DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sibrikoz Eylül ayı gelince konsolosluklara mail atıp kabul alsak ta,cuteoff olmadan birşey yapılabilir mi ki.Cuteoff olmayı beklemek lazım değil mi

• ⭐⭐

@ozkan-akbulut Mali yil bitmeden CN'niz cut-off olmazsa yapabilinecek bir sey yok.

• En zoruda beklemek, ama buda sürecin bir parçası malesef.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @ozkan-akbulut Herhangi bir konsolosluktan dosya tasimaya onay alirsaniz cut off olmadan once tasima islemi cok daha kolay oluyor. Direk KCC araciligi ile tasiyabiliyorsunuz. Cut off olduktan sonra konsoloslukla tasima islemi yapmaniz gerekiyor ve bu surec cok sikinti olabiliyor.

• 2024 talihlilerine bu surecte bol sans diliyorum. Umarim 2023 surecinde yasanan sikintilari yasamazsiniz ancak surecten ogrendigimiz bir sey varsa o da her zaman ikinci opsiyonu dusunmek lazim. Mulakat yeri konusunda dosya tasima yapabileceginiz konsolosluk seceneklerini hep hazir tutmak iyi olacaktir. Mutlaka 2023 Asamalari ve mulakat deneyimleri basliklarini okumanin cok faydasi olur. Ben Kanada'da yasiyorum ama mulakata Ankara'da girdim, hem Ankara hem Montreal konsolosluklari konusunda bir sorusu olan olursa seve seve yardimci olmak isterim. Herkese bol sanslar simdiden

• @ozkan-akbulut süreciniz başladığında numaranız current olmadan önce dosyanızı taşımak istediğiniz konsolosluğun bulunduğu ülkede yasal oturumunuz veya benzeri bir statünüz varsa kcc ile iletişime geçiyorsunuz, numaranız current olduktan sonra dosya taşımayı konsolosluklar kendi inisiyatiflerinde yapabiliyor.

• @ozkan-akbulut cut-off olmadan yine taşıyabilirsiniz dosyanızı tabi belli şartlar var onları sunmanız lazım kcc'ye

• DS-260 Formunu gönderdikten sonra mail gelene kadar herhangi bir şey yapmıyoruz değil mi ?

• @rachedion evet bizim surecimiz 1 ekimde başlıyor 1 ekimden sonra sadace mail bekleyip süreci takip ediyoruz. Ve imzanızı eklerseniz forum yöneticileri daha kolay cevap verebilir size sureciniz hakkında

• ⭐⭐

• @sibrikoz merhabalar ben direk eylülde mail atmaya baslayacağım fakat maili nereye atmam gerekiyor ?

• @ipman ben eylül geldiğinde hangi maile atmam gerekiyor dosya taşıma işlemi için

• Ve bir sorum daha olucaktı ben abd turist vizesine başvursam direkt redmı verirler greencard cıktıgı için bilen tecrube eden aydınlatabilir mi ?

• @erme11 DV2023 Sonuçlanmadan 2024 yılı için dosya taşıma yapamazsınız. Öncelikle 1 ekimi bekleyin. Önceki mülakat deneyimlerini inceleyerek, sizden oturum talep etmeyen ya da oturum alabileceğinizi düşündüğünüz konsolosluklara mail atarak dosyanızı taşıma talebinde bulunabilirsiniz.

• @burakaltay dosya taşıma ile ilgili bol bol forumda araştırma yapmanizi tavsiye ederim bu sene 15000 de kaldı şimdilik 2022 28000 de.

• @erme11 bazı konsolosuklar vize oturum talebinde oluyor bazısı istemiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

231

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |