Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon randevuyu nasıl ayarladınız? Yenilemek isteyenlere erken tarih veriyorlar mı? Yoksa 1,5 yıl bekliyor muyuz 🤦♀️ bir de alabildiniz mi vizeyi ? Hiç vizesi olmayanlara göre şansımız daha yüksek mi? Çok soru sordum kusura bakmayın..

• @sirik32 acil randevu aldim c1dnin bazi oncelikleri oluyor.
    C1d onaylaninca b1de verildi.
    Ama normal sartlarda sacma tarihte randevu vermislerdi.

• Merhaba,

Bugun (09.04.2024) tarihinde B1/B2 tipindeki 10 yıllık Amerika turist vizemi (April 2014 - March 2024) mülakatsız olarak yenilemek istedim.

DS-160 doldurduktan sonra hemen AIS kaydı oluşturmaya başladım ve bana mülakat tarihi Aralık 2025 olarak oluşturdu ve ödememi yaptım.

Açıkcası mülakatsız yenileme olacağını düşündüğüm için mülakat tarihi verilmiş olmasına biraz şaşırdım. (Vize ihlali, soyadı değişikliği vs hiç biri bu 10 sene içinde olmadı)

Daha sonra forumu incelemeye başladığımda 2022 den kalan aşağıdaki entry i gördüm;

"DS-160 formunu doldurup, ucreti odeyip once bir mulakat tarihi almaniz gerekiyor.Mulakat tarihi aldiktan sonra konsolosluga ulasip bilgilerinizi vereceksiniz ve yenileme talep edeceksiniz, kendileri de size mulakatsiz vizeye uygun olup olmadiginizi soyleyecekler ve eger uygunsaniz pasaportunuzu konsolosluga gondermenizi isteyecekler.Tum bu yenileme islemleri bastan sona bu aralar ~1 ay suruyor, bilginize."

Bu bilgi hala geçerli midir? Konsolosluğu arayıp böyle birşey yapmak mümkün müdür? Yoksa ilerleyen günlerde konsolosluktan mülakatsız randevu gibi bir mail vs alma durumu olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐

@Nurdan Merhaba Nurdan Hanım. Maalesef randevu ekranındaki bilgileri eksik veya yanlış doldurduğunuz için randevu almışsınız. Konsolosluğa yine de email atın ve durumunuzu anlatın ancak onlar bu saatten sonra işleminizi düzeltebilirler. Ya da yeniden 185 dolar vereceksiniz yeniden işlem yapacaksınız ama şahsi fikrim buna gerek yok.

• @denizci10 Merhaba, ben konsolosluğa mail atıp durumu anlatayım. Umarım düzeltme yaparlar.
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nurdan rica ederim kolay gelsin sizlere.

• Merhaba,
    15 Nisan günü konsolosluğa belgelerimi kargo ile gönderdim. PTTden takip ettiğimde teslim edilmiş görünüyor. Ceac sayfasından visa durumumu kontrol etmeye çalıştığımda ‘Your search did not return any data’ uyarısı alıyorum. Bu normal mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diddansla evet, sistemde güncellenmesi bir kaç gün sürebilir.

• @gucarslan cevabınız için teşekkür ederim.

• @Tugga ben de aynı durumdaydım. Vize danışmanlık şirketi ücreti ödediğim tarihten 1 sene içinde gönderebileceğimi söylediği için seyahatlerim bittikten sonra gönderdim pasaportumu. Yeni pasaport çıkartırsanız onay sayfasındaki pasaport numarasıyla uyuşmayacaktır.

• Edit;

Konsolosluğa mail atıp düzeltme istedim. Aşağidaki adımları izleyerek yanlış yaptığım şeyi düzelttim ve posta yoluyla yenilemeye eligible olduğum - 6 hafta bekleme süresi olduğu bildirimi adım.

Log in to your account and click on the "Continue" button.
    Select the "Cancel Appointment" option and confirm the cancellation request. You must cancel your appointment to reset your account and have the interview waiver scheduling condition statements available to you.
    At the Applicant Summary page, click on the gear icon and choose the "Edit" option, review your profile, and update as needed on the Edit Applicant page, click the "Save" button. Even if you did not make any changes to your profile, click on the "Save" button. This will allow you access to the interview waiver scheduling condition statements.
    Finally, select the condition statements that apply to you and click the "Confirm" button. The system will determine your eligibility for an interview waiver based on your responses.
    a. If you qualify for interview waiver, the system will display information on how to submit your visa renewal application to the Consular Section.

b. If you do not qualify for an interview waiver, you will be instructed to schedule a new appointment for a consular interview.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nurdan hayırlı olsun inşallah en kısa zamanda vizenizi de alırsınız

• Merhaba, konsolosluğa belgelerimi göndereli bugün tam 1 hafta oldu ancak hala ‘Your search did not return any data’ mesajı çıkıyor. Max kaç gün içerisinde güncelleme oluyor biliyor musunuz? Bir şeyleri yanlış mı yaptım diye endişe etmeye başladım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |