DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Çok teşekkür ederim darısı başınıza 🙏😊 @kkaya

• @dkagan55 geçen yıl aynı heyecan ve stresi yaşayan biri olarak okudum deneyiminizi. Cok şükür emeğinizin karşılığını almışsınız..
    Hayırlı uğurlu olsun vizeniz.. 🙏🏻

• @Esrâ-Nur çok teşekkür ederiz.

• Arkadaşlar merhaba,
    Viyana mülakat deneyimimi paylaşacağım.
    Öncelikle bu forumda tüm yazı yazan, soru soran ve bilerek cevap veren herkese teşekkürlerimi sunmak isterim.
    Zira bu forumda hiç soru sormadan neredeyse tüm mülakat deneyimlerini (geçmiş yılların deneyimleri dahil) ve greencard aşamaları sayfasını tamamen okumuş biri olarak vizemi alabildim.

Dosya taşıma:

Ankara Konsolosluğunun zayıf performasını gördükten ve forumdaki düzenli olarak Ankara ya güvenmeyin 🙂 paylaşımları sonrası yeşil pasaporttan vize istemeyen birçok konsolosluğa visa navigator dan ilgili bilgilere göre Şubat başında ilk maillerimi attım. Neredeyse hepsinden olumsuz dönüş aldım. olumsuz dönmeyenler hiç bir cevap vermedi. 29 Şubat günü işten eve dönerken @ATS16 nın Avusturya olumlu dönüş yapmaya başlamış mesajını görmem sonrasında(kendisine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.) aynı günü akşamı 21 gibi şubat başında attığım maili tekrar Viyana Konsolosluğuna gönderdim ve ertesi gün 12:30 da olumlu geri dönüşleri geldi.
    Viyana 25 nisan olarak randevu verdi ve uygunluğunu teyit ettik. Sonrasında sağlık işlemleri için Molnar a 25 Nisan mülakatına göre mümkün ise 23 nisan olabilir mi şeklindeki mailim sonrasında Molnar ile 23 Nisan saat 09:00 olarak randevuyu ayarladık.
    Gene bu forumda geçen senenin viyana mülakatlarını hepsini okudum. @lumos un viyana ilgili excelini inceledim. kendisine çok teşekkür ederim 🙂
    Bunları yaptıktan sonra sanki kendimi viyana ya gitmiş, sağlık muayenesi, vize mülakatı atlatmış biri kadar bilgi sahibi hissettim. Bunda oradaki sistemin prosedürel olarak hep aynı olması da etkili oldu zira çok özel bir durumunuz yok ise tüm tecrübeler neredeyse her şeyi ile aynıydı.

Sağlık Muayenesi:

Eşim ve 5 yaşındaki oğlum ile katılacaktık. eski tecrübeleri okuduktan sonra gerekli aşı listesi ile devlet hastanesi enfeksiyon bölümüne gidip antikor testi yaptırdık. Tdap için antikor testi yok, bende Tdap a ilave olarak Hep B antikoru da yoktu. Tdap için İstanbul dan Adacel i 671 TL ye kendim ve eşim için temin ettim. Aile hekiminde eşim ve kendim için Adacel i, kendim için Hep B aşısını yaptırdık. Yaptırdığımız antikor testlerinin e nabız çıktılarını ve yaptırdığımız aşıları, oğlumun e nabızdan alınmış aşı kartını aile hekimine kaşe ve imza yaptırdık.
    22 Nisan da Viyana ya uçtuk. 23 Nisan saat 09:00 da Molnar daydık. Tüm diğer tecrübeler gibi antikor ve aşı kartlarını verdik(hiçbir dökümanı tercüme ettirmedik sadece e nabızdan ingilizce olarak alınabilenleri ingilizce almıştık). Dökümanlarda çok fazla Türkçe yazı olmasına rağmen oradaki arkadaşlar Türkçe tabirlere çok aşina oldukları için hiçbir soru sormadan tüm aşılar tamam dedi. Daha sonra yeni bir yazı geldi ilave polio aşısı da gerekiyor cümlesini duyunca önce bir şaşırdım, sonrasında yazıya tekrar bakıp polio aşısı 26 Nisan sonrasındaki muayenede isteniyormuş sıkıntı yok cümlesi ile rahatladım.
    Sonrasında klasik, daha önce ameliyat oldunuz mu, depresyon tedavisi ilacı kullandın mı, şu anda kullandığın ilaç var mı soruları, ateş ve tansiyon ölçümü yapıldı. Daha sonra fiziksel muayene yapıldı ve kan tahlili için numune alındı.
    Röntgen için gidilecek olan yerin bilgilerini gösteren çıktıyı bize verdiler ve ödeme sonrası oraya geçtik. Ödeme yetişkin ücreti 2 X 360€, çocuk ücreti 310€, kan tahlili ücreti 2 X 15 € olmak üzere toplam 1060€ nakit ödedik. Kredi kartı kabul olmuyormuş.
    5A numaralı otobüş ile röngen merkezine geçtik. 2. Sıradaki butondan sıra numaramızı aldık. Sıra çabuk geliyor. Molnar dan verdikleri belgeleri verince ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Belge teslimi sonrasında soyisim ile çağrılmayı bekliyorsunuz. Çağrılınca röngen çekiliyor ve CD lerinizi alabilmek için tekrar soy isim ile çağrılmayı bekliyorsunuz. Röntgen çekimi sonrasında ben sigara için dışarı çıkmıştım ve benim CD mi eşime teslim etmediler. Bilginize.
    Vize Mülakatı:

Molnar dan 24 Nisan saat 14:00 gibi sağlık belgelerinin konsolosluğa gönderildi bilgisi mail olarak geldi.
    25 Nisan saat 13:00 daki mülakat için 12:30 gibi mülakat yerine gelmiştik. 12:40 gibi 4.kata çıktık ve klasik 13:00 da gelin cevabı ile tekrar aşağı indik.
    13:00 da tekrar yukarı çıktık, sıraya girdik. Sıra gelince pasaportları verdik ve güvenlikten geçtik. Güvenlikten akıllı saat, Mouse geçmesine izin verilmedi.
    İçeri girdikten sonra soyisim ile hangi vezneye gideceğiniz bilgisi anons ediliyor. İlk olarak evrak teslimi ve parmak izi için çağrıldık.
    Asıl talihli olarak benden;
    1- 2 adet foto
    2- Diploma orjinali, çevirisi
    3- Evlilik cüzdanı
    4- Formül A
    5- Formül B
    6- Banka dökümü (ben 2 farklı bankadan 3 hafta önce aldığım dökümün özet sayfalarını verdim.)
    7- Sabıka kaydı(İngiltere de yaşadığım için oradan aldığım sabıka kaydı)
    Eşimden;
    1- 2 adet foto
    2- Formül A
    1- Formül B
    2- Sabıka kaydı(eşim Kıbrıs okuduğu için oradan alınmış sabıka kaydı ve tercümesi- onlar istemedi ben verdim onlar aldı)
    5 yaşındaki oğlumdan;
    1- 2 adet foto
    2- Formül A
    Sonrasında ödeme için diğer vezneye geçtik. 3 kişi için toplam 990€ yu kredi kartı ile ödedik.

Tekrar soyismimizin anons edilmesini bekledik ve anons sonrası mülakat başladı.
    Sağ elimizi kaldırıp doğru söyleyeceğimize yemin ettikten sonra sorular
    A: en son nerden mezun oldunuz
    Ben: üniversite makine müh.
    A: mesleğinizi mi yapıyorsunuz
    Ben: evet
    A: Amerika da tanıdıklarınız var mı
    Ben: arkadaşlar ve uzaktan akrabalar var
    A: Amerika’da nereye yerleşip, ne yapmayı planlıyorsunuz
    Ben: henüz karar vermedik, iş bulduktan sonra karar vereceğiz.
    A: tebrikler

Oğluma bayrak verilmesi.
    Ben: ne zaman pasaportları alabiliriz.
    A: 1 hafta sürebilir, daha kısa da olabilir ama söz veremem.
    Ben: yarın olabilir mi
    A: imkansız.
    Ben: teşekkürler 😊

Mülakatın ertesi günü ceac dan status ü düzenli kontrol ettim. Ready, AP, Issued.
    Bir ihtimal diye mailimi de düzenli olarak kontrol ettim. 26 Nisan 12:00 da viyana konsolosluğundan vizeniz basıldı, pasaportlarını konsoluktan(mülakatın yapıldığı yerden) 13:00-15:00 arasında alabilirsiniz maili geldi.
    13:00 da konsolosluğa gidip pasaportlarımızı ve kapalı zarflarımızı teslim aldık ve sürecimizi tamamlamış olduk.
    Bu arada aynı tarihte 2 kişi daha mülakata girdi ve aynı şekilde ertesi gün pasaportlarınızı alabilirsiniz mailini onlar da aldı.
    Viyana seyahati için organizasyonumuz konusunda da bilgi vermek isterim.
    22 nisan gidiş-30 nisan dönüş(dönüş biletini değiştirilebilir) olarak uçak biletimizi almıştık. Otel organizasyonumuzu 22 Nisan giriş- 27 nisan çıkış iptal edilemez ve 27 nisan giriş- 30 nisan çıkış iptal edilebilir olarak aldık. Dolayısı ile otelimizin uzatma kısmını iptal edip dönüş uçağımızı da 27 nisan olarak değiştirdik.
    Uzun oldu ama eski tecrübe paylaşanların paylaştığı detaylar bize çok faydalı olduğu için detaylı olarak bilgi vermek isterim. Sorusu olan olursa cevaplamaya çalışacağım.
    Tüm forum yazarlarına tekrar teşekkür ederim.
    Greencard konusunda hepinize başarılar.

• Yasaklı

Pasaportum var lakin 30 haziranda süresi doluyor ve 4 mayısta green card talihlisi olursam eğer süresi dolmak üzere olan pasaportla ds260 formunu doldurup pasaport yenilesem kcc mail atıp ds260 formumu açtırmam gerekli mi yoksa
    pasaport yenilediğimde eski pasaportu bana veriyorlar mı ? içinde aktif olan bir vize yok.

• @Ases Vizeniz kutlu olsun, deneyiminizi paylaştığınız için şahsım adına da size çok teşekkür ederim 🙂 Herşey gönlünüzce olsun.

• @Ases rica ederim, güzel bir sonuca vesile olduysam ne mutlu bana 🙏🏻

Sizi ve ailenizi tebrik ederim, süreçteki sonraki aşamalarda kolaylıklar ve ABD’de ki hayatınızda bol şans diliyorum 🍀🧿

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @Ases Tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar dileriz. Pasaportunuz ertesi günü verilmesi Viyana yolcusu olan bizi de umutlandırdı. Atlas kaydı yapmamız gerekiyormuş sanırım. Bunu son hafta mı yaptınız? Bir de pasaportlarınızı konsolosluktan mı teslim aldınız doğru mu anladım acaba?

• @mamudo teşekkürler. Atlas kaydımda sorun olmuştu son hafta düzeltip yaptım. Pasaportları konsolosluktan aldık.
    Tabi bu normal işleyiş değil. Neden böyle yaptıklarını bilmiyorum.
    Vizeniz konusunda başarılar dilerim.

• @Ases vizeniz hayırlı olsun Viyana Türkçe tercüman ile.mulakata girmeye izin veriyor mu ingilizcem çok yeterli degil olurda Dv25 dosya taşımam gerekirse bu Bilgi çok önemli

• @T-C-Kubilay-Dikici teşekkürler.
    Ben direk ingilizce girdiğim için bilmiyorum malesef. Elçilikte Alize isminde az Türkçe si olan bir Türk var belki o yardımcı oluyordur. Diğer viyana mülakatlarını okumanı tavsiye ediyorum orda sizinle benzer durumda olan arkadaşlar var gibi hatırlıyorum.

• @Ases Alize Hanım ☺️ iki yıldır Türk talihlilerin Viyana’ya dosya taşıması konusunda özel şahsi bir gayreti olduğuna inanıyorum bu hanımefendinin 🍀

• @ATS16 düzeltme için teşekkürler. Mesajımdaki ismi düzelttim 😂. Okuduğum tüm mülakat deneyimlerinde ismi bolca ve şükranla geçiyordu. Ben direk ingilizce biliyorum dediğim için pasaportun bana teslimi esnasında kendisinin Alize hanım olduğunu öğrendim.

• ..
    Arkadaşlar selamlar bizde bugün vizemizi alanlardan olduk. Biraz uzun olacak ancak durum değişiyor ve faydası olur diye detaylı yazacağım buraya borçluyum çünkü bunu. Öncelikle bu platformu kuran destekleyen bıkmadan yılmadan aynı sorulara cevaplar verenlere kuruculara yazarlara ve tabi @gucarslan beye @lumos hanıma teşekkürü bir borç bilirim. Özellikle birinden daha bahsetmem gerekir ki bende çok emeği vardır burada @cebrailoz gibi biri karşıma çıktığı için inanılmaz şanslıyım kendisi bir senedir bıkmadan sorularıma cevaplar verdi araştırmaya sevk etti yeri geldi bişi farkedince hemen bana attı ben bişi demeden ve bunu karşılık beklemeden yaptı gerçekten bugün aldıysak hakkını yazarak ödeyemeyeceğim kadar uğraşmıştır benimle. Kendisine çok teşekkürler tekrar. Ve tabi sinan hocama da ayrıca teşekkürler ona da ne zaman yazsam bilgilendirdi rahatlattı çok güzel insanlarla tanıştım iyi varlar. Geleyim sürece,

Ekim ayında ilk başvurumuzu yaptık ve 'conformation number'ımızı kaydettik ve sıfır beklentiyle hayatımıza devam ettik. Sonra mayıs ayı geldi sonuçların açıklandığını duydum ama aklımın ucundan dahi geçmiyor sonuçlara bakayım dedim gece geç saatte girdim ve telefondan göz ucuyla kontrol ediyordum ve kazandım mı kaybettim mi nasıl yazıyor ne karşıma çıkacak ne anlam çıkarmalıyım nasıl okumalıyım onu dahi bilmiyorum sonra bir baktım sayfa açıldı bişiler yazıyo ama anlamıyorum çeviri programıyla çevirdim ki ne göreyim randomly selected yazıyo ahaa dedim bişi çıktı galiba tam anlamlandıramadım tabi heyecanlandım o göz ucuyla kontrol yerini pür dikkat bir hale bıraktı bi yakınıma attım o anın heyecanıyla o da çok anlamadı kazanmışsın galiba ama bu vize değildir yazıyo bi araştıralım dedi. Gecenin saat 1'inden sabah 5-6'lara kadar araştırdım videolar izledim burayı keşfettim sonra anladım ki hak kazanmışım sadece ve ds 260 formunu doldurmam gerekiyor çabuk şekilde. Youtube üzerinden forumun ve başkalarının videolarına göre formu doldurdum ve benim yaptığımı ASLA! yapmayın acele edeceğim derken hatalı doldurmayın. Şöyle oldu ben taa ekimdeki başvuruda isim yazan yere soyismimi, soyisim yazan yere ismimi yazmışım(nasıl oldu hala bilmiyorum a0 ingilizcesi olan biri bile doğru doldurur ama oluyo işte). Haliyle ds 260 formunu doldururken izlediğim videolara göre formum gözükmeyince bende hatalı doldurmaya devam ettim ds 260 formunda da isim soyisim hatasını aynen devam etmişim ama farkında değilim. Taaa ki form doldurma süreci bitti çok sonra farkettim hatamı ve başımdan aşağı kaynar sular dökülür gibi oldu. Tabi ki de sonra form açılıyor ama @gucarslan beyin dediği gibi sakın ama sakın mülakat maili alana kadar ds formunuzu açtırmayın. Bende öyle yaptım farkettiğimde panikledim üzüldüm @cebrailoz sağolsun sakin olmamı söyledi bunun elenme sebebi olmadığını böyle hataların daha evvelde yapıldığını ve onay alındığını söyledi. Gerçekten nasıl rahatladımı anlatamam çünkü taa ekimdeki başvuruda bu hatayı yaptığım için aslında o isimde kazanan olmadığını dolayısıyla beni kesin eleyeceklerini düşünmüştüm neyseki öyle olmadı.
    Aylar ayları kovalıyordu ve @gucarslan beyin meşhur sözü Ankaraya asla güvenmeyin sözü geçerliliğini abartarak yüzümüze vurunca buradan ümidimizi kesip ocak ayından itibaren 50 küsür ülkeye mail atmaya başladım. Tabiki de bazıları olumsuz döndü bazıları hiç dönmedi ama yılmadık 3-4 hafta sonra bir daha mail attım yine olumsuz döndüler derken 29 şubatta gruptan arkadaşlar Viyananın dosyalarını taşımayı kabul ettiklerini görünce bende mailimi kontrol edeyim dedim ve sanki ilk defa kazanıyomuşcasına sevindiğim o maili gördüm. Mailde 'Dv vaka dosyanızı hala ofisimize taşımayı düşünüyorsanız mümkün olan en kısa sürede bu mesajı yanıtlayın' şeklinde mail gördüm. Nasıl sevindiğimi anlatamam. Tabi daha büyük bi beladan habersizdim: Schengen.
    Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım pasaportum dahi yoktu. Nasıl alınır nereye başvurulur red edilirse ne yapılır hiç ama hiç bir fikrim yoktu. @cebrailoz sağolsun hemen maile cevap verme schengeni ayarla öyle o tarihi kabul ederiz demişti 1,5 aya yakın vakit vardı ve hemen araştırdım vfs üzerinden başvurulduğunu ama randevu gerektiğini öğrendim. 11 martta 3 gün sonrasına bi mucize Bursadan randevu buldum. Eşim ve çocuğum için aldım randevuyu ama kendime alamadan sistem gitti. Ama iptallerin olduğunu bildiğim için evrakları toplamaya başladım.
    Burayı ayrı yazacağım çünkü karıştırılıyor. Avusturya için çok yüksek red oranı var deniyor bu doğru. Ben 7 yıllık memur olduğum için alabildiğimi sanıyorum. Başvurumda dosyama Abd Viyana konsoluğu tarafından mülakata davet edildiğimi gösteren maili ve Molnardan imzalı kaşeli randevu günü pdf'ini de ekleyip öyle schengene başvurdum ve olumlu oldu. Bazıları bunları yapmasına rağmen alamadı. Neyse 14 martta istanbuldan çıkıp sabah 8.30da Bursa vfs kapısında olduk evrakları teslim ettik çıktık döndük. 3 iş gününde süreç bitti pasaportlar geldi ve sonra anladım ki şansımızı olumluydu çünkü çok red alan oldu bizden sonra.
    Vizeyi de alınca artık mülakat evraklarını toparlamaya başladım.
    Sağlık için:
    İstanbulda eğitim araştırma hastanesinden antikor testi yaptırıp molnara gönderdik ben ve eşimin sonuçlarını. Sonuçlarımıza göre ihtiyaç olanları bize yazdılar bizde orda hallederiz deyip sadece sinovac covid aşısını olduk aşı kartını çıkartıp gittik başka aşı yapmadık.
    Sağlık:
    Pasaport ( aldı
    Covid aşı kartı ( aldı )
    Antikor testi sonucu ( e nabızdan ) (aldı)
    Molnar randevu
    Viyana maili
    Ds 260 onay
    Abd adres
    Klasik sorular soruldu ameliyat oldunuz mu, sigara alkol vs var mı, gözlük kullanıyo musunuz gibi. Sonra fiziksel muayene ve refleks ölçüldü sonra bana polio içerikli tdap aşısı, eşime de polio içerikli tdap ve mmr yapıldı. Çocuk için hiç bir aşı yapılmadı 2 yaş altı olduğu için aşı takvimini e nabızdan çıkarıp götürmüştük. 1220 euro ödeyip çıktık. Mülakat için
    Talihli :
    Pasaport ve fotokopisi (pasaportu aldı sadece)
    Banka dökümü (aldı-ingilizce döküm ve imza sirküleri)
    Evlilik cüzdanı+fotokopisi (sadece cüzdanı aldı)
    Ceac onay sayfası
    2 adet fotoğraf (aldı)
    Viyana maili
    Dv program
    Diploma aslı+çevirisi+fotokopisi+transkripti+mezun belgesi ( diploma orjinali, fotokopisi ve çevirisini aldı )
    Formül A+B ( aldı )
    Vukuatlı nüfus kayıt örneği
    Askerlik belgesi
    Adli sicil kaydı ( aldı )
    Atlas kaydı
    Sgk döküm
    Araba ruhsatı+fotokopisi
    Abd adres ( aldı )
    Eşim :
    Pasaport+fotokopisi ( pasaportu aldı )
    2 adet fotoğraf ( aldı )
    Formül A+B (aldı )
    Evlilik cüzdanı+fotokopisi
    Adli sicil kaydı ( aldı )
    Vukuatlı nüfus kayıt örneği
    Ceac onay
    Viyana mail
    Dv program
    Atlas kaydı
    Abd adres
    2 yaş altı çocuk:
    Pasaport+fotokopisi ( pasaportu aldı )
    2 adet fotoğraf ( aldı )
    Formül A ( aldı )
    Benim vukuatlı nüfus kayıt örneği
    Ceac onay
    Viyana mail
    Dv program
    Atlas kaydı
    Abd adres

Ben fazla fazla belge hazırladım ancak sadece bunları aldı. Buraya not düşeyim bize gelen evrak hazırlama mailinde e devletten alınan belgeler için çeviriye gerek olmadığı, sadece ingilizce alınabilineni e devletten ingilizce aldık kalanı yine e devletten Türkçe aldık ve barkodlu belgelerimiz bu şekilde kabul edildi. Sadece diplomamı yeminli tercümandan tercüme ettirdim ayrıca notere gitmedik.
    Saat 1'de idi görüşme 12.45 gibi içeri 4.kata çıktık. Bebek arabası yanımızdaydı sadece akıllı saatleri almadılar ve çantayı x rayden geçirdiler içinde tanımlayamadıkları bişi oldu çıkarıp gösterdik sonra içeri alındık ve bekledik. Yanımızda bizim gibi dosyasını taşıyan ferhat hocam eşi ve aslan parçası çocuğu ve merve hanım ile eşi vardı selamlar burdan tekrar. Sonra meşhur Alize hanım ismimizi okudu ve arada cam olan bankoya geçtik. Yukarıda saydığım evrakları aldı parmakizimizi aldı ve ödeme için yan tarafında bulunan bankoya geçebileceğimizi ardından konsolosun bizi çağıracağını söyledi. 3x330 dolar toplamda 990 dolar nakit ödeme yaptım kredi kartı da geçiyordu. Artık o anı bekliyorduk diğer babkoda birileri daha ellerini kaldırıp yemin ediyordu derken bi bankodan ismimiz okundu ve oraya geçtik elimizi kaldırıp yemin etmemizi istedi görevli ve onayladık. Sonra ne zaman evlendiğimizi, ne zaman üniversiteden mezun olduğumu sordu çocuğumuzun ne zaman doğduğunu sordu tekrar benim ve eşimin parmak izini aldı anlam veremedim mülakat olduğunu dahi anlayamadım ve ingilizcem çok iyi olmadığı için yardımcı olması için Alize hanımda geldi görevli ekrana bakarken bir kaç bilgi daha aldı ve sonra bayrağı eline aldı çocuğuma verdi bende Alize hanıma onaylandı mı şimdi dedim evet dedi bir daha sordum Approved mı yani dedim evet bitti pasaportların hazır olduğunda mail atacağız dedi ve o an çok mutlu olduk bitirdik işlemleri. Sonra aşağıya indik ve ferhat bey geldi onunda onaylandı sarıldık mutlu olduk. Sonra merve hanım geldi onlarında onaylanmıştı.
    Tam bir yıllık süreç böyle bitti biraz uzun oldu detaylı oldu umarım birilerine faydası dokunur. Herkese teşekkürler umarım isteyen herkes vizesini alır ve bizi bir daha mutlu eder güzel haberlerinizi okumayı bekliyoruz.

• ⭐⭐

@fahri26 Yaşaması , beklemesi , sabretmesi elbette çok zor ama buradan okuması harika hissettirdi , sizinle anı yaşamış gibi oldum , yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum , darısı başımıza bu sene inşallah kaldı 3-4 gün kadar kısa bir süre , umarım şans hepimizle olur , tekrardan başarılar mutluluklar

• @fahri26 Tebrikler , amerikadaki yaşamınında bol şanlar. @cebrailoz banada çok yardımı dokundu. bu surecim onun sayesinde oldu.. Yoksa hala mülakatı bekliyor olurdum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |