Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ugurp Tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun 🙂 Umarım yeni hayatınızda da her şey bu kadar kolay olur. Şans sizinle olsun 🙂

• ⭐⭐

@Baris-berk tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun 🙂 Yeni hayatınızda bol şans

• ⭐⭐

@umuryunus tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun 🙂 Yeni hayatınızda bol şans

• ⭐⭐

@emreb17 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun 🙂 Yeni hayatınızda bol şans

• @ILHAN-FARUK merhaba kaç kişilik ailesiniz..

• 5 Ekim mülakat randevum için Unganlar randevusunu herhangi bir sorun yaşamamak için 26 eylüle aldım. Unganlar deneyimi hakkında çok fazla anlatılacak bir şey yok herkesin daha önce yazdığı gibi standart prosedürler uygulandı sohbet havasında bir muayene oldu ve bu esnada aşılar yapıldı. Ertesi gün sonuçları alabileceğim söylendi. Bir gün daha Ankarada oyalanarak ertesi gün zarf ile birlikte istanbula döndüm.

4 ekim de aracım ile Ankaraya ulaştım ve 5 ekim sabahı yeni konsolosluk binasının arka tarafına polis nöbet kulubesinin karşısına aracımı park ettim. Sizde aracınızla gelirseniz burada rahatlıkla yer bulabilirsiniz. 8.45 randevum için 8.00 a kadar araç içinde bekledikten.sonra yanıma gerekli evrakları, parayı, ne olur ne olmaz diyerek kredi kartımı ve araç anahtarını alarak giriş kapısına geçtim.

Benimle birlikte bekleyen sadece birkaç kişi vardı ancak bekleyenlerden 8.45 e kadar olan herkesi içeri aldıklarını öğrendim. 15-20dk kadar bekledikten sonrada bizi cam bankonun önüne çağırdılar. Pasaport teslimi ve avuç içine sürülen testi yaptıktan sonra x*ray den geçmek için içeriye alındık.

Burada araç anahtarı içeri alınıyor(pilli veya pilsiz farketmiyor) aracıyla gelecek arkadaşlar emanet yeri aramasına gerek yok. Ancak araçsız gelecek arkadaşlar için çevredeki eczane ve esnafların emanet kabul etmediğini bizzat gördüm. Konsolosluk binasının hemen yanında camında emanet yazan bir araç var bazı arkadaşlar eşyalarını ücreti karşılığında buraya teslim ettiler.

X*ray den de sorunsuz şekilde geçtikten sonra ana binaya yönlendirme sağlayan personeller eşliğinde ilerledik ve içeri girdik. İçeride pasaportlarınızı verip bir kağıt veriyorlar, bunun üzerinde ödeyeceğiniz ücretin iade olamayacağı hakkında bir bilgilendirme mevcut ve okuduktan sonra iade etmeniz isteniyor.

Sanırım sabah erken saat olmasından dolayı az personel nedeni ile ilk girdiğimiz sıranın ilerlemesi epey sürdü ancak saat 9 u geçtikçe işler hızlandı ve sıramız hızlıca geldi. İlk girilen sıranın sonunda ödememi yaparak sıra numaramı aldım ve bekleme salonunda sıramın yanmasını bekledim. Ben 330 usd olarak odedim eğer TL olarak öderseniz kur 20tl olarak hesaplanıyor yani 6600 tl ücret ödemeniz gerekiyor.

5-10 dk gibi kısa bir sürede numaram yandı ve belgeleri vermek için bankoya geçtim.

İstenilen evraklar

Bankoda ödeme yaptığınıza ilişkin fiş
    Son diplomanız ve bir adet fotokopisi
    2 adet fotoğraf
    Mali kaynağınızı gösterir belgeler
    Sağlık raporu
    Askerlik belgesi
    Nufus kayıt örneği
    Sicil kaydı

Burada mülakatı hangi dilde yapmak istediğiniz soruluyor. Ben Türkçe tercih ettim. Belge tesliminden sonra tekrar bekleme salonunda sıramın yanmasını bekledim ve yine 5-10dk (Bu arada hiç bir yerde saat yok) gibi bir sürede numaram yandı ve bankoya geçtim.

Güler yüzlü bir bey burada beni karşıladı, Türkçesi çok iyi değildi ancak bazı yerlerde İngilizce araya girerek anlaştık. Kesinlikle size yardımcı olmak için oradalar ve o vizeyi size vermek için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar.

Önce parmak izleri alınıyor ve yemin etmenizi istiyor ardından teşekkürederek birkaç formalite soru soruyor.

Bana sorulan sorular şu şekildeydi.

Nereye gideceksin
    Daha önce yurt dışında yaşadın mı
    Evli misin
    Cocugun oldu mu

Tüm sorular bu kadardı ve tebrikler vizenizi onaylıyorumun ardından teşekkür edip binadan ayrıldım. Benim görebildiğim kadarıyla bir kişi hariç herkes vizesini aldı o bir kişi de ufak çocugu için dışarı çıkıp fotokopi vs çektirmek için sağa sola koşturuyordu umarım o da vizesini almıştır.

Sorunsuz bir süreç geçirmemde Yeşilkart Forumun faydasını çok gördüm. Tüm adminlere ve deneyimlerini paylasan herkese teşekkürederim.

• ⭐⭐⭐

@velid hayırlı uğurlu olsun.

• ⭐⭐⭐

@velid Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @velid tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Amerikadaki hayatınızda mutluluklar

Eczanenin emanet kabul etmemesi garip olmuş eczanenin daha önce emanet kabul ettiğini söylemişlerdi.Belki eczane bu konuda sorun yaşadı ama emanet kabul eden bir işletme olmaması kötü olmuş

• @velid Vizeniz hayırlı olsun, yeni yaşamınızda başarılar 🙏🏻

• Hayırlı olsun vizeniz. Her şey gönlünüzce olsun hocam 🙂

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@velid tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Amerikadaki hayatınızda mutluluklar

Eczanenin emanet kabul etmemesi garip olmuş eczanenin daha önce emanet kabul ettiğini söylemişlerdi.Belki eczane bu konuda sorun yaşadı ama emanet kabul eden bir işletme olmaması kötü olmuş

bence kesin birilerinin eşyaları falan karıştı, olay çıktı adam zaten para da almıyormuş hayrına yapıyormuş okuduğum kadarı ile uğraşmak istememiştir daha fazla. Ama araba gibi hareketli bir yere emanet vermek de cidden risk 🙂 kaldı ki 50 lira nedir ya okul önlerinde bile 2-3 tl ye emanet alıyorlar tam bir Türk fırsatçılığı.

• ⭐⭐⭐

@velid Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐

@velid vizeniz hayırlı olsun 🙂 her şey gönlünüzce olsun

• @umuryunus tebrikler kardeşim hayırlı uğurlu olsun

• ⭐⭐

@velid Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar. Yolunuz açık olsun.

• @velid tebrikler

• Merhabalar,
    Kendim, Eşim ve 2 çocuğum için Green Card sürecindeyiz. Henüz KCC maili gelmedi ancak sağlık muayenesi ile ilgili bir endişemiz var.
    Unganlar'da aşı olmayı reddedersek bir sorun yaşar mıyız? Ailecek aşının hiç bir türlüsünü olmuyoruz. Sadece muayene olsak yeterli olur mu?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@A-Faruk Merhaba,

Sağlık muayenesinde aşı olmak zorundasınız, ek olarak covid aşılarınızda olmak zorunda. Yoksa sağlık muayenesi kısmını geçemezsiniz ve doğal olarak vizede alamazsınız bu durumda.

Henüz mülakat mailleri 3500 cn ye kadar geldi. Siz biraz daha bekleyeceksiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@A-Faruk, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Kendim, Eşim ve 2 çocuğum için Green Card sürecindeyiz. Henüz KCC maili gelmedi ancak sağlık muayenesi ile ilgili bir endişemiz var.
    Unganlar'da aşı olmayı reddedersek bir sorun yaşar mıyız? Ailecek aşının hiç bir türlüsünü olmuyoruz. Sadece muayene olsak yeterli olur mu?
    Teşekkürler

Benim de tavsiyem arkadaşım gibi ve case numaranız çok yüksek değil hızlıca covid aşılarınızı olmaya bakın süresi geldikçe, yabancı bir ülkeden aşısız birini kabul edeceklerini beklemeyin. mülakatları okuduysanız daha önce zaten sormuyorlar bile muayne esnasında direk yapıyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.4k

| | | |