Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2023 Ṣubat 15 te yapmis oldugumuz baṣvurumuz bugun itibariyle yani haziran 13 te mülakat olmadan onaylandi... nu süreci avukata hicbir ücret ödemeden bu sayfadan destek alarak tamamladik.. herkese çok tesekkur ederizz🥰🥰🥰

• merhabalar, crazycells'in ilk mesajindaki gonderilecek adreslerle ilgili kafam karisti. Hem USCIS Chicago lockbox verilmis hem de her bir form icin gonderilecek adreslerle ilgili siteler diye link verilmis. I-130 icin verilen linke tikladigimda tablodan bana uygun olan "If you are filing certain family-based Forms I-130, I-131, I-360, I-485, I-765, I-824 or I-864 and you live in (North Carolina)" alanindan "USCIS Elgin Lockbox"i buluyorum. Bilgisi olan varsa cevap verebilir mi, belki de ben yanlis anliyorum. USCIS Chicago lockbox adresine mi gondermeliyim yoksa USCIS Elgin Lockbox adresine mi? Cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslisirin, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar,
    I485 formu icin alinmasi gereken nufus kayit ornegini Turk Konsoloslugundan mi almamiz gerekiyor? E-devlet uzerinden de alinabiliyor. O sekilde alip cevirisini yaptirsak olmaz mi? Deneyen varsa bilgi verebilir mi? Cok tesekkurler

e-devletten vukuatli nufus kayit ornegi almaniz ve bunu cevirtmeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pelşin-Kardeş, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

2023 Ṣubat 15 te yapmis oldugumuz baṣvurumuz bugun itibariyle yani haziran 13 te mülakat olmadan onaylandi... nu süreci avukata hicbir ücret ödemeden bu sayfadan destek alarak tamamladik.. herkese çok tesekkur ederizz🥰🥰🥰

tebrikler, gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslisirin, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

merhabalar, crazycells'in ilk mesajindaki gonderilecek adreslerle ilgili kafam karisti. Hem USCIS Chicago lockbox verilmis hem de her bir form icin gonderilecek adreslerle ilgili siteler diye link verilmis. I-130 icin verilen linke tikladigimda tablodan bana uygun olan "If you are filing certain family-based Forms I-130, I-131, I-360, I-485, I-765, I-824 or I-864 and you live in (North Carolina)" alanindan "USCIS Elgin Lockbox"i buluyorum. Bilgisi olan varsa cevap verebilir mi, belki de ben yanlis anliyorum. USCIS Chicago lockbox adresine mi gondermeliyim yoksa USCIS Elgin Lockbox adresine mi? Cok tesekkurler

Evet, bu tur bilgiler zamanla degisebiliyor, suradaki uygun adrese gonderebilirsiniz:

• Hizli donusunuz ve verdiginiz bu faydali bilgiler icin cok tesekkurler. Bu baslik yillar once acilmis, bazi seylerin guncellenebilecegini tahmin etmem lazimdi 🙂 ogrenecegiz bakalim yeni basladik daha. Surecim tamamlaninca baslik altindaki bilgilerden farkli bir bilgi edinirsem mutlaka ben de paylasirim. Herkese kolayliklar.

• Merhaba, biz, amerikan vatandaşı esimle nisan 15'de greencard başvurumuzu bu konudan yardim alarak yaptık. Yaklaşık bir hafta sonra, 2 adet ROE geldi, birisi sponsorluk icin ekstra bilgi istediler, biz esimin ve ortak sponsorumuzun son 12 aylık banka statementlarini, ve diğer yatirimlarini dosyalayıp yolladık, diğer ROE de, bir forma imza atmayı unutmuşum, ondan dolayı geldi onu da hallettik :), bir ay sonra parmak izimi verdim. USCIS sisteminde "Processing Time" 12 ay olarak gözükürken, 4 aya düştü bu gayet iyi bir haber.

Simdi iki sorum var:

1. Parmak izi verdikten sonra sistemde "Case Is Being Actively Reviewed By USCIS" yazıyor bu ne anlama geliyor?
    2. Ben edevletten alinan vukuatlı nufus kayıt ornegini yeminli bir tercümanla çevirmedim, yeminli tercümanın çevirisini alıp kendimiz cevirdik, sorun yasar miyim?

Tesekkurler

• @yeuxdisent birth certificate gereken formlarin instructions'inda "The translator must sign a certification that the English language translation is complete and accurate, and that he or she is competent to translate from the foreign language into English. The certification should also include the date,
    the translator’s signature and printed name, and may contain the translator’s contact information." ibaresi yer aliyor. Bu nedenle sanki kendimiz cevirirsek olmaz gibi ama ben konunun uzmani degilim sizi yanlis yonlendirmeyeyim 🙂

• @aslisirin Evet ben de bunu gordum ancak, bunun icin şimdiye kadar yeniden bir belge istemediler, sponsorluk veya eksik doldurulmuş belgeler icin yeniden göndermemizi istemiştiler. O yüzden merak etmiştim. Acaba simdi nasıl olacak

• merhabalar,
    tecrubesi olan buyuklerime sorum olacakti. dallasta ikametgah ediyorum.evlilik ile sureclerimi 485 765 130 131 evraklarimi 2023 mart ayinda texas a gonderdim ancak receipt ler nbc den geldi calisma izni approve da oradan geldi. acaba butun surec oradan mi devam edecek yoksa filed ofise mi yonlendirilecek. tesekkur ederim ayrica nbc service center ile lgili bilgisi olan var midir

• @yeuxdisent Merhabalar, bugun itibariyle calisma iznim elime ulasti.

• Arkadaslar hepinize selamlar, umarim beklediginiz guzel haberleri en kisa surede alirsiniz.

Evraklarimi avukat araciligi ile 22 Aralik 2022 tarihinde gonderdim.

Hic bir guncelleme yada gelisme yok. Ortalama ne kadar suruyor bu green card onay asamasi? Telaslanmaya gerek var mi yoksa normal mi?

Hepinize okudugunuz icin tesekkur ederim.

• @mertbayar merhabalar süreci hangi ülkede başlatmıştınız?

• Merhaba herkese, formlari dolduruyorum bir kac sorum olacak:

1. Turkiye'nin ismi Turkey'den Turkiye'ye dondu, formlari doldururken hangisini kullanacagiz? I-765 formunda bir yerde ozellikle ulkenin dogdugun tarihteki ismini yazin demis ama diger sorularda Turkey mi Turkiye mi kullansam bilemedim.
    2. Concurrent filing yapiyorsak I-130'i paper formatinda gondermemde sorun yok degil mi yaninda tum evidencelariyla birlikte?
    3. I-130 pdf'i doldururken butun bos hucrelere mi N/A yazmamiz lazim yoksa mesela 5a,b,c li sorunun 5a'sina N/A yazmamiz yeterli mi? Mesela Interpreter ve Preparer kullanmiyorsak oralari da N/A'yle doldurmam gerekir mi?
      Not: Bu arada formu pdf dolduranlar icin eger javascript aciksa formda / karakteri kullanmaya izin vermiyor. Javascript'i genelde acik tutmanizi tavsiye ederim cunku formu daha dogru kullanmanizi sagliyor fakat N/A vs yazmak icin Abode Acrobat Preferences --> Java Script'ten Enable JavaScript kutucugundaki tiki kaldirmaniz formu istediginiz sekilde doldurmanizi saglayacaktir.
      Acaba daha once boyle yapip bir problemle karsilasan oldu mu?
    4. I-130 formunda Part 4 46.b I-94 numarasi istiyor ve benim numaramda harf oldugu icin javascripti kapatip doldurdum mesela.
    5. Date marriage ended gibi sorularda su anki esimiz icin Date'i bos mu birakmamiz lazim yoksa PRESENT mi yazmak gerekiyor? (Part 4 60.b)
    6. Tum formlari islak imzalayip gondermemiz gerekiyor degil mi?

Yardimlariniz icin cok tesekkurler!

• Merhaba sevgili forum ahalisi,

Birkac formda karsima cikan "physical address" alanini nasil doldurmam gerekiyor? Benim burada henuz yasal bir adresim olmadigindan Turkiye ikamet adresimi mi yazmaliyim yoksa su an esimle yasadigimiz ve ileride yasal adresim olacak olan adresi mi yazmaliyim? Sanki Turkiye adresi ama emin olmak istedim.

Cok tesekkurler simdiden.

• Merhaba, bugün itibariyle I765 approved receipt ulaştı. Ancak daha greencard, I-130 vs ses yok. C09 dan başvurmuştuk eş üzerinden. Kart henüz elime ulaşmadı ama bilgisi olan varmı greencard onaylanmadan EAF kartı combo gelirmi? Travel yapabilmek için.

• @aslisirin Merhaba ben c09 olarak geçen sene eylül sonu başvurmuştum ekim gibi EAD geldi ama travel hala gelmedi malesef.

• Bazı arkadaşların 2-3 ay içerisinde çalışma ve oturma izinleri geliyor bazı kişilerin ise aylarca sürüyor çok değişim bir durum. @kubratttt siz belgelerinizi yolladıktan sonra çalışma ve oturma izniniz ne kadar süre sonra elinize ulaşmıştı

• Belgeleri gönderdikten tam bir ay sonra elimize ulaştı çalışma izni

• Merhaba arkadaşlar, USCIS web sitesinden tüm formları doldurmak için işe koyulduk ancak İ-130 formu online, bu formu ve istedikleri ek dokümanları doldurduk kabul edildi, peki bundan sonra diğer evrakları doldurmak için belirli bir süre beklemem mi gerekiyor yoksa geri kalan bütün evrakları hardcopy doldurup posta ile göndermeli miyim hiç beklemeden?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |