Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hayırlı olsun -

• Bizde buraya mülakat deneyimimizi inşallah yazacağız. Vizesini alan herkese yeni hayatında mutluluklar dilerim.

• Herkese iyi bayramlar.

Viyana'ya dosya tasiyan arkdaslar Viyana Shengen vizesi aldiktan sonra mi dosya tasidiniz sureci nasil ilerletiniz arkadaslar??

• @Gülkedisi tebrik ederim.yeni hayatınızda bol şanslar

• @Gülkedisi hayırlı olsun cn numaranız kaçtı

• @Gül-Kazancioğlu teşekkurler

• @Mehmet-Yılmaz-1 Merhaba hayır mülakat tarihi belli olduktan sonra.

• @Mehmet-Yılmaz-1 mülakat tarihini 1- 1,5 ay sonrasına veriyorlar. o süre de schengen vizesi için yeterli oluyor.

• @karaçay Dikkat edin schengen randevuları dolmasın yazın özellikle tatil sezonu.

• Tesekkurler arkadaslar

• Merhaba arkadaşlar,
    Viyana’da girdiğim mülakatım olumlu sonuçlandı.

Dosya taşımam biraz serüvenli oldu, onlarca ülkeye mail attıktan sonda Malezya’dan gelen bir mail üzerine forumdan tanıştığım arkadaşım ile Malezya’ya gittik. Singapur aktarmalı olarak bilet alıp Singapur’a giriş yaptık şehri gezdik ardından Singapur Abd konsolosluğuna mail attık. Malezya’ya geçtik. Malezya’ya 1 aylık bir seyahat planladık, eşim ve çocuğum 4 gün sonra geri dönecek Can arkadaşımız ile ben kalmaya devam edecektik. Malezya Us Konsolosluğuna mail attık biz buradayız 90 gün kalabiliriz dosyamızı taşır mısın? 1 hafta boyunca hiç mail gelmedi ardından tekrar attık beklemedeyken telegram’dan bir arkadaşım exceli incelememi tavsiye etti. Ardından Viyana taşınmış dosyaları gördüm ve mail attım 10dk sonra taşıma için onay veriyorsanız KCC’den dosyalarınızı isteyeceğiz diye mail geldi hemen talep ettim. Benden hemen sonra arkadaşım da istedi 1-2 saat içinde onun dosyası da taşınmış oldu.

Heyecan ile 2 gün sonraya bilet aldım geri döndüm. Döndüğüm akşam 28 Nisan’a mülakat aldığımı içeren mail geldi.

Ardından schengen süreçleri vs derken kızımın 1. Doz aşısı için 2 Nisan’da Viyana’ya geldik. 3 Nisan’da ilk dozu yaptırıp ertesi gün geri döndük.

Biraz erken gidelim gezelim dedik. 16 Nisan günü araç ile Viyana’ya yola çıktık.

20 Nisan’da sabah 9 da sağlıkta randevumuz vardı. Saat 9’da sağlık için Dr. Molnar’ın kapısındaydık. Girişte karşıladılar 10-15 dk bekledik bir kaç soru sorudu ve ardından ailecek hemşirenin odasına geçtik.

Yaş, kilo, alkol gibi klasik bir kaç soru ile o kısmı atlattık.

Dışarı’da 10 dk bekledikten sonra doktorun odasına geçtik. Aşılarımızı yaptı, kan aldı ve muayenemizi olduktan sonra hiç bir sıkıntı olmadığını söyledi ve röntgen merkezine yönlendirdiler. Orada işler yoğun ve yavaş ilerliyor. İşler bittikten sonra eşim ve benim röntgen Cd mizi aldık çıktık.

Mülakat günü geldi çattı…

25 Nisan saat 1 de olan mülakatımıza 12:50 gibi gidip kapıda 10dk bekledikten sonra içeri girdik.

20 dk sonra Alize hanım, ismimizi söyledi sohbet ederek evrakları teslim ettik.

Daha sonra vize ücretini ödemek için yan bankoya geçtik.

Önümüzdeki mülakatın bitmesini bekledik ardından tekrar ismimiz okundu. 3 Türk aile olarak konsolosluktaydık.

Aşağıdaki sorular soruldu.

-Amerika’da nereye gideceksiniz
    —Denver’a gideceğiz.

-Arkadaşınız mı var?
    —2023 Gc talihlisi arkadaşımız var.
    -Oooo çok güzel sevindim.

-Çocuğunuz evlenmeden önce mi doğdu?
    —Yaklaşık 9 yıllık evliyiz çocuğumuz 6 yaşında dedik. (bu soruyu neden sorduğunu anlamadık birbirimize baktık gülüştük)

-En son hangi okulu bitirdin.
    —… Üniversitesi yüksek lisans

-Askere gittin mi? Görevin neydi?
    —Askerde ne yaptığımı unuttum 🙂 şöfördüm dedim.

Bazı evrakları geri verdi.

Her şeyin çok güzel olduğunu söyledi, perşembe günü pasaportlarımızı alabileceğimizi söyledi.

Bizleri bu forum altında birleştiren yöneticilere teşekkür ederim. Bıkmadan usanmadan sorularımıza cevap veren @gucarslan beye ve diğer yönetici arkadaşlara, ardından değerli dostum, kardeşim @onrslnyrk , bu süreçte tanıdığım değerli dostum @uqursen , Viyana konusunda sorduğum sorulara sürekli cevap veren @achillesoag ve @ahmet_ arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Ayrıca telegram grubunda tanıyıp dostluk arkadaşlık kurduğum adını sayamadığım güzel insanların hepsine teşekkür ederim.

Ve twitter’da binlerce twit atan bal porsuklarına teşekkür ederim hepsini azminden dolayı alkışlıyorum.

Herkesin yolu açık olsun umarım herkes hayallerine kavuşur.

• @uurse

Sonunda o mutlu gun geldi ve vizeler alindi :)) dv2023 sureci ve bu forum sayesinde tanidik sizleri. Ayni surecin icersinde olup , surekli bir araya gelerek bu guzel gunlerin hayalini heycanini paylastik birlikte. Once biz geldik simdi sira sizlerde, heyecanla bekliyoruz gelmenizi 🙂 nasipse burdan da Tampa’ya ugurlayacagiz sizleri , arkanizdan da biz gelecegiz 🤟🏻🤟🏻🇺🇸!

• @uurse Hayırlı uğurlu olsun değerli dostum, kardeşim. Çok mutlu ettin beni ailenle birlikte vizelerinizi sıkıntısız almanıza çok sevindim. Bu meşakkatli süreçte epey uğraştın ama sonunda mutlu sona ulaştın. Filmin geri kalan kısmı artık Amerikada gösterime girip devam edecek.😊 İnşallah en kısa zamanda görüşmekte nasip olacak ileride çok işler yapacağız çok. Seviliyorsun, sağlıcakla kal.

• ⭐⭐

@uurse tebrikler , biraz meşakatli oldu fakat o vizeyi aldın. Yeni hayatınızda şans sizlerle olsun , görüşmek üzere 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrslnyrk tebrikler.
    emeklerinizin karşılığını almanız çok güzel, abd'deki hayatınızda başarı ve huzur diliyorum.
    yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐

@uurse Tebrikler, hayirli olsun vizeleriniz.

• @uurse tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Biraz uğraştırmış ama değmiştir bence 🙂 yeni hayatınızda bol şans diliyorum

• @uurse tebrikler yeni hayatınızda bol şans ve başarılar.

• ⭐⭐

@uurse tebrikler .Amerikada ki hayatınızda başarılar dilerim.

• @uurse tebrikler , biraz uğraştırmış fakat sonu güzel olmuş. Yeni hayatınızda başarılar dilerim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |