Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Internet uzerinden online alisveris yapma orani gunumuzde -pandeminin de etkisiyle- hizlica artiyor, fakat bazen guvenlik gerekcesiyle kendi kredi karti bilgilerimizi kullanmak istemiyoruz. Bu gibi durumlarin en iyi cozumu sanal kredi kartlari...

Sanal kart kullaninca;

• Kendi bilgilerimizi guvenmedigimiz veya bir kez kullanacagimiz sitelere vermek zorunda kalmayiz
    • Tek kullanimlik kart olusturarak guvenligimizi saglayabiliriz
    • Limit belirleyerek dolandirilmayi engelleyebiliriz
    • Abonelik servisleri icin zaman limiti kart olusturup gereginden fazla kullanmayi engelleyebiliriz

5-10 yil once ABD'de bankalarda boyle hizmetler verilirken, son donemlerde guvenlik gerekcesiyle bircok banka artik bu tur numaralar vermek istemiyor (saibeli ve supheli websiteleriyle onlar da ugrasmak istemiyor 🙂 ). Kisisel olarak Bank of America'nin "ShopSafe" programini ve Citibank'in ise "Virtual Account Numbers" programini biliyorum... Fakat gectigimiz aylarda ShopSafe de durdurulmus. O nedenle su an benim bildigim tek sanal kredi karti uygulamasi Citibank'ta... Eger sizin de bildiginiz uygulamalar varsa lutfen bu basliga eklemeyi unutmayin!

Benim bu baslikta ozellikle tanitmak istedigim uygumalar

fakat baskalarinin kullandigi, memnun kaldigi ve tavsiye etmek istedigi siteler varsa lutfen yazmaktan cekinmesinler...

Privacy. com

Privacy.com 'a kayit olmak ucretsiz, ayrica bedava uyelikle bile aylik belli sayida sanal kart olusturabiliyorsunuz. Dolayisiyla pek cok kisi icin ucretsiz uyelik yeterli olacaktir diye dusunuyorum. Web browser eklentisi ve telefon uygulamasi olarak da geliyor. Banka hesabinizi veya debit kartinizi (maalesef kredi kartlarindan para aktaramiyorsunuz) hesabiniza baglayip, abonelikler veya supheli siteler icin kart olusturmaya baslayabilirsiniz. Kartlari,

• zaman limitli
    • miktar limitli
    • tek kullanimlik

olusturmak mumkun... Hepsinin kendine gore avantajlari var, eger bedava uyelik icin kredi karti bilgisi gerektiren bir site ise 1 aylik ucretle sinirli bir kart olusturabilirsiniz, bir sure (misal 3 ay) kullanmayi dusundugunuz bir abonelik varsa ve unutma ihtimaliniz oldugunu dusunuyorsaniz 3 aylik kart olusturabilirsiniz...

Screen Shot 2020-06-28 at 9.34.32 PM.png

Olusturdugunuz karti sadece tek bir isyeri kullanabilir, yani netflix icin olusturdugunuz bir karti, baska bir siteye kayit olmak icin veremezsiniz, verseniz bile baska bir is yerinde gerceklesen odeme onaylanmiyor... Bu aslinda sanal kartlarin iyi bir ozelligi, bu sayede kredi karti bilgileri calinsa bile baska bir yer bunu kullanamiyor.

Bu kartlari sadece online odemelerde kullanabiliyorsunuz, maalesef gunluk hayatta is yerleri, market veya dukkanlarda kullanamiyorsunuz. Ayrica kredi kartlarindaki gibi %1 cashback alabilmek icin de ucretsiz uyelik yeterli olmuyor. Dolayisiyla kullanildiginin avantajli oldugu yerler oldugu gibi dezavantajli yerler de var...

Eger uye olup denemek isterseniz:

PayPal Key

PayPal Key, bildigimiz online odeme sistemi olan PayPal'in yeni baslattigi bir hizmet. PayPal Key size sanal bir kredi karti numarasi, son kullanim tarihi ve guvenlik kodu veriyor. Kart, MasterCard agini kullaniyor, dolayisiyla hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Siz de kendi kredi kartinizi bu PayPal Key'e baglayarak bu sanal kart ile online veya telefon uzerinden alisveris yapabiliyorsunuz.

Bu, gercek bir kredi karti degil; yani ne ayrintili bilgileriniz isteniyor ne de kredi gecmisi sorgulaniyor; ama PayPal hesabiniz olmali tabii ki. Bu sanal karti dilediginiz zaman hesabinizdan kaldirip yeni bir kart bilgisi almak mumkun. Ornegin, guvenlik nedeniyle kendi numaranizi saklamak istiyorsaniz veya discover kart/amex kredi kartlarini kullanmak istiyorsaniz ama alisveris magazasi bunu kabul etmiyorsa, PayPal Key'den yararlanabilirsiniz.

Suradan bu hizmete uye olabilirsiniz:

https://www.paypal.com/myaccount/debitcards/enroll/virtual-card

Ayrica ayrintili bilgi icin su sayfayi da inceleyebilirsiniz:

https://www.paypal.com/us/smarthelp/article/what-is-paypal-key-and-where-can-i-use-it--faq4240

• Ozellikle yeni gelen arkadaslar icin altim degerinde bir bilgi. Cok ise yarayacaktir, bende Privacy'i kullaniyorum. Guzel ve kullanimi cok kolay.

• ⭐⭐

Discover debit kartımı kullanarak oluşturmak istemiştim. Ancak Privacy tarafından gönderilen mail ile sok oldum. Benimle çalışmak istemediklerini, yeniden hesap açma girişiminde bulunmamamı istediklerini söyleyemislerdi. Neden bilmiyorum ama başlamadan bitti Privacy maceram 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ben online ödemelerin çoğunu PayPal ile yapıyorum. Çok memnunum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: Sanal Kredi Kartı Uygulamaları

Discover debit kartımı kullanarak oluşturmak istemiştim. Ancak Privacy tarafından gönderilen mail ile sok oldum. Benimle çalışmak istemediklerini, yeniden hesap açma girişiminde bulunmamamı istediklerini söyleyemislerdi. Neden bilmiyorum ama başlamadan bitti Privacy maceram 😄

🙂 kotu olmus... bir daha denemek isterseniz, direkt checking banka hesabinizi baglayin isterseniz. Ben o sekilde kullaniyorum.

• @knnrn, içinde söyledi: Sanal Kredi Kartı Uygulamaları

Ben online ödemelerin çoğunu PayPal ile yapıyorum. Çok memnunum.

Bende PayPal kullaniyorum. Ozellikle ilk defa alisveris yaptigim sitelerde direct credit card bilgisi vermek yerine, PayPal kullaniyorum.

• ⭐⭐

@crazycells Malesef 😄 Privacy’de hesap oluşturup, discover hesabımı tanımlamaya çalışırken Türkiye’deydim. Telefon numarası icin Google Voice numaramı kullanmıştım. Pek güven vermemiş olmalıyım ki daha açamadan kapattılar. Hem de su maili attılar (kalın yazılı yerler beni çok kırdı 😟):

Hi Mertcan,

Thank you for your interest in Privacy! Unfortunately, we are unable to support your account at this time.
    We're terribly sorry for the inconvenience, but due to the security-conscious nature of our business and the volume of requests we receive, we aren't able to go into detail about this decision.

Your account has been closed and the attached funding source has been removed. Please do not attempt to create any additional accounts as they will be immediately suspended.

Thanks again for your interest, and best of luck finding another payment provider that fits your needs.

Kind regards,
    Privacy Support

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: Sanal Kredi Kartı Uygulamaları

@crazycells Malesef 😄 Privacy’de hesap oluşturup, discover hesabımı tanımlamaya çalışırken Türkiye’deydim. Telefon numarası icin Google Voice numaramı kullanmıştım. Pek güven vermemiş olmalıyım ki daha açamadan kapattılar. Hem de su maili attılar (kalın yazılı yerler beni çok kırdı 😟):

Hi Mertcan,

Thank you for your interest in Privacy! Unfortunately, we are unable to support your account at this time.
    We're terribly sorry for the inconvenience, but due to the security-conscious nature of our business and the volume of requests we receive, we aren't able to go into detail about this decision.

Your account has been closed and the attached funding source has been removed. Please do not attempt to create any additional accounts as they will be immediately suspended.

Thanks again for your interest, and best of luck finding another payment provider that fits your needs.

Kind regards,
    Privacy Support

Evet, biraz sert cevap vermisler... kibarca kovmuslar sizi siteden ve bir daha geri gelmeyin demisler 😃 ... Lakin soylemek isterim ki, ben de sanal banka isleri yapiyor olsaydim, adresi ve IP'si uyusmayan, sanal telefon kullanan birini uye olarak almak istemezdim 🙂

• Capital One in sanal kart uygulamasini kullanıyorum chrome browsera eklenti olarak kuruluyor alisveris yaparken sifre istiyor bi sanal kart numarası veriyor onu giriyosun. Birkaç defa kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Aşağıdaki linkden bilgi alabilirsiniz.

ayrintili bilgi linki 🙂

• ⭐⭐

@crazycells çok ayıp ettiler çok 😅

• @ziyaku, içinde söyledi: Sanal Kredi Kartı Uygulamaları

Capital One in sanal kart uygulamasini kullanıyorum chrome browsera eklenti olarak kuruluyor alisveris yaparken sifre istiyor bi sanal kart numarası veriyor onu giriyosun. Birkaç defa kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Aşağıdaki linkden bilgi alabilirsiniz.

ayrintili bilgi linki 🙂

Capital'den kredi karti aldigimdan beri bu uygulamayi kullaniyorum, tarayici olarak chrome kullaniyorum ve chrome'a eklenti olarak kurulabiliyor. Alisveris yaptiginiz sitenin kredi karti odeme kismina geldinizde uygulamayi calistirip bilgileri kolayca (cogu sitede otomatik olarak giriyor bilgileri) girebiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta @ziyaku bilgilendirme icin tesekkurler... Su durumda kredi karti uzerinden sanal kredi karti hizmeti veren iki uygulama var diyebiliriz:

Biri Citibank'in Virtual Account Numbers uygulamasi, digeri de Capital One'in Eno uygulamasi...

Sanal kart kullanirken de puan kazanmak isteyen arkadaslarin dikkatine 🙂

• merhaba privacy yeni yükledim ama amerika no su ile onay istiyor benim amerika numaram yok nasıl onaylatabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

• hatta başka biri vasıtasıyla kod göndermeyi denedim ama kod gelmedi bi türlü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alvin-Lapta, içinde söyledi: Sanal Kredi Kartı Uygulamaları

merhaba privacy yeni yükledim ama amerika no su ile onay istiyor benim amerika numaram yok nasıl onaylatabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

ABD'de misiniz? Belki ABD'de iken sureci tamamlamaniz daha iyi olabilir. Yukarida sayin @Edelweiss 'in deneyimini okursaniz, fraud konusunda hassas gibi duruyorlar. O nedenle bosuna kendinizi kara listeye sokmayin 🙂 ABD'de iken bir telefon numarasi alip oradan kayit olmaniz en dogrusu ve saglami olur diye dusunuyorum...

• teşekkür ederim bilgi için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yeni bir ekleme yapayim: PayPal Key

PayPal'in baslattigi yeni bir hizmet, ben de birkac hafta once kayit oldum fakat henuz ihtiyac olmadigi icin kullanamadim. Yine de baskalarinin isine yarayabilir, o nedenle bilgileri bu iletiye ve ilk iletiye aktariyorum:

PayPal Key, bildigimiz online odeme sistemi olan PayPal'in yeni baslattigi bir hizmet. PayPal Key size sanal bir kredi karti numarasi, son kullanim tarihi ve guvenlik kodu veriyor. Kart, MasterCard agini kullaniyor, dolayisiyla hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Siz de kendi kredi kartinizi bu PayPal Key'e baglayarak bu sanal kart ile online veya telefon uzerinden alisveris yapabiliyorsunuz.

Bu, gercek bir kredi karti degil; yani ne ayrintili bilgileriniz isteniyor ne de kredi gecmisi sorgulaniyor; ama PayPal hesabiniz olmali tabii ki. Bu sanal karti dilediginiz zaman hesabinizdan kaldirip yeni bir kart bilgisi almak mumkun. Ornegin, guvenlik nedeniyle kendi numaranizi saklamak istiyorsaniz veya discover kart/amex kredi kartlarini kullanmak istiyorsaniz ama alisveris magazasi bunu kabul etmiyorsa, PayPal Key'den yararlanabilirsiniz.

Suradan bu hizmete uye olabilirsiniz:

https://www.paypal.com/myaccount/debitcards/enroll/virtual-card

Ayrica ayrintili bilgi icin su sayfayi da inceleyebilirsiniz:

https://www.paypal.com/us/smarthelp/article/what-is-paypal-key-and-where-can-i-use-it--faq4240

• ⭐⭐⭐

Bir tuyo:

Privacy + YouTube Premium + Turkiye Adresi = $2 kusur

🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Su iletide bahsetmis oldugum Oxygen Debit Card'in da sanal kart uygulamasi var.

https://yesilkartforum.com/forum/post/181060

Uygulama uzerinden iki ayri sekilde sanal kart olusturmaniz mumkun...

• Disposable virtual card

(her odemeden sonra kart numarasi degisiyor)

• Virtual single merchant card

(tek bir magazada odeme yapmak icin olusturulan kart, bunlardan maksimum 30 tane olusturabiliyorsunuz, olusturdugunuz kart sadece belirlenen magazada gecerli oluyor)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yıllardır karşılıksız yapılan iyilikler seni rahibe teresa gibi birisi yapacaktı ama artık kazanma vakti dimi ne de olsa insansın vede amerika da yaşıyorsun ver parayı al hizmeti .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |