Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Abiler ablalar herkese selam :)) ölmedim yaşıyorum çok şükür :)) iyi kötü 1 buçuk ay geçti ..baştan soyleyim Amerika çok zor gerçekten zor :)) bu arada Türkiye'de iken Amerika'da yasayip mesajlara geç donen arkadaşlara bozulurdum kizardim okadarda yoğun olunmaz falan derdim .ama yemin ederim burada hayat temposu çok çok yoğun . Amerika'da macerası new Jersey de başladı ama artık 1 aydır Connecticut da devam ediyor . Evimiz 1300 dolar yakıtı suyu içinde . 3 odalı baya büyük ferah bir ev . İş buldum şükür deliveri işi günde tipler dahil 120 140 dolar arası bırakıyor .. ama sabah 11 gidiş eve geliş de.gece 10 :)))) sabah 9 la 10.45 arası da İngilizce kursuna gidiş :)) ve hiç.izin kullanmıyorum o yüzden hak verirsiniz yoğunluğa :))) Türkiye'de PC karşısında vay be ne.kolay ulkeymis falan derdim paralar agactan topluyoruz falan :))) aile iseniz 25 bin doların altinda sakın gelmeyin bence .kesinlikle ama.kesinlukle İngilizce öğreninde gelin . Ben sabah 11 gece 11 iş modundayim 2 haftadır o yüzden gelmeyin Amerika çok kötü yer diyebilirim valla :))) Connecticut dan bahsedecek olursak çok yeşil insanları çok saygılı sıcak kanli . New York 45 dk mesafede . Tavsiye ederim kesinlikle . Ama unutmayin Amerika çok zor ve yoğun geçiyor galiba 1 sene böyle geçecek . Kazandığım parayı harcamaya zamanım olmadı okadar :)) bu arada ssn 1 haftada geldi green card hala gelmedi .. müsait buldukça yine yazarım :)) bu arada kimi görsem green card basvurmus YouTube de ki yayıncılar kötü örnek oluyor herkes heves ediyor gerçekten gelmek isteyenlere rakip olacaklar . Umarım. bu gruptaki özellikle 2018 kazanıp ta gelemeyen arkadaşlara tekrar çıksın ve tabiki gözde abla Taner erdem ve nice arkadaşlara :)) yolu Connecticut a düşen arkadaşlara her konuda yardımcı olurum ins az çok çözdüm burayı :))

• Yasaklı

Tr de 11-11 çalışsaydın belki de aynı parayı kazanırdin.

• @izmir-tabyaları hayat kalitenizi belirleyen tek şey para mı?

• Yasaklı

@mhepekiz tabiki değil ama sorumluluğumuzu bilmek ailemize bakmak zorundayız.

• @yekta @izmir-tabyaları maalesef 1-2 sene herşeye katlanmak gerekiyor. Herşeye sıfırdan başlanıyordur. Tümüyle herşeyi farklı bir ülke. Giden ve yerleşen arkadaşların bunu bilerek gittiğine eminiz. Hiçbirşey bizlere altın tepsilerde sunulmayacak. Abd ye yerleşmek istiyorsak Yeşilkartı yada başka bir ülkeye yerleşmek istiyorsakta ikamet iznini bir fırsat olarak veren kader veya şans, devamını bizim getirmemizi isteyecektir. Başka bir ülkede yaşama isteği sadece para meselesi değildir diye düşünüyorum. Türkiye'de sabah 11- Akşam 11 çalışsan üstüne 10.000 TL maaş alsan, hayat pahalılığı, düşük yaşam kalitesi, trafik çilesi, otobüs, minibüs, metrobüsteki- metrodaki hanzolar:)) araba kullanıyorsan benzinin %60-70'inin vergi olması, beton yığınları, cinayetler, dolandırılıcıklar, hayvanlara eziyet, insanlara eziyet değişmeyecektir.
    Giden herkeslere Allah kolaylık versin. Sabırla ve zamanla tüm taşlar yerine oturacaktır.

• @izmir-tabyaları aynı işi turkiyede öğlen 12 gece 03 arası yapıyorum. Ortalama kazncim 5.500 inanın 1 çocuk, evin kirasi hakkıyla bir yaşam için anca yetiyor .

Ben mi ? Haftada bir kızımı görüyorum..

• Yasaklı

@roccorocco .uzun süre önce oraya giden arkadaşlar da böyle çalışmaya başladı. Hep "hayat çok zor" dediler. İlk yılları zamanla alısirlar"dedim ama aradan yıllar geçti halen koşturmaca zorluk diyorlar.yanlış anlaşılmasın. Kimsenin umudunu kırmak istemem ama ben dahil "eger kazanırsak "hep en zoruna hazırlıklı olmalıyız. Şansımız çok az olsa bile.

• Yasaklı

@tufanveasli DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@izmir-tabyaları aynı işi turkiyede öğlen 12 gece 03 arası yapıyorum. Ortalama kazncim 5.500 inanın 1 çocuk, evin kirasi hakkıyla bir yaşam için anca yetiyor .

Ben mi ? Haftada bir kızımı görüyorum..

Zorun da zoru var kendimizi hazırlayalım.

• @izmir-tabyaları Türkiye'de yaşayabilen herkes; değil ABD, Marsa bile alışıp rahatça yaşayabilir. Sadece belirlemesi gereken şey, nasıl bir hayat istediği, ne kadarıyla mutlu olabileceğini bilmesi yeterli.

• Yasaklı

@roccorocco DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@izmir-tabyaları Türkiye'de yaşayabilen herkes; değil ABD, Marsa bile alışıp rahatça yaşayabilir. Sadece belirlemesi gereken şey, nasıl bir hayat istediği, ne kadarıyla mutlu olabileceğini bilmesi yeterli.

Umarım istediğin gibi bir hayat yaşarsın.her şey gönlünce. Olur inş.

• @izmir-tabyaları vallahi ben Türkiyede de it gibi çalışıyorum. Hafta içi Google eğitimlerim hafta sonu motosiklet eğitimlerim var. Arada ekmek atölyelerim oluyor. Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

• @izmir-tabyaları Türkiye de deliveri işi yaparak nasıl kazanacak o parayı .ayırca kazanılan para birim olarak aynı olsada alım gücü aynı olmadığı ortada.en önemlisi çocuklarının eğitimi gelişimi için tüm bu sıkıntılara dayanılır. sıfırdan bir hayat kurmak kolay değil ve masraflı. evinizde bir çay kaşığının bile olmuyor herşeyi yenide kurmak almak zorunda kalıyor insan.birde dil sorunu bilmedğin bir ülke ve üstünede maddi sıkıntı olursa sıkınıt katlanıyordur.yekta beyin yazısından cıkarılacak enbüyük ders aile iseniz 25 bin dolaraltı ile gelmeyin ve dil öğrenin ikazı olmalı.

• Yasaklı

@birumut usa da 3500 $ kit kanat geçinilir.

• @izmir-tabyaları DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@birumut usa da 3500 $ kit kanat geçinilir.

o dediğiniz new york ya da kuzeydoğu için öyledir de, guney için kıt kanaat değil baya baya rahat geçinilir.

• @izmir-tabyaları usa da 3500 kanat geçinilir peki Türkiye de 3500 tl ile kanat gecinilir mi ?
    usa de çocuğunuz aldığı eğitimi alması için Türkiye de nekada para vermeniz
    gerekli ?
    usa de 2 maaşınız ile aldığınız arabayı Türkiyede kaç maşınız ile alabilirsiniz?
    bu karşılaştırma uzar gider.

• Yasaklı

@birumut sayın birumut para olarak usa-tr karşılaştırması yapmayınız. orda kiralar 1000 dolardan başlıyor burda kiralar 5500 tl den mi başlıyor.

• Yasaklı

@mhepekiz DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@izmir-tabyaları vallahi ben Türkiyede de it gibi çalışıyorum. Hafta içi Google eğitimlerim hafta sonu motosiklet eğitimlerim var. Arada ekmek atölyelerim oluyor. Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

"ekmek atolyesi" ne oluyor sayım mhepekız?

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @izmir-tabyaları dikkat ederseniz usa ile tr kıyaslaması yaptım dolar tl değil . kazanç birim olarak aynı olarak düşünün alım gücü olarak kıyaslayalım diye örnekler ile sormuştum. 3500 birim maaş alan biri usa 350 kg et alırken tr 78 kg et alıyor .

• @izmir-tabyaları instagram.com/unvemaya benim markam artizan ekmekçilik yapıyoruz üretim sürekli arada da eğitimler var atölye çalışmaları yani

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |