Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Visa Bulletin January-2018 : 10.700

• @crazycells Cok teşekkür ederim. Ozaman formların açılması durumunda gerekli düzenlemeleri yapacağım. Aksi takdirde bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.

Syg.

• Slm Şubat 2018 artık sıra bizde , bence herkese sıra gelir inşallah ama beni en çok endişelendiren şu göçmenlik yasası açıkcası , birde abd deki bu ırkçılığın giderek artma eyliminde olması hayırlısı artık herkes için hayırlısı neyse o olur içinizi rahat tutun 👍

• @greenleo DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Slm Şubat 2018 artık sıra bizde , bence herkese sıra gelir inşallah ama beni en çok endişelendiren şu göçmenlik yasası açıkcası , birde abd deki bu ırkçılığın giderek artma eyliminde olması hayırlısı artık herkes için hayırlısı neyse o olur içinizi rahat tutun 👍

Irkciligin artmasi endiselendirse de, sistemden mi dersiniz, kultur veya egitim yapisi mi dersiniz bilmiyorum, amerikada kotu insanlar kadar iyi insanlar da cok fazla. Beni cok sasirtan iki ornegi anlatayim. Ikisi de bir devlet okulunda yasaniyor ve ben tesadufen o ortamlardayim. Ortaokul tarih dersinde nazi donemi yahudilerin yasadiklari isleniyor, ogretmen "peki bu yasananlardan insanlik bir ders aldi mi yoksa, ayni fisleme dislama ve yargisiz infaz gunumuzde de baska gruplara karsi devam ediyor mu" manasinda sorular soruyor , ogrenciler fikirlerini paylasiyor. Ogretmen "o zaman nazilerin yahudilere yaptiginin benzerini biz amerikalilar da burda yasayan japonlara yapmisiz ikinci dunya savasinin sonlarina dogru, butun mal varliklarina el koyup toplama kamplarina koymusuz, cok yanlis birsey yapmisiz" tarzi konusuyor. Bir kac gun sonra okulun kutuphanesine japon konuk konusmacilar geliyorlar ve ayni ogrencilere amerikan vatandasi olan dederinin sirf japon olduklari icin nasil bir ayrimciliga ugradigini anlatiyorlar sonra su soruyu soruyorlar: "peki gunumuzde benzeri muameleyi neden muslumanlara yapiyoruz?" sorular sorarak, ogrenciyi tartismanin icine cekerek, ikna ederek amerikada muslumanlara karsi onyargili ve ayrimci davranmamak gerektigini, genellemeler yapmamanin onemi cocuklara icsellestiriliyor. Rastgele bir devlet okulu, muslumanlarla uzaktan yakından hiç bir alakası yok ama çocuklara iyi insan, duyarlı vatandaş olma eğitimi veriliyor.
    İkinci örnek bir ilkokuldan. Konu "native americans". Yaklasik bir ay boyunca sosyal bilgiler dersinde kizilderililerin kulturu, yasami genenekleri detayli ve uygulamali olarak islendi. Bir ayin sonunda cocuklar yere daire seklinde oturdular (cunku yerliler bu sekilde toplanti yaparlarmis), cocuklar kendilerini yerlilerin yerine koyup, ulkelerinin ellerinden alindigini, isgalcilerin hastalik ve savas getirdigini yerlilerin agzindan canlandirdilar, sirayla soz aliyorlar "ben uzun mizrak, birgun soyle oldu boyle oldu" anlatiyorlar. Cocuklara empati ogretiliyor. Tarihte hatalar yapildigi, bunlardan ders almak gerektigi ogretiliyor. Sadece sozlu anlatilsa cocugun bir kulagindan girip otekinden cikar, uygulamali ve oyunla anlatiliyor. Tabii burasi washington state, her eyalette benzeri sahneler varmidir bilmiyorum. Ben gelecek nesil boyle bir egitimle yetistirildigi icin irkciliktan cok korkmuyorum, biliyorum ki vicdanli ve duyarli insan da cok bu ulkede.

• Aralık mülakatına giren arkadaslara bir sey sormak istiyorum.. mülakattan yaklasık bir hafta once konsolosluktan, mülakata getirilmesi gereken evraklar için mail alanlar oldu mu ?

• @tottenham evet tam 1 hafta evraklarla ilgili mail geliyor

• @sorusuvar teşekkür ederim.

• @senay-sirin DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

peki gunumuzde benzeri muameleyi neden muslumanlara yapiyoruz?" sorular sorarak, ogrenciyi tartismanin icine cekerek, ikna ederek amerikada muslumanlar

Çok güzel iki örnek. Bu yaşananları toplumun benimsemiş olması ve yeni yetişen bireylere de bu şekilde öğretiyor olması çok iyi.
    detaylı paylaşımınız için teşekkür ederim.

• Herkese Merhaba
    Bugün Doktor raporlarımızı sorunsuz bir şekilde aldık 🙂 Kısaca anlatayım belki başkalarına da faydası olur.
    Cuma sabah 09:40 ta randevumuz vardı 09:00 da 4. kattaki Unganların oradaydık. Unganların sekreterya daki hanımlar çok kibar ve saygılıydı hemen evraklarımızı( Pasaport,case no olan çıktıları, varsa aşı kartları) alıp kayıt yaptılar. Ve 3. kattaki Düzen Laboratuvarına indik sıramız gelince ismimizle ve teker teker çağırdılar. Kan alındı,idrar alındı ve tekrar beklemeye başladık sonra röntgen çekmek için yine isimle çağırdılar.Bu tahlillerin hiç birini kızıma yapmadılar(13 yaşında) Röntgenden sonra ödeme yaptık, iki kişi için 352 Dolar karşılığı TL, Kredi kartıyla ödedik... Elimizde evraklarla tekrar Unganlara çıktık. Yine ayrı ayrı çağrdılar. Önce eşim girdi O çıktıktan sonra ben girdim. Mrs. Ungan o kadar çok soru sordu ki hatırlayabildiklerim: Kaç yaşındasın, ameliyat oldun mu,kaç doğum yaptın,şeker,kalp,tansiyon var mı,depresyon geçirdin mi,kullandığın ilaç var mı,dövme, piercing var mı,uyuşturucu kullandın mı, intihar eğilimin var mı.Kendine ya da başkasına zarar verdin mi . Ben de hem dövme hem piercing var. Hepsini görmek istedi.Kendine ya da başkasına zarar verdin mi diye sorunca benim 16-17 yaşındayken gençlik çılgınlığı kolumda birkaç çizik izi vardı, onları gösterdim.Mrs.Ungan sizi psikiyatr görsün dedi ve Prf.Dr. Bülent Çelikel 'e yönlendirdi. Benim için aynı gün 17:00 ye randevu alındı. Bu arada 4 tane aşı yaptı bana. Grip aşısı(influenza),su
    çiçeği(varicella),Tdap(boğmaca,difteri,tetanoz),MMR(kızamık,kabakulak,kızamıkçık).Ben çıktım kızımı çağırdılar. Yanında beni de. O'na da 3 aşı yapıldı ( grip,su çiçeği, menenjit). Sonra ödeme yaptık. Hepimiz için 860 Dolar karşılığı TL yi kredi kartı ile ödedik.Yarın (Cumartesi)13:30 a kadar raporunuzu alabilirsiniz dedi 17:00 de Pisikiyatra gittik ve çok hoş sohbetle yarım saat geçti. Bülent bey bence siz de bir sorun görmüyorum gayet iyisiniz dedi ve akşama raporu Unganlara göndereceğini söyledi.Tabii ki oradaki ödeme 400 TL...Cumartesi günü 11:30 gibi gittik ve raporumuzu sorunsuz bir şekilde aldık.Toplamda 5058 TL ödemiş olduk. Benim kanaatim sizin her şeyinizi önceden araştırıyorlar. Hastanede ki kayıtlar,yapılan tahliller,hastalıklarınız her şeyi zaten biliyorlar. Soruları da ona göre soruyorlar. Bana sorulan soruların hiç birini eşime sormamışlar. Nokta atışı sorular...Bu yüzden sırf bu yüzden asla yalan söylemeyin derim.Artık bizim için son adım Konsolosluk görüşmesi kaldı. 2 Ocakta 07:30 randevumuz var. 2018 in İlk randevusu.Yeni yıl yeni hayat. Herkese bol şans

• benim de merak ettigim saglik kontrolunde alinan kapali dosyanin icinde neler var neler yaziyor:)

• Merhaba, lise diplomam kayıp olduğu için okuldan yazı aldım, ama sadece okul müdürü imzalı. Milli eğitimden onay gibi birşey de gerekiyormu du? Konsolosluk bunu kabul edermi. Teşekkürler...

• @senay-sirin bizler için bu paylaşımların anlamı büyük, gerçekten umutla bakmamızı sağlıyor. Bilgi ve tecrübeleriniz aktardığınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tottenham o zarfi sakin acmayin 🙂 yoksa bir daha hazirlatmaniz gerekir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, lise diplomam kayıp olduğu için okuldan yazı aldım, ama sadece okul müdürü imzalı. Milli eğitimden onay gibi birşey de gerekiyormu du? Konsolosluk bunu kabul edermi. Teşekkürler...

universite ogrencisi misiniz yoksa diplomaniz var mi?

• @crazycells diplomam var ama kayıp, bulamadık. Mezun olduğum liseden yazı almıştım. Birde konsolosluk illa diploma olacak der mi?

• Slm Şubat 2018 mülakat için randevu maili alan oldu mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 eger su an universite ogrencisi degilseniz ve lise diplomasi sahip oldugunuz en yuksek diploma ise, o durumda yapabileceginiz baska bir sey yok.

Bildigim kadariyla kayip lise diplomalari tekrar cikartilmiyor, sizin yaptiginiz gibi okula gidip bir mezuniyet belgesi aliyorsunuz. Siz de boyle yaptiniz degil mi? O durumda bu yaziyi konsolosluga goturmeniz yetecektir.

Belki okula sorabilirsiniz, ilce milli egitim mudurlugune gidip bir sey yapabilir miyim diye, ama sanirim yapabileceginiz tek sey sizin yapmis oldugunuz sey.

• @susam-hanım DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese Merhaba
    Bugün Doktor raporlarımızı sorunsuz bir şekilde aldık 🙂 Kısaca anlatayım belki başkalarına da faydası olur.
    Cuma sabah 09:40 ta randevumuz vardı 09:00 da 4. kattaki Unganların oradaydık. Unganların sekreterya daki hanımlar çok kibar ve saygılıydı hemen evraklarımızı( Pasaport,case no olan çıktıları, varsa aşı kartları) alıp kayıt yaptılar. Ve 3. kattaki Düzen Laboratuvarına indik sıramız gelince ismimizle ve teker teker çağırdılar. Kan alındı,idrar alındı ve tekrar beklemeye başladık sonra röntgen çekmek için yine isimle çağırdılar.Bu tahlillerin hiç birini kızıma yapmadılar(13 yaşında) Röntgenden sonra ödeme yaptık, iki kişi için 352 Dolar karşılığı TL, Kredi kartıyla ödedik... Elimizde evraklarla tekrar Unganlara çıktık. Yine ayrı ayrı çağrdılar. Önce eşim girdi O çıktıktan sonra ben girdim. Mrs. Ungan o kadar çok soru sordu ki hatırlayabildiklerim: Kaç yaşındasın, ameliyat oldun mu,kaç doğum yaptın,şeker,kalp,tansiyon var mı,depresyon geçirdin mi,kullandığın ilaç var mı,dövme, piercing var mı,uyuşturucu kullandın mı, intihar eğilimin var mı.Kendine ya da başkasına zarar verdin mi . Ben de hem dövme hem piercing var. Hepsini görmek istedi.Kendine ya da başkasına zarar verdin mi diye sorunca benim 16-17 yaşındayken gençlik çılgınlığı kolumda birkaç çizik izi vardı, onları gösterdim.Mrs.Ungan sizi psikiyatr görsün dedi ve Prf.Dr. Bülent Çelikel 'e yönlendirdi. Benim için aynı gün 17:00 ye randevu alındı. Bu arada 4 tane aşı yaptı bana. Grip aşısı(influenza),su
    çiçeği(varicella),Tdap(boğmaca,difteri,tetanoz),MMR(kızamık,kabakulak,kızamıkçık).Ben çıktım kızımı çağırdılar. Yanında beni de. O'na da 3 aşı yapıldı ( grip,su çiçeği, menenjit). Sonra ödeme yaptık. Hepimiz için 860 Dolar karşılığı TL yi kredi kartı ile ödedik.Yarın (Cumartesi)13:30 a kadar raporunuzu alabilirsiniz dedi 17:00 de Pisikiyatra gittik ve çok hoş sohbetle yarım saat geçti. Bülent bey bence siz de bir sorun görmüyorum gayet iyisiniz dedi ve akşama raporu Unganlara göndereceğini söyledi.Tabii ki oradaki ödeme 400 TL...Cumartesi günü 11:30 gibi gittik ve raporumuzu sorunsuz bir şekilde aldık.Toplamda 5058 TL ödemiş olduk. Benim kanaatim sizin her şeyinizi önceden araştırıyorlar. Hastanede ki kayıtlar,yapılan tahliller,hastalıklarınız her şeyi zaten biliyorlar. Soruları da ona göre soruyorlar. Bana sorulan soruların hiç birini eşime sormamışlar. Nokta atışı sorular...Bu yüzden sırf bu yüzden asla yalan söylemeyin derim.Artık bizim için son adım Konsolosluk görüşmesi kaldı. 2 Ocakta 07:30 randevumuz var. 2018 in İlk randevusu.Yeni yıl yeni hayat. Herkese bol şans

• Salam necəsiniz mən yeni gəlmişəm hamıya uğurlar

• @crazycells selam ben azerbaycandan.2018 green card talihlisiyiz.eşime çıktı.Başvuruda high school degree yazmışdık.ds 260 agentimiz unutmuş yazmamış sanki okumamış gibi.iki okulda okumuş eşim 9cu sınıfdan liseyi terk edib başka bir okulda davam etdirmiş ve diplomu ordan almış şimdi ne yapalım, nasıl bir öneri vere bilirsiniz.Lütfən yardımcı olun teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |