DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@enduser, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Merhaba
    2022 çekilişini kazandım, case numaram 5 binlerde.

yaklaşık 1.5 ay önce iranlı biriyle internet üzerinden tanıştım. iyi anlaşıyoruz ve süreç evliliğe gidecek gibi görünüyor.
    internette araştırdığım kadarıyla mülakattan sonra evlenirsem onun için vize sırası bekleyeceğiz.
    mülakattan önce evlenirsem onun için de ds 260 formu doldurabiliriz. ama iranlı olması, tanıştıktan kısa süre sonra evlilik, irana seyehatin az sayıda olacak olması sahte evlilik algısına sebep olur mu? İrandan dolayı güvenlik araştırmasının uzun sürmesi durumunda mülakat tarihi gecikir mi ? ya da hiç vermeyebilirler mi?
    ben bu süreci kendim açısından en garantili şekilde tamamlamak istiyorum. Sizlerin değerli görüşünü almak isterim.

Kendinizi garantiye almanın tek yolu evlenmemek.

Evlendiğiniz takdirde ise çok yakın tarihli olacağından mutlaka dikkat çekecektir. Bu durumda, sahte evlilik olmadığına ikna edebilmek için elinizden ne geliyorsa yapın:

• sosyal medya üzerinden mesajlar, birlikte fotoğraflar
    • gerçek ve bol katılımlı nişan, düğün vs
    • birlikte gidilen tatiller, rezervasyon ve fotolar
    • ortak alınan mülkler
      vs vs
      Bol şans!

• @suleymanhvz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa @semra-karababa Bilgisayarınızda Capslock sürekli açık olsun İngilizce karakter gerektiren yerlerde. Örneğin ıstanbul yerine büyük harflerle ISTANBUL yazarak deneyin. Ayrıca size de bir sorum olacaktı, ilk aşamada görüşme yerini seçtikten sonra siz de tekrar değiştiremiyorsunuz değil mi?

Sanırım sonradan değiştirilebiliyor.. bu konuyla ilgili pdf dökümünde yazıyor.. aynı zamanda youtubetada nasıl değiştirileceği anlatılıyor..

• Capslock işini hallettim..caddesi yerine cadde diyorum örneğin.. bazan i harflerini kullanmıyorum..
    Belki 10 tane adres degistirmisimdir..heosini tek tek yazdım..ama save yapmadi bu sefer..gorunuse göre problem yok gibi..acaba chrome kullanmadığım için mi?

• ⭐⭐

@semra-karababa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Capslock işini hallettim..caddesi yerine cadde diyorum örneğin.. bazan i harflerini kullanmıyorum..
    Belki 10 tane adres degistirmisimdir..heosini tek tek yazdım..ama save yapmadi bu sefer..gorunuse göre problem yok gibi..acaba chrome kullanmadığım için mi?

Her bir adres girişinden sonra kaydedip tekrar devam etmeyi deneyin. Kaydedilecek veri miktarı büyük olunca hata verebiliyor.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Capslock işini hallettim..caddesi yerine cadde diyorum örneğin.. bazan i harflerini kullanmıyorum..

Her bir adres girişinden sonra kaydedip tekrar devam etmeyi deneyin. Kaydedilecek veri miktarı büyük olunca hata verebiliyor.

Aslında onu da yaptım.. Her bir adreste kayıt yaptım.. son adreste de hata vermediğine emin olduktan sonra tel noya geçtim.. en son save ve ya hemen yanındaki sonraki sayfaya geç kısmı çalışmadi...bu kisimi bir türlü gecemiyorum

• @ayvalik10 ben de bu durumla karşı karşıyayım ama güncel adres kısmına şuan oturduğum ülkenin değil vatandaşı olduğum ülkenin adresini yazarsam bu doğru olur mu ki?

• @Gunay-Seferzade çözdüm ben sorunu..tamam3n turkiy3 adresi yazdım.. birde taşımalar arası aylarda boşluk istemiyor..

• @ayvalik10 ne alaksı var arkadaşım başlamgıç tarihlerini bulamıyoruz diyoruz. öyle üstten üstten formu doldurma çıkışı nedir. çok bilen misin sen. vereceksen düzgün cevap ver yoksa gölge etme...

• Bu ileti silindi!

• Herkese selamlar,
    Öncelikle bol şans diliyorum herkese. Bir sorum olacak, greencard tahlilisi dışında eşi ve çocuklarına baştan ayrı DS260 formu mu doldurulacak yoksa tahlilinin doldurduğu tek formdaki bilgiler yeterli mi?

• @gucarslan Çok teşekkür ederim yorumuz için 🙂

• @yareb-boz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10 tamamdır çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için sizce kcc email üzerinden ne kdr süre içinde bize dönüş yapar ekimden önce gönderir mi acaba bi tahminniz var mıdır

Peki göndereceğimiz tüm evraklar ingilizce mi olacak ?Türkçe ve farklı olda olan tüm evrakları tercüme etmemiz mi gerekecek ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky gönderilecek evraklar sadece mahkeme evrakları (boşanma yada diğer mahkeme) bir de yurtdışı polis evrakları ingilizce çeviri yapılacak diğer HİÇBİR evrağı SAKIN çeviri için para vermeyin.

• @semra-karababa yok ben genel olarak memurlar değerlendirirken nasıl olur diye düşünüyorum

• Merhabalar. Ds260 formuna girmeye çalışıyorum soy isim doğum yılı ve confirmstion numarasını girdiğimde talebiniz şu anda işleme alınamıyor diye uyarı çıkıyoruz karşılaşan oldu mu acaba. Yoğunluktan kaynaklı bir hatamıdır

• @ozeryilmaztr

DV2022
    CN:2022EU00017XXX
    DS-260 Gonderimi:
    KCC Evrak Istegi:
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    ABD Ilk Giris:

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky gönderilecek evraklar sadece mahkeme evrakları (boşanma yada diğer mahkeme) bir de yurtdışı polis evrakları ingilizce çeviri yapılacak diğer HİÇBİR evrağı SAKIN çeviri için para vermeyin.

Anladım peki benım esım ve cocuklarım Rus vatandaşı onlar için alacağım tüm evraklar Rusça olacak , doğum belgesi , eşimin diploması , çocukların aşı kartları gibi bunlarıda mı çevirmeme gerek yok ?
    Bir sorum daha var biz malum 4 kişi olduğumuz için iki çocuk benim masraflar çok olacak bu gerekli aşı listesini nerede bulabiliriz .İzlediğim bir videoda bazı aşıları öncesinden kendimiz olup daha sonra aşı olmamıza gerek kalmıyormuş.Çünkü kendi yönlendirdikleri hastahanelerde fiyatlar oldukça uçuk diye okudum.

• Amerika telefon nosu yazarken direkt 001 alan kodu ... diye mi yazıyoruz yoksa
    Direkt alan kodu telefon boşunu
    Örnek
    1- 001 603 xxx
    2- 603xxx

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa iki şekilde de olur, sorun degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky türkiye sınırları içinde aldığın evrakları mahkeme evrakları dışında çevirmene gerek yok. Yanlış anlattım özür dilerim. Türkiye dışında aldığın her evrağın ingilizce çevirmen gerekiyor. Aşı içn sakın önceden olma aşıları çünkü kabul etmiyorlar tekrar oluyorsun ondan önceden oldurtma çocuklara SAKIN ama SAKIN dolandırıcılara inanma çünkü hiçbir yer antlaşmalı yer değil. Türkiye sınırları için de tek bir yer RESMİ kurumdur. Ungan sağlık kuruluşu o kuruluşta ankara da bu yerden başka hiçbir yere ne röntgen çektir ne kan tahlili yaptırt neden başka bir şey sakın para da verme seni soyuyorlar haberin yok. Bu arada eğer maddi yönden bankada göstereceğin paran yoksa harcayacak paran çok yoksa SAKIN ama SAKIN işlemlere devam ettirme çünkü vereceğin hiçbir parayı geri alamıyorsun anlaşılan sen masraflar hakkında bilgin yok.

4 kişilk aile yaklaşık olarak 1000 - 1200 dolar arası ungan sağlık kuruluşuna vereceksin.
    Sonra mülakata zamanı 330 x 4 = 1320 dolar konsoloslukta vereceksin.
    USCIS green kart basım parası da 220 x 4 = 880 dolar
    yukarıda ki, masraflar sadece vize alana kadar ki kısımlar konsolosluk mülakat için senden banka da para yada ev tapusu yada araba ruhsatı gibi maddi değeri olan evraklar isteycek 4 kişilik aile için de en az 30 - 50 bin dolar arası isteyecek yani eğer sen aşı paralarını daha kafaya takıyorsan bence hiç başlama yazık yaptığın masraflara

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

211

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |