Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Detaylı bir yazı paylaşımı yapıcam eve geçince vizem onaylandı çok kısa sürdü şimdiden bugün için tüm herkese hayırlı olmasını dilerim

• @symbi0te hayırlı olsun olcam

• @symbi0te hayırlı olsun tebrikler

• @symbi0te hayırlı olsun Amerika'da ki hayatınızda başarılar 🙏

• Yasaklı

Dostlar selam,

Vizelerimiz onaylandı çok basit bir süreç önemli olan mülakat randevusu alabilmek isteyen herkese allah nasip etsin istanbula geçince detaylı bir deneyim yazacağım İyi Forumlar ✋🏼😊

• @Prm-oguzhan hayırlı olsun:)

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevdesarp vizeniz hayırlı olsun sevde hanım.
    ama lütfen müsait olunca uzun uzun yazın. yazın ki aynı olsa dahi insanlar okuyup faydalansın.

forum, "diğer arkadaşların paylaşımlarıyla birebir aynı" şeklinde yorumlarla ayakta kalamıyor 😉

• Merhaba sevgili yeşil kart forum ailesi. Öncelikle tüm süreçte yanımda olan sevgili @gucarslan ve herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Unganlar ve Mülakat deneyimimi aktarıyorum.
    UNGANLAR
    12 Ocak 2024 saat 10 civarında Kuğulu Parktaydım.Unganlar sağlık randevusu saatim 11:30'du. 11:20'de Unganlar'ın bulunduğu binaya girdim.4.kata çıktım ismim güleryüzlü bir hanımefendi tarafından söylendi. Pasaportum alındı ve üçüncü kata kan ve idrar tahlili için yönlendirildim.Düzen laboratuvarına 117.5 $ ödeme yaptıktan sonra kan ve idrar tahlilim yapıldı ve elimde ödeme kağıdıyla beşinci kata yönlendirildim ve akciğer film çekildi.Burada bir ödeme yapmadım.Tüm testler için en başta ödemeyi alıyorlar.Tüm süreçte aslında bütün orada çalışanlar sizi yönlendiriyor ve eliniz ayağınıza dolanmıyor her şey çok güzel ilerliyor. En son yaklaşık 20 dakikada akciğer filmini bekledim ve tekrar Unganlar ofisine indim. Testleri ödediğime dair belgeyi orada bulunan hanımefendiye teslim ettim ve benim beklememi söyledi. Daha sonra ismim okundu ve ardından ilaç kullanıyor musun dendi. Kullandığım ilacı kutusuyla beraber verdikten sonra içerideki odaya yönlendirildim. Hanımefendi üzerimde sadece iççamaşırı kalacak şekilde beklememi ve giymem gereken siyah önlüğü arkadan sanki bir ceket giyer gibi giymem gerektiğini söyledi. Yaklaşık 1 dakika bekledikten sonra sevgili doktor Mehmet Ungan geldi.Sedyeye uzanmamı istedi ve bazı sorular sordu; okuyor musun, sigara, alkol kullanıyor musun, daha önce psikolojik bir şey yaşadın mı daha önce madde kullandın mı gibi sorular yöneltti. Bu süreçte bana toplam beş aşı yapmış fakat eli o kadar hafif ki sanki bir tane yapmış gibi hissettim. Bira kullanıyorum ama bazen dediğimde yani sosyal içicisin diyip gülüştük. Daha sonra geçmiş olsun diyerek odadan çıktı. Ben gittiğim gün cumaydı ve bana cumartesi günü saat 11:00'de raporunu alabilirsin dendi. Unganlar sürecim böyleydi.5 aşı ve sağlık muayenesine 340 dolar ödeme yaptım.Tüm bu klasik sürece eklemeler yapmam gerekirse vücudumda fazla sayıda dövme var ve hiçbir şekilde dövmelerime bakmadı.2023'te Mide kanaması geçirdiğimi ve mide koruyucu ilacı bu yüzden getirdiğimi söyledim. Ayrıca bana psikolojik bir rahatsızlık geçirip geçirmediğimi sorduğunda kalp çarpıntısı ve panik atakla psikiyatriye gittiğimi fakat bu ilaçların beni eskisinden daha kötü yaptığını fark ettiğim için bıraktığımı söyledim. bu konuda da herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Toplam süreç sanıyorum ki 1 saat sürdü.
    MÜLAKAT
    17 Ocak 2024 Çarşamba sabahı saat 7:00'de konsolosluğunun önündeydim. Bir anda kalabalık olmaya başladı ve herkes herkes düzensiz bir şekilde güvenlik kısmının önüne alındı. 7:45 randevuları alındıktan sonra sıra 8:00 randevularına geldiğinde öncelikle pasaportumu sadece İngilizce konuşan güvenlik görevlisinin önündeki Çekmeceye bıraktım.Bana garip gelen şey o çekmecenin oraya kadar güvenlik kontrolü olmayıp sadece asıl talihliler alınması gerekirken tüm aile fertleri kazanan akrabasının eşinin ya da dostunun yanında o pasaportun konulduğu çekmecenin önüne yığılıyor. Tabii insan ister istemez randevu saatim gecikecek mi gecikmeyecek mi beni es geçtiler mi diye düşünmeye başlıyor.Çünkü kuru kalabalık nedeniyle açıklamaları duyamayabiliyorsunuz.Neyse ki her şey yolunda gitti ve güvenlik kontrolünden geçtim. Özellikle kemer anahtar bozuk paranın ve kadınlar için çantanın alınmayacağını belirttiler fakat buna rağmen hala kollarında çantalarla giden bir sürü kadın vardı. Benim yanımda sadece cüzdanım ve belgelerimin bulunduğu dosya vardı bunları havalimanlarındaki türden tek bir kutuya yerleştirmem istendi ve xraye bıraktım.Ben de xrayden geçtikten sonra güvenlik görevlisine iyi günler diledim ve herkesin bahsettiği o meşhur ağır kapıyla ben de karşılaştım gerçekten çok ağırdı. Kapıyı açtıktan sonra güzel bir bahçe yolu karşıladı beni ve yolu takip ettim.Sol tarafa doğru döndüğümde içerideki vezneleri gördüm.İşte o an orada bir heyecan başladı.Buraya girerken yine ağır bir kapı vakası daha vardı. Kapıyı açtım. Sol tarafta danışma gibi kısımda güler yüzlü hanımefendi beyefendiler oturuyordu. Buyrun yardımcı olayım dedikten sonra bana bir kağıt verdi bu kağıdı dikkatlice okumamı ve beklememi söyledi. Kağıtta DS-260 formunda yanlış doldurulan önemli kısımlar örneğin İsim Soyisim,doğum tarihi ve yeri vs varsa ücretin geri ödenmeyeceği ile ilgili bilgiler vardı.Ben oturup bu belgeyi incelerken etrafta akışı çok dikkatli ve atik takip eden güleryüzlü görevli bir beyefendi vardı ismimi okudu. Ödeme yapılan sıraya beni aldı. Önümde 2-3 kişi vardı hemen sıra bana geldi zaten.Ödeme kısmındaki görevli ile selamlaştım.Pasaportumu ve ücreti talep etti camın altında metal bir girinti kısım var iki tarafı da açık bir tarafı size bir tarafı görevliye bakan.Bu kısımdan pasaportumu ve ücreti görevliye iktirdim. Bir numara verdi numarayı takip edin dedi. Yaklaşık 10 dakika sonra verdiği numara yandı.Yine güler yüzlü genç bir hanımefendi ile selamlaştık. İki adet fotoğrafımı, lise diplomamı ve fotokopisini, Banka hesap dökümünü, sağlık raporunu , arşiv kayıtlı adli sicil kaydını, nüfus kayıt örneğini istedi. Nüfus kayıt örneği mi hem aile nüfus hem de kişi olarak almıştım. Sadece sizin bulunduğunuzun olması yeterli dedi. Askerlik belgemi de aldı. İngilizce konuşuyor musun dedi ben de evet fakat Türkçe konuşmak istediğimi belirttim. Amerika'daki adresi güncellemişsin bu adresteki kişinin telefon numarası DS 260 formunda yok sende var mı şu anda dedi ben de hayır dedim. Çünkü o anda ezberimde değildi. Tamam oturabilirsin dedi. Ve ekrandan numaramı takip etmeye başladım. Ardından numaram yandı ve 20 numaralı bankoya yürüdüm. Merhaba diyerek karşımdaki görevliyi selamladım.O da bana merhaba diyerek selam verdi.Elimi kaldırıp yemin ettirdi ve sol 4 sağ 4 parmak ve 2 başparmak izlerimi aldı.Yanında da Türkçe çevirmen vardı.Öncelikle bana Amerika'da nereye gidiyorsun diye sordu. Florida olduğunu belirttim. Orada ne yapacaksın diye sordu öncelikle hizmet sektöründe çalışacağımı ardından kendi bölümüme yöneleceğimi söyledim. Okuyor musun dedi evet okuyorum şu anda 3. sınıfım dedim. O da bu sırada belgelerimi pasaportumu ve gerekli olan her şeyi kontrol ediyordu. Hangi bölümde okuyorsun diye sordu sahne dekor ve kostüm dedim. Çevirmen bunu İngilizce olarak söyleyebilir misin dedi söyledim. Ardından değişik bir açıklama yaptı senin gibi çok kişi var öğrenci Amerikadan uzak kalınca karşımda çok görüyorum diye ben de çevirmene tekrarlamasını istedim çünkü gerçekten anlamadım ne demek istediğini. Çevirmene altı ay içinde gitmemle alakalı bir şey mi söylediğini sordum. Çevirmen de evet dedi fakat konu hala tam çözülemedi çünkü çevirmenin de tam anladığından emin değilim neyse.Türkçe olarak "Viza" onaylandı dedi teşekkür ederim dedim. Yanındaki çevirmene başka bir şey yapmam gerekiyor mu diye sordum.Hayır dedi ve binadan çıktım.Yardımcı olan herkese ve tüm Yeşilkartforum ailesine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

• Merhabalar, öncelikle süreç boyunca tüm sorularımızı cevaplayan @gucarslan ve herkese çok teşekkür ederiz. Bizim de bugün görüşmemiz vardı ve vizemiz onaylandı. İlk fırsatta detaylı bir şekilde mülakat sürecimizi yazacağım ama randevu maili alabilmek en büyük sıkıntıymış. Onun dışında hazır bir şekilde eksiksiz gidince sıkıntısız halloluyor. Bu süreci de eksiksiz ilerletmemize katkıda bulunan forumdaki herkese tekrardan çok teşekkür ederiz!! Süreci devam eden ve bekleyen herkese de bol bol şanslar dilerim ✨

• @sevdesarp Merhabalar, tebrik ederim vizeniz için, yolunuz açık olsun. Mülakat deneyiminiz ile ilgili en azından herkes ile aynı olmayan ve çok merak edilen detayları belirtebilirseniz faydalı olur diye düşünüyorum. Mesela ne kadar malvarlığı gösterdiğiniz ve hangi eyalete gideceğinizi söylediğiniz gibi.

• Merhaba,
    Bugün saat 08.45 randevusu için konsolosluktaydık. Bekleme süreleri biraz uzundu. Girişte pasaportlarımızı verdikten sonra sırayla içeri alındık. İçeri geçtiğimizde ücret ödemek için bir sıra numarası aldık. Orada sıramızın gelmesini uzunca bekledik. Ödemeyi yaptıktan sonra evrak teslimi sırasına geçtik. Sıramız nispeten daha hızlı geldi. Evraklarımızı teslim ettikten sonra mülakatımız için sıra beklemeye başladık. İngilizce mülakat tercih etmiştik bu nedenle daha kısa sürede sıramız geldi. Görevli çok güleryüzlü biriydi. Ben ve eşimden parmak izi alındı. Bu sırada oğluma yaşını sordu. 7 diye cevapladı oğlum. Amerikaya gitmek istiyor musun dedi. Oğlum evet anlamında başını salladı. Daha sonra eşime ne iş yapacağını sordu. Eşim makine mühendisi olduğunu orada da aynı şekilde mesleğini yapacağını söyledi. Nereye yerleşmeyi düşündüğümüzü sordu. Mevcut firmasının Amerikada olan fabrikasına geçiş için görüşmede olduğunu olumlu olursa exeter bölgesine gideceğimizi, b planı olarakta texas düşündüğünü söyledi. Ardından eşimin balgam testi sonucu gelmediği için raporunuz geldiğinde Amerikaya gidebilirsiniz deyip pasaportlarımızı geri verdi. Bu cümleden anladığımız kadarıyla olumlu sonuç aldık. Şimdi iş test sonucu beklemeye kaldı. Mülakata giren, girecek olan herkese başarılar ve bol şanslar dilerim. Bu forum sayesinde her şeyi bilerek gittik. Her ne kadar heyecandan mide krampları yaşasam da, oldukça kolay atlattık. Destek veren sorularımızı cevaplayan herkese çok teşekkür ediyorum.

• @toykan17 Tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @ssoydan88 Vizeniz hayırlı olsun

• @misha90 Çok teşekkür ederim.

• Vizesini alan, mülakat deneyimlerini anlatan herkese teşekkür eder, yeni hayatlarında başarılar dilerim 🙂
    bütün yazılan deneyimleri okudum heyecanınızı yaşadım resmen.

benim gibi mülakat sırası bekleyen herkese bol şans ve sabırlar dilerimm...

• @toykan17 yeni hayatinda basarilar ve mutluluklar dilerim ✌🏽

• Merhaba arkadaşlar bugün 08:00da olan randevum için konsolosluğun önüne 7:30’da gittim bir sıra oluştu sıra ne kadar uzun olursa olsun korkmayın çünkü randevu saatine göre çağırıyorlar 7:45’ten başlayarak ona göre pasaportları almaya başlıyorlar daha önce yazan arkadaşların belirttiği gibi kesinlikle telefon akıllı saatler vs almıyolar cüzdan ile girebiliyorsunuz. Girdikten sonra Green kart görüşmesi için olduğunu söyleyince sadece pasaport alıyor ilk görevli bilgilendirme yapıyor adinizi yazıyorlar daha sonrasında ise adım söylendi ve vezneye ödemeye gittim ben nakit 330 $ olarak ödemeyi tercih ettim benim önümde bekleyen kişiler kredi kartları yurtdışına açık olmadığı için ödemesini yapamadılar maalesef ve geri çıkmak zorunda kaldılar. özellikle dikkat edin bence kredi kartı ile ödemek isteyenler kontrol etsinler. Akabinde ödeme sonrası bir numara verip diğer tarafa yönlendirildim orada ödeme fişini de soruyorlar arkadaşlar ben bilmiyordum iyi ki atmamışım görevliye ödeme fişi diplomam pasaportum ikametgah adresi sicil kaydımı verdim ve banka Dökümlerimi. Daha sonra vize görüşmem için ilk girdiğim alana tekrar yönlendirildim. Ilk önce Sağ elimi kaldırıp yemin ettirdiler daha sonra parmak izlerini aldılar ilk olarak hangi bölümü bitirdiğimi sordular ve şu anda ne iş yaptığımı. Ben satış pazarlama dedim çünkü satış yöneticiliği yapıyorum bir firmada. Orada kaliforniya adresi belirttiğim için kaliforniya’ya mı gideceksin dedi ben de evet dedim ailen mi arkadaşın mı var dedi arkadaşım olduğunu söyledim güzel dedi peki orada ne iş yapmayı düşünüyorsun dedi ben de yine aynı şekilde satış pazarlama olarak kendi şirketimle orada devam etme ihtimalim olduğunu söyledim tamam dediler. Hesabımda ne kadar olduğunu sordular 16.125 usd dedim .

Daha önce Unganlar randevu mailde de belirttiğim gibi benim sağlık raporum randevuma yetişmediği için eksik olarak onu işaretlediler sağlık raporunuzu göremedik dediler ben de çünkü yoğunluk sebebiyle bugün öğlen alabileceğimi söylediler dedim peki o zaman her şey tamam Cansu hanım sadece ihtiyacımız olan sağlık raporunuz onu da gönderirsiniz her şey tamam dediler güldüler ve pasaportumla beraber sarı kağıdı verdiler. teşekkür ettim yani bu şekilde olumlu olduğunu düşünüyorum. Akabinde öğlen sağlık raporunu aldım pasaportumu, vermiş oldukları sarı kağıdı, sağlık raporum ve mail de belirtilen yerden kurye yetkilendirme belgesi ile beraber ptt ile kargoya verdim. Belki aynı süreçleri yaşayan arkadaşlar olur diye açıklamak istedim detaylı bir şekilde. Umarım mülakat bekleyen herkesin maili gelir ve görüşmeleri çok güzel geçer.

• Excel tablosunda bir kişi red aldı yazılmış neden aldı acaba bilen varmı

• Başta @gucarslan olmak uzere tum adminlerimize ve forumdaslarımıza tesekkur ederek baslamak istiyorum kısaca deneyimimden bahsedeceğim sabah 08.45’te mulakatım vardı Kızılay’daki otelden metroyla geldik Söğütözü durağında indik elçilik bu durağa yürüme mesafesinde.Elçiliğe girince sağ taraftan pasaportunuzu teslim ediyorsunuz sonra sol taraftan randevu saatinize göre çağırıyorlar.Güvenlikten geçtikten sonra bahçede biraz yürüyorsunuz konsolosluk binasına girince sol tarafta danışma tarzı biryer var yine sıraya girip oraya gidiyorsunuz ne için geldiğinizi söylüyorsunuz ben green card diyince vize ücretinizin geri verilmeyeceğine ve yanlış,eksik bilgi vs verildiğinde eleneceğiniz gibi bilgiler yer alan kağıt veriyorlar sonra biraz bekledikten sonra görevli isminizi okuyor vezneye geçip ödemeyi yaptıktan sonra sıra numarası alıyorsunuz.Sıra numarası gelince evraklarınızı teslim ediyorsunuz mülakat dili türkçe seçebiliyorsunuz sonra yine aynı sıra numarasının gelmesini bekliyorsunuz sıranız gelince ilgili bölmeye gidiyorsunuz parmak iziniz alınıyor ve mülakatınız başlıyor, sorular şöyleydi(soruların sırası ve cümlesi birebir aynı olmayabilir ama konu aynı);
    -daha önce hiç evlendiniz mi?
    -üniversiteye mi gidiyorsunuz?(evet dedim)
    -bankanızda ne kadar paranız var?(tek kişi bekar bir erkek ve north carolina eyaleti için ve tanıdığınız var mı sorusuna evet dedim,hesabımdaki para bir bankada 9000$ ve diğer bankada 2000$ ve 1300€ olmak üzere yaklaşık 11.000$ ve 1300€ vardı.(döviz hesaplarından hiç para çıkışı olmadı sadece para yatırmıştım ve 9000$ olan hesap çekilişi kazandığımı öğrendikten sonra açıldı.)
    -hangi eyalete gitmek istiyorsunuz?
    -tanıdığınız var mı?
    -amerikada ne iş yapacaksınız?
    Soruları kısa ve dolandırmadan cevapladım ve “Vizeniz onaylandı 1 haftaya ptt” cümlesini duydum ve binadan ayrıldım😊

Deneyimim kısaca böyleydi inşallah mülakat tarihi alanlar hayırlısıyla vizelerini alır,mülakat tarihi alamayanlar da hayırlısıyla mülakat tarihlerini alıp vizelerini alırlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |