Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.
    Amerikadaki bir şirketin daveti ile 3 yıllık çalışma vizesi ile amerikaya geleceğim. Şimdi sorun şu oraya geldim çalışma şartlarını beğenmedim yada onlar beni beğenmedi işime son verdiler vizem iptal olur mu o süre içinde başka bir yerde çalışabilir miyim yoksa bize sadece o firma için mi geçerli oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ulaş, içinde söyledi: Çalışma Vizesiyle ABD'deyken İş Sponsoru Değiştirmek

Herkese merhaba bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.
    Amerikadaki bir şirketin daveti ile 3 yıllık çalışma vizesi ile amerikaya geleceğim. Şimdi sorun şu oraya geldim çalışma şartlarını beğenmedim yada onlar beni beğenmedi işime son verdiler vizem iptal olur mu o süre içinde başka bir yerde çalışabilir miyim yoksa bize sadece o firma için mi geçerli oluyor

H1B vizesiyle mi geliyorsunuz? Sponsorluk sonlanirsa is degistirmek icin yaklasik 1 aylik bir sureniz oluyor, toplam sahip oldugunuz grace period ise 60 gun. Yani H1B sponsorlugu bittikten en gec 60 gun sonra ABD'yi terk etmelisiniz.

Fakat bu surecte yeni bir sponsor bulup, DOL'dan yeni bir LC (Labor Certificate) cikartip, daha sonra USCIS'te H1B transfer basvurusu yapabilirsiniz. Eger ayni is kolunda yeniden devam edecekseniz ayni LC 'yi bile kullanabilirsiniz diye biliyorum, ama tabii teknik detaylara isvereniniz karar verecektir. Tum transfer islemlerinin sonlanmasi 1 ayi bulabilir, o nedenle dediginiz gibi bir durumda yeni bir sponsor bulmak icin maksimum 1 ayiniz olacak.

• @crazycells çok teşekkür ederim cevabınız için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |