DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fatih-Kaymak
    DV22 senesinde Tayland özelinde bu şekilde talepte bulunanlar oldu ancak olumlu cevap alamamışlardı ama bu DV24 için bu şekilde olacağı anlamına gelmiyor. Eğer imkanı olupta hali hazırda uzak doğu ülkelerine seyahat eden talihlilerin denemesinde fayda var. Bizim senemizde ben de dahil sürecin sonlarına doğru Güney Amerika ülkelerinden de kabul alanlar olmuştu, örneğin, Uruguay fiziksel olarak orada bulunmadan daha önce kabul etmediği transfer isteklerine mülakat planlamışlardı. Bu sebeple transfer taleplerinizi ara ara tekrarlayıp ilgili konsoloslukların müsaitlik durumunu öğrenmekte fayda var.

• @Esra-Siren Merhaba, dosyanızın nerede olduğunu kontrol etme fırsatınız oldu mu? Kuala Lumpur'a transfer edilmiş mi?

• @ckirge Merhaba, Malezya'ya e-posta gönderdiniz mi? Her hangi bir geri dönüş oldu mu?

• ben taylanda gitmeden mail atmıştım, oturum istediklerini söylemişlerdi

• @Esra-Siren Tayland için mi bu cevabınız? Dosyanız Kuala Lumpur'a transfer edilmiş mi? Kontrol etme fırsatınız oldu mu?

• @Fatih-Kaymak merhaba,
    •ben malezyadan cevap alamadım henüz.
    •bangkok için de ülkeye girmeden birkaç gün sonra oradayım planlama yapabilir misiniz gibisinden bir mail atmıştım. geçtiğimiz senelerden çok fazla backlog var, bizden onay almadan lütfen bangkok’a gelmeyin diye cevap yazdılar. yine de denenebilir tabi

• @Fatih-Kaymak evet belitmemişim pardon düzelttim şimdi. evet bugün kcc ye mail attım malezyaya taşınmış olarak görünüyor

• @ÖNDER-LAPÇİN merhaba, malezyadayken mi atmistiniz bu mail i?

• @4fath

1-fiziksel olarak basılmış GC ortalama 3-4 hafta arasında geliyor. Yasal süre 120 güne kadar beklemeniz gerekiyor, bu süre içerisinde gelmez ise verdiğiniz adrese ilgili kuruma tekrar başvurmanız gerekiyor.

2-Apple kullanıyorsanız apple store’dan indireceğiniz case tracker for USCIS & NVC aplikasyonundan takip edebilirsiniz basım ve gönderim sürecini. Android kullanıyorsanız aplikasyonun adından indirebilirsiniz. Aplikasyonu indirdikten sonra uscis ödemesini yaptıktan sonra size verilen IOE ile başlayan numarayı her bir kişi için girerek takip edebilirsiniz, ara sıra uygulamayı aşağı kaydırarak yenilemeniz gerekiyor.

• @Esra-Siren Süper, çok sevindim sizin adınıza.

• @Fatih-Kaymak teşekkür ederiz

• Herkese merhaba Hong Kong konsolosluğu 20 Haziran tarihinde  dosyamı kabul ettiğini onaylayıp onaylamadığımı sordu onayladıktan sonra ise cevap alamadım konsolosluğa sorgulama maili gönderdiğimde dosyanız Hong Kong'a nakledilmiştir KCC size bir randevu planlaması yapacaktır diye cevap aldım KCC'ye dosyamın nerde olduğunu sorduğum zaman aldığım mail bu oldu

Sorunuz için teşekkür ederiz.

Formlarınız alındı ve şu anda işleme alınıyor. İşlem için birkaç hafta bekleyin. Görüşmeler, işlemleri tamamlanan vaka numaralarına göre sayısal olarak planlanmaktadır.

İki kere sorgulasamda aldığım cevap hep aynı oldu bu ne anlama geliyor dosyamın kesin olarak taşındığını anlamına mı geliyor yorumlarsanız sevinirim teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Emre-Aras gönderdiğiniz maili paylaşır mısınız

• @Emre-Aras Screenshot_20240629-031940_Email.jpg

Aldığım cevap ise bu şekilde oldu

• ⭐⭐⭐

@Emre-Aras bir kaç saat sonra tekrar maili gönderin okumadan otomatik cevap atmışlardır

• @Emre-Kurtulmuş çok teşekkür ederim

• @ckirge Anlıyorum, cevap için teşekkür ederim.

• @Esra-Siren Şansınız yüksek olsun çok sevindik adınıza.

• Arkadaşlar son gelişmelerden sonra Malezya'ya giden veya oraya bilet alan kimse var mı? Muhtemelen Hong Kong felaketine benzer bir durum yaşanacak şimdiden yüzlerce mail almışlardır ve biz oraya gittikten sonra oturum izni istiyoruz diyeceklerdir ama son kurşun olarak denemek zorundayız galiba. Ben hafta içi gitmek gibi bir düşünceye sahibim başka bu yolculuğu gözüne kestiren kimse varsa beraber plan yapabiliriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.3k

| | | |