DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hasans_ Tebrik ederim hayırlı olsun

• @cansss bize sağlık raporu sonrası pasaportları kargolamamızı söylediler ama sarı kağıt falan vermediler. Sorduk özellikle zarf vs verecek misiniz diye? Hayır dediler. Neden böyle bir fark var acaba?

• Arkadaslar tekrardan merhaba,suan mulakat maili almis bulunuyorum

• @symbi0te hayırlı olsun , gözünaydın 🙂

• @eray26

Gözümüz aydın hocam bahrain de başrılar 🙂 darısı başımıza

• @misha90 çok teşekkür ederim darısı başınıza inşallah

• @yusufalak tesekkur ederim, insallah sizde en kisa surede alirsiniz mulakat mailini

• @ssoydan88 hayırlı ve uğurlu olsun hocam , gözünüz aydın olsun.

• @ssoydan88 vermişler evrakların arasında karışmış şimdi hepsini gözden geçirince farkettim 🙂

• Merhaba Arkadaşlar🦋

13.01.2024 Cumartesi 10.45 olan Unganlar randevumdan başlamak istedim. Ben erken gidip orda beklerim diye düşünmüştüm, saat 10.00 gibi gittim ve randevu saatimi bekletmeden işlemlerimi başlattılar. Pasaport kontrolü ve belge teslimi yaptım. Daha önce hiç ameliyat olmadığım, ilaç kullanmadığım için benden sadece aşı belgemi istediler. Fotoğraf çekildi ve beni üst kata yönlendirdiler. Orada kan testi için sıraya girdim hemen sıra geldi. Kan testi için 47,5 $ ödedim 1 tüp kan aldılar. Daha sonra alt katta röntgen için sıra aldım ve oda hızlı bi şekilde geldi. Son olarak ilk belge teslim ettiğim kata tekrar indim ve bu sefer doktor muayenesi için sıra beklemeye başladım. İşte bu kısım tam faciaydı benim için. Diğerleri kısa sürdü fakat bu muayene bekleyişi yaklaşık 1,5 - 2 saat sürdü. İnanılmaz bi kalabalık vardı. Söylenene göre o gün sadece 1 hekim muayene ettiği için bekleme süresi uzamış. Her neyse sonunda sıram geldi içeriye aldılar. İlk olarak boy kilo ölçümü oldu. Sadece üst kısmınız çıkacak şekilde önlük giydiriyorlar. Daha sonra Dr. Mehmet Bey geldi. Rutin muayene yaptı. Tansiyon, kalp, sırt dinlemesi vs. Daha önce ameliyat olup olmadığımı, düzenli ilaç kullanımı ve sigara içip içmediğimi sordu. Bunları cevapladıktan sonra koluma iki tane aşı yaptı ve muayene bitti dedi. Girişten pasaportumu teslim alarak çıktım. Sonucum Pazartesi çıkmıştı ama ben Salı günü teslim aldım.

17.01.2024 Mülakat Günü
    08.30 da ki mülakat randevuma 80.15 gibi gittim kapıda yoğun bi kalabalık vardı. Güvenlik görevlisi randevu saatine göre sıradan içeriye aldı. Çanta, telefon, üzerinizde metal eşya vs ile içeriye alınmadığını bildiğim için sadece belgelerimle gitmiştim o yüzden güvenlik kontrolünden hızlı bi şekilde geçtim.

İlk olarak pasaport kontrolü ve sıra için bankoya yöneldim. Diğer vizelerden çok belge istemelerine rağmen, bizden green card olduğumuz için sadece pasaportumuz istendi. İsmimi ayrı bi kağıda yazdılar, bizi diğer vizelerden ayrı bi şekilde isimle çağırdılar. İlk olarak 330$ ödeme yaptım ve belge teslimi için sıra numaramın yanmasını bekledim. 10-15 dakikalık beklemeden sonra sıram geldi. Daha önce başka bi ülkede yaşadınız mı ve evlenip boşandınız mı diye soruldu. ABD de verdiğim adrese bakıp arkadaşımın ismini tekrarladı doğru dimi diye sordu. Cevaptan sonra sırayla teker teker belgeleri istedi. Gayet sabırlılar eliniz heyecandan dolaşmasın. Adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, diploma ve fotokopisi, sağlık raporu, hesap dökümü, iki adet fotoğraf, pasaport istendi benden. Bunları teslim ettikten sonra tekrar aynı sıra numaramın yanmasını bekledim.

Sıra numaram yandı ve ilgili bankoya yöneldim. Vize memuru sağ elimi kaldırtarak yemin ettirdi. Daha sonra parmak izlerim alındı.

• Daha önce evlendiniz mi?
    • Hangi bölümden mezunsunuz?
    • ABD de nerede yaşamayı planlıyorsunuz?
    • Ne iş yapıyorsunuz ve orada ne iş yapacaksınız ?
    • Bankada ne kadar paranız var ? diye soruldu bana. Hepsine kısa ve öz cevaplar verdim. Sorulara verdiğim cevapların hiç birini yetersiz bulup tekrar detay sormadı. En son olarak hızlı bi şekilde vizeniz onaylandı, bir hafta içinde PTT den alabilirsiniz dedi sonuna da yarım Türkçeyle “inşallah” diyip gülümsedi. Çıktığımda saat 10.20 idi.

• @ssoydan88 ah süper sevindim 🙂 onunla beraber gönderiliyormuş çünkü bir mail geliyor kurye yetkilendirme yazısı da ekleniyormuş bilginize

• @ahmetyorulmaz ben forumda yeniyim excel tabloyu bulamıyorum nereden bakılıyor link iletme şansınız var mı?

• @cansss Bu başlığın ilk sayfasındaki ilk iletiye bakmalısınız.

• @sevdesarp Vizeniz hayırlı olsun teşekkürler detaylı anlatım için illa ki birilerinin işine yarayacaktır.

• Teşekkürler bilgi için baktım. Kendimi ekleyecektim ama telefondan yapamadım maalesef yarın tekrar denerim @misha90

• Biraz hikaye tadında biraz ugrasmaların sonucu bir greencard serüveni veya uğraşısı anlatıcam

Hersey aslında herkes gibi 06/05/2023 sabahı basladı meslegım geregi gece çalistigim için gündüzleri genelde uyuyan bir insanım sabah saat 12.00 sularında instagram da herkesin hbns iletilerini gördüm uykulu halimle bune ya falan dedim cok da net hatirlamiyorum 1 gün sonra 07 mayıs da internette dolanırken greencard sonucları falan bir yazi gördüm dedim sabah bakarım 08 mayıs sabahı kalktım lottery sayfasına girip önce ablamın sonra esının sayfalarını kontrol ettim klasık bir hbns yazısı cıktı karsıma dedim sanırım cıkmadı.Dedim kendime bakiyim bide bilgileri girdikten sonra farklı bir sayfa cıktı karsıma ilk etapta idrak edemedim sayfayı okumaya basladım ama anlamıyorum sabah uyku sersemi ve ne anlatmak istedigini ana dili ingilizce olan bir arkadasıma bir fotosunu attım dedim bana bir tercüme edermisin diye 10 dakika sonra dönüş sagladı ve greencard cikmis dedi sana şahsen pek inanmadım açikçasi ihtimal vermiyordum aile bireylerine yazdım onlardan da inanan olmadı şaka yaptıgımı dusunduler aynı günün aksamı iyice kafama oturttuktan sonra bu nedir ne degildir diye bir araştirma yaptım cok fazla bilgi ve bilgiler kirliligi ile karsılastım ilk aramamda da yesilkartforum ile karşılasmadım youtube da video cıktı karsıma ama reklam veya benzeri bir durum oldugunu dusunup irdelemedim sabaha kadar arastırma yaparken ds-260 denilen bir form oldugunu ve bunu doldurmanın önemini ögrendim sabah 6 gibiydi forumla karşilastim sonunda hemen üye oldum yanlis hatirlamiyorsam @crazycells bey imzami düzenlememi istemisti ve forumda arama yapmaya basladım bol bol sürec icinde beni yoran 2 - 3 durum vardı biri parasal durum ikincisi kronik hepatit B olmam ücüncüsü tanıdık birileri olması idi dedim amerika da daha önceden wat ile gidip orda kalip evlenen ve donanmaya giren bir arkadasım var bir yaziyim diye 6 sene sonra konusmamız benim icin biraz rahatsiz edici olmadi diyemem cunku 6 senedir konusmamışız ve böyle bir durumda yazmak karşimda ki insani biraz kullanmak gibi hissettiriyordu neyse gayet hos karsıladı evin adresini telefon numarasını verdi diledigim gibi gelebilcegimi ve yardımcı olabilcegini söyledi

09.05.2023 de ds 260 formu icin tüm belgelerimi hazirlayip pc karşisina oturup formu doldurmaya basladım bir yandan yesilkartforum videosunu izleyip bir yandan formu doldurup elimde hazirladigim belgeler ile forma göz gezdirip giris yaparak 2 saat gibi bir sürede formu doldurdum ve gönderdim.
    Formu gönderdikten sonra bi tık rahatladım ama asıl para kısmı biraz gün yüzüne cikti nedense gc sonrası 1-2 ay sansım yaver gitti güzel bir iki iş bulup eylul sonuna kadar kafamdaki kendim icin belirledigim 7k dolar parayi yaptım ama o 5 ay bana nasıl gecti bende anlamadım hergun duzenli 2023dv kazanan ve mülakata giren insanları okuyorum bir yandan is yapiyorum bir yandan mülakat ne olucak birden israil savasi adana konsolosluk kapatilması yok o yok bu @gucarslan dedigi gibi suriye sınırında ki koyundan biz sorumlu olduk davasına olan bizim mülakat alamayan gc kazananımıza oluyor temmuz ayında forumda @kuzeyyuzu adlı beyfendiye mesaj atmıstım kendiside benim gibi kronik hepatit b ile 2020 de gc ile abd girenlerden biriydi sansıma 3-5 gun sonra donus saglayip bir sorun olmadıgını beyan etmisti onun tesellisi ile biraz kendimi rahatlamadım diyemem

14.11.2023 tarihine kadar şahsen twitter vb uygulamalarda dönen savaş vb durumların hepsinin üstüste gelmesi ve kasım aynın TR vatandaslari icin bos gecilmesi ve ilk ay toplamda 3 ila 5 randevu verilmesi ile birazcik kendime dert yapmadım desem yalan olur ankara iv den gelen güncelleme mail sonrasi biraz rahatlayip 17 ocak randevumu gorunce ancak bekleme süresinden cıkıp kendimi birseylere hazırlama sürecine girdim diyebilirim

27.12.2023 tarihli unganlar deneyimimi sayfalar önce paylastım ama yine de burda tekrar paylasmak isterim

26.12 yi 27.12 bağlayan gecenin sabahı istanbul dan Ankara'ya YHT ile geçişimi gerçekleştirdim tek başıma geldim zaten vize istegim de tek kişilik sabah saat 10.30 da ankara gardan taksi ile 5 dk bir sürede kugulu parkın orda taksiden inip direk unganlara geldim içeri girdigimde saat 10.45 di sanırım 11.20 deydi randevum direk aldılar ilk önce hasta girişi yapıp direk 5.katta kan alma için vezneye yönlendirdiler 47.5 $ cash olarak ödeme yaptım yaklaşık 10 dk bekleme ile geçen zaman burdan direk röntgen icin 3.kat a yönlendirdiler bir 10 dk burda bekledikten sonra hemen röntgene alındım ve hızlı bir röntgen çekim yapıldı çekim sonrası 4.kat a direk yönlendirme yapıldı ve saat 12.30 gibi tekrar gelmemi istediler muayene için
    Kahve içmeyi sevenler için girişte ufak dükkan bir kahveci var yandaki büyük olana oranla kahve çekirdeğini Kolombiya sevenler için önerim yaklaşık 45 dk oturup bekledikten sonra 12.20 gibi yukarı tekrar çıktım muayene için bekleyen kişi sayısı 25 di bunlardan 10 tanesi Türk kalanı Arap ülke mensubuydu saat 13.15 gibi 1 saat sonra muayene için çagrildim girişte kullandığım bir ilaç olıp olmadığını sordular kronik hepatit b hastası olduğum için girişte viread ilacımı verdim (tenofovir) hastalık baskılayıcı bir ilaç sonra içeriye geçtim ve soyunup önlügü giymem rica edildi yaklaşık 2 dk sonra mehmet bey geldi ve muayene başladı tansiyon ölcümü yapıldı ardından 2 adet asi vurdu muhtemelen karma olduğunu düşünüyorum hepatit b hakkında ne aşamada oldıgumu sordu gerekli testler veya yanınızda belge getirip getirmedigimi sordu ilk günden 2020 den itibaren hastalıktan muzdarip olduğumu son evrede oldğunu ve antikor olusumunu beklediğimi belirttim hepatit a veya c olup olmadığını sordu bildiğin herhangi bir yara izi olup olmadığını sordu ayaklarımda varisleri görüp zorluyor mu dedi ensemde ve ayak parmağımda doğum lekelerini sordu ardından üzerimi giyinip kendisine sağlık testlerimi ilaç raporlarını ve ultrasonografi raporlarını teslim edip vezneye geçtim yaklaşık 20 dk sonra vezne görevlisi ilacimin ve raporlarımin işlendiğini söyledi ve 280 $ ödeme rica etti yine aynı şekilde dolar ve cash olarak ödeme yapıp bana yarın sonuçları 3 ile 5 arası alabilcdgimi söyledi

Herşey bi kenara kronik hepatit b ile alakalı klasik bir doktor randevusu dışında hiçbir şey sormadı sorun olduğunu düsünmüyorum bu konuda belki de hepatit a veya c daha sıkıntıdıt bu konuda bir fikrim yok bekleme sürelerini çıkartırsam toplam 15 dk veya 30 dk sürmüstür tüm islemlerimin süresi ve 330 $ toplam ödeme yaptığım miktar

Uzun zamandır ankara gelmemiştim biraz eğlenme ve kendini ödüllendirme süresi içindeyim zamanını ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim herkese umarım hepatit b için bir nebze bile olsa birilerine ışık tutmaya tutabilmeye çalismisimdie sürecim daha tsmamlanmadi 20 gün sonra mülakat ile tüm herşey benim için belli olucak

17.01.2024 mülakat deneyimim

Yht ile 16.01 oglen istanbuldan ablam ile ankaraya gelip grand silay otelde kaldım hem ucuz hem kahvaltısı güzel hem merkezi hemde temiz otel tavsiye edebilirim
    geldigim gün rahatlamak icin biraz alkol aldım yorgundum hemde biraz uyku yapar diye tabi lafta sabahi sabah ettim gece 4 5 kere uyanmısımdır sanırım en son 06.00 da kalkıp beklemeye basladım 07.00 gibi kahvaltıya inip 07.15 gibi taksi ile konsolosluga gecis yaptım 07.35 civari konsolosluk önündeydim yogun bir kalabalik vardi taksiden inmem ile kapının açılması bir oldu direk dosyalarımı seffaf dosyadan cikarip üstümde ki tüm esyalarımı ablama verip sıraya girdim isin garip kısmı canta ile giren de oldu dosya ile girende oldu okudugum deneyimlerde bunlar yoktu ama kimseye bisi denmedi gibi konsolosluga giristen sonra cok az bir sesle anons yapildi anlamadıgım icin net bir sekilde öne dogru ilerleyip ne oldugunu sordum 07.45 randevularını cagırıyorlardı ama araplar vb ülke vatandasları ota bisiye atlıyorlar yaklasık 5 6 defa uyarı yapilsada nafile ne turkce var ne ingilizce sırada ufak bir tartisma yasadım bir arkadas ile sonra gelip heyecandan oldugunu söyleyip özür diledi cok normal herkesin heyecan ile basa cıkması farklı sekillerde buraya kadar geldikten sonra kimseyi kırmak veya gereksiz sözü dalaşa girmenin manası olmadıgını dusunup uzatmadan sohbeti bitirdik icerde de baya sohbet ettik heyecanını ve sürec hakkında bir tane danısman ile calısan biri geldi adam cok heyecanlıydı danısman abartmısta abartmıs yok soyle boyle diye @gucarslan dedigi gibi costco dan kesinlikle 07.45 randevularında sırada bir suriyeli anons ile geri cagirilip kendisine randevusunun 12.45 oldugunu arada ki bekleme süresini yanda starbucks dan kahvaltı ederek beklemesini biraz azar biraz yeter edasi ile ingilizce bir sekilde uyarıldı radenvu saatlerının oldugu sırada pasaport teslimi ile sıra arasına minimum 3 metre mesafe istiyorlar ben ile 5 türk 5 de iran vatandasi ilk girisi yaptık üst arama tarama cok cabuk gerceklestirildi ve agır kapıya dogru yürüme basladı o sirada kendi aramizda sohbet edip süreci konusmaya basladık agır demirkapıyı acamadi araplar önden gidip bir hışım ile kapıyı acıp son düzlük manevrasında araplara tur bindirip önlerine gecmeyi başardım 🔥
    İceri girince ufak bir danışma da pasaportunuza kagit yapıstırıp bilgilendirme kagidi veriliyor sıra ile para ödeme noktasına çagiriliyorsunuz sıra numaraları 50 den baslıyordu numaram 56 idi önümdekiler tamamı arap 2 kisilik turk bir cift vardi kendileride yanlıs bılmıyorsam buraya üyeler sanırım söyle bir acıklama geciyim 1 banko vezneye calısıyor 3 adet bankodan 2 si dv 11 adet bankodan 3 tanesi belge teslimi son sırada 1 banko da farklı vize turuydu sanırım orayı algılayamadım o anda benim sürecim yaklasık 1 saat sürdü cok cabuk gerceklesti hersey acıkcası ben bile tam olarak anlayamadim ne oldugunu ama numaram yanında pasaport ve 330 $ vize harcını ödedikten sonra uzun sıranın oldugu sag taraftaki bankolara yönlendiriyorlar orda bir 15 dk kadar bekledigimi dusunuyorum hatta acayip bir sekilde 52 nolu arap bir adam vardi içerde kayboldu 20 dk adamı aradılar ve bulamadılar 11 nolu bankoda birden ışık yanıp benden belgeler istendi

-Pasaport
    -Diploma aslı ve Fotokopisi
    -E devlet üzerinden alınmıs askerlik belgesi
    -E devlet üzerinden alınmıs nufus kayıt örnegi
    -E devlet üzerinden alınmıs arsıv kayıtlı adli sicil belgesi(not düsiyim arsiv kaydi icin yabancı dil secmeniz lazım)
    -2 adet 51mmX51mm fotograf
    -Unganlar dan alınmıs saglık dosyası
    -Bankadan aldıgınız imza sirkülü geçim kayıtlarınız veya hesap özeti
    (Benim ekstradan verdigim belge olarak job offer verdim bunu sözlü olarak kendim belirttim de öyle aldılar)

Daha sonra dosyaları teslim alan beyfendi görüsmeyi ingilizce yaparmısın dedi acıkcası ilk etapta ingilizce yapcaktım ama heyecanımdan turkce diye karar vermistim en son bi an öyle sorunca bosluguma gelip olur yaparım dedim.
    Ben belgeleri teslim ederken arkamdan gelmesini bekledigim tanıstıgım insanlar ben konsolosluk görüsmesine girmeden 2-3 dk sonra gelebildiler ilk etapta dedim neden bu kadar uzun sürdü vize ücretini alan görevli kahve almaya gitmis bankoyu kapatıp o yüzden bir 15 dk kadar araya rötar koymuslar
    2 tane vize görüsmesi yapan görevli vardi biri ünlü kemik gözlüklü beyefendi digeri görmedim ama keldi sanırım benden önce olan türk aile vizelerini alinca direk hayırlı olsun diye soylenip bolca sırıttım kimse birbiri ile konusmuyordu daha aktif ve insanların etkilesim icinde olmasının gerektigini dusundum acıkcası @serkanylmz beyin dedigi gibi araplar fink atıyor ortada bizim türkler sessiz sakince duruyorlardı bunu bozmak icin herkese ara gaz basıp elimden geldigince basit olcagını söylemeye çalistim
    Tahmini 08.30 gibi 21 nolu bankoda numaram yandı ünlü kemik gözlüklü sarışın beyefendi de vize görüsmem toplamda 45 sn sürdü ben bile nasıl oldu ne oldu anlayamadım desem yalan olur

Günaydın diyip bankoya yöneldim benden yemin etmemi ve önce sol 4 sonra sağ 4 sonra iki basparmak izi alip direk randevuya basladık hic gözgöze gelmedik ekrana bakıyordu sürekli sordugu sorular sunlardı

-Nereye gidiceksin?
    ---New Jersey CherryHill olarak cevapladım
    -Bankada ne kadar paran var?
    ---17 bin $ oldugunu belirttim
    Ardından ne is yapicaksin diye sorucakti verdigim Job offer görünce aa tamam gerek yok anladım dedi ve ingilizce vizen onaylandı 1 hafta sonra posta dedi ve bitti arkamı döndüm bankodan cıkarken iyi günler diledim bi an şaşirdim bu kadar sürmesini de beklemıyordum bu kadar basit olmasını da herkes hayırlı olsun diledi dedim starbucks gecicem gelin birer kahve icelim diye ama 1 saat kadar bekledikten sonra gelen giden olmayınca otele dönüs yaptım ve istanbula geri geldim

Genel olarak yazmak istedigim herseyı yazdım biraz sohbet biraz cok düz yazı tarzında oldu farkındayım halen etkisindeyim heyecanımın 6-7 aydır nötr negatif bir birey yerini daha pozitif bir insana bıraktı şansımın düsük case numberlı biri olarak önceden mülakat randevusu alan biri olarak sanslı oldugumu soyleyebilirim yüksek case numberlı arkadaslara öyle böyle diye akıl verebilcek biri degilim herkesin süreci kendi icin en hayırlısı ve bol bol mülakatlı geçmesini dilerim ama Ankara kesinlikle ortalamada günlük cok rahat bir sekilde 100 200 dv basabilecekken TR dısı vatandas yogunluguna önem veriyor bu cidden hem üzücü hemde gereksiz insan seçme politikası gibi geliyor o yüzden bugun benim ile mülakati başarılı gecen herkese hayırlı olmasını dilerim AP sürecine kalan herkesin en yakin zamanda sürecinin olumlu sonuclanmasını temenni ederim son olarak mülakat alamamis ve sıra bekleyen arkadaslara umarım TR veya dısı bir konsolosluktan en yakin zamanda mülakat almalarını en içten dileklerimle arz ederim

Teşekkürlere gelirsek

@lumos a job offer konusunda bana yardımcı ve ögretici oldugu icin
    @kuzeyyuzu bey e hepatit B konusunda beni rahatlattigi icin
    @crazycells sürecin basında her imdadima kostugu icin
    Ve burda en cok takdiri hakeden
    @gucarslan bey e cok ama cok teşekkür ederim her sorumuza cevap verdi ama kızdı ama sevindirdi ama yardımcı oldu ama latifeler yaptı gercekten kendisinin hakkını ödeyebilcegim biri degil cok ama cok yardımı dokundu kapanısımı onun sözlerimi ile yapayim Ankaraya güvenmeyin!!!

Yardımlarınızı bol bol Sokak hayvanlarına yapin onları sevin ve besleyin iyi geceler iyi sabahlar Bol Mülakatlar dilerim

• @symbi0te tekrar gözünaydınlar olsun 🙂 çok güzel yazmışsın ,okuması keyifli oluyor ama yaşaması biraz stresli 🙂 yeni çıkacağın yol'da başarılar ve kolaylıklar dilerim , hakkında ve hakkımızda herşeyin hayırlısı dileklerimle ...

• ⭐⭐

@symbi0te Tebrikler, vizeniz hayirli olsun, kocaman da bir gecmis olsun.

• @symbi0te Merhabalar, gözünüz aydın, yeni hayatınız daha da güzel olur umarım 🙂 Detaylı anlatımınız için teşekkürler, özellikle de şahsen okumaktan keyif aldığım ''öncekilerden farklı bir sayfa'' ile karşılaşılması, ilk öğrenilen an ve akabinde yaşanılan garip hislerin tarifi yine o ''bilgisizliğin tatlı mutluluğu'' nun olduğu günlere kısa süreliğine götürmesi hissi okurken herkesi tebessüm ettiriyordur umarım. Hakkınızda herşey güzel olsun. Darısı mülakat bekleyen herkese.

• Merhabalar. Ben de naçizane yaşadığım tecrübelerimi paylaşmak isterim.
    25 Aralıkta ki Unganlar randevumda sadece pasaport ve aşı kartımı istediler. 3 doz covid aşım vardı ve hatırlatma dozu olmadan dosya tamamlanmaz dedikleri için bütün işlemlerimi bitirdikten sonra devlet hastanesinde covid hatırlatma dozumu oldum. Hastanede Unganlarda yaptırdığım aşıların isimlerini görmeden dozu yapmadılar. (Totalde 5 tane aşı oldum Unganlarda 9.998₺+1.300₺ ücret ödedim, tek kişi) Aşı olup, aşı kartımı teslim edip Unganlarda ki işlemlerimi tamamladım. (Unganlar randevusuna 1 ay kala hiçbir aşı yaptırılmaması gerektiği yazıyor ancak eğer çocukluk aşılarınızı kanıtlayamıyorsanız 1 ay öncesinden yaptırabilirsiniz dedi oradaki birine danışmada ki hanımefendi. Yoksa zaten kendileri yapacaklar gerek gördükleri aşıları.) Ertesi gün dosyamı öğleden sonra teslim aldım.
    Gelelim mülakat gününe yani düne 🙂
    8.45 te idi randevum. 8.30 a içeri almaya başladılar. Önce pasaportumu alıp vize türümü sordular. Sonra beklemem gerektiğini bizimle ilgileneceklerini söylediler. Yaklaşık 1 saat sonra 330 $ vize ücretini ödemek için yönlendirildim. ( Burada para üstü vermiyorlar dedikleri için nakit ve tam para hazırladım ben ancak önümdeki kadına para üstü verdiler ben garantiye almak istedim açıkçası). Daha sonra evrak teslimi için yine beklemeye başladım. Evrak olarak -Pasaport, -Diploma ve 1 adet fotokopisini, - Adli Sicil Kaydı, -Nüfus Kayıt Örneği, -Banka Hesap Dökümleri -Sağlık Raporu -2 adet fotoğraf aldılar. Tekrar beklemeye başladım. Sıram geldi ve şunları sordular. (Önce yemin ettirdiler)
    Ne mezunusunuz ?
    Bölümünüz nedir ?
    Daha önce Amerika veya başka bir ülkede yaşadınız mı ?
    Orada ne iş yapmayı planlıyorsunuz?
    Hangi eyalete gideceksiniz ?
    Orada tanıdığınız var mı ?
    Vizenizi onaylıyorum 1 hafta içinde teslim alabilirsiniz ve mutlu son :). Yaklaşık 10.30 gibi çıktım.
    Herkese bol şans diliyorum. Umarım herkes için güzel bir başlangıç olur. Buradaki başlıklarda süreç hakkında yardımcı olan, tecrübelerini paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |