Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Old-Traveler, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Selamlar, Georgia da Türkce sınav seceneği var mı? Bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

bütün eyaletin DMV sitelerinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

georgia için;
    https://dds.georgia.gov/list-languages

• @Old-Traveler, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Georgia

Evet web sitelerinden https://dds.georgia.gov/list-languages baktigimizda Turkce secenegini gosteriyor.

• Teşekkür ederim. Dmv olarak arayip bulamamistim. DDS mis. Çok yardimci oldunuz. Trafik bilgibtesti Türkçe. Trafik işaretleri testi ingilizce imiş. Çok degerli bir bilgi oldu. Hepinize çok teşekkür ederim.

• @laxasca indiana da, Türk ehliyetiyle sınava girilmiyor mu yani? Anlamadım.. biraz açarmısınız bu bug'u 🙂

• Merhabalar arkadaşlar new jersey ehliyeti için hangi appde birebir sınav soruları çıkıyor yardımcı olur musunuz .

• @hjkkll https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotterlook.driverstartusa şu uygulamaya bir göz atın.her eyaletin ayrı ayrı testi mevcut.

• @Arden çok teşekkür ederim

• @chemist merhabalar o videoyu yüzden tekrar atar mısınız rica etsem bende sınava gireceğim çünkü

• İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR

EHLİYET KONU BAŞLIKLI GRUBU İNCELEDİM BİLGİ VEREN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER ANCAK
    VİRGİNİA EYALETİ İÇİN BİLGİ BULAMADIM. VİRGİNİA EYALETİNDE EHLİYETİ ALMA KONUSUNDA BİLGİ VEREN OLURSA MUTLU OLURUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• ⭐⭐

@deniz35 bana sorabilirsiniz sorularınızı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz35, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR

EHLİYET KONU BAŞLIKLI GRUBU İNCELEDİM BİLGİ VEREN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER ANCAK
    VİRGİNİA EYALETİ İÇİN BİLGİ BULAMADIM. VİRGİNİA EYALETİNDE EHLİYETİ ALMA KONUSUNDA BİLGİ VEREN OLURSA MUTLU OLURUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

yazarken kucuk harfleri kullanin:

Virginia hakkinda pek cok yazi aktarilmis, suradan baslayin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/27828

forumdaki arama kutusuna asagidaki gibi yazarsaniz (Ya da Ctrl + F 'e tiklayip Virginia diye ararsaniz) yan tarafta kutucuk cikacak, oradaki oklarla tum sonuclari teker teker gorebilirsiniz:

in:topic-71 virginia

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt sayin @arnblt ilk iletideki gibi ozetler misiniz sureci, oraya da aktarayim...

• ⭐⭐

Sn @crazycells tabi.
    Virginia

• Türk Ehliyetinizi 60 gün kullanabilirsiniz.
    • Herhangi bir ülkeden ehliyetiniz var ise yazılı ve direksiyon testine giriyorsunuz.
      Eğer şimdiye kadar hiç ehliyet almadıysanız bir kurs almanız gerekiyor.
    • Ssn olmadan ehliyet alamıyorsunuz.
    • 1.nci derecede. 1 tane 2.nci dereceden 1 tane kanıt isteniyor adres teyiti için.
      Yani kira kontratı ve bir tane üzerinde adınız olan posta iletisi. Ayrıca Pasaport veya GC.
    • Hem yazılı hem direksiyon testi 2 aşamadan oluşuyor.
      Yazılı sınavda ilk önce 10 soruluk bir test var. O testte 10 da 10 yapmanız gerekiyor.
      Yaparsanız sınavın 2.nci aşaması açılıyor. Orada 30 soru var. En az 24 doğru yapmalısınız.
      Eğer geçerseniz, hemen orada yada telefonla yol testi randevusu alıyorsunuz.
      Yol testide 2 aşama. Görevli arabanın yanına geliyor basit sorular soruyor. Işıkları aç, sinyal korna vs. Arabanın içine oturuyor.Orada da basit bir kaç soru souruyor. Bilemezseniz yol testine geçemiyorsunuz. Yol testi bilenin yol testi. Sürüş yapıyorsunuz.
    • Yazılı testi Türkçe seçebilirsiniz. Ek ücret yok.
    • Göz muayenesi çok basit bir şekilde hem yazılıdan önce hem de direksiyon testinde önce görevli tarafından hemen orada yapılıyor. Bir makinaya bakıp oradaki harfleri okuyorsunuz.Ücret yok.
      -Fotoğraf işinide görevli hemen orada çekiyor.
    • Direksiyon testinide geçerseniz size A4 kağıda basılı ehliyet belgenizi veriyorlar.Ehliyet postanıza geliyor.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Sn @crazycells tabi.
    Virginia

• Türk Ehliyetinizi 60 gün kullanabilirsiniz.
    • Herhangi bir ülkeden ehliyetiniz var ise yazılı ve direksiyon testine giriyorsunuz.
      Eğer şimdiye kadar hiç ehliyet almadıysanız bir kurs almanız gerekiyor.
    • Ssn olmadan ehliyet alamıyorsunuz.
    • 1.nci derecede. 1 tane 2.nci dereceden 1 tane kanıt isteniyor adres teyiti için.
      Yani kira kontratı ve bir tane üzerinde adınız olan posta iletisi. Ayrıca Pasaport veya GC.
    • Hem yazılı hem direksiyon testi 2 aşamadan oluşuyor.
      Yazılı sınavda ilk önce 10 soruluk bir test var. O testte 10 da 10 yapmanız gerekiyor.
      Yaparsanız sınavın 2.nci aşaması açılıyor. Orada 30 soru var. En az 24 doğru yapmalısınız.
      Eğer geçerseniz, hemen orada yada telefonla yol testi randevusu alıyorsunuz.
      Yol testide 2 aşama. Görevli arabanın yanına geliyor basit sorular soruyor. Işıkları aç, sinyal korna vs. Arabanın içine oturuyor.Orada da basit bir kaç soru souruyor. Bilemezseniz yol testine geçemiyorsunuz. Yol testi bilenin yol testi. Sürüş yapıyorsunuz.
    • Yazılı testi Türkçe seçebilirsiniz. Ek ücret yok.
    • Göz muayenesi çok basit bir şekilde hem yazılıdan önce hem de direksiyon testinde önce görevli tarafından hemen orada yapılıyor. Bir makinaya bakıp oradaki harfleri okuyorsunuz.Ücret yok.
      -Fotoğraf işinide görevli hemen orada çekiyor.
    • Direksiyon testinide geçerseniz size A4 kağıda basılı ehliyet belgenizi veriyorlar.Ehliyet postanıza geliyor.

elinize saglik, ilk iletiye aktardim.

• @arnblt Kucuk bir ekleme yapayim. Muhtemelen siz soruyu soran kisi ozelinde cevaplar verdiniz ama daha sonradan sorularina cevap arayacak kisileri yanlis yonlendirebilir bu genelleme. Uluslararasi ogrenciler icin boyle bir zorunluluk yok.

Edit: Boyle bir zorunluluk derken ne oldugundan bahsetmemisim. 🙂 SSN zorunlulugu yok.

• ⭐⭐

Haklısınız. Ben GC sahipleri için yazmıştım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream @arnblt bilgiyi duzelttim, ama aslinda butun eyaletler icin durum ayni... eger SSN'niz varsa SSN kartin orijinalini gormek istiyorlar, eger SSN yoksa o durumda neden SSN olmadigini gostermeniz gerekiyor.

ABD'ye giren herkese SSN verilmiyor, sizin de belirttiginiz gibi ogrenci olarak ABD'ye gelen birinin SSN almasina gerek yok, o nedenle SSA'dan alacagi ve SSN almaya uygun olmadigini belirten bir mektupla da ehliyet alabilir bu durumdakiler...

• NC'da DMV yaklaşık 5 aydır kapalı, yol testi yapılmıyor ve yeni ehliyet vermiyorlar. En kolay hangi eyaletten nasıl ehliyet alabilirim?

• @crazycells Diger eyaletlerin gerekliliklerini bilmiyorum ama Virginia DMV F1 ogrencilerinden neden SSN'i olmadigina dair herhangi bir belge de istemiyor. Istedigi belgeler eski ehliyet( var ise), I-20, pasaport, statu degisimi yapilmissa statu degisim dokumani, adres ispati icin iki farkli dokuman ve var ise SSN. Eger basvuru formuna SSN inizi yazarsaniz ki varsa yazmak zorundasiniz, beraberinizde SSN kartinizi da goturmeniz zorunlu. Ama sanirim bu bir defaya mahsus. Ama DMV bu. Simdiye kadar 3 defa ehliyet yeniledim daha birinde bile tek seferde isimi halledip cikamadim. Her seferinde bir puruz cikariyorlar acikcasi.

Hazir yazmisken son bir tavsiyeyle bitireyim. Okuyacaklara bir faydamiz dokunsun. 🙂 DMV ye giderken hani belgelerinizi hazirliyorsunuz ya. Ve hazirlarken ya sunu koymama gerek yok bence diyorsunuz ya bazen ya da ya bu zaten onlarda var daha gecen almislardi... Ha yapmayin oyle seyler. Alin ne varsa yaniniza gidin. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okvekilic, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

NC'da DMV yaklaşık 5 aydır kapalı, yol testi yapılmıyor ve yeni ehliyet vermiyorlar. En kolay hangi eyaletten nasıl ehliyet alabilirim?

Yaşamadığınız bir eyalette ehliyet alabileceğinizi sanmıyorum. Bunun için öncelikle o eyalete taşınmanız gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |