DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• http://britsimonsays.com/wp-content/uploads/2015/07/GlobalJuly112015.jpg
    Bu yila benzer bir yil olan cok kazananli 2015 tablosu ornegi. Goz atmak isteyen arkadaslara... Yine simonin ve dvrogerin en fazla 1000CN artar dedigi ama yerine September cut off unda 3300 CN artan bir yil bu. Onlarin hesaplamalarina gore Agustosla birlikte zaten 18500/19000i buluyordu EU... ama bu tahmine ragmen son ay EUya 1250 civari reel case acilmisdi. Ha EUicin olumsuz olan da diger tum bolgelerin de kotalarini zaten doldurabiliyor olmasiydi... O yuzden bir redistrubition beklentisi zaten yoktu ama yine de ozellikle AFtansa EUya kotasinin uzerinde vize verildi.

Bu arada eski forum yazismalarinda gordugum, DVroger 2015 yilinda da, EUnun kotasini hesaplarken %3.5luk bir ek pay birakip 19300 civari bir kota buluyor.. Ama hesabinin da uzerinde bir rakamla kapatiyor EU :19811 vize.

2017 yilinda da, 50000i hedefleyerek, EUya20500 civari vize verdiler, bunlarin yaklasik 600u AOSlardan geldi.

Bu yil cok daha karmasik. En azindan AFi biraz hizlandirarak ya da daha erken current yaparak EU icin yapabileceklerini daha net gorebilirlerdi… Maalesef yapmadilar. Yine de tahminimce hedefleri 50000e en yakin yerde bitirmeye calismak olucaktir. (en yakin yerde diyorum cunku 2015te, vizeye olan yogun talebe ragmen 49000 e yakin bir rakami ancak tutturmus olmalari) Ama hesaplamalarini gormedigimden birsey diyemesem de AF bolgesinin current gelmesi ile apler ve AOSlardan sonra beklentinin 20000/21000i zaten gorebilecegi. AFnin durumunu yakindan takip eden arkadaslar ne der bu konuda bilmiyorum… 😞 ASde artik bandan dolayi vizelerin cogunun kullanilmayacagi bize gore asikar umarim KCCde bunu boyle degerlendirir ve iyi bir paylasim yaptirir ihtiyaci olan bolgelere...

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Benim tahminime göre Ağustos ayında EU bölgesi Current olacak. Şu anda yapılan analizlerin hepsi ilk 6 ay için. Ready olanların hepsi verilse dahi sayı 27 bin civarında. Hepsinin Issued olması mümkün değil. 50000 vizeyi tamamlamaları bile küçük bir ihtimal. İlk 6 ay en yoğun olan dönem. İkinci ayda boşluklar çok. Ülke kotaları da devreye girecek. 2015 yılının 2018 ile karşılaştırılması doğru bir analiz değil.
    Son olarak bu sene Cut-off sistemi değişti. Geçen senelerde hızlı gitse dahi mülakata çağırmalarda 1-2 aylık gecikmeler yaşanmış.

Demiş dört ay önce @arnblt...Ne güzel demiş:)

CN:34xxx

• ⭐⭐

50 bin vize için tahminim hala geçerli. Bir ay farkla. En azından AF deki bir sıçrama kadar

• Son dokuz yılın tablosuna bakıp, ümitlenmemek de elde değil gibi...

https://yesilkartforum.com/bulten/

• @case hepsinin ortak özelliği 8K-9K’lar ile başlayıp, Mayıs gibi 30K’lara gelmeleri:(

• Su tabloya bakinca bile islerin onceki senelere gore ne kadar vahim gittigini gosteriyor .artik ne kadar ilerler bilemiyorum gecen senede 22 binde current olmus mesela bu seneaf yi 10k arttirip sonra current yaptiklari gibi yapmamislar direk current yapmislar ama mayista current olmus yani martta aciklanan bultende yayinlanmis. Bence current yapmak icin son ay cok gec olmus oluyor

• Bizi cok ugrastiran uzen bir yil maalesef ama umutlarim elbette tukenmedi…

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

50 bin vize için tahminim hala geçerli. Bir ay farkla. En azından AF deki bir sıçrama kadar

Bu da AF sicrayamadigi surece olabilecek bir ihtimal.. Aksi halde AStan gelebilecek maksimum vize 2000 civari EUya.. Diger 2 bolgeye de verilecek, ASnin 7500 civari bir kotasi var, 5000/5500 vize verse bize gelebilecek vize miktari malum. AF suan en onemli bolge, ne kadar vize aktarip aktarmayacaklari ile ilgili… Tabi EUdaki backloglarda. Daha onceki yillara ait forum yazismalarina bakarken dun immigration forum da, Eylul ayi dahil, back loglara gorusme tarihi verildiginin soylenmesi. AF ve backlog... nerdeyse butun mesele bu

• Currenti unutalım artık. Dünya kupası güzel gidiyor, keyfini çıkaralım

• 30 bin bile olmayacak current hayal. 25 bin gibi biter muhtemelen.

• Current hayal bile degil . Ama 28 29 k yi bulur gibi geliyor

• 23.326 olacak

• @yekta aman aman

• Bu ileti silindi!

• Ben KCCnin EU bir kıyak yapacağını düşünüyorum. Her bölgeyi sevindirdiler bir biz kaldık. Ümit var olalım arkadaşlar...

• 2015 te 49 k ya yakin vize verildigi soylenmis hic gorusme yapamayan olmusmu yani totalde dede o kadar mi kisi varmis vize olarak . Eger oyle degilse o zaman kesin 50k verilecek diyemeyiz

• Saka maka avrupa disinda butun kitalar en iyi en sansli yili yasiyor umarim euyu boyle boynu bukuk yetim birakmazlar

• @metert 2014 ve 2015 te bir suru selectee acikta kaldi maalesef. Bu yil gibi.. Ama 49377lik bir vize verilmis acikca 50000i hedeflemisler yine, tutturamamislar o ayri 🙂 Bir baska umut da, yil yil bolge kotalarina bakildiginda mesela gecen sene SA bolgesinin kendi kotasindan %33 fazla vize alabildigini goruyoruz. Genelde de o hesaplanan kotalar rahat rahat %10/%15 civarinda sartlarin gerektirdigi sekilde oynamis. Bu yil is hesaplamayi dogru yapmalarinda ve AFden bolca vize kalabilmesinde.. Aksi taktirde tahminime gore AStan en fazla 1500/2000 vize aktaricaklar bu da bizi mutlu etmeyecek..

• O ek vize nereye kadar goturur

• Cok degil 27000leri belki gorur gibi hesapliyorum 😞 Bu ay AF'in 21500un cook altinda kaldigini kestirmeleri gerekir ki bize bonkor davransinlar..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.5k

| | | |