DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Murat-Bice Çok iyi yeni hayatınızda başarılar,

• @Umut-Şele hayırlı uğurlu olsun vizen umarım Amerika'da herşey istediğin gibi gider yolun açık olsun

• Merhabalar herkese, 8:30 da randevum vardı.7:30 gibi konsolosluğa giriş yaptık. İlk olarak saatlere göre içeriye alım yapıyorlardı. Bizim sıramız geldiğinde pasaportlarımızı verdik ve kontrol kısmına geçtik.Kontrolden sonra pasaportlarımız tekrar bize verildi ve iç taraftaki mülakat yerine geçtik. Sıramız gelince ilk pasaportları verip üzerine işlem için sticker yapıştırıldı ve bize geri verildi. Vize ödemesi için sıraya girdik. 330 Usd dolar ödeme yaptıktan sonra bize sıra numarası verildi ve beklemeye başladık.Sıramız geldiğinde;
    -Evli bir çift olarak
    -Pasaportlar
    -Diploma aslı
    -Diploma fotokopisi
    -2 adet fotograf her iki kişi içinde
    -VukuatlıNüfus kaydı(her iki kişi içinde)
    -Evlilik cüzdanı ve 2 adet fotokopisi
    -Arşiv kayıtlı Adli Sicil Kaydı
    -Banka Dökümanları(Yaklaşık 30k Usd gösterdik.)
    (Araba ruhsatı vardı ama vermedik istemediler de)
    bunları sunduk.Oturmamızı daha sonra çağıracaklarını söylediler.Tekrar çağrıldığımızda ise;

-Yemin ettirdiler,
    -İlk evliliğimiz olup olmadığını ,
    -Daha önce yurtdışında yaşayıp yaşamadığımızı,
    -Nerede yaşayacağımızı,
    -Gideceğimiz yerde ne yapacağımızı,
    -Tanıdığımız olup olmadığını,
    -Ne kadar birikimimiz olduğunu sordular.

Parmak izlerimiz alındı.Onaylandı denilip 1 hafta sonra PTT den alabilirsiniz dendi.Bütün işlemler 10:30 gibi bitti.

• Mülakatı güzel geçen tüm arkadaşları tebrik ederim. Yeni hayatınızda mutluluklar . acaba merak ettiğim Konsolugun durumu nasıl cok mu yoğun içerisi dv kaç kişi bakıyor ve İran vatandaşı mi Ağırlıkli bu konuda biraz bilgi verebilecek var mı acaba

• @ismail-kansız İsmail bey hayirli olsun tebrik ederim, excelde connecticut gordum gideceginiz yerde, kismetse ve olursa ben de connecticut dusunuyorum. Yolumuz kesisir umarim 👍

• @lucky06 öncelikle hayırlı olsun. Umarım her şey istediğiniz şekilde gerçekleşir. "Ne iş yapacaksınız/yapmayı düşünüyorsunuz?" sorusuna özel değil ise cevabınız ne oldu? Kabalık olarak algılamayın ancak freelance çalışmak ya da yine beyaz yaka olarak çalışmak gibi iki seçeneğim var ama flu cevap yerine kesinlik bekliyorlar mı, deneyimlerini yazan arkadaşların anlatıları iyi bir yönlendirme aracı olabilir diye düşünüyorum.

• @lucky06 hayırlı uğurlu olsun yeni hayatınızda başarılar dilerim,

• Merhabalar, dün vizemiz onaylandı ve heyecanımızı anca yeniyoruz😊 Tecrubelerimiz kapsamında kendimize sıkıntı yaptığımız bir iki konu olmuştu onları paylaşmak istiyorum.
    Greencard eşime çıktı. Üniversite mezunu ve teknoloji sektöründe çalışanlarız. Bunun yanında gençlik yıllarımda yaptığım bir iki küçük hata neticesinde ehliyeti daha önce 3 defa kaptırdığım için bunun sorun olup olmadığına emin olamadık ve biraz fazla sıkıntı yaptık. Sağlık muayenesinde daha önce ehliyet kaptırdınız mı diye defalarca üzerine basılarak soruluyor. Evet kaptırdım diye belirttim. Psikiyatriste yönlendirildim. Kendisi kaç defa kaptırdın diye sormadı neyseki.. Genel bir muhabbet sohbet ile görüşme sağladık. Kendisi oldukça donanımlı. Ben tüm sorulara doğru cevaplar vermeye çalıştım. Zaten söylemesem muhtemelen anlardı 😊 Görüşmenin sonunda “Ben onay vereceğim bu anlamda sorun yaşamazsınız” diyerek içimi rahatlatarak gönderdi.
    Bir de başvuru aşamasındaki fotoğrafımda sakalım oldukça uzun ve kötü görünüyordu. Nasıl olsa çıkmaz diye evden çalıştığım bu süreçte önemsemeden foto çekerek yükledik. Dış görünüşe neyseki takılmadılar.
    Mülakat günü çok detaylı hazırladığımız hatta fazlasını götürdüğümüz evraklarımız ile Çukurambardaki yere gittik. Biraz bekledik. Pasaportlarımızı verip güvenlikten geçtik. Bahçeden düz yürüdük ileride soldaki alana girip Greencard için diye belirttik. 18 numaralı bangoya yönlendirip vize ücretini(kişi başı 330$) ödedik. Verilen sırayı bekledik yanınca gidip istenilen evrakları verdik.
    -Pasaportlar(Amerika vizeniz yoksa eski pasaportları almıyor)
    -Diploma aslı ve fotokopisi(Yüksek lisans diplomasını almadılar sadece üniversite)
    -2 adet fotograf her iki kişi içinde
    -Vukuatlı Nüfus kayıt örnekleri (Doğum belgelerini almadı)
    -Evlilik cüzdanı ve 2 adet fotokopisi
    -Arşiv kayıtlı Adli Sicil Kayıtları
    -Banka Dökümleri – ben bankadan Amerikan konsolosluğu adına hazırlanmış toplam tutarın dolar karşılığı görülen ayrıca bir belge talep ettim ve banka gönderdi. Direk bu belge yeterli oldu. (20K üzerinde gösteren çiftlerde sorun yaşayan görmedik.)
    -Boşanan kişinin asıl belgesini ve mütercim tercüman çevirisini de elimizde bulunsun diye aldılar
    -Türkçe mi ingilizce mi mülakat istiyorsunuz? Diye soruyorlar
    -Adres bilginiz güncel mi diye soruyor. Şu an güncel fakat uçakla istediğimiz Amerika eyaletine girebileceğimiz ve girdiğimiz eyalette Adreslerimizi değiştirebileceğimizi ve güncelleyebileceğimizin teyidini aldım.
    Daha sonra aynı sıra numarasını tekrar bekledik ve sıra tekrar geldiğinde gözlüklü ve tatlış beyefendi bizi çağırdı. Aşağıdaki soruları sorarak onaylıyorum ve 1 hafta sonra PTT dedi ve vizemizi almış bulunduk😊 Beklemek biraz uzun onun haricinde mülakat 1 dakika..
    -Sağ kol kaldırıp doğruları söyleyeceğimize yemin ettiriyorlar,
    -İlk evliliğimiz olup olmadığı(boşanan varsa belgesini kontrol ediyor) ,
    -Ne zaman evlendiğimiz,
    -Daha önce yurtdışında yaşayıp yaşamadığımızı,
    -Nereye gideceğimiz ve ne yapacağımız? ,
    -Parmak izlerimiz alındı.
    Sevgili Forum ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Burada saygılı ve araştırmacı olursanız, bulamadığınız tüm soruların cevabını sorabilir ve doğru cevaplara ulaşabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!
    Umarım sizlerin de gönlüne göre olur, işleriniz su gibi akar. Tüm mülakat bekleyen kişiler için mülakata girerek güzel deneyimlerini paylaşabilmeleri ümidi ile. Sevgilerimle,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cengodisco tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'de bol şans diliyorum..

• ⭐⭐

@Cengodisco vizeniz hayırlı olsun.Amerikadaki yeni yaşantınızda başarılar.

• Yasaklı

@lucky06 hayırlı olsun amerikada ki hayatınızda başarılar 😊✋🏼

• Yasaklı

@Cengodisco Tebrikler asıl mülakat Amerikada şimdiden kolaylıklar ve başarılar diliyorum 😊✋🏼

• ⭐⭐

@Cengodisco Ehliyet kaptırma gibi bir detayı anlatmanız iyi olmuş. Benzer endişesi olanlar için örnek olur. Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @Cengodisco tebrikler Darısı bizimbaşımıza Amerikada başarılar

• @Cengodisco vizeniz hayırlı olsun

• @Cengodisco size ve esinize yeni hayatınızda şans ve mutluluklar diliyorum

• @Cengodisco tebrik ederim,basarilar dilerim yeni hayatinizda

• 2 kisilik bir aile ile mulakata giren arkadaslar en dusuk ne kadar bir birikim gosterdiniz acaba ? Bu konuda sanirim sponsor bulmam gerekecek

• @Cengodisco Tebrikler. Yeni hayatımızda başarılar..

• @Cengodisco vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar ve başarılar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

220

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |