Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba ,
    2 yıl önce k1 ile amerikaya gelmiştim sonrasında evlendim ve grrencard işlemlerimizi tamamladık 2 yıllık greencard’ım geldi fakat şuan süresinin dolmasına 5 ay kaldı ve 10 yıllık greencard için başvuru yapmam gerekiyor bunun için evraklar,kanıtlar vs. Nelerdir ? Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum herkese kolaylıklar diliyorum .

• Merhabalar, kişiden kişiye değişiyor biliyorum ama EAD geleli 2 ay oldu. Greencard’ım gelmesi sizce ortalama ne kadar sürer?

• @Betül-Karataş merhaba ilk gönderirken bu alanları doldurmadan göndermiştim.Sonrasında ek form göndermeniz gerektiği durumlarda (bu durumda online account number elinize geçmiş olacak ), mevcut case'e eklenmesi için bu numarayı yazabilirsiniz

• @intothewild Gercekten hic belli olmuyor ben basvurdugumdan beri 8 aydir green cardi bekliyorum, baska arkadaslar 3-4 ay icinde aldilar.

• Arkadaslar merhaba, Online hesap acip I-130 forumunu online olarak, I-130A yi ise doldurup tarayarak sisteme yukledik ve gonderdik. Bize odememin yapildigina ve formlari doldurmus oldugumuza dair bir Receipt Notice yuklendi sisteme. Barkodu da var. Bu formun ciktisini alip mi diger evraklari gonderim yapacagiz? Tesekkurler simdiden

• @Betül-Karataş Merhaba Betul, şimdilik A number ve online account number inizin olmamasi normal. Sizin adresine posta gonderecekler basvurunuzu aldiklarina dair o belgelerde A numberinizi goreceksiniz.

• Merhaba, Son aylarda Nevada'dan başvuru yapmış, çalışma izni ya da başka evrakı gelen var mı? Sistem de süreçler uzamış görünüyor.!

• Calisma izniyle alakali kagidi gelmeden karti gelen var mi , ya da receipt letteri 45 gun gelmeyen ? Var ise nasil bi aksiyon aldi yardimci olabilir mi ? Tesekkurler

• @trainee Benim ilk gönderdiğim I-485 ve diğer formlardan aylarca haber çıkmayınca tekrar göndermiş ve bir kaç hafta içinde evraksal geri dönüş olmuştu! İlk yolladığım klasör ne oldu bilen yok, Kayıp! Siz de benzer bir durum yaşayabilirsiniz.

• @Musician_Turk benik i-485 ve i-131 receipt letterlwr geldi calisma izni formundan ses yok sadece hepsini paket halinde gondermistim cok enteresan

• Merhabalar, medical exam icin Hepatit B asisi istedi doktor. Bu zorunlu bir asi mi yoksa doktor zorunlu olmadigi halde mi ekledi bilen varsa yorum rica ediyorum, cok tesekkurler

• @Betül-Karataş Hepatit B zorunlu bir aşı. Ben daha önce yaptırmış olmama rağmen kanıtlama sıkıntısı yüzünden tekrar yaptırdım.

• @trainee Bence arayıp bilgi almaya çalışın. Hepsi birlikte gittiği için cevapların aynı anda gelmesi gerekiyordu diye düşünüyorum. Siz dosyayı gönderirken G-1445 e-Notification of Application formu gönderdiniz mi?

• @Musician_Turk gonderdim evet , aradim uscis i bu arada. Diyorlar ki 30 gunu gectiyse lockboxa mail atin. Attim 1 hafta once zaten hala donmediler. Kendim bi sekilde receipt numberi buldugumu dusunuyorum bu arada sirali numaralar cunku. Bi app var oraya ekledigimde gonderim tarihi ve biometrik randevusu benimkiyle uyuyor ama uscis hesabima eklemeye calistigimda bu case baska account ile linklenmis durumdadir diyor anlayamadim…

• @trainee Bende de baska account ile linklenmis diyordu, sanirim esim adina otomatik bir hesap acip ona linklemislerdi. Online account maili geldi mi? Gelince oradaki numarayi kullanip yeni bir e-maille yeni hesap acmayi deneyin, belki I-765 orada cikabilir. Ben oradaki numaradan gorebildim tum evraklari.

• Merhabalar iyi günler herkese. Bir sorum olacak bilen cevaplarsa sevinirim. Ben k1 vizesiyle ABD’ye giriş yaptım ve ardından evlendik. 3 gün önce greencard, seyahat izni, çalışma vizesi başvurusunu yaptık. Çalışma vizesi ne kadar sürede çıkıyor ve son olarak greencard almak kaç ay sürüyor.

• Arkadaşlar ben k1 vizesi ile Amerika’ya geldim ve evlilik yaptım. Geçen hafta tüm başvuruları yaptık. Şu an k1 vizesi olarak çalışma izni ve Green Card süreleri hakkında bilgisi olan var mı

• This post is deleted!

• @1ferhat1Selin Internetten I-751, Petition to Remove Conditions on Residence gerekli belgeleri ve proseduru bulabilirsiniz.

• @Musician_Turk Imzamdaki tarihlere bakabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |