Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, lutfen rahatsiz oldugunuz ve yorumlarini gormek istemediginiz kisileri cekinmeden engelleyin. Fakat engelledikten sonra laf atmamaniz daha iyi olur, cunku bu laf atmalar yeni tartismalari beraberinde getiriyor. Herkese iyi forumlar...

• Şöyle yeni bir son dakika okudum.

Koronavirüs salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs'a kadar durduran THY, yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre,

HAZİRAN'DA PLANLANAN O UÇUŞLAR
    Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor

• covid gunlerinde bir de dolar aldi basini gidiyor. Gidene, gidemeyene, gitmeyene , herkese bol kazanc dilerim.

• Houston tekrar hareketlendi diyebilirim...

Umarim salgin tekrar etmez... Insanlar eskiye dondu iki gunde

Maske zorunlulugunu takanda yok

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Houston tekrar hareketlendi diyebilirim...

Umarim salgin tekrar etmez... Insanlar eskiye dondu iki gunde

Maske zorunlulugunu takanda yok

Bu gün Bodrum da uzun zamandır ilk kez çok kalabalık. Biz de işler az olunca gelecek kaygısı taşıyoruz ama hastalık riskine aldırış etmezlerse insanlar, daha yakın zaman dilimi için kaygılanmamız gerekecek. Sosyal mesafe, maske, yaş yasakları.. Bu gün pek umursanmayan şeylerdi gördüğüm kadarıyla.

• Bugun ben de Aksaray a gittim, ortalik insan dolu, maskeli maskesiz. Biz dikkat edelim de.

• @ibrahimasar haberlerde muğla / bodrum girişini gösterdi inanılmaz bir kuyruk vardı haklısınız.Giriş yasağı kalkınca millet yazlıklarına kaçmış.İnşallah 2.dalga falan olmaz 😞

• ⭐⭐⭐

İngiltere, şu habere göre satın aldıkları 400bin kişisel koruyu ekipmanı kendi standartlarına uymadığı için geri göndererek para iadesi talep edecekmiş. Biz “yardım” sanıyorduk?

• @FreeWoRLD bir şirketten satın alınan malzemler uygun olmadığı ve iade edileceği belirtiliyor.

• ⭐⭐⭐

@birumut Evet fakat sorun şu ki, medyamızda “yardım” olarak günlerce haber yapıldı.

• @FreeWoRLD yardımda var satın almada var satın almalar medyamızda yer almadı.Almanya da yardımların gizli kalmasını istemiş sonra satın almalarda yapmış ülkeler de siyasile iç siyaset adına her dolabı çeviriyor.

• ⭐⭐⭐

@birumut 400bin önlüğün her haberde yardım cümlesi altında geçtiğini görüyorum. Satın alındığına dair geçmişteki haberlerde bulamadım.

• @FreeWoRLD bir kısım haber siteleerinde Turkiyedeki bir firmanin İngiltereye satin aldigi urunleri gonderemedi, devletin de konuya el attigi yazilmisti. bbv olabilir. ucret alindi hatta siparisin hepsi gidemedi diye yazilmisti. Siparisin gidecegi son gunlere yakin ciktiydi o haberler.

• ⭐⭐⭐

@cnpist Teşekkürler, İnternetten haberleri takip ettiğim kadarı ile kaçırmışım o halde.

• bbc burada yazmis . hakkiniz var ama yerli haber kanallari yardim olarak lanse ediyor.

• ⭐⭐⭐

@cnpist Yabancı kaynaklı haberlerde yayınlandı, bundan haberim var fakat genel Türkiye medyasında sürekli yardım olarak lanse edilmesi açıkçası hoş değildi. İç siyaset işte! Aynısını Trump efendi de fazlası ile uyguluyor kendi kesimine.

• Yasaklı

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

İngiltere, şu habere göre satın aldıkları 400bin kişisel koruyu ekipmanı kendi standartlarına uymadığı için geri göndererek para iadesi talep edecekmiş. Biz “yardım” sanıyorduk?

Hepsi hikaye. Ne standard'i varmis ki Ingiltere'nin begenmemisler? Ulke gunlerce bununla yatip kalkmisti. Muhalefet hukumeti Ingiltere neden PPE konusunda Turkiye'ye muhtac oldu gibisinden gunlerce elestirdi. Standardmis. 2 hafta once de Cin'den gelen malzeme icin de aynisini soylemislerdi. Eger bu yardim degil de satin alindiysa daha onceden standardlar uzerinde anlasilmistir, kalite kontrol yapilmistir teslimden once. 400 bin malzemenin hepsi de standarda uymuyor olur mu? Bir turlu gururlarina yediremiyorlar. Fransa'da hukumet kendi senatorlerince nasil elestirildi Turkiye'den yardim kabul ettigi icin. Almanya, sagolun ama yardim yolladiginizi bahsetmeyin diyor.
    Yok efendim onlarin ihtiyaci yokmusda, isteseler kendileri daha iyisini yaparlarmis da falan fesmekan. Yapsalarmis o zaman. Zamaninda fabrikalari sokup Cin'e tasimadan once dusuneceklerdi. Bir turlu anlamiyorlar eski ihtisamli gunler gecti ve artik geri gelmeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐

@stoneage, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Hepsi hikaye. Ne standard'i varmis ki Ingiltere'nin begenmemisler? Ulke gunlerce bununla yatip kalkmisti. Muhalefet hukumeti Ingiltere neden PPE konusunda Turkiye'ye muhtac oldu gibisinden gunlerce elestirdi. Standardmis. 2 hafta once de Cin'den gelen malzeme icin de aynisini soylemislerdi. Eger bu yardim degil de satin alindiysa daha onceden standardlar uzerinde anlasilmistir, kalite kontrol yapilmistir teslimden once. 400 bin malzemenin hepsi de standarda uymuyor olur mu? Bir turlu gururlarina yediremiyorlar. Fransa'da hukumet kendi senatorlerince nasil elestirildi Turkiye'den yardim kabul ettigi icin. Almanya, sagolun ama yardim yolladiginizi bahsetmeyin diyor.
    Yok efendim onlarin ihtiyaci yokmusda, isteseler kendileri daha iyisini yaparlarmis da falan fesmekan. Yapsalarmis o zaman. Zamaninda fabrikalari sokup Cin'e tasimadan once dusuneceklerdi. Bir turlu anlamiyorlar eski ihtisamli gunler gecti ve artik geri gelmeyecek.

şöyle birşey var ama kağıtta anlaştığınız mal elinize aynı şekilde gelmeyebiliyor.

• ihracatı yapan Selegna tekstil İnglitere hükümetinden şikayet almadık .önlükler kumaş sertifakalı açıklamasını yaptı.
    Ayrıca dün NHS ile görüştüklerini bir sorundan bahsedilmediğini söylemiş.

• ⭐⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

ihracatı yapan Selegna tekstil İnglitere hükümetinden şikayet almadık .önlükler kumaş sertifakalı açıklamasını yaptı.
    Ayrıca dün NHS ile görüştüklerini bir sorundan bahsedilmediğini söylemiş.

ya kim doğru kim yalan söylüyor hiç belli değil ama millette bir ön yargı var türkiye doğruyu söylüyor olsa bile yerel kanallarda yardım diye lanse edildi...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |