Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sharm, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@korki, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@MuRtY Cevap sayın @hsn-kartal'ın da belirttiği gibi gayet net, Greencard vize süresi sağlık raporunun verildiği tarihten itibaren 6 aydır. Eğer sağlık raporunu takiben 6 aylık vize geçerlilik süresi doldurulmuş ise artık vize geçerlilik tarihi geçmiş vizenin geçerliliği kalmamış demektir.

Sn @korki

Atifta bulundugunuz yanit ve sizin yorumunuz pek net ve kesin degil. Ozetle:

• DV Programi ile verilen gocmen vizesinin gecerlilik tarihi gocmen kisinin saglik raporunun gecerlilik tarihi ile ayni oluyor (her zaman 6 ay olacagina dair bir kural yok bu arada, sadece max saglik raporu suresi 6 ay)
    • Eger gocmen kisi bu son tarihe kadar ABD'ye ilk girisini gerceklestiremez ise ABD Konsolosluguna yeni bir saglik raporu ile basvurup yeni tarihli bir vize talebinde bulunabilir. Bunun icin ilgili DV Programi mulakatlarinin devam ediyor ve vizelerin basimi suruyor olmasi gerekir (normalde ilgili mali yil).
    • DV-2024 mulakat tarihleri (DV gocmen vize basimlari), ABD 2024 mali yili boyunca yapilabilir, bu sure 01Ekim2023-30Eylul2024 tarihleri arasindadir.
    • DV-2024 Programi gocmen vizesinin son tarihini kaciran bir DV-2024 talihlisi, saglik raporunu yenileyerek, verilebilecek vize kaldigi surece 30Eylul2024 tarihine dek pasaportuna yeni bir vize bastirabilir.

Sonuc olarak ilk soruyu soran forumdasimiz eger DV-2023 talihlisi birinden bahsediyorsa, 30Eylul2023 tarihinde (aslinda vizeler bittiginden biraz daha erken geceklesti) DV-2023 Programi kapandigindan dolayi saglik raporunu yenilese bile pasaportune vize basilamaz.

Eger DV-2024 talihlisi ise hala bir sansi var zira DV-2024 mulakatlari/vize basimi su anda devam ediyor ve 30Eylul2024 tarihinde sonuclanacak.

Sn @Sharm

Sanırım ikinci yorumunuzda farkettiğiniz üzere bulunduğumuz mevcut ay (03.2024) içerisinde iken 6 aylık vizenin dolmuş olması için bu vizenin kişi tarafından en geç 09.2023 tarihinde verilmiş olması gerekmektedir. Ki dv2024 vize basımı en erken 10.2023 tarihinde başlamaktadır. Bu nedenle dv2023 talihlisi olduğu sonucuna vardım ve artık yeni bir vize basımı gerçekleşmesinin mümkün olmadığı gerekçesiyle sadece ve sadece "gayet net" terimini kullandım.

Ayrıca;

DV Programi ile verilen gocmen vizesinin gecerlilik tarihi her zaman 6 ay olacak diye bir kuralın varlığından bahsetmediğim gibi teamülün yazıya dökülmemiş olması teamülü ortadan kaldırmadığı gibi aksinin olasılığını da değiştirmez. Ancak haklısınız, teknik olarak yapılan sağlık raporundan 86 yıl sonra da geçerlilik tarihi basılmış bir vize olması mümkün.

Sevgiler,

• Referenced by  A Ashley 0 

• @deep_blue Merhabalar, ben bu yılın talihlisiyim sıra nom 15binlerde sizin de geçen yıl numaranız yüksek Ankaradan mı aldınız mülakat randevusunu taşıdınız mı diye sormak istedim. Çok teşekkürler

Dosya Numarasi: 2024EU15XXX
    DS-260 Gonderimi: 17/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @zehraoz Merhaba sizin numaranızın da 31bin olduğunu görüyorum benim 15bin olmasına rağmen bu yıl taşımam gerektiği söylendi size Ankaradan mı sıra geldi. Çok teşekkürler

Dosya Numarasi: 2024EU15XXX
    DS-260 Gonderimi: 17/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @Gunesy2000 Muscat’a taşıyarak vizesine kavuştu @deep_blue

Kullanıcının adının üzerine basarak geçmiş yazdığı iletileri, foruma yazdığı tecrübelerini okuyabilirsiniz @Gunesy2000

• @Sharm @korki cevaplariniz ve desteginiz icin teşekkürler. Sağolun.

• @korki, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@Sharm, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@korki, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@MuRtY Cevap sayın @hsn-kartal'ın da belirttiği gibi gayet net, Greencard vize süresi sağlık raporunun verildiği tarihten itibaren 6 aydır. Eğer sağlık raporunu takiben 6 aylık vize geçerlilik süresi doldurulmuş ise artık vize geçerlilik tarihi geçmiş vizenin geçerliliği kalmamış demektir.

Sn @korki

Atifta bulundugunuz yanit ve sizin yorumunuz pek net ve kesin degil. Ozetle:

• DV Programi ile verilen gocmen vizesinin gecerlilik tarihi gocmen kisinin saglik raporunun gecerlilik tarihi ile ayni oluyor (her zaman 6 ay olacagina dair bir kural yok bu arada, sadece max saglik raporu suresi 6 ay)
    • Eger gocmen kisi bu son tarihe kadar ABD'ye ilk girisini gerceklestiremez ise ABD Konsolosluguna yeni bir saglik raporu ile basvurup yeni tarihli bir vize talebinde bulunabilir. Bunun icin ilgili DV Programi mulakatlarinin devam ediyor ve vizelerin basimi suruyor olmasi gerekir (normalde ilgili mali yil).
    • DV-2024 mulakat tarihleri (DV gocmen vize basimlari), ABD 2024 mali yili boyunca yapilabilir, bu sure 01Ekim2023-30Eylul2024 tarihleri arasindadir.
    • DV-2024 Programi gocmen vizesinin son tarihini kaciran bir DV-2024 talihlisi, saglik raporunu yenileyerek, verilebilecek vize kaldigi surece 30Eylul2024 tarihine dek pasaportuna yeni bir vize bastirabilir.

Sonuc olarak ilk soruyu soran forumdasimiz eger DV-2023 talihlisi birinden bahsediyorsa, 30Eylul2023 tarihinde (aslinda vizeler bittiginden biraz daha erken geceklesti) DV-2023 Programi kapandigindan dolayi saglik raporunu yenilese bile pasaportune vize basilamaz.

Eger DV-2024 talihlisi ise hala bir sansi var zira DV-2024 mulakatlari/vize basimi su anda devam ediyor ve 30Eylul2024 tarihinde sonuclanacak.

Sn @Sharm

Sanırım ikinci yorumunuzda farkettiğiniz üzere bulunduğumuz mevcut ay (03.2024) içerisinde iken 6 aylık vizenin dolmuş olması için bu vizenin kişi tarafından en geç 09.2023 tarihinde verilmiş olması gerekmektedir. Ki dv2024 vize basımı en erken 10.2023 tarihinde başlamaktadır. Bu nedenle dv2023 talihlisi olduğu sonucuna vardım ve artık yeni bir vize basımı gerçekleşmesinin mümkün olmadığı gerekçesiyle sadece ve sadece "gayet net" terimini kullandım.

Ayrıca;

DV Programi ile verilen gocmen vizesinin gecerlilik tarihi her zaman 6 ay olacak diye bir kuralın varlığından bahsetmediğim gibi teamülün yazıya dökülmemiş olması teamülü ortadan kaldırmadığı gibi aksinin olasılığını da değiştirmez. Ancak haklısınız, teknik olarak yapılan sağlık raporundan 86 yıl sonra da geçerlilik tarihi basılmış bir vize olması mümkün.

Sevgiler,

Sn @korki Amacimiz YesilkartForum'da yapilan paylasimlarin ve verilen cevaplarin, hem soruyu soran hem de daha sonra ilgili yanitlari okuyacak forumdaslarimizi dogru yonlendirmesi ve dogru bilgi ile donatmasidir.

Kesin bilgiye, belgeye veya tecrubeye dayanmayan paylasimlar, kesin bilgiymis gibi gorunen veya aciklamaya muhtac yanitlar YesilkartForum'un herkesin anlayabilecegi, net ve dogru bilgi amacina uygun dusmemektedir. Ayrica ucuncu sahislar adina paylasilan sorularda ve hatta kendi sorularimizda dahi bilgiler dogru verilememis olabiliyor. Bu nedenlerle gerektiginde yukaridaki gibi bazi bilgileri netlestirmek adina paylasimlar yapilabilir. Amac kisileri, sizi elestirmek degil, paylasimlar ile birakilan izi daha acik ve yararli hale getirmektir.

Ornek olarak:

"Greencard vize süresi sağlık raporunun verildiği tarihten itibaren 6 aydır. " Ifadesi kesin degildir zira saglik raporlari kisinin saglik durumuna gore farkli surelerde duzenlenebilir. Her saglik raporunun 6 ay oldugunu dusunebilecek bir forumdasimizi muhtemel bir hatadan koruma amacli aciklama getirilmistir.

"Eğer sağlık raporunu takiben 6 aylık vize geçerlilik süresi doldurulmuş ise artık vize geçerlilik tarihi geçmiş vizenin geçerliliği kalmamış demektir." Bu ifade de kesin ve dogru degildir zira saglik raporu farkli sureli olabilir ve saglik raporunu yenilemek suretiyle pasaporta basilmis olan gocmen vizesi yenilenebilir. Bunun icin ilgili DV programi vize basiminin devam ediyor olmasi gerekir. Vizenin yenilenebilecegi bilgisi verilmeden sadece bu kesin gibi gorunen ifade paylasilirsa ilgili forumdasimiz hakkini kaybettigini dusunebilir. Soru sahibinin hangi DV Programina ait oldugunu, varsayim yerine, kesin olarak ogrenmek gerekir ki hak kaybina dair verilecek cevap kesin dogru olsun (Sn @gucarslan da bu nedenle sormus).

Sonuc olarak; birbirimizin paylasim ve deneyimleri ile hep birlikte daha dogru bilgiye ulasabiliyoruz. Hepimizin diger forumdaslarimizdan ogrenecek cok seyimiz var. YesilkartForum'da oldugunuz ve katkilariniz icin sukranlarimla.

• @Gulshat-Jumahanova Merhaba, bizim de dosya taşımamızı kabul etti Türkmenistan ancak vize nasıl alacağız, davet mektubu isteniyor. Bu konudaki deneyiminizi rica ediyorum.

• Değerli hemşeriler Merhaba Green Card süreci mi sizlerle paylaşacağım.2022 ve 2023 talihsiyim sıra numaram 29.000'lerde.Green Card'a başvurduktan sonra Macaristan budapeşte'ye çalışmaya gittim.Budapeşte'nin rüyasına Kapıldım ve kazandığımı 8. ayda öğrendim.acilen DS 260 formunu doldurmam gerekiyordu ve Danışman firmalara başvurdum. Bunlar bana 25.000 Türk Lirası gibi bir rakam çıkardılar.Ben de Facebook aracılığıyla T.C yeşil kart Forumu buldum.Kendime söz verdim. Bu işi Kendim halledeceğim dedim.Büyük bir azimle kendim ve eşim için ayrı ayrı ds 260 formu doldurdum.Doldurdum ama bir yigin yanlışım vardı formda.Örneğin budapeşte'de 10 yıldır çalışıyorum yazmışım.Forumu geç doldurduğum için Ankara konsolosunda bana sıra gelmeyeceğini anladım.Budapeşte Amerikan Konsolosluğuna mail attım dosyamı oraya taşımak istiyorum. Türkiye'deki yoğunluktan dolayı.Tahminim bir hafta içinde olumlu cevap oldu ve dosyam budapeşte'ye taşındı.Macaristan'da çalışma ve oturum iznine sahibim sıra geldi eşimi Macaristan'a getirmeye.Avrupa'ya vize almanı çok sıkıntı orada olduğu bir dönemde eşime vize almayı başardım.Budapeşte'de 2 aylık bir daire kiraladım. Yaklaşık 50.000 TL şu anki forint değerine göre kira bedeli verdim.Sıra geldi. Doktor randevusunu ayarlamaya mail attım.yani Amerika'nın belirlemiş olduğu sağlık kuruluşunaBiz dedim Şu tarihte geleceğiz. Bir hafta sonra mülakatımız var. Tamam gelin dediler. Oraya da bir 220 bin bayıldım. Yani yaklaşık olarak Türk parasıyla 21 milyar para.Nihayet sağlık raporunda aldık. Sıra geldi bir hafta sonraki konsolosluk görüşmesine büyük güne.İngilizce bilmediğim için yanıma İngilizceyi iyi bilen bir arkadaşımı götürdüm ve önce mail attım. Çocuğun ismini verdim. Bu kişi dedim bana tercüman olacak kabul ettiler.Büyük gün geldi budapeştenin Orta noktasında en korunaklı yerde Amerika'nın konsolosluğu var ve tam karşısında da bir Sovyet heykeli.İçeri girdik beklemeye başladık. Konsolos Hanım geldi.Konsolos geldi oturdu gayet kibardı Allah'ım dedim. Sen neler yaratıyorsun? Eşim de tabii yanımda.Elimi kaldırdım yemin ettim doğruları söyleyeceğime dair aynı şeyi eşim de yaptı.Konsolos sordu orada nerede kalacaksın dedi. Ben dedim sevdiğim bir abimin oğlu var. Dallas Teksas'ta onun yanına gideceğim dedim.Halbuki çocuğu ne görmüşüm ne de konuşmuşum.Konsolos bilgisayardan baktı. Şu an verdiğiniz adresi görüyorum dedi. Bu ev dedi küçük bir eve benziyor. Sen hiç araştırdın mı? Nerede kalacağını baktın mı diye sordu. Ben yok araştırmadım dedim.Orada zaten ilk golü yedim.Konsolos hesap dökümanına baktı. Macaristan Bankasından almıştım.Topu topu 3500-4000 dolar gibi bir param vardı.Konsolos Bu parayla Amerika'ya nasıl gideceksin? Dedi. Bu parayla geçinemesin orada dedi.Ben dedim Param bu kadar konsolos Hanım Ama burada çalışıyorum biriktirip gideceğim dedim.2 golü yedim sıra geldi 3 .kola.Lise diplomamın tercümanını götürmedim. Hani Üniversite mezunuyum ya.Konsolos daha önce hiç evlendiniz mi? Dedi.Eşim daha önce bir evlilik yapmıştı. Benden önce bunu ds260 formuna yazmıştım.Konsolos sordu. Eşinizin ilk Evliliğine dair boşanma belgesini getirdiniz mi?Tabii cevap hayır oldu.Konsol o sinirlenmeye başladı. Hatan çoğalıyor dedi bana.Konsolos benim Lise diplomamı ve eşimin ilk evliliğinin boşanma ilamını istedi.Eksik evraktan vakaya kaldık.Konsolos yüzüme baktı. Bunlar getirdikten sonra düşünüp karar vereceğim dedi.Ben soğukkanlıyım da hanım buz gibi kesildi.Size tavsiyem arkadaşlar ne olursa olsun doğruyu söyleyin.DS 260 formu ile konsolosluktaki söylediklerinizin birebir aynı olması lazım.Orada ben diyebilirdim. Bu bizim ilk evliliğimiz.Yani ds260 formunda esimin daha once evlilik yaptigini yazdığımı unutmuştum.Şayet bu bizim ilk evliliğimiz deseydim konsolos ret'i verecekti.Oradaki dürüstlüğüm benim kaderimi belirledi.Yine bir ton evrak Avukat Lise diploması şükür her şeyi hallettim.Konsolosluğa mail attım. 2 hafta sonra evraklarımı hazırladım. Eksik evraklarımı sunacağım dedim.Evraklarımı topladım gittim. Konsolosluğa teslim ettim.Tahminim 5 gün sonra beni çağırdılar. Gel dediler dosyanı al.Gittim içeri girdim. Sarı dosyamı aldım.Sadece o sarı dosyayı almakla kalmıyor. Bir de Amerika'ya gelip burada mücadele etmek var.Ben bu vizeyi @gucarslan sayesinde aldım.Şimdi ona teşekkürümü lösemili çocuk vakfina bir miktar para yatırarak ve bu dekontu burada paylaşarak teşekkür etmek istiyorum.

• merhaba arkadaşlar mülakatımı aldım çok sükür viyana'ya fakat avusturya schgen rendevusu yok baska bir schengen vizesi alıp o ülkeye gidiş cıkış yapıp baska bir schengen ülkesine girebiliyormuşuz bende o yolu düşünüyorum eksik bilgim varmıdır yoksa yanlış bir yolmudur? sizin fikirlerinizi bekliyorum

• @raltan merhaba, farklı ülkeye giriş çıkış yapıp tekrar viyana ya gitmek için multi vize (cok girisli) seçenekli schengen vizesine başvuru yapmanız gerek aksi takdirde viyana ya yada başka bir schengen ülkesine 2. giriş yapamazsınız. Benim tavsiyem eğer viyana a için uygun randevu bulamıyor iseniz viyana nin komşu ülkelerine randevu u bakın ( cekya, almanya, bratislava gibi) ordan tren ile kolayca viyana ya gidebilirsiniz

• Referenced by  crazycells crazycells 
  • Referenced by  gucarslan gucarslan 

Benzer Başlıklar

• 245
  • 296
  • 4651
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |