DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozan-aydemir sizi boşa umutlandırmak istemem ancak size sıra gelir diye düşünüyorum ben..

• @pacaveli bende öyle düşünüyorum inaşllah sıra gelir , her arkadaş için gönülden istiyorum fakat @asilcenk bu sene başvuruda yapmamış , sıra gelmezse çok uzun süre beklicek , onun için ona sıra gelmesini daha çok istiyorum 🙂 umarım hepimiz hayallerimize kavuşuruz.

• @vecihi inşallah, bende sizler gibi düşünüyorum.. bakalım hayat ne getirecek ama işte ne olursa olsun hayat bir şekilde yolunu buluyor, önemli olan mutlu olabilmek değil mi? bir taraftanda umutluyum tabi hepimiz adına. @asilcenk ağabey ve sizler ile umarım amerika'da bu günleri yad edebileceğiz 🙂

• Arkadasim danisman sirketiyle devam ediyordu. case numarasi 29XXX'lerde. Benim 27XXX.. Sirketin aynen dedigi, bu yil Turkiye'den (daha once boyle biseyle karsilasmadiklarini da ekleyerek) hep dusuk case numarali kazananlar oldugu. Aynen " bu sene hep dusuk numaralar cikti Turkiye'ye. Cok az insan kaldi mulakata girmeyen senin gibi yuksek numarali. 30binlerin uzeri risk ama senin riskli degil. Hatta 30binler bile risk degil. Hersey kontrollu ilerliyor" demis. Boyle bizim burda ugrasip yaptigimiz istatistiklerden bahsetmemis hic tabi. Arkadasim da "E bu bir tek Turkiye degil ki, EU uzerinden degerlendiriliyor neticede, Turkiye'de gorusecek kac kisi kalip kalmadiginin da bir onemi yok gibi geldi bana" demis. Danisman israrla, yok gorusmeye gidecek kisi yok dogru duzgun onumuzdeki aylarda, o yuzden illaki cagirilicaksiniz' demis. Burara bulunan, istatistiki verilerle saatlerini harcayan sevgili arkadaslarim, bu yorumlamadan siz ne cikariyorsunuz? Birakiniz ulkeyi. her bolge EU, AF kendi icinde numaralanmiyor mu? Atiyorum case numarasi EU25500 olsun diyelim, ayni sekilde de AFden ya da Asia'dan 25500 case numarasina sahip bir vatandas da yokmu?

• Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim umarım hep beraber hayallere kavuşuruz bende numaram küçük dendiği için sürekli başvuru yapmadım pişman mıyım hemde çok 🙂 sağlık olsun. Danışman şirketler de verilere bakarak anlaya bilir ancak diye biliyorum sonuçta dış işleri bilgi verecek değil 🙂 ama tabi onların artısı şudur uzun yıllardır takip ediyorlar. Tecrube ettikleri birşey vardır belki.

• @ozan-aydemir Ben bu konusmalardan acikcasi, cok tatmin olmadim. Bastan savma bir aciklama olmus gibi geldi. Sanki bu forumdaki kisiler daha hakim nedir ne degildir. Ondan gorusleri almak istedim. Ah ah Ozan Bey, ben yeniden basvurulabilecegini bile bilmiyordum 😞 Ki arkadasim en basindan bu yana danisman sirket ile baslamis olmasina ragmen, ona da boyle birsey soylenmemis. Numarasi da az degil yani. Hakkimizda hayirlisi olsun. Current olsun insallah herkes alsin vizesini

• 3rd party ajansların avantajı başvuranların aile sayılarını, mülakata gitme&gitmeme istekleri gibi unsurları biliyor olması yada bilmesi gerekir diyelim. Ancak dataya bakmadan öngörüde bulunması da yeterli değil gibi.
    Bir de bizi ters-motive eden BritSimon oldu ama son dönemlerde o da final cutoff için biraz ılımlı olmaya başladı ve bekle gör diyor. Çünkü olay data analizinden çıktı :)Öyle bir konumdayız ki iran- abd ilişkilerini bile takip eder olduk )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu konuda bulunup sayilari inceleyen pek cok arkadasin konuya dahacok hakim oldugu fikrine katiliyorum. Yilin basindan beri ben de surekli "Mulakatlarda yavaslama yok, sadece kimin ne zaman mulakata girecegi degisti" diyordum ama gecen ay beklentilerin altinda kaldi. Umuyorum ki, bu ay aciklanacak sonuc beklenildigi kadar yuksek olur... Yoksa ayni soyleme devam edemeyecegiz.

• ⭐⭐

Her şey bu ay ki bültenle daha net açıklanır hale gelecek. @jade danışman şirketten aldığınız bilgi doğru değil. Türkiye'den bundan sonra olup olmaması da önemli değil. Sadece Ukrayna ve Özbekistandan bundan sonra kişi yok. Bununda süreci ne kadar arttıracağı bundan sonra çok önemli değil. Boşluklar öyle sanıldığı gibi fazla artmadı. Boşluklar ortalama %48 - %50 giderken şimdi %55-59 bandına çıktı. Yani her 1000 case de 480-500 tanesi "Hole" durumunda iken bundan sonra 580-600 arası olacak.Bu aman aman bir sıçrama yaptırmıyor.
    Burada bence umut veren tek şey her 1000 case de Issued olanların oranı. Bu son zamanlarda %25 civarına indi. Yani insanlar formu doldurmuş ama mülakata gitmiyorlar. Zaten herkesi terse düşüren bu. Adam formu doldurunca onlarda gelecek zannediyorlar. Ayrıca bölge kotası denen bir olay var. Bu kimine göre EU için 18300 vize. Ama diğer bölgelerin kullanmadığı vizeler, Yasaklı ülkeler ve 5000 vizelik NACARA kontenjanı gibi parametrelerin devreye girmesi ile bu kotanın yukarıya çekilme durumu var. Geçen sene çekildi.
    Ayrıca @jade örneğin 2018EU00025000 ve 2018AS00025000 olabilir ki var zaten. Bunun bir önemi yok. Toplamda 60000 dosya var. Ailelerle birlikte115000 kişi. Bunlardan 50-55 bin arası kişi vize alacak. Avrupada 20900 tane bağımsız numara var aile üyeleri hariç. Aile dahil 18300-20000 arası kişi vize alacak.
    Uzun oldu neyse Temmuz bülteni bize en doğru tahmini verecektir. Bir haftası kaldı.

• @arnblt benim düşüncem şu ; herkes EU'nun hızlı gittigini düşünüyor. Evet durum bu. Peki sizce EU temposunda gidiyor olamaz mı ? Asia'nın iran bandan dolayı max alabileceği 5,5-6k, afrikada çok fazla refuse var max 21k diyelim. Diğer bölgelere ( south america&ocean) 2k dersek toplam max 29k ediyor. Bu da en az 21k eu visa demek ki zaten tempo da bizi oraya götürüyor.
    Ne dersiniz ?

• @superdem22 asyadan geçen senelerde basılan visa sayısı ortalama kaç oluyordu ? Herşey biyanada şu son 1 aydır resmen bu forumla yatıyorm bu forumla kalkıyorum ayrıyettende visa bulletının açıklanmasını bekliyorum ilk defa bu kadar kafatı taktım 1 yıldır umarım bu ay yüzümüz güler artık

• @efeser yanlis hatirlamiyorsam 8k aliyordu asia ortalama

• @superdem22 umarım dedğiniz gibi olur gerçekten avrupa kotası yükselir ve herkes gidebilir mülakata inşallah..

• Daha önceki konuşmalarda ds-260 submit ettikten sonra current olursa lakin önce dolduran hangi case ise ona daha önce sıra geliceği bu sene kaldırılmıştı denmişti. Bu konuda bi değişkilk veya bu durum kesin ve net bi bilgimi arkadaşlar bi bilgisi veya durumdan haberi olan kesin anlamında bilgi paylaşabilrse seviniriim ( curent gel artıkk geeeeeel ömrümüz çürüdü 🙂 )

• Merhaba arkadaslar. Yaklasik 1 aydir forumunuzu takip ediyorum. Sayenizde cok sey ogrendim. Herkese cok tesekkur ederim. Case numaram 33xxx. Yani umitsiz vakalardan biriyim.Benin de believe fir faydam our directory forumunuzu bugun katildim 2 yildir Miami'de yasiyorum. Burasi ile ilgili sorulariniz olursa bildigim kadariyla cevaplamaya calisirim. Her sey gonlunuzce olsun.

• Spell check azizligine ugramisim kusura bakmayin ." Benim de belki bir faydam olur diye" olacakti.

• ⭐⭐

@superdem22 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@arnblt benim düşüncem şu ; herkes EU'nun hızlı gittigini düşünüyor. Evet durum bu. Peki sizce EU temposunda gidiyor olamaz mı ? Asia'nın iran bandan dolayı max alabileceği 5,5-6k, afrikada çok fazla refuse var max 21k diyelim. Diğer bölgelere ( south america&ocean) 2k dersek toplam max 29k ediyor. Bu da en az 21k eu visa demek ki zaten tempo da bizi oraya götürüyor.
    Ne dersiniz ?

@superdem22 ben zaten 21k'nın eu ya verileceğine inanıyorum.

• Ne 21k'sı en az 23k vercekler, bu sene TR'de kazanan sayısı rekor seviyede ve vize alanda buna orantılı olarak rekor seviyede olacak İNŞALLAH... 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkv Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar. Yaklasik 1 aydir forumunuzu takip ediyorum. Sayenizde cok sey ogrendim. Herkese cok tesekkur ederim. Case numaram 33xxx. Yani umitsiz vakalardan biriyim.Benin de believe fir faydam our directory forumunuzu bugun katildim 2 yildir Miami'de yasiyorum. Burasi ile ilgili sorulariniz olursa bildigim kadariyla cevaplamaya calisirim. Her sey gonlunuzce olsun.

hosgeldiniz, aslinda su linkte Miami ile ilgili sorular var...

https://yesilkartforum.com/forum/category/27/florida

musait oldugunuz bir zaman bizimle oradaki deneyimlerinizi ve Miami (ve Florida'nin diger bolgeleri) hakkindaki dusuncelerinizi paylasirsaniz seviniriz 😊

• Hosbulduk. Tabii bakar yardimci olmaya calisirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |