DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Servet-Demir, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar benim basvurumdan hemen sonra Receipt Notice ev adresime geldi ama halen hangi VISA CENTER deyim bilmiyorum 😔
    Mart 11 2023 basvurumu yaptim process time 5 Months diyor yardimci olursaniz Cok sevinirim

I-797 Notice of Action (noa) belgesinin sol alt köşesinde hangi merkezde olduğu yazar

• @Samet-Ünlü Cok Cok Sagol ya yeni gordum 😊Allah hepimizi tez zamanda kavuştursun 🙏

• @Samet-Ünlü merhaba, sizde hala hiçbir gelişme yok mu?

• @ynsmry, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Samet-Ünlü merhaba, sizde hala hiçbir gelişme yok mu?

Merhaba, dosya dq oldu 1 ay içinde randevu maili gelir diye düşünüyorum. Bir yandan da nvc'den hızlandırma talebine cevap bekliyorum. Büyük ihtimalle reddedilir ama olsun.

• İnşallah reddedilmez, en azından randevuyu biraz erken verirler de kolaylıkla hallolur.

• @ynsmry, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

İnşallah reddedilmez, en azından randevuyu biraz erken verirler de kolaylıkla hallolur.

Umarım dostum. Umarım herkes isteklerine en kısa zamanda kavuşur.

• Forumda bir çok kez sorulmuş ama net bir cevap göremiyorum herkes farklı yapmış o yüzden sormak istedim tekrardan. i130 sonuna eklenen dokümanlarda evlilik cüzdanını tercümana cevirisini yapıp mı yüklediniz yoksa direk taratıp mı yüklediniz?

• Merhabalar evlilik cüzdanlarımızın en arkasında bir çok dilde evlilik cüzdanı açıklaması yapılmış, çok dilli olarak geçiyor, siz yine kontrol edin en arkasını. Biz direkt ön bordo kapakta dahil tüm sayfaları taratıp yükledik kabul edildi.

• Merhaba ben petitioner olarak bir USCIS hesabı oluşturdum. i130a doldururken eşim kendi için bir USCIS hesabı mı açmalı yoksa benim hesap numaramı mı yazmalı? @crazycells

• 130 ve 130a formlarını dolduruyoruz. Eşimin ikametgahı İzmitte olmasına rağmen Antalya'da yaşıyordu. Biz Antalyada tanıştık. Geriye dönük adresleri yazarken E-devletteki ikametgah geçmişimize göre mi yazmalıyız? Eğer öyle yazarsak tanıştığımız tarihlerde farklı şehirlerde yaşıyormuşuz gibi gözüküyor. Siz ikametgah adreslerini mi yazdınız? Amerikada böyle bir farklılık olmadığı için nasıl ilerlesek bilemedik. Yardımcı olabilir misiniz?
    @crazycells

• Bir sorum olacak.
    Annem icin doldurdugum I-130 formunda vefat eden Babam ile bilgiye nasil girmeliyim.
    Beneficiary kisminda, Prior Spouse olarak mi yoksa Family kisminda mi? Yoksa her iki kisma da mi?
    Prior Spouse kisminda evlilik bitis tarigi diyor, oraya vefat tarihini yazabilirim.
    Family kisminda, sadece dogum tarihi soruyor

• Herkese merhaba,

Bende I-130 formunu doldurmaya yeni basladim. Fakat emin olamadigim birkac yer var ve sizinle de paylasmak istiyorum.

1. I**-130** formunda "Information About Beneficiary In Their Native Written Language" kismina anladigim kadariyla ana dilimizde adimiz soyadimiz ve adresimizin yazili oldugu bir pdf dosyasi istiyor. Yani bu belge kendi olusturacagimiz ve istenilen bilgilerin sunuldugu basit bir pdf ten ibaret olacak. Dogru mudur?

2. I-130 A formunda son 5 yil icerisinde yasadigim adresler verilen kisma sigmadigi icin part 7'deki "Additional information" kismina ekledim fakat Item Number'a ne yazacagimdan emin degilim acikcasi. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler.

• Maalesef surec ilerledikçe takildigim yerleri sormaya devam edeceğim. Kimsenn vaktini almak istemem zira sorularim bazilariniza anlamsiz gelebilir, basit ya da sacma gelebilir ama belgeleri en eksiksiz doldurmak ve dogru bir sekilde doldurmak istiyorum.

"How many times has your beneficiary been married?
    Include annulled marriages, marriages to other people, and marriages to the same person "
    sorusuna benim petitioner im olan esimle halen evli oldugum ve daha once hic evlilik yapmadigim icin buraya 0 mi 1 mi yazmam gerek. Aksi taktirde bana bosanma kanitini ve bosanma tarihimi soruyor. Tesekkurler

• @Vera-0, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Herkese merhaba,

Bende I-130 formunu doldurmaya yeni basladim. Fakat emin olamadigim birkac yer var ve sizinle de paylasmak istiyorum.

1. I**-130** formunda "Information About Beneficiary In Their Native Written Language" kismina anladigim kadariyla ana dilimizde adimiz soyadimiz ve adresimizin yazili oldugu bir pdf dosyasi istiyor. Yani bu belge kendi olusturacagimiz ve istenilen bilgilerin sunuldugu basit bir pdf ten ibaret olacak. Dogru mudur?

2. I-130 A formunda son 5 yil icerisinde yasadigim adresler verilen kisma sigmadigi icin part 7'deki "Additional information" kismina ekledim fakat Item Number'a ne yazacagimdan emin degilim acikcasi. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler.

1. Soruda isminizin türkçe karakterler içeren halini soruyor. Örneğin full name'a Samet Unlu native written language'a da samet ünlü yazabilirsiniz ama ben boş bırakmışım çok önemli değil.
    2. Soruda ise page number, part number sonra da ilgili yerin başlığını yazmanızı istiyor. Örneğin page 2 part 2 employer 3 yazıp aşağıya bilgileri yazdım ben. Kendimden örnek veriyorum çünkü herhangi bir rfe almadı dosyam.

• @Vera-0, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Maalesef surec ilerledikçe takildigim yerleri sormaya devam edeceğim. Kimsenn vaktini almak istemem zira sorularim bazilariniza anlamsiz gelebilir, basit ya da sacma gelebilir ama belgeleri en eksiksiz doldurmak ve dogru bir sekilde doldurmak istiyorum.

"How many times has your beneficiary been married?
    Include annulled marriages, marriages to other people, and marriages to the same person "
    sorusuna benim petitioner im olan esimle halen evli oldugum ve daha once hic evlilik yapmadigim icin buraya 0 mi 1 mi yazmam gerek. Aksi taktirde bana bosanma kanitini ve bosanma tarihimi soruyor. Tesekkurler

Bu soru beneficiary ve petitioner için de mevcut ikisinide 1 yazacaksınız. Eğer ikinizin de ilk evliliği ise tabii.

• Çok tesekkur ederim Samet bey. Bu arada "Information About Beneficiary In Their Native Written Language" bu bolum Latin Alfabesi kullanmayan ülkeler icin geçerliymiş yani bizi ilgilendirmiyormuş.

• @gkorkmaz Esiniz Hesap açmalı. Yani ben öyle yapıyorum. Yaniliyorsam duzelten olursa sevinirim. Kolay gelsin

• Merhaba arkadaslar, ben esim icin ve 1 yasindaki kizim icin dolduracagim fakat kafam karisti. Esim icin doldurmam gereken formlar hem I-130 hemde I-130A mi? kizim icin galiba sadece I-130 doldurmam yeterli galiba ?

• Aile Sponsorlu Gocmenlik basvurularinin ilk asamasi I-130 formunu doldurup gondermektir. Bu formu esiniz, anne veya babaniz, kardesiniz veya cocuklariniz icin doldurup USCIS'e gondermelisiniz.

• I-130A formunu sadece esiniz icin gocmenlik basvurusu yapiyorsaniz, esiniz doldurmali. Diger aile uyeleri icin basvuru yapiyorsaniz doldurmaniza gerek yoktur, o durumlarda sadece I-130 formu yeterlidir.

• This post is deleted!

• Uscis'ten onay aldım ve NVC'ye gönderildi, henüz vaka numarasını almadım. Türk vatandaşı değilim Türkiye'de ikametim olduğu için görüşmemiz Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'nde yapılacaktır. Şimdi görüşmeyi ülkemdeki ABD Büyükelçiliği'ne devredebilir miyim? Ve bunu nasıl yapabilirim? teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

286

41.6k
Users

4.4k
Topics

429.9k

| | | |