Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mazk2104 teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar lütfen yardımcı olun i130 dilekçesi verdim hala USCIS aşamasındayım (Uluslararas Aile Cüzdan) var tüm sayfaları kopyalayıp ingilizceye çevirebilir miyim? Tesdik için Türk Dışişleri Bakanlığı'na belge vermem gerekiyor mu? Belirli sayfalar gönderdim ve reddedildiler, bu yüzden bu sefer korkuyorum. Lütfen yanıt verin, teşekkür ederim

• @mazk2104 teşekkürler bu güzel oldu çünkü biz yeni başvuracağız inşallah

• Kardeşimin evlilik evrakları sistemde geçersize düşmüş. Evlendikten 1 sene sonra çalışma ve oturum izni gelmiş aynı zamanlarda yani 1 sene sonra evlilik için sağlık vb belgeler istemişlerdi. Belge tesliminden 2 ay sonra sistemde geçersize düşmüş ve mektup gelecekmiş kardeşime. Onun da bizim de bilgimiz yok. Bu ne demek oluyor?

• ⭐⭐⭐

@Emre-5, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Kardeşimin evlilik evrakları sistemde geçersize düşmüş. Evlendikten 1 sene sonra çalışma ve oturum izni gelmiş aynı zamanlarda yani 1 sene sonra evlilik için sağlık vb belgeler istemişlerdi. Belge tesliminden 2 ay sonra sistemde geçersize düşmüş ve mektup gelecekmiş kardeşime. Onun da bizim de bilgimiz yok. Bu ne demek oluyor?

Geçersizden kastınız nedir? Dosyası refused edilmiş olabilir mi?

• @waterman, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Kardeşimin evlilik evrakları sistemde geçersize düşmüş. Evlendikten 1 sene sonra çalışma ve oturum izni gelmiş aynı zamanlarda yani 1 sene sonra evlilik için sağlık vb belgeler istemişlerdi. Belge tesliminden 2 ay sonra sistemde geçersize düşmüş ve mektup gelecekmiş kardeşime. Onun da bizim de bilgimiz yok. Bu ne demek oluyor?

Açıkçası tam olarak ne yazdığını bilmiyorum opsiyonların açıklandığı mektup 1-2 haftaya gelecekmiş, kardeşimin canı çok sıkkın tam konuşamadık.

@waterman, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@waterman, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Açıkçası tam bir bilgim yok ne yazdığına dair, opsiyonları içeren mektup 1-2 hafta içerisinde gönderilecekmiş kendisine, canı çok sıkkındı çok konuşamadık.

• ⭐⭐⭐

@Emre-5 ekran görüntülerini atar mısınız buraya pek anlayamadım açıkçası

• @waterman, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Application to Register Permanent Residence or
    Adjust Status
    Case Was Denied

• ⭐⭐⭐

@Emre-5 anladım dosyası refused edilmiş. Dosyasını inceleyen memur sanırım evliliğin gerçek dışı olduguna kanaat getirmiş.

@Emre-5 anladım dosyası refused edilmiş. Dosyasını inceleyen memur sanırım evliliğin gerçek dışı olduguna kanaat getirmiş.

Yapılabilecek bir şey var mı?

• ⭐⭐⭐

@Emre-5 kendisine gönderilecek olan mektubu beklemeli bu süreçten sonra sanıyorum mecburen göçmenlik avukatı ile çalışması gerekicek kanaatindeyim. Evlilik yaptığı kişi önceden biriyle evlenip evlendigi kişiye green card aldırıp boşanmış mıydı? Evlilik gerçekten iyi niyetle yapılan bir evlilik miydi? Biraz daha detaylı bilgi verirseniz duruma uygun yönlendirmeler yapmak isteriz.

Konu hakkında detaylı bilgiyi sn. @crazycells müsait oldugunda vericektir.

@Emre-5 kendisine gönderilecek olan mektubu beklemeli bu süreçten sonra sanıyorum mecburen göçmenlik avukatı ile çalışması gerekicek kanaatindeyim. Evlilik yaptığı kişi önceden biriyle evlenip evlendigi kişiye green card aldırıp boşanmış mıydı? Evlilik gerçekten iyi niyetle yapılan bir evlilik miydi? Biraz daha detaylı bilgi verirseniz duruma uygun yönlendirmeler yapmak isteriz.

Daha önce evlilik yapmamış, gc aldırıp boşanmamıştı, evet iyi niyetliydi..

• ⭐⭐⭐

Daha önce evlilik yapmamış, gc aldırıp boşanmamıştı, evet iyi niyetliydi..

Anlıyorum USCISden gelicek mektubu beklemeniz en doğrusu olucaktır. Durumda yanlışlık olduğunu dusunuyorsanız I-290B Notice of Appeal or Motion formunu doldurup dosyasının tekrardan incelenmesini talep edebilir.

• @tampagv, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Selamlar,

I-693 RFE'si geldikten ve exam'i ilettikten sonra kaç günde ortalama kart onaylanıyor? Yakın zamanda tecrübe etmiş olan var mıdır? Bugün RFE'nin cevabı USCIS'e iletileli 12 gün oldu; ancak herhangi bir feedback olmadı.

Merhaba ,
    2022 mart ayinda belgeleri gonderdim.
    Calisma izni onaylandi gecen sene
    1 seneden fazla bir suredir bekliyordum

Sonra e - mail attilar evraklarinizi gonderin diye.
    Evraklari hazirlayip gondedim.

Evraklari gonderdikten 10 gun sonra,

Request For Initial Evidence Was Sent
    boyle bir mesaj gordum uscis sitesinde.

Bunun sonucunda eve kagit geldi

I-693 formunu istediler.

15 gun once onu da gonderdim.

Hala bir guncelleme yok.

I-130 Formu da daha geen ay onaylandi.
    Surec gercekten cok uzun surdu

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Application to Register Permanent Residence or
    Adjust Status
    Case Was Denied

Eger gelecek mektupta da ayni bilgiler yaziyorsa yani dosyasi red olduysa su bolumden Muslu Hukuk Burosu'na ulasip bu karardan sonra yapilabilecek basvurulari sormanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

karara itiraz hakkinizin olmasi lazim diye dusunuyorum.

• Merhaba son zamanlarda greencard basvurusu yapanlar calisma izniniz ne zaman geldi bilgi verebilir misiniz? Bazilarin biometric randevusundan hemen sonra onaylanmis sizlerde ki tarihler nelerdir?

• Merhaba arkadaslar, subatta J1 intern vizem bitmeden COS'a basvurdum ve su an hala process devam ediyor. Kiz arkadasimla evlenmeye karar verdik.(1.5 yildir birlikteyiz, subattan beridir de birlikte yasiyoruz, tr'ye gidip ailecek tatil yaptik, gercek bir iliski) Su anda COS sureci devam ederken AOS'a direk basvurabilir miyim? COS'u iptal etmem gerekir mi? Bu arada 2 yil kuralini kaldirdim. O yonden de bir sikinti yok. Nasil bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

• Herkese selamlar,

I485 de bugün onaylanmış. Böylece 10 ay olmadan bütün process tamamlanmış oldu. Darısı citizenship ve green card için bekleyen herkesin başına.

• @Seyfi-Tonguc Merhaba,

Benim de bugün onaylandı. Normalde daha kısa sürüyor I130 sonrasında ama şu sıralar sanırım field office'e de bağlı olmak şartıyla bir tık uzun sürebiliyor. Ulaştıktan 1 ay sonra onaylanmış oldu benim. Darısı sizin başınıza.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 152
  • 6430
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |