red kısmının

@DustyBlue sadece turist vizesi reddine odaklanmak en iyisi olur ama ben red kısmını göremedim kaç kişiye Türkiye'den vize basılmış onu gorebildim ama tam linkini verebilirsiniz çok güzel olur red kısmının

zaten bu oran turist vizesi b visa refusal rate diye bakabilirsiniz.

• ⭐⭐

@DustyBlue çok çok kötü değil yüzde 70 red yiyen ülkeler var yani

@DustyBlue çok çok kötü değil yüzde 70 red yiyen ülkeler var yani

siz nasıl diyorsanız 🙂 kimisi bardağın dolu tarafına kimi boşuna kimi bardağa bakar 🙂

• ⭐⭐

Trump döneminde gelen sosyal medya hesaplarına bakma olayı kaldırıldı mı?

• selam arkadaslar bir sorum olacak bugun elcilige gittim pasaportum gene onlarda kaldi ve prossesim hala devam ediyor vasintondaymis yani elcilik burdan birsey yapamayiz beklemeniz lazim dedi tam bugun bir ay oldu ve nezaman sonuclanacak bilmiyorum bu Ap sureci buyuk ihtimal red verecekler cunku 2011 de benim adima vize basvurusu yapilmis ve benim haberim yok elcilikte ogrendim bu durumu.... acaba basvuruyu iptal edip tekrar ds 160 formu duldursam daha iyi olurmu arkadaslar

• ⭐⭐

@jrmrh sizin adınıza kimin başvuru yaptığını düşünüyorsunuz

• @LordBolton 2011 de irakta calistigim sirket basvuru yapti galiba ama ben hala gercekten hatirlamiyorum kimin basvuru yaptigini elcilikte soylemiyor birsey

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |