DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mülakat maillerinin gönderilmesine ve sürecin ilerliyor olmasına çok sevindim. Zira hiçbir kıpırtı olmaması hep bir soru işareti "Acaba savaş sebep midir? yada Kaçak geçen Türk sayısı etkiler mi?" gibi... Neyse ki süreç start aldı. Bekleyen herkesin gözü aydın. Her şey gönlünüzce olsun.

• Mülakat alan herkesi tebrik ediyorum.⭐ 🤞

Önceki yıl verileriyle kıyaslıyorum. Bu senenin gidişatı hiç iç acıcı değil.
    2022 Eylül --> 672
    2022 Ekim --> 49
    2022 Kasım --> 74
    2022 Aralık --> 48

Şu ana kadar 2024 Excel tablosunda randevu alan 20 kişi var yok... Pandemi döneminin rakamlarına yaklaşmış bu sene nerdeyse.
    5 ile çarpılsa dahi vize sayısı 100 ediyor. 😕

GC politikasında bahsedildiği üzere ABD'nin her yıl uyguladığı ülke kotası -ABD'ye kaçak giren Türk sayısı ilişkisinin DV mülakatlarını etkilediğini düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mülakat alan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.
    sorunsuz, AP'siz bir mülakat geçirmeleri en büyük temennimiz.
    mülakat alan arkadaşlar, bir an önce sağlık muayenesi için randevu almayı unutmasın!
    AP'ya kalanların da daha önceden olduğu gibi benimle özelden iletişime geçebileceklerini hatırlatırım.

gelelim ankara'nın bu göstermelik mülakat dağıtımlarına.
    elbette toplam kaç adet dağıttılarını, bu dağıtımdaki EU / AS dağılımını bilemiyoruz.
    malum excel dışında da sürecini bireysel / aracıı şirketlerle devam eden, hakka henüz çekişili kazandığını dahi öğrenmemiz birçok kişi var.
    resmi rakamlara her zaman dediğimiz gibi 1 ocak itibariyle ulaşabileceğiz, o zaman göreceğiz gerçek performansı..

o rakamları incelemeden açıkça görüyoruz ki, DS160 submit ile ilerleyen bu mali yılda da ankara mülakat verme konusundaki cimriliğini açıkça sergiliyor.
    kapasitesinin çok küçük kısmını yine dv için ayırıyor bu aşikar.
    yeni konsolosluk binasındaki onlarca slotun çok azını dv için ayırmaları, dv'ye verdikleri önemi ziyadesiyle görüyoruz.

bir kez daha aos imkanı olanların kesinlikle aos'a, olmayanların da dosya taşıma için var gücüyle çalışmalarını bir kez daha salık veriyorum.

ankara'ya güvenmeyin!

• Ds260 formunda ilk sayfada en altta Ankara seçili ama evet röportajı burda planla seçeneği değil hayır röportaj yapmak istiyorum seçeneği seçili yanlış mı seçmişim formu açtırmam mı gerekiyor biri yardımcı olabilir mi?

• 1400 lerde olması demek 10 binler için galiba şubat mart mı olucak yoksa daha mı geç aşağı yukarı bir yanıt alabilirsem çünkü ona göre çok planım var lütfen biri tahmini olarak cevaplarsa çok sevinirim

• @Meho35, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ds260 formunda ilk sayfada en altta Ankara seçili ama evet röportajı burda planla seçeneği değil hayır röportaj yapmak istiyorum seçeneği seçili yanlış mı seçmişim formu açtırmam mı gerekiyor biri yardımcı olabilir mi?

Bu kısmı bende "Yes, schedule my interview there" seçili. Lokosyon "ANKARA / TURKEY " yazıyor. bende.

sizin "No" seçili olan yerde lokasyon bilgisi var mı?

• @misha90 açıkçası bana gelmesi ocak bilemedim şubat gibi olucak daha fazlasının verilmesini isterim tabiki ben geçen aydan sonra mülakat gelmesi ile daha bi rahatladim sahsen

• @barbie 1k 1000 demektir 1.9k diye yazilir 😇

• @gucarslan desteğiniz için teşekkür ederiz🙏

• @Meho35 daha önceleri mülakat verilirken atlamalar olmuş bunla alakalı en doğru bilgiyi @gucarslan bey verebilir tecrübe açısından eğer ki mail düsmemis ve dosya halen kcc üzerinde gözüküyor ise

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meho35 ilgili sorunun ekran görüntüsünü yollar mısınız?
    ingilizce halini, çeviri yapmayın.

• @yusufalak evet no seçili ve yan tarafta Ankara seçili

• @gucarslan buraya SS gönderemiyorum ki telefondan girdiğim için mi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meho35 bu soruya NO seçip, belirttiğim kısma ankara mı seçtiniz?
    bir de DS260 formunuz sistemde "completed" mı görünüyor?

d1d1ae9d-2ebf-405f-bd2b-36f1a3d4437c-image.png

• @gucarslan bey bende bu şekil yapmışım inş doğrudur!
    Screenshot_20231017_130330_Chrome.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz ankara'da girecekseniz doğru.

• @gucarslan çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız

• @gucarslan evet no seçip o sağ kısımdan Ankara'yı seçmişim. Evet form completed görünüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meho35 normalde YES seçmeniz gerekirdi ama yine ankara seçtiyseniz şuan yapmanız gerekn bir şey yok.
    sonraki mülalkat dağıtımlarını beklemelisiniz.

• @gucarslan formu açtırıp düzeltsem mi acaba düzeltiliyor mu o kısım bilmiyorum. Az önce bi danışmanla görüştüm formu açtırsam bile o kısım değişiyormuş. Napsam dosyayı mı taşısam formu mu açtırsam yoksa dediğiniz gibi beklesem mi gelir mi mail bilemedim.

Benzer Başlıklar

• 11427
  • 248
  • 1673
  • 1419
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.8k

| | | |