DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sChAdOw ilgili linki de suraya birakalim.

• Son zamanlarda ilk ABD pasaportu basvurusunde bulunan oldu mu? Ortalama olarak kac gunde geliyor? Basvuru yapali 3 haftayi gecti ama processing olarak gozuyor.

• @entelman 29 mayista basvurdum (Austin, Texas), bugun (6 Haziran) Arizona'dan kargoya verildigi haberi geldi. Ama ek ucret odeyerek hizlandirilmis secenegini istedigimi belirtmistim. 7 Haziran'da pasaport elime ulasti.

• @caglaror Neye yukselinmis bu linkte onu anlamadim 🙂

• @saulgoodman Buraya not olsun diye yazayim, Mutlu donmemis, biz sadece edevletten aldigimiz dogum sertifikasini koyduk. Bizim naturilizasyon sertifikalarinin da birer kopyasini memur cekip ekledi.
    Sonucu yazarim, 10 gun oldu hizlandirilmis olmasina ragmen hala islemde gorunuyor.

• Merhabalar ben de bugün başvuruda bulundum. Hızlandırılmış şekilde yaptım görevli 4 hafta sürer dedi ama seyahat planlamam değişti ayın 25 inde buradan ayrılmam gerekiyor. Passport agency ile konuştum orduda görevli olduğumu söyledim ve dedikleri pasaport durumunuz işleme alındığında biz buradan süreci hızlandırıcağız. Güncelleme oldukça buraya yazayacağım.

• Esimin hizlandirilmis pasaportu 10 gunde geldi.

• @caglaror merhabalar, ayın kaçında başvuruyu yapmıştınız?

• @isotti az yukarida yazdim (29 mayis) 🙂 (esi benim ama @caglaror benim mesajimi gormeyip tekrar yazmis)

• @Nilorhan teşekkür ederim görmüştüm önceden iletinizi

• Surada (https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization/1442?_=1705980741563) surecimizi cok detayli anlattim, krono basliginda tarihlere dogrudan ulasabilirsiniz. Kisaca sunu soyeleyebilirim cok degisken tarihler soz konusu. Benim pasaportum da bugun geldi.

• Dönüşleriniz için çok teşekkürler. Benim pasaportum da başvurduktan tam 4 hafta sonra elime ulaştı. Ben rutin servisi tercih etmiştim, o yüzden gelmesi 1 ayı buldu. İlk defa başvurada bulunacak arkadaşlar rutin servisi seçtikleri taktirde yaklaşık 1 ay bekleme süresini göz önünde bulundurmalılar. Pasaport haricinde pasaport karı talebinde bulunanlar da olabilir. Pasaport, pasaport kartı ve başvuru esnasında teslim ettiğiniz vatandaşlık sertifikası sizlere ayrı ayrı postalarla ulaştırılıyor. Bilgilerinize.

• Merhabalar, ben de pasaporta 7 haziran da en hızlı servis şeklinde (expedited + fast delivery)başvurmuştum. 12 haziranda status in process oldu ve beklemeye başladım fakat 25 haziranda Türkiyeye gitmem gerekiyordu onun için national passport agencyle görüştüm. Kendileri randevu baktıklarını ve uygun tarihe randevu olmadığı için beklememi söylediler ellerinden başka bir şey gelemeyeceğini söylediler. Başka fikir olarak bulunduğum eyaletin (Chicago) represantative nin sitesine girip form doldurarak durumumu ilettim. Kısa süre içerisinde dönüş yaptılar ve pasaportumun olduğu yerle iletişime geçtiler. Pasaportum 18 haziranda basılıp 20 haziranda elime geçti. Bu arada bu eyalette bir daha kalmayacağımı söyledim vatandaşlık belgemi de aynı kargoyla gönderdiler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.8k

| | | |