Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar baslikta yazdigim sey nedir acaba postayla elime bir belge ulasti yani bu isin mantigi nedir bilen varsa yazarsa sevinirim

• ⭐⭐⭐

Belgenin ustunde form numarasi var mi? Mesela uber, lyft gelirleri icin 1099-NEC geliyor.

• @keysnambır, içinde söyledi: Earned income tax credits

Belgenin ustunde form numarasi var mi? Mesela uber, lyft gelirleri icin 1099-NEC geliyor.

Hayir oyle bir no yok ve ben uber lift gibi bir is yapmadim

• ...........................

• @yalta, içinde söyledi: Earned income tax credits

Merhaba @kursat68 formda tam olarak ne yazdigini yazabilir misin? Yada resmini cekip forum'a yukleyebilir misin?

NJEITC is a cash-back tax credit that puts money back into the pockets of working families and individuals, including the self-employed, who earn low- to moderate-income. ... For Tax Year 2020 eligible NJ residents will receive 40% of the federal EITC.

• ...........................

• @yalta, içinde söyledi: Earned income tax credits

@kursat68, içinde söyledi: Earned income tax credits

@yalta, içinde söyledi: Earned income tax credits

Merhaba @kursat68 formda tam olarak ne yazdigini yazabilir misin? Yada resmini cekip forum'a yukleyebilir misin?

NJEITC is a cash-back tax credit that puts money back into the pockets of working families and individuals, including the self-employed, who earn low- to moderate-income. ... For Tax Year 2020 eligible NJ residents will receive 40% of the federal EITC.

?

• EITC mektuplari eyaletler tarafindan dusuk gelirli olanlara gonderilir. Bunu nereden mi biliyorlar? Cunku mektup gelmisse, mutlaka yilin bir bolumunde o eyaletten bir yardim alinmistir, yani bir yardim veya medicaid basvurusu yapilmistir. O sayede biliyorlar, kimler EITC icin eligible olabilir diye.

• @MySea, içinde söyledi: Earned income tax credits

EITC mektuplari eyaletler tarafindan dusuk gelirli olanlara gonderilir. Bunu nereden mi biliyorlar? Cunku mektup gelmisse, mutlaka yilin bir bolumunde o eyaletten bir yardim alinmistir, yani bir yardim veya medicaid basvurusu yapilmistir. O sayede biliyorlar, kimler EITC icin eligible olabilir diye.

Saol hocam ama eitc nedir benim sordugum o evet bikere medicaid basvurusu yaptim

• EITC earned income tax credit dusuk gelirli olan calisanlara verilen bir vergi kredisi demektir. W2 veya 1099 formlarindan bir geliriniz olmasi gerekiyor ama belli bir seviyenin altinda olmasi gerekiyor. Cocuklu olanlar daha yuksek miktarda tax kredisi alirlar. Bekarlarin ki cok dusuktur. Vergi beyani (tax return) yaparken, sistem verilen cevaplar, girilen bilgilere gore otomatik olarak hesaplar.

• @MySea konuyu canlandirmis olacagim ama turbotax doldururken bize de sordu. 2019 degerlerini kullanayim mi income icin dediginde yes dersek odeme 3k artiyor. Tax return islemlerinin geri kalani bundan etkilenmeyecektir deniliyor.
    Ancak 2. soruda da "Do you want to use last years earned income?"
    Gecen seneki gelirim bu seneye gore yuksekti. Bu sene ilk 3 ay calistigimdan gelirim dusuk, ancak sonrasinda issizlik maasi ile gecindik. Umarim bunlarin hepsini dogru hesapliyorlardir da bizi sonradan borclu cikartmazlar.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 408
  • 5
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |